Jump to content

Microxp Sorunu

onlinegenc

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar morning arkadaşımızın yaptığı microxp'nin içine programlar klasörü attım kurulumdan bağımsız format attıktan sonra kendim cd ye girip kurmak için ancak tam cd boot olurken pc reset attı bende vaz gectim normal indirdiğim gibi cd ye yazdırdım boot oldu ancak daha sonra mavi ekranda:

stop:C0000221 unknown Hard Eror 
\systemroot\system32\ntdll.dll[/CODE]

die hata aldım haliyle xp yi kuramadım şimdi programlarıda cd ye eklemek istersem neyapmam gerekiyo ve bu hatayı nabıcam bana yardımcı olursanız sevinirim...

Aşağıdaki Dur hata iletilerinden birini alabilirsiniz:

DUR: 0xC0000221 bilinmeyen önemli hata
C:\Winnt\System32\Ntdll.dll[/CODE]

Bu sorun, hata iletisinde açıklanan dosya bozuksa oluşabilir. Bu sorunu gidermek için, bozuk dosyanın yeni bir kopyasını edinin veya Windows XP'yi yeniden yükleyin.

Kaynak:Microsoft

[b]

Please register to see this content.
(Sağlam Ntdll.dll dosyası)[/b]

Bu sorun, hata iletisinde açıklanan dosya bozuksa oluşabilir. Bu sorunu gidermek için, bozuk dosyanın yeni bir kopyasını edinin veya Windows XP'yi yeniden yükleyin.

[b]

C:\Winnt ne ya bnm sistem c de kurulu ama bununla hiç karşılaşmadım ama anlamadığım şey zaten kurulum ekarnında var olan sistem dosyasını nabıcak pc ya hiç sistem olmasaydı 0 hdd ye windows kurarken neolucaktı ki şimdi bu dosyayı indirip ntdll arıcam pc de ama hiç sanmıyorum düzeleceğini yardımın için teşekkürker

Hard Disk yada Ram Sorunu, dosyayla falan ilgisi yok... Başka bir donanım sorunuda olabilir...

normal cdden windows kurabliyorum donanımsal bi sorun olsaydı normal cd dende kurulumda hata almazmıydım ? eğer donanımdansa nasıl cözücez nasıl bozuk olabilir ?

Dedimya, çift ram varsa tekini tak, özellikle oem ramlerde bu sorun olabilir, ram çok önemli, çünkü windows cd sini taktın, cd den önyükleme için bir tuşa bastın diyelim, partisyon seçme ekranına kadar yüklenen dosyalar hard diske yüklenmez rame yüklenir, olurmu canım dersen, çünkü sen partisyon ekranında tüm hard diski biçimlendirebilirsin belki, e o zaman kopyalanan dosyalar nerede duracak ? Yada en mantıklısı, sen bilgisayara hard disk takmasan bile cd yi tak ve direk cd den başlar ve yine dosyaları yüklemeye devam eder, hard disk yok diye hata vermez, ancak kopyalama biter partisyon ekranına gelince hard diski kontrol eder, yoksa hard disk yok der, ama kopyalanan dosyalar hala ramde durur :good:

İlla ramdende olmayabilir, ram dayince o sizin bildiğiniz ramlerden yok sadece bilgisayarda, taktığınız her donanımda ram vardır ufakda olsa, ekran kartında, hard diskte, cd rom da, hepsinde ram var, yani başka bir donanımdanda yapabilir, sırayla söküp deneyeceksin, güç kaynağınıda unutma, onda ram yok ama enerji var :D

