Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

7'iso V1.1 Sürümüne Güncellendi

pc_insect
 Share

Recommended Posts

Emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

KLASİK KURULUM EKRANI:

18223554ym2.png

sshot1bp1.png

sshot2dk6.png

STANDART KURULUM EKRANI:

sshot1ag8.png

sshot2gh7.png

BOOTSCREEN:

sshot3ux7.png

sshot4qh9.png

OOBE:

sshot5ok1.png

sshot6dg0.png

LOGON EKRANI:

sshot7hh6.png

sshot11lh4.png

GENEL GÖRÜNÜMLER:

sshot38pk1.png

adszfi5.png

adszkdo.png

adsz2d.png

adsz3tjl.png

Uygulama Şekli:

1-7'ISO yu Çalıştırın

2-Xp Cd mizin olduğu klasörü gösterin

3-yükle Tuşuna basın ve oturma odasına gidip bir çay için :rolleyes:

Kullanım Şekli:

1- NLite ile addOnlar + NR Update Pack (zorunlu değil)

+Ricks_AIOVistaAeroCursors_AddOn(altta Verdim)

2- DriverPacks entegre

3- 7'ISO uygulama

4- Bileşen silme + ince ayar + katılımsız kurulum vs. uygulama.

5- NLite ile iso olusturma ve final...

UYARI!: Sadece Windows XP SP3 Türkçe kullanıcıları içindir.

v1.1

http://rapidshare.com/files/198014570/7_ISOv1.1.exe[/CODE]

Not: v1.1'i daha deneme imkanın olmadı fakat sorun çıkaracağını zannetmiyorum

[CODE]değişiklikler
-birçok düzeltme yapıldı
-wmp12 görünümü eklendi ($OEM$ klasöründeki wmp_renk.reg dosyanızı bir şekilde kaydettirmeniz gerekmektedir aksi taktirde renkler bozuk çıkar)
-bir kaç bitmap değiştirildi
-yeni res dosyası eklendi
-iconlar değiştirildi[/CODE]

v1.0+

[CODE]http://rapidshare.com/files/190049884/7_ISOv1.0_.exe[/CODE]

Cursors için kullanacağınız addon

[CODE]http://rapidshare.com/files/189232641/Ricks_AIOVistaAeroCursors_AddOn_v7.07.03.rar[/CODE]

adszfu9.png

wuaucpl.cpl ve wuaucpl.mui de sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki dosyayı indirsin

[CODE]http://rapidshare.com/files/198670125/wuaucpl.7z[/CODE]

Edited by pc_insect

• Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eline sağlık çok güzel çalışma (yeni xpmde kullanacağım) ama daha da geliştirebiliriz.

Mesela bende de şöyle bir kurulum ekranı var.

2iv02no.jpg

Daha düzenleyebileceğimiz şeyler var.

Shell32 simgeleri mesela.Win7'de belgelerim vb. değişik.

Ayrıca klasör seçeneklerinde de kullanacağımız belgeler win7 resimleri olabilir.

Bunun dışında Windows 7 açılış ekranı yapılabilir.

isteyen arkadaşlarımız klasör ikonlarını değiştirebilir aynısını yaptım sonuç olarak bu çıktı:bazı ikonlar değişmez

screenhunter1qc3.jpg

http://rapidshare.com/files/182867768/SHELL32_vista_ikonlar__305_.rar.html[/CODE]

==> 10 indirme hakkı verdi nedense alternatif olarak

[CODE]http://www.mediafire.com/?yz04izmzydn[/CODE]

shell32 dosyası alıntı olup denenmiştir(blue_life adlı kişinindir)

açıklama dosyası içindedir

boyut:3.2 mb dir

[color=#FF0000]kullanımı için: v'sio reflection editon uygulaması bittikten sonra XPCD/İ386 içerisindeki dosyayla değiştirin tamamdır...[/color]

[color=#0000FF]kendi yaptığım v'siolu çalışma; yalnız bi sorun var k-lite,java ,flash player ,showawe player ekledigimde ne mp11 nede mplayer classic calışıyor(visiodan şüpheleniyorum olabilirmi ! :rolleyes: yoksa bi reg ayarı gibi bişey mi lazım)... ondon dolayı onlar olmadan yaptım cd yi...deneme amaçlı 1 haftadır kendi pc mde deniyorum [/color]

kendi yaptığım xp çalışması resimleri word belgesi link:

[CODE]http://www.mediafire.com/?e8uiozmz3o0[/CODE]

Edited by dnz_horoz20

sağda klasör küçük resim klasörünün değiştirildiğini birçok yerde gördüm.

Paylaşılan klasörler zaten msn ile alakalı.Onun da bilmemnerelerde bir dosyası var tesadüfen rastladığımı hatırlıyorum sanki.

Diğerlerini bilemeyeceğim.

