Jump to content

Veritabanı Sınırı Geçiyor Ne Yapmalıyım?

Recommended Posts

arkadaşalr şimdi benim bir forum var arkadaşımın sql aldım.yaklaşık 28 mb birşey.bizim forumdada veritabanı yüklemek istiyorum ama phpmyadmin sınırı max 2.1 mb olarak alınmış.ben bu 21 mbdlik db yi nasıl yüklerim.parçalara bölerekmi yapalirim yardımlarınızı bekliyorum

bunun bir kaç yolu var mesela o dosyadaki sorguları 2.1 mb veya ondan az parçalara ayırarak sırasını değiştirmeden çalıştırabilirsin

Bu biraz can sıkıcı... :S

diğer bir yol ise phpMyAdmin php'nin max_upload_size olması gerekiyor bu ayarın sınırının senin dosyandan az olması nedeniyle göndermiyor olabilir.

Eğer bu ayarı değiştirebilirsen belki sorunun çözülebilir

ama bnm tavsiyem eğer zip veya gzip olarak export etti isen arşiv içerisindeki sql dosyasını sunucuna upload et daha sonra küçük bir PHP scripti ile onu ;\n olan yerlerden parçalayarak tek tek çalıştırabilirsin bu sayede upload sınırı da seni engellememiş olur tek sorunun sadece sql komutlarının sonundaki ;\n bölümlerinden parçalamak onu da çözmek için db yi tekrar export etme şansın varsa ayraç olarak daha az kullanılabilecek bir karakter veya karakter seti tanımlarsan ayrıştırman daha kolay olur.

şimdiden kolay gelsin... :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...