Jump to content

Windows 10 H2 Pro [is Derlemesi 19044.1288] Türkçe Pre-activated!

forjest
 Share

Recommended Posts

forjest usta öncelikle çalışma için teşekkürler.

Sistemi indirip yükledim rastladığım hataları yada eksiklikleri yazayım.

1.Ayarlardan kilit bölümüne müdahale edilemiyor.

Please register to see this content.

2.Aktivasyon 180 günlük KMS dışında başka türlü aktive edilemiyor.(Mephisto KMS Suite)

Mephisto ustanın KMS Suite programı ile daha önce başka bir LTSC 2019 sistemini 2038 yılına kadar aktive etmiştim.

3.StartIsBack programı ''Program Ekle Kaldır'' menüsünde gözükmüyor,haliylede kaldırılamıyor.

4.Sistemde gerek C dizininde gerekse Regedit'te bir çok kalıntı var.(HasH değerleri,Winaero Tweaker vs gibi)

5.Aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol ettiğimde normalde ses ile ilgili sürücünün Realtek  olması gerekirken Microsoft sürücüsünü tanıtmış.

Daha önce hiç olmayan bir şey ilginç...

Gördüklerim bunlar paylaşım için tekrar teşekkürler,emeklerine sağlık :) 

tayyar61, 49 dakika önce yazdı:

forjest usta öncelikle çalışma için teşekkürler.

Sistemi indirip yükledim rastladığım hataları yada eksiklikleri yazayım.

1.Ayarlardan kilit bölümüne müdahale edilemiyor.

2.Aktivasyon 180 günlük KMS dışında başka türlü aktive edilemiyor.(Mephisto KMS Suite)

Mephisto ustanın KMS Suite programı ile daha önce başka bir LTSC 2019 sistemini 2038 yılına kadar aktive etmiştim.

3.StartIsBack programı ''Program Ekle Kaldır'' menüsünde gözükmüyor,haliylede kaldırılamıyor.

4.Sistemde gerek C dizininde gerekse Regedit'te bir çok kalıntı var.(HasH değerleri,Winaero Tweaker vs gibi)

5.Aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol ettiğimde normalde ses ile ilgili sürücünün Realtek  olması gerekirken Microsoft sürücüsünü tanıtmış.

Daha önce hiç olmayan bir şey ilginç...

Gördüklerim bunlar paylaşım için tekrar teşekkürler,emeklerine sağlık :) 

1. Kilit ekranının deaktif edilmesi sonucu olarak çıkan bir iletidir sadece. Kilit ekranını aktif ederseniz düzelir. 
  2. Enterprise ltsb/ltsc sürümleri microsoft tarafından yayımlanan herkese açık dağıtılan paketler değildir.Kurumsal kapsamda olduklarından,w8.1 mantığında lisanslama süresinde lisanslar diyebiliriz.Ancak, kullanılan lisans aracı içerisinde bir döngü yaratılarak,lisansın düşmemesi sağlanmıştır sürekli sınırsız lisanslı kullanım sağlar.Lisans için yapılacak bir şey yok ancak ne varki,w10 Home,pro,provl sürümlerinin uzun vadede lisans işlemleri için tercih edilebilir.
  3. StartIsback uygulamasının Prog-Ekle-Kaldır'da görünmemesi için bizzat kendim kaldırdım. Yeni bir yüklemeyle, boyutu zaten ufak tekrar'dan görünmesi sağlanabilir  Uygulamanın kaynak linki: 
  4. Windows sistemleri üzerinde kullandığım hızlandırma araçlarına ait olan ayarları içeren girdilerdir sistemle bağı vardır bunun sistemde görünmesi dışında bir problem oluşturması söz konusu değildir. silmemeniz önerilir. Silersenizde sorun yaşatmaz ancak bazı ayarlarda değişiklikler olabilir sadece.
  5. Windows normal şartlarda bildiğimiz üzere, "Microsoft sürücüleriyle" sistemler üzerinde bulunmayan bir nevi geçici sürücüleri entegre eder. Bunun sonradan eklenmesiyle alakası olan birşey değildir. Bazen böyle durumlarda ses vb. donanımların yanısıra,çift ekran kartı,Intel amd nvidia vb. şekilde yüklenmesine rağmen özelliklerinin devreye girmemesi durumunda,alttaki önerilen ekran videosundaki işlemin yani,"yüklü olan sürücünün" aktif edilmesini bu yöntemle sağlayabilmektesiniz. Genellikle Microsoft vb. mecralarda da,forum ve içeriklerde tavsiye edilen yönergelerdendir. Her donanımda da olacak ve yaşanılacak bir şey değildir nihayetinde herkesin kullandığı cihazlar,anakart bios marka ve modelleride farklı olabilmekte.
    Spoiler

