Jump to content

Xp Modifiye Etme Anlatımları Ve Sıralama

morning
 Share

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. soru cab videoyu izledim ama bu cab yaptığımız ne işe yarıyor onuda yazarmısın

video çekmeni istediğim Katılımsız Programları Eklenti Haline Getirmek

Windows'ta Yüklü Sürücüleri Nlite Ile Eklemek, Sürücüleri yedekleme yöntemi ile bunları yapamadım diğerlerini anladım

2. addonlar ile katılımsız programlar arasında ne fark var

1. soru cab videoyu izledim ama bu cab yaptığımız ne işe yarıyor onuda yazarmısın

video çekmeni istediğim Katılımsız Programları Eklenti Haline Getirmek

Windows'ta Yüklü Sürücüleri Nlite Ile Eklemek, Sürücüleri yedekleme yöntemi ile bunları yapamadım diğerlerini anladım

2. addonlar ile katılımsız programlar arasında ne fark var

1. EKlenti haline getirmenin videosu zaten konuda verilmiş.

Windows'ta Yüklü Sürücüleri Nlite Ile Eklemek bunun neresini anlamadın bir ekran görüntüsü verebilir misin?

2. Addonlar XP CD'sine doğrudan eklenebilir haldedir.Katılımsız ise programdır, doğrudan ekleyemezsin.

Addonlar genelde cab biçimindedir fakat cab olacak diye bir şart yok 7z,rar vb. de olabilirler.

Edited by morning

Windows'ta Yüklü Sürücüleri Nlite Ile Eklemek bunun neresini anlamadın bir ekran görüntüsü verebilir misin?

internet expoler 7 sürümünü nlitede ekliyorum ama xp yüklediktan sonra bakıyorum ki internet expoler 6 yüklü kalmış orasını anlamadım diğerleri güncellemelr oluyor ama internet expoler olmuyor

Yav en sonunda intihar ettireceksiniz beni.

Sürücüyle sürümü ayırt edemiyor musun sen?

Sürücünün IE ile hiç bir alakası yok.

Nerden uydurdun IE7 ve sürücü konusunu?

Konuda entegre edilecek IE7+Güncellemeleri zaten vermişim.

Onu entegre edince mi olmuyor?

arkadaşlar bide ufak bi sorum olacak ben driver pack sitesinden bütün sürücüleri indirdim indirdiğim sürücüLeri sizinde göstermiş oldugunuz düzenLemeLerde ekledim hiçbir sorunda yasamadim ufak bişe haric driverleri buluyor ama C Disketine girdiğimde buraya dosyalarinda eklediğini görüyorum bu ekleme yolunu nasıl değiştiririmm

yaptıgım Xpyi Sanalda Denedim Hiçbir soRun wermedi

kendi biLgisayarimdada Deniyorum yine hiçbir sorun yok

dün TOSHİBA L10 bi pc ye Format attim Ses Driver Falan Tanimadi

acaba Driver packten Ayrı xp cdsinin içine Nlite ile Sürücü Ekle bölümünden internetten indirmiş oldugum driver DVD'sinide Eklesem Sürücü Cakışmasi Veya uyumsuzLuk gbi Bir durumLa karsıLaşıRmiyim Deniyen Arkadaşlar warsa Cwp yazarLarsa Sevinirim

arkadaşlar bide ufak bi sorum olacak ben driver pack sitesinden bütün sürücüleri indirdim indirdiğim sürücüLeri sizinde göstermiş oldugunuz düzenLemeLerde ekledim hiçbir sorunda yasamadim ufak bişe haric driverleri buluyor ama C Disketine girdiğimde buraya dosyalarinda eklediğini görüyorum bu ekleme yolunu nasıl değiştiririmm

yaptıgım Xpyi Sanalda Denedim Hiçbir soRun wermedi

kendi biLgisayarimdada Deniyorum yine hiçbir sorun yok

dün TOSHİBA L10 bi pc ye Format attim Ses Driver Falan Tanimadi

acaba Driver packten Ayrı xp cdsinin içine Nlite ile Sürücü Ekle bölümünden internetten indirmiş oldugum driver DVD'sinide Eklesem Sürücü Cakışmasi Veya uyumsuzLuk gbi Bir durumLa karsıLaşıRmiyim Deniyen Arkadaşlar warsa Cwp yazarLarsa Sevinirim

SORUMUZA CWP YAZACAK ONLİNE SİTE YÖNETİCİLERİ YOKMU

Bence o iş çok sakat..Ben Driverpack kullanmıştım.Birde SATA AHCI Driver eklemiştim ekstradan..Mavi ekranlar üst üste geldi.. :(

Denediğin bilgisayar çoook eski olabilir.Belki bundan kaynaklanmıştır.Ama Driverpack neredeyse tüm driverları görüyor..1 bilgisayada görmedi diye tekrar uğraşmayın değmez yani.

