Jump to content

Tüm Ağ Sürücülerine Yeniden Bağlanılamadı Hatasi

iso_manyak
 Share

Recommended Posts

Server da ağ sürücüsü üstünden çalışan bir programımız var. Bilgisayarı kapatıp açtığımızda bu hatası veriyor.

1836428988.jpg

Yapılan işlemler.
Windows aç veya kapa kısmından SMB 1 protokolü aktif edilip yeniden başlatıldı

1650003699.jpg

Buradaki powershell komutları kullanıldı

Kod
1
Set-SmbServerConfiguration -EnableSMB1Protocol $true

Windows güvenlik duvarı ve ağ koruması devre dışı bırakıldı

1762736806.jpg

Bunların hepsi yapıldı. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ağ sürücüsü ile bağlantı kopuyor.

2829365825.jpg

Çift tıklayıp yeniden bağlandığımda şifre soruyor. Şifreyi tekrar giriyorum kimlik bilgilerini anımsayı işaretliyorum ama yeniden başlattığımda tekrar kopuyor.

1082564589.jpg

Burada şifreyi farklı kullanıcılarla paylaşma şansım yok. Bu yüzden programı kurup kısayolunu masaüstüne attıktan sonra bu ekranın gelmemesi gerekiyor.
Eskiden kurulan bilgisayarla böyle sorun yaşamıyorum. Yeni format atıp windows 10 kurduğum bilgisayarlarda bu sorunla karşılaşıyorum.
Bazı bilgisayarla da ilk açılışta bağlantı kopuyor hiç bir şey yapmadan tekrar yeniden başlattığımızda otomatik bağlanıyor.

Windows 10 kurulduktan sonra tüm windows güncelleştirmeleri yapılıyor. Ama bir türlü sorunu çözemiyorum

Merhabalar.linkteki reg dosyasını çalıştırıp pc'yi yeniden başlatın.Verdiğim reg dosyası ağ paylaşım sorunlarını çözüyor ama sizde işe yararmı bilemeyeceğim açıkcası.Lütfen Sistem yedeğinizi almayı unutmayınız Tüm Yaptığınız işlerde.

Link

Please register to see this content.

Ben eskiden DOS komutu kullanarak .bat dosyaları kullanarak yaptırırdım bu işi. Bazen açılışta networku toparlaması uzun sürebiliyor. Bu .bat dosyasını da başlangıç'a ekleyerek otomatik bağlantıyı sağlardım.

.bat dosyasının içine;

net use k: \\server\paylaşılan klasör kullanıcı adı ve password yazarak oluştururdum Şimdi komutları tam hatırlamıyorum ama küçük bir araştırmayla yapabilirsin.

Please register to see this content.

Edited by otuken

Aşağıdaki kodları bat dosyası olarak oluşturup kaydedip başlangıca bu bat dosyasını atarsan her açılışta otomatik map olacaktır.

Z: yazan yeri sen hangi sürücü olarak map ettiysen onu seçmen gerekir. Username ve Password bilgilerini düzenlemen gerekir.

2. satırda yazan ise windows açıldıktan sonra 20 sn bekleme yapar. O zamana kadar sistem tam otursun diye bekleme komutu koydum. İstersen silebilirsin.

Bu şekilde yaklaşık 500 cihazım çalışıyor. Açılışta her birisi otomatik map oluyor.

@echo off
C:\WINDOWS\SYSTEM32\CHOICE /C YN /T 20 /D Y
NET USE Z: \\SERVER\NETWORK /USER:USERNAME PASSWORD

• Like 2