Jump to content

Bilgisayar Aşırı Kasıyor!

ReaLisT45

Recommended Posts

Arakdaşlar Bilgisyarım düştü ve windows um çöktü, yeni format attım şimdide bilgisayrım aşırı derecede kasıyor 160 gb hardiskim var 120gb D: ye ayırdım ve full müzik arşivi var gitmesini istemiyorum .

hardiskim sata 7200 devirli

windows yaklaşık 10 dk da açılıyor. Açıldıktan sonrada çok aşırı derecede kasıyor, bilgisayarıma giriyorum D: ye girmiyor ve şu hatayı veriyor

d:/ erişilmez bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi

arşivimin gitmemesini istiyorum ve ne yapmalıyım, bilgisayarımda hiç bir şey yapamıyorum kitleniyor:S

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

dostum öncelikle baslangıcta ne var ne yoksa kaldır sonra virüs olabilir tarattır ki virüslerde yavaşlatır sonra temizlik yap eger olmassa tekrar format at pc nin özelikleri nedir söyleseydin iyi olurdu

kardeş kasıyor derken o şekil deil kesin bir donasımsal hata var o yüzden kasıyor olabilir yere düştükten sonra böle oldu

formatı attım driverlerini bile kuramıyorum aşırı kastığından anlayamadım gitti :S

DVD-RW ı çıkardım hiç kasmıyor ama D: ye girerken aynı hatayı veriyor :S

d: özellkikleri açtım 120 Gb arşivim var 0 bayt diyor deli olucam arşivim giderse ben maf olurum :S:S

bilgisayarın özellikleri

windows XP Pro.

1 gb ram

3.00 ghz işlemci

pentiumR 4CPU

service pack 2

D sürücünüzün dosya tablosu bozulmuş gibi gözüküyor. chkdsk denilen işlemi yaparak bi ihtimal kurtarabilirsiniz. ya da format atıp get data back isimli programla verilerinizi geri getirmeye çalışabilirsiniz.

D sürücünüzün dosya tablosu bozulmuş gibi gözüküyor. chkdsk denilen işlemi yaparak bi ihtimal kurtarabilirsiniz. ya da format atıp get data back isimli programla verilerinizi geri getirmeye çalışabilirsiniz.

Chkdsk yi denedim kardeş 2 aşamadan sonrasını yapmıyor... hata veriyor

d: ye format atamam bilgiler giderse ben maf olurum!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...