Dedimya, çift ram varsa tekini tak, özellikle oem ramlerde bu sorun olabilir, ram çok önemli, çünkü windows cd sini taktın, cd den önyükleme için bir tuşa bastın diyelim, partisyon seçme ekranına kadar yüklenen dosyalar hard diske yüklenmez rame yüklenir, olurmu canım dersen, çünkü sen partisyon ekranında tüm hard diski biçimlendirebilirsin belki, e o zaman kopyalanan dosyalar nerede duracak ? Yada en mantıklısı, sen bilgisayara hard disk takmasan bile cd yi tak ve direk cd den başlar ve yine dosyaları yüklemeye devam eder, hard disk yok diye hata vermez, ancak kopyalama biter partisyon ekranına gelince hard diski kontrol eder, yoksa hard disk yok der, ama kopyalanan dosyalar hala ramde durur :good:

İlla ramdende olmayabilir, ram dayince o sizin bildiğiniz ramlerden yok sadece bilgisayarda, taktığınız her donanımda ram vardır ufakda olsa, ekran kartında, hard diskte, cd rom da, hepsinde ram var, yani başka bir donanımdanda yapabilir, sırayla söküp deneyeceksin, güç kaynağınıda unutma, onda ram yok ama enerji var :D

Kafamı cok güzel karıştırdınız teşekkür ederim :D pcde herşey onboard ramda 128mb sd ram eski bi pc ekran kartı anakarta entegre cıkartmak pek mantıklı deil :D diğer arkadaşın dediğini denedim ama olumsuz sonuc aldım büyük bi ihtimalle donanımsal bir sonuc var modifiye xp ile orjinal xp de ram'e yüklenen veri boyutu eşit mi acaba ram yetmemiş olabilir birde partisyon ekranına gele kadar hddsiz gelsem partisyon ekranında hdd yi taksam görürmü acaba ? yardımın için cok teşekürler

Hard Disk Plug and Play bi donanım değilki sonradan takasın :)

Sonuç olarak şunları gözönünde bulundurabilirsin;

Orjinal bir XP CD si ile format atmayı dene, bakalım sorun cd demi.

Güç kaynağı olabilir.

CD ROM lazeri CD leri okumuyor olabilir.

İşlemcide olabilir :)

Yani hepsini denemen lazım. Mesela ben geçenlerde bir pc ile uğraşmıştım 2 gün, anakarttan tutun power supplye kadar, birtek işlemciyi denememiştim, sorunda aynı seninkine benzer bi sorundu, partisyon ekranını geçiyor, formatı atıyor, kurulum ekranında 29. dakikada tıkanıyordu, meğerse sorun işlemciymiş :)

tam olarak nabıcağımı anlamadım normal cd ile atabiliyorum sorunun nerde olduğunu nasıl anlıycam ? normal xp cdsi ile boot oluyo kurtarma cd leri calışıyo ama micro xp calışmıyo ve 3 kere yazdım sorun cd den olabili die ama sorun aynı ???

[b]

Tekrar tekrar denedim unlocker ile denedim olmuyo gene olmuyo :S

Şunu söyleyeyim.Bu hatanın sebebini bilmiyorum.

Ama Unlockerle deneyemezsin,deneyip silsen yine açamazsın sistemi, Ntdll.dll hayati bir dosya çünkü (diye biliyorum,yanılıyor olabilirim)

CD'ye yavaş yazdırıp tekrar deneyebilirsin.Ayrıca CD'ler çizik vb. olmamalı,bunu da doğrula seçeneği ile anlayabilirsin.

Benim son aklıma gelen şu;

Meraba arkadaşlar morning arkadaşımızın yaptığı microxp'nin içine programlar klasörü attım

Sen Morning'in hazırladığı orjinal cd'ye bunu nlite ile attıysan yeni bir kurulum cd'si oluşturmuşsun. Belki cd içine attığın bu programlar klasörü için cd'ye ayrıca registry kayıtları eklemen gerekiyordur.

Aslında sen tam ne yapmak istediğini anlatamamışsın bence. Sen MicroXP içine programmı entegre etmek istiyosun ? Eğer orjinal cd den format atabiliyorsan MicroXP ile atamıyorsan demekki MicroXP cd si bozuk, yada editlendiği için bazı dosyalarda hasar var, yeni bir cd ye çeksen bile yine stabil çalışmayacaktır kanımca.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...