Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

klasörün sütündeki send fecbak nedir yaf

Görüş bildirmen için konulmuş. Bizim sitede de var feedback yani önerilerini, sorunları göntereceksin. Microsoft!un yazılım geliştirmesine katkıda bulunacaksın.

microsoftun sitesine bakmak aklıma geldi ancak ordakinde lisans sorunu olmazmı yani?

yani bize özel bişiler vardır diye sizden rica ettim:)

yinede çok teşekkürler

Microsoft şu an ilk 2.5 milyon için activate codu dağıtıyor. Legal yani. Biz hiç illegal iş yaparmıyız. ;)

Edited by neffeno

arkadaslar ben hızlı baslatta masaüstünü goster veya pencereler arası gecıs ozellıgını goremedım ayrıca bır ozellık acmak gerekıyor mu yoksa areo denen ve ne oldugunu bılmedıgım seyle ılgılı mı bırı acıl cevap yazabılır mı lutfen!!!!!

şu an kestirmek zor ama rc sürümlerde bulunan buglar yine on planda olcak bide tip olarak ayn vistaya benziyoo eleştirisi var rc sürümlerde genelde gorsel değişikler olabilir ama ozelliklerinde bi değişiklik olmayacağından eminim bikaç testırın yazdığından çıkardığım bu...

Bendede bir sorun var intel chipset driveri uymuyor ne vista nede xp driveri uıymadı tanımadanda kullanabiliyorum fakat bir sorun çıkabilir diye onuda tanıtmak istiyorum.

Kurmana gerek yok. Bende onu kuramamıstım ama bir sıkıntı doğurmuyor ;)

9 Ocak 2009 itibariyle Windows 7 BETA son kullanıcılar ile buluştu. Geliştiriciler ise şu anda Windows 7 BETA sürümünü indirebiliyorlar. Biliyorsunuz ki Windows 7 BETA Build 7000 yaklaşık 1.5 haftadır torrent sitelerinden indirebiliyor. Bu sürümü kullanan kullanıcılar sürüm içerisinde medya dosyalarınıza zarar verecek bir hata ile karşılaşmışlar.

Windows 7 BETA sürümü içerisinde MP3 dosyaları herhangi bir medya oynatıcı üzerinde çalındığında, müziklerin ilk birkaç saniyesi kesilmeye başlıyor. Bu konuyla ilgili bir Microsoft çalışanının yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

16 KB’dan daha fazla başlık (header) verisine sahip MP3 dosyalarının meta bilgileri düzenlendiğinde ortaya çıkıyor. Yeni meta dosyasının yazımı sırasında dosyanın giriş kısmının üzerine yazılıyor ve böylece MP3 dosyasının ilk birkaç saniyesi ortadan kayboluyor.

Microsoft Windows 7 BETA sümünü test edecek kullanıcılar için bu sorunu ortadan kaldıracak olan yamayıda yayınlayacak. Windows 7 BETA üzerine bu yamayı yüklemeden Müzik dosyalarınızı açmayın. Aksi taktirde Müzik arşiviniz bir çöplüğe döneşebilir. Ayrıca Windows 7 BETA’yı test etmeden önce mutlaka yedek alın!

Windows 7 BETA için çıkan ilk yamayı aşağıdaki adresi kullanarak indirebilirsiniz.

x86(32bit):

x64(64bit):

Please register to see this content.

Arkadaşlar Bugün İndirdim ve Kurdum Öncelikle Sistemimden Kısaca Bahsedeyim:

AMD Sempron LE-1150 2.0 Ghz İşlemci

Asus M2N-MX SE Anakart

1 GB DDR-2 667 Ram

256 MB Ati x550 Ekran Kartı

160 GB Sata-II HDD

Öncelikle Windows 7 İçin 33 GB Lık Bir Alan Ayırdım.

Daha Sonra Kurulumunu Yaptım.30-35 Dk da Kurulumu Tamamladım.Tüm Donanım Aygıtlarımı Tanıdı.Gayet Stabil ve Hızlı Çalışıyor Kasma Olayıda Yok.Yalnız 2 Eksi Tarafını Gördüm.

1.cisi WMP 12 nin Mp3 leri bozması onu yamayla düzelttim.

2.cisi ise WinXP Kurulu Sürücüyü Win7 Algılamadı.(Bilgisayarım'da Görünmüyordu.)

Sadece 2 Eksi Tarafını Gördüm ama Neticede Beta Olduğunu da Unutmamak gerek.Gayet Güzel Geliştirilirse Daha İyi Olacağına İnanıyorum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...