Jump to content

Hdd Mi Göremiyorum...

realburt

Recommended Posts

:) Arkadaşlar taşınabilir 3.5 inç 500gb harddiskimin fişini yanlışlıkla kapatmadan çektim ve sonra bi daha içindeki hiçbir bilgiye ve kendisine ulaşamadım... yardımcı olabilecek arkadaşların cevabını bekliyorum...

1- Harici olarak bağladığımda kutunun ışığı yanıyor ayrıca önceden veri aktarımına göre yanıp sönme hızı değişen ışık sürekli yanmaya başladı.

2- Harici kutudan çıkarıp pc min içerisine taktığımda da hiçbir şekilde görmüyor pc harddiski...

3- Yönetimsel araçlardan ve birçok harddisk test aracıyla denememe rağmen harddiski gördüremedim..

4- Harici olarak ve pc içerisine taktığımda harddiske ilk olarak gücü bağlayınca tepki veriyor sesini duyabiliyorum ve sonrasında sürekli döndüğünü hissediyorum mekanik bi problem yok diye düşünüyorum eskisi gibi çalışıyor...

İçindeki veriler benim için oldukça önemli garantisi var ama servise yollayıp bilgilerin kaybolmasını da göze alamıyorum Program ya da işlem tavsiyeleriniz bekliyorum....

Bilgisayarım-Sağ tuş-Yönet-Disk Yönetimi içinde listede yoksa eğer, büyük ihtimal HDD fiziksel bir sorun vardır diye düşünüyorum.

HDD başka bilgisayarda takıp denediniz mi ?

USB fişini başka bir USB girişine takmayı deneyin.

oda olmaz ise bilgisayarınızı bir müddet kapalı tutun daha sonra deneyin. Umarım fiziksel bir sorun değildir ben hep fişini kapatmadan çıkartıyorum ve sorun yaşamadım.

Harddiski hiçbir şekilde göremiyorum arkadaşım görsem kurtarıcam ama pc görmüyor harddiski soğuğa koydum biraz -10 derecede belki aklı başına gelir...

ekmek aşta verme bari burnu sürtsün... :) arkadaşım ilk postta yazdıklarına göre bir çok yolu denemişsin genede sistem hdd yi grmemiş. sistemde görmüyor fakat bios tada mı görmüyor sadece hdd yi kutusuz kasaya tak biosta görüyormu görmüyor mu =?

realburt arkadaşım aynı sorunu bende yaşamıştım.. harici hdd nin usb girişi yanmış büyük ihtimalle ..

o değişmeden sorun çözülmez sanırım. bence biran önce servisine yolla çnkü 30 güne yakın bi sürede geri teslimi yapılıyo:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...