Jump to content

Windows Xp Editleme

Recommended Posts

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum forumda arama yaptım fakat bulamadım.

Sorum şu;

XP yüklemeden önce nlite ile bazı bilşenleri ekledim ve çıkarttım. Fakat bir shell32.dll dosyasında da oynama yapmak istiyorum. Kurulum yapmadan shell32.dll dosyasını nasıl editleyebilirim? Cd içerisinde bulunan system32 kalsöründeki shell32.dll dosyası kurulum yaptıktan sonra oluşan dll ile dosyası ile aynı değil. Yarımcı olabilirseniz memnun olurum.

arkadaşım oncelikle cok karışık sormuşun yazdıgını oku sende anlamazsın:D sanıyorum sen kendi shell32.dll dosyanı cd ye koymak istiyorsun cd içindeki i386 klaorununde içindeki shell32.dl_ dosyasını deiş tabi sıkıştıtıak yanlız kurulum bittikten sonra update yaparsan bu dosya windowsun default haline donebilir

arkadaşım ben seni anladım.bak iyi oku.

====>öncelikle editleyeceğim sistem doyalarını masaüstüne kopyala.sonra ise xpcd klasöründeki işlemlerini yap.(bileşen silme,viso,ince ayar,driver pack,tema... gibi)en son masaüstündeki sistem dosyalarını editle ve i386 klasörü içine at.sonra isoyu oluştur.bu kadar.... :)

tabiki shell32.dll diye bir dosya olmaz çünkü cab lı hali (yani shell32.dl_) bulunur

Şimdi sen o elindeki shell.dll dosyasını shell32.dl_ yapıp kurulum klasörüne atman lazım

bunu yapmak içinde komut pencerasinden şunları yapman gerekiyor

makecab shell32.dll shell32.dl_[/CODE]

Hadi kolay gelsin

tabiki shell32.dll diye bir dosya olmaz çünkü cab lı hali (yani shell32.dl_) bulunur

Şimdi sen o elindeki shell.dll dosyasını shell32.dl_ yapıp kurulum klasörüne atman lazım

bunu yapmak içinde komut pencerasinden şunları yapman gerekiyor

makecab shell32.dll shell32.dl_[/CODE]

Hadi kolay gelsin

umarm anlamışındır editlediğin shell32.dll i makecab shell32.dll shell32.dl_ diyerek shel32.dl_ i cd nin i386\ kalsorunun içine at

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...