• 2 hafta sonra ...

nLite .Net framework 2.0 gerektiriyor. Onu yüklemelisin.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5[/CODE]

Ayrıca combo box animasyonunun ne olduğunu bilen var mı?

Comboboxlar:

v7ws2r.jpg

bunlar işte.Çoğu yerde açılır liste diye geçiyor.

animasyon aktif olursa kayarak açılır.Aktif olmazsa direk açılır.

Edited by morning

• 1 ay sonra...

ARKADAŞLAR EMEĞİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM HER KİMİN EMEĞİ VARSA

ANLATIMLARI YAPAN BİZE BUNLARI LİNKİNİ HAZIRLAYAN ÖĞRENMEMİZE KATKILARI OLAN ARKADAŞLARIN HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

SİTEYİ BİR KAÇ GÜNDÜR YOĞUN BİR ŞEKİLDE

GEZİYORUM

SİTEDE ÇOK GÜZEL KONULAR AÇIKLANIYOR

MERAK ETTİĞİM BAZI SORULARIMA CEVAP VEREBİLECEK ARKADAŞ OLURSA İLGİSİNE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

ELİMDE BİR ARKADAŞIMIN VERDİĞİ XP PRO SP3 ORJİNAL TR MEVCUT SORUM BUNUNLA İLGİLİ OLACAK

1- SERİALİ KABUL ETMİYOR SERİAL KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞIN YARDIMLARINI BEKLİYORUM

2-ÖNCE VİSO SONRA DPBASE İLE DRİVERLERİ EKLEYİP KATILIMSIZ YAPIYOR İÇİNE SERİALİ YAZIYORUM SERİALİ ŞU ANDA KULLANDIĞIM SERİALİDE DENEDİM NETTENDE ARAŞTIRDIM

NETİCE ALAMADIM

VİSOYU VİSO EKLEMEDE ANLATILDIĞI GİBİ KURDUM OLUMLU OLDU DRİVER PACKLERİ İLAVE ETTİM OLUMLU OLDU

DVDYİ TAKIP KURULUMA BAŞLADIM DRİVERLERİ FALAN KURUP SERİALE KADAR NORMAL GELİYOR SERİAL KABUL ETMİYOR

(GH2WR-BDT3X-3XBMR-HMVF2-QRMF8

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KxW-VPK3J

T7C4Q-47VGM-R7J6B-VPJ84-JPJ93 ) DENEDİĞİM BAZI SERİALLER AYRI AYRI TABİKİ

3-BU CDNİN GÜNCELLEME PAKETİ İSTEYİP İSTEMEDİĞİ İLE İLGİLİ BİR PÜF NOKTASI VARMI VARSA NEYE GÖRE GÜNCELLEME İSTER BU CD

4-İE7 VE MP11 VARMI İÇİNDE NASIL ÖĞRENİRİM SVCPACK DİYE BİR KLASÖR YOK BU CD'DE HAZIRLADIĞIM RESİMLER VAR AMA UPLOAD EDEMEDİM

BİR İ386 KLASÖRÜN İÇİ BİRDE CDNİN İÇİNE AİT 2 ADET RESİM

Edited by veilchen

Uzun süredir kendime bir cd yapmak için araştırmalar yapıyordum. bu araştırmalar sırasında denk geldim tnctr ye sırf bunun için üye olmuştum ama diğer konuları da okuyunca tnctr nin değerini anladım hepinize teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler muyhteşem ellerinize bilginize sağlık. Devamını dilerim.

gözüme bişe carptı şu orşinal key tncxp nin keyi yani ben sp3 de denedim oldu ama bisorunla karşılaştım internette gezinirken orjinal ürün aldıgınız dan emin olun satecilerin kurbanı olabilirsiniz diye hata mesajı aldım we bidahıda gitmedi ben de baştan format atmak zorunda kaldım anlıcan orjinal dedigin key sp3 te orjinal deyil

Altan Birde İlk İletiye Şunu Eklermisin?:

Arkadaşlar Herkesin En Çok Sorularından Biriside Modifiye Yaparken Yapılan Sıralama.Bunu Neredeyse Artık Her Konuda Görmeye Başladık.Defalarca Cevaplamamıza Rağmen Tekrar Tekrar Soruluyor.Sağlıklı Bir Modifiye İçin Sıralama Şöyle Olmalı:

1-)Güncellemeler ve Addonları Entegre Etme

2-)Görsellik Paketini Uygulama(7ISO,VISO v.s)

3-)Bileşen Silme ve Katılımsız Yapma

4-)Driver Paketi Ekleme

5-)İnce Ayarlar(Editlemeler v.s)

6-)ISO Alıp Test Etme.

Önemli NOT:Addonları Entegre Ederken Eğer Görselliği Değiştirecek Addonlarınız Varsa Görsellik Paketini Uyguladıktan Sonra Görselliği Değiştirecek Addonlarınızı Entegre Ediniz.(Örn:Boot Screen)

Yoksa Görsellik Addonları İşlemeyebilir.

• 2 hafta sonra ...