Jump to content

Ses Problemi

zeki3900

Recommended Posts

bilgisayarımda açılırken ve medya oynatıcıların hangisini açarsam ses gelmiyor sesi çoğalttığım zaman dııııt diye bi ses geliyor msn de sesli görüşme yaparken normal ses var medya oynatıciların hiçbirisinde ses yok codec paketi yükledim ses driverlerini yükledim kablolarımı kontrol ettim medya oynatıcıları yeniden yükledim sorunum çözülmedi acil yardım

Bence ilk başta (eğer Windows XP kullanıyorsan) Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları > Ses (Sekmede) > Ses Çalarken > Varsayılan Aygıtı kontrol et.

Ayrıca ses yankı yapıyorsa mikrofonu çıkartıp dene eğer böyle dıııt ;) yapmadan çalışırsa Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları > Gelişmiş in içinden Mikrofon'un altında sessiz kutusunun yanına işaret koy. Bu işaret kendi sesini duymanı ve yankı yapmasını engelleyecektir. Eğer ses karşı tarafa az gidiyorsa aynı bölümden Dosya'nın içindeki Gelişmiş Denetimleri Açıp Mikrofonun Altındaki Gelişmiş'i tıkla orta 1.Mic Boot yada ona benzer olanları tıklayarak deneme yapabilirsin.

Bence ilk başta (eğer Windows XP kullanıyorsan) Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları > Ses (Sekmede) > Ses Çalarken > Varsayılan Aygıtı kontrol et.

Ayrıca ses yankı yapıyorsa mikrofonu çıkartıp dene eğer böyle dıııt :( yapmadan çalışırsa Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları > Gelişmiş in içinden Mikrofon'un altında sessiz kutusunun yanına işaret koy. Bu işaret kendi sesini duymanı ve yankı yapmasını engelleyecektir. Eğer ses karşı tarafa az gidiyorsa aynı bölümden Dosya'nın içindeki Gelişmiş Denetimleri Açıp Mikrofonun Altındaki Gelişmiş'i tıkla orta 1.Mic Boot yada ona benzer olanları tıklayarak deneme yapabilirsin.

ufkay kardeşim teşekkür ederim çözüm sendeymiş sorunum çözüldü

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...