Bilgi:

Alttaki verdiğim, resimde Microsoft sürücüsünün ve Intel sürücüsünü görmekteyiz. Bu genellikle tüm sürücüler için geçerli olan yapılacak değişikliklerdeki yöntemler arasında bilinen bir işlemdir. Sürücü yüklü ancak devrede değil, O zaman alttaki yöntemle Microsoft sürücüsü yerine,yüklenmiş bir sürücü var_ancak, devrede olmayan sürücüyü aktif etmek işlemin mantığı. Eski sürücü yerine,yeni sürücüleride bu şekilde aktif etmekte mümkündür. Donanımların çalışıyor olmasına bağlı olarak,güncellenmiş sürücü aktif olmuş diye bir olay yok bazen aktif olmayabiir bu vb. durumlarda yönergeler izlenerek aktif etme yöntemleri devreye girer. Bu windows'un tüm sistemleri içinde geçerlidir ayrıca.

Ekran görüntüsü | GIF IMG

lYV2iS

Geri bildirim için teşekkür ederim! üstte yazdıklarım bunlardan ibarettir. Sistemle ilgili şüpheleri olanlar orijinal

indirip yüklemelerini en fazla önerebilirim. Bunun dışında zaten, beni aşağı yukarı forum içerisinde az çok bilen biliyor taktir yine sizlerin ilk ve son kullanıcının olacaktır. Saygılarımla. :) 

Edited by forjest
  • Like 2

forjest, 15.09.2020 - 23:36 yazdı:

Tabiiki yazdıklarım sadece tahminden ibaret olacak. Görev zamanlayıcı,prefetch,superfetch özelliklerinin sistemde açık olmasından kaynaklı olarak,arama tarama çekip sistemde güncelleme ve diğer servisleride tetikleyen bir yapıda olduğunu düşünüyorum. Ondandırki sistemlerin kapanıp açılışında,w10 'da update,defender vd. hizmetlerinde devreye girmesi. Yazdıklarınada katılıyorum haklısın kendi kendine w10 sistemde update,defender bir şekilde devreye girmekte sonraki süreçlerde. :) Görev zamanlayıcılar ve Prefetch,superfetch özellikleride SSD diskleri çokda meşkul ediyor ömrünü azalttığı belirtilmekte. Normal diskler için sorun yok. Buna tabii bildiğimiz gibi Diskbirleştirme özellikleride dahil tabiiki. :) 

Alttaki araçları kullanabiliriz belki,kapattığımıda görebiliyorum ileti veriyor.

İçeriği Gizle

tYb5Rz

Kaynak: 

Hocam pm atamadım buradan yazıyorum, kusura bakmayın. Yardımınıza ihtiyacım var. Hiçbir şekilde windows 10 güncellemeleri kapanmıyor, belli bir süre sonra bir şekilde devreye girip güncelleniyor.  Bu da lite ve performans edition tarzı işletim sistemlerinin çalışmasını kötü yönde etkiliyor. Elimde çok hızlı ve stabil bir windows 10 iso dosyası var. Güncellemeleri tamamen ve kalıcı olarak kapatabilirmiyim ? nasıl ve ne yapmam gerek ? yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

kerem2018, 2 saat önce yazdı:

