Jump to content

Hard Diskte Bad Sektör Sorunu

kelmahmut01

Recommended Posts

arkadaşlar bende iki farklı hard disk var biri sağlam ve içinde şu anda kullandığım işletim sistemim yüklü ötekisi ise yarısı bad sektörlü bir hard disk ben onu da kullanmak istiyorum takıyorum ama başlangıçta pc yi onunla açmama izin vermiyor bios ben onu bios tan sanki erorsüz olarakaçıp xp içinde kullanmak istiyorum ne yapmalıyım ??? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Hiren'deki HDD regenerator ile harddiskini sıfırlayabilirsin.

Fabrikadan çıkmış sıfır harddisk gibi olacaktır.

Ben de yaptım ve kesinlikle hız artışı sağlıyor.

Ayrıca Bad sector onarımı da yapıyor.

Yalnız bu işlemi yapmadan önce Mutlaka veri yedeklemesi yapmalısın.Çünkü sıfırlamanın geri dönüşü yok.

hard disk takılı açınca başta bişey demiyo ama sonra please insert system disk uyarısı veriyo ve bekliyo onun gücünü kesip açtığımda bişey olmamış gibi xp yi diğer hard diskten başlatıyo ben o hard diski bios tan bir uyarı almadan açmanın bir yolunu arıyorum ama bulamadım

Hiren'deki HDD regenerator ile harddiskini sıfırlayabilirsin.

Fabrikadan çıkmış sıfır harddisk gibi olacaktır.

Ben de yaptım ve kesinlikle hız artışı sağlıyor.

Ayrıca Bad sector onarımı da yapıyor.

Yalnız bu işlemi yapmadan önce Mutlaka veri yedeklemesi yapmalısın.Çünkü sıfırlamanın geri dönüşü yok.

güsel diyosun ama morning ben daha o hard disk takılıyken pc yi başlatmayı başaramadım senin o dediğini yapabilmem için pc yi o hard disk le beraber açmam gerekiyor

HD yi bilgisayara düzgün takmış isen yani bios bat sektörlü HD yi görüyor ise HD ye ilk formatta ntfs olan sistemi fat32 çevir 2. formatta yeniden ntfsc yap .Eğer virüsden dolayı bat sektör oluşmuş ise bu yontemle bat sektörler gidecektir.Ama bat sektör fiziksel ise morning dediği yolu denemeni tavsiye ederim.Kolay gelsin.

güsel diyosun ama morning ben daha o hard disk takılıyken pc yi başlatmayı başaramadım senin o dediğini yapabilmem için pc yi o hard disk le beraber açmam gerekiyor

arkasım oncelikle hdd arkan ne maxtor seagete ise maxblast kullan low level format at

samsungsa hddutil yada estool kullan

sonra hdnnin nersinde bad sektor var bak atıyorum 80gb lık hdd ortalarında taramda kagıda yaz mesela 64000000

74000000 bu hddnin 30gb ile 38gb arasına denk gelir ilk 30gb ı primary partition yap actif olarak işaretle ntfs formatı at sonra sondaki sektorleri 40 local partition yap ntfs format at hdd 70gb goruncek arada kalan 10gb alanı formatlama bad sektor var cunlu bolece hdd ni 70 gb yapdın bad sektorden kurtuldun en garantili yoldur istedigin bad sektor onarma programını kullan bad sektorler onarılmaz cunku gercek bad sektor fiziksel hatadır bu yontemle o bolgeyi devreden cıkarıoruz.

not:ilk sektorun bad sektorse ilk sektore mbr yazıldıgı i,çin hiçbişiy yapmazsın at gitsin:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...