Yalnız arkadaşlar,ben orada kendimize göre demedim,düzenlediklerimizi burada paylaşalım ki, diğerlerimiz de faydalansın.Bunun kimseye zararı olmaz,aksine yararı olur.Elbirliğiyle paketi mükemmel hale getirebiliriz bence.

Zaten arkadaş beta demiş.Bence beta haliyle bile görünümü güzel fakat, geliştirirsek çok daha güzel olacaktır,eminim.

Yalnız arkadaşlar,ben orada kendimize göre demedim,düzenlediklerimizi burada paylaşalım ki, diğerlerimiz de faydalansın.Bunun kimseye zararı olmaz,aksine yararı olur.Elbirliğiyle paketi mükemmel hale getirebiliriz bence.

Zaten arkadaş beta demiş.Bence beta haliyle bile görünümü güzel fakat, geliştirirsek çok daha güzel olacaktır,eminim.

tabi daha güzel hale gelcek suan ki hali bile süper yanlız birazcık oynama ile ufak tefek değişkler yapmaya calışıcam benim aklımdan gecen menü girissini değiştirmek hani flashlarda oluyor ya onun gibi bir proje yapma pesindeyim bakım netice ne olcak sana sonuna kadar katılıyom hade bakaım hepmize kolay gelsin tabi biraz yardıma ihtiyacım ola bilir bu konuda tek çalışmak sıkıcı :rolleyes:

Kafam karıştı bu yapılan şey ne işe yarıyor merak ettim.Yapılan uygulama hakkında hiç bir bilgi yok neye yarıyor bilgi istiyorum.Cevaplarınız lütfen.

Edited by mucit41

Logon için elimde harika birşey var.Windows 7 adına..Herkes birşeyler yaparsa TNCTR Reflection çıkarabiliriz :rolleyes:

2a96viw.jpg

yarına kadar bakim ne olcak sana dönerim efe bende bi giris yaptım ama bi turlu :lol: efek veremiyom hareketli olucak benim yapmak istedigim vu TNC-TR Live Pro yapcam eğer olursa tabi bana gerekli bir kac program lazım onarıda yarın yazcam suan yatıcam :D yarına dinc olmam gerek

öncelikle bu iste emegi gecen ve gececek olan arkadaslara cok cok tesekkür ederim emeginize saglik.

arkadaslar ben windows 7 ultimate yi indirdim yükledim cok guzel ve cok cekici ayrica baygida hizli gibi.

yanliz internet baglantisini bir turlu kuramadim yapamadim.ETHERNET CONTROLLER,malesef tanitamadim bu yuzdende dogal olarak internet baglantisi gerceklesemedi.arkadaslar acba bana bu konuda yardimci olacak yada bilgi verebilecek bir arkadas olabilirmi?

olursa cok sevinirim saygilar sunuyorum herkese cok tesekkür emekleriniz ve paylasimlariniz taktire sayan seyler.

Edited by bülent77

öncelikle bu iste emegi gecen ve gececek olan arkadaslara cok cok tesekkür ederim emeginize saglik.

arkadaslar ben windows 7 ultimate yi indirdim yükledim cok guzel ve cok cekici ayrica baygida hizli gibi.

yanliz internet baglantisini bir turlu kuramadim yapamadim.ETHERNET CONTROLLER,malesef tanitamadim bu yuzdende dogal olarak internet baglantisi gerceklesemedi.arkadaslar acba bana bu konuda yardimci olacak yada bilgi verebilecek bir arkadas olabilirmi?

olursa cok sevinirim saygilar sunuyorum herkese cok tesekkür emekleriniz ve paylasimlariniz taktire sayan seyler.

ANA KARTIN MODELI NE ? VEYA HARICI MI KULLANIYORSUN ETHERNETI ? BILGI ONA GÖRE YARDIM EDIM :friends:

slzzaj7.jpg

bana bir grafik logo tasarımı lazım + bunu best pc edecek bir program lazım bana; xpyi oldugu gibi değiştirmeye niyetim var

bunu suan bir photoshopla yaptım ama böyle görünücekde şu 2 program lazım bana

Edited by Solariz

yarına kadar bakim ne olcak sana dönerim efe bende bi giris yaptım ama bi turlu :friends: efek veremiyom hareketli olucak benim yapmak istedigim vu TNC-TR Live Pro yapcam eğer olursa tabi bana gerekli bir kac program lazım onarıda yarın yazcam suan yatıcam :whistle: yarına dinc olmam gerek

ben Logon Ekranını Yaptım Fakat Versiyon Bilgisini silip .res formatına çevirince res dosyası bozuluyor

sağlam olan res dosyasını düzenleyincede bozuluyor anlamdımki

adszhr6.png

res formatına çeviriken şöyle hata veriyor:

adsz2vn8.png

http://www.mediafire.com/download.php?kvmdfyy3ihx[/CODE]

Edited by pc_insect