Hocam pm atamadım buradan yazıyorum, kusura bakmayın. Yardımınıza ihtiyacım var. Hiçbir şekilde windows 10 güncellemeleri kapanmıyor, belli bir süre sonra bir şekilde devreye girip güncelleniyor.  Bu da lite ve performans edition tarzı işletim sistemlerinin çalışmasını kötü yönde etkiliyor. Elimde çok hızlı ve stabil bir windows 10 iso dosyası var. Güncellemeleri tamamen ve kalıcı olarak kapatabilirmiyim ? nasıl ve ne yapmam gerek ? yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Estağfurullah değerli kardeşim önemli değil.

Bir çok yöntem var elbette manuel olarak ya da belli başlı toolkit araçları kullanılarak,sistemde işlemler yaparak servisleri kapatma işlemleri daha çok administrator/Yetkili yönetici hesabı üzerinden yapılırsa kalıcı etkin şekilde işlem olacaktır. Ancak yetkili açılmış farklı hesaplarda yapılan işlemlerde çok uzun vadeli olmayacağı,heleki w10 işletim sistemlerinde özelliklede son sürümlerinde işleri microsoft'un daha da zorlaştırdığı bu kapsamda aşikar olduğunu bilmekteyiz.

Alt kısma ben ekran görüntüsünde yapılacak nihai bir işlem gösterdim. Tabii yapmadan evvel, "geri yükleme noktası" oluşturmanızda fayda var ne olur ne olmaz yinede. Diğer taraftan "Sahiplik al" ön eki registry dosyası (Regedit) çittıkla sağtık shell menü'ye ekler. Bu da ilgili olan güncelleme dll dosyasının değişiminde yani yeniden "adlandırılmasında" yetki verilerek işlem yapılması gerekli olan bir dosya her zaman el altında bulundurulması gerekli. Bahsettiğim işlerden doğacak sorun ve risklerden sorumluluk kabul etmediğimi baştan belirtmek isterim. İşlemleri sonucu ile ilgili geri bildirim yaparsanızda ben ve herkes için yararlı olacaktır ayrıca. Umarım işinizi görür saygılarımla.

Windows 10 Güncelleme işlemlerinin tamamen kapatılması senaryosu: 

Alıntı

C:\Windows\System32\wuaueng.dll dosyası
wuaueng.dll <-> wuaueng.dll.bak
olarak dosyanın yeniden adlandırılması

Ekran görüntüsü:

Spoiler

73CYlo.gif

Ek ilave araçlar:
Windows 10 Güncelleme kapatıcı / Portable uygulama:

Dosya değişimlerinde yetkileri almak için,Take Ownership/Sahiplik al sağtık ön eki. Regedit dosyası çift tıkla ekler.
Sahiplik Al Menüsü / Kaldırmak istenirsede, ayrı olarak uninstall reg içeriğide ilave edildi.

• Like 4

İyi günler?Ltsb ve Ltsc sistemler oyun için pek uygun değil deniyor.Sebebi nedir acaba?Amatör olarak kasa toplayıp satıyorum.Hızlı oldukları için ltsb yada ltsc kuruyorum.Genelde müşteriler gta5-csgo-pubg-lol istiyorlar.Bugüne kadar herhangi bir şikayet almadım?Sadece ses konusunda bazen sıkıntı çıkıyor.(Ön panele kulaklık mikrofon takınca görmemek gibi).TŞK.Hayırlı işler???

rasgun, 6 dakika önce yazdı:

İyi günler?Ltsb ve Ltsc sistemler oyun için pek uygun değil deniyor.Sebebi nedir acaba?Amatör olarak kasa toplayıp satıyorum.Hızlı oldukları için ltsb yada ltsc kuruyorum.Genelde müşteriler gta5-csgo-pubg-lol istiyorlar.Bugüne kadar herhangi bir şikayet almadım?Sadece ses konusunda bazen sıkıntı çıkıyor.(Ön panele kulaklık mikrofon takınca görmemek gibi).TŞK.Hayırlı işler???

Latency değerleri yüksek, fps lag oluşuyor yani normalde her şey güzel gidiyor ancak 1-2 dk sonrasında fps'te ani dalgalanmalar oluşmaya başlıyor ve bu oyunlarda çok ciddi bir sıkıntı. LTSC LTSB gibi sistemler günlük kullanım için uygun ve bazı ekran kartlarına driver desteği veriyor özellikle oyun için seçilmiş donanımlarda (ekran kartlarında) destek vermiyor kurdurmuyor vb.

Edited by senyor3

rasgun, 4 saat önce yazdı:

Oyun oynayan biri değilim ancak bahsi geçen durumlarla ilgili olarak yeni jenerasyon üretim cihazlarda özellikle laptop pcler'de,anakart bios sürümleri ve yazılmış olan overclock destekli cihazlarda anladığım kadarıyla, nvidia,amd_radeon marka ekran kartlarının yeni modellerinin sürücülerinin yüklenmediği çalışmadığı hususunda çeşitli bilgi ve makaleler var internet üzerinde. uyumlulukların yanısıra, genel olarak 2016 yılı evveli çıkan eski cihazlara kurulumu önerilmektedir. @senyor3 kardeşimizin yazdığı detay bilgilerde bu durumlara ilişkin bağlantılı bilgilerdir. Şuda bir gerçek ltsb,ltsc sürümleri,son çıkan w10redstone,h1 + ve üzeri sistemlerden genel olarak daha tutarlı çalıştığıda kabul edilmekte sistemler. :) 

bozart, 4 saat önce yazdı:

USTAD hani yöntemle sıkıştıma yaptiniz..esdsiz çalişmayi

Yöntemlerim hakkında bilgi vermiyorum. :D 

Spoiler

KxkpSJ

Shadowscape, 3 saat önce yazdı:

Selam. Ben online oyun oynuyorum latency,lag gibi bir sorunla karşılaşmadım.Online Diablo3 - World of warcraft oynuyorum. Ltsb sürümünü kullanıyorum şu anda.

Bilgilendirme amaçlı yazdım.

Geri bildiriminiz ve bilgilendirme için teşekkür ederim değerli kardeşim. :) 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

kkuzulu1905, 17.09.2020 - 16:21 yazdı:

Bluetooth driverı yüklenmiyor format atmadan önce olan bluetoothun format attıktan sonra bilgisayarımda olmadığını veren bir hata alıyorum...

kkuzulu1905, Bir saat önce yazdı:

Herkese bir cevap vermişsiniz fakat benim soruma cevap vermemişsiniz ?

Kusura kalmayın görmedim mesajınızı yoğunluktan bazen oluyor. Bluetooth sürücüsü ve aygıtı ile alakalı bir malumatım yok harici bir durum bu. Sistemle alakalıysa eğer ayarlarla ilgili gelişen bir şey olabilir bununla alakalı birşey yapmam mümkün değil.Normal şartlarda entegre olan bluetooth aygıtıysa genellikle otomatik olarak devreye girer. Harici external usbport üzerinden takılı bir bluetooth aygıtsa eğer, sisteme uygun olan sürücüleri yükleyerek işlem yapılır muhtemelen sistemle sürücü arasındaki uyumsuzluktan kaynaklı olabilir.

Muhtemel Çözümler:

Alttaki sürücü yükleme programlarını kullanabilirsiniz online olarak otomatik olarak sürücüleri yükleyecektir forum içerisinde ve netten araştırma yapınız.

Online Driver kurulum programları: Drivertalent , IObitdriverbooster,SnappyDriver,DriverSolutions 

Bluetooth Cihazları Kontrol etme Programı: Bluetooth cihazlarını daha gelişmiş şekilde kullanmaya yarayan program olan IVT BlueSoleil adlı uygulamayı sisteminize kurarak kökten çözmenizde mümkün. forum içerisinde ve netten araştırma yapınız.

Kolay gelsin.

kerem2018, 9 dakika önce yazdı:

Teşekkürler emeğinize sağlık. Sistem güncellemeleri açık mı geliyor ?

Hizmetler bölümüne girip otomatik yapıp,başlat butonuna tıklayarak güncellemeleri başlatabilirsiniz.Normal olarak kurulumda,ve sonrasında gecikmelere vb. durumlar yol açmaması bakımından özellikle deaktif konuma alırım. Zaten güncelleme entegrasyonları yapılmış, güncel olan sistemlerde update'in açık bırakılması bu kapsamda çok'da mantıklı değil genel olarak.

Spoiler

x0JpcB

• Like 2

Merhaba. Bu windowsu yükledim, herşey çok güze ve hızlı. Fakat bir sorun var. Gerek microsoft hesabında, gerekse edge hesabında giriş yapamıyorum. sürekli hata veriyor. Bilgisayarı bir kaç kez yeniden başlattım sorun çözülmedi. Neyden kaynaklanıyor olabilir?5Dyhdw.png

Serter53, 5 saat önce yazdı:

Merhaba. Bu windowsu yükledim, herşey çok güze ve hızlı. Fakat bir sorun var. Gerek microsoft hesabında, gerekse edge hesabında giriş yapamıyorum. sürekli hata veriyor. Bilgisayarı bir kaç kez yeniden başlattım sorun çözülmedi. Neyden kaynaklanıyor olabilir?

Spoiler

Merhabalar..

Normal olarak "Yerel hesap tanımlaması" dışında,şimdiye dek,microsoft hesaplarını kullanarak giriş yapmadım bir fiktim yok açıkcası. Ancak,  bununla alakalı olarak bu sorunları yaşayanlar için çeşitli çözümler önerilmiş alta eklediğim linkleri inceleyebilirsiniz. Ya da, normal msdn orijinal_windows kurulumu yapmanız ayrıca bir çözüm olacaktır. Saygılar.

Spoiler

• Thanks 1

Selamlar  Windows 10 Enterprise LTSC 2019 x64 Türkçe Bunu kurdum hızlı çalışıyor,fakat ofis programını kurdum makro güvenlik ayarlarını da etkinleştirdim ama makrolar çalışmıyor güvenlik seviyesinden dolayı ne yapmam lazımki makrolar çalışsın...Saygılar...

• Sad 1

Arkadaşlar bugün i7 işlemcili ve 8 GB RAM'li bir makinaya LTSC kurdum. Performansı tatmin edici gelmedi. Kızıp Windows 8.1 Embedded kurdum. Makina şimşek gibi oldu.

LTSC değil de Pro olsaydı demek PC iyice kağnıya dönecekti.

Bu Windows 10 lanetinden Allah hepimizi kurtarsın.

• Like 1

• 1 ay sonra...
mechulmurat, 06.10.2020 - 14:35 yazdı:

Sağolasın üstad Allah razı olsun, office 2019( world excel power) ve gerekli tüm programları forjest katılımsızdan kurdum.

Core 2 duo 3.16-6ram Win7 yi aratmıyor, çok akıcı hızlı akıcı on numara. Kullanıyorum fazla söze gerek yok mikemmel....

Shadowscape, 6 saat önce yazdı:

On numara beş yıldız sistem herşey takır takır çalışıyor. Teşekkürler @forjest 

Her ikinizede çok teşekkür ederim geri bildiriminiz için. Elimden geldiğince özenle gayretle birşeyler yapmaya  çalışıyorum sadece_değerli_arkadaşlar bahtiyar olun esenlikle! :) 

Dragman, 29.09.2020 - 11:05 yazdı:

Selamlar  Windows 10 Enterprise LTSC 2019 x64 Türkçe Bunu kurdum hızlı çalışıyor,fakat ofis programını kurdum makro güvenlik ayarlarını da etkinleştirdim ama makrolar çalışmıyor güvenlik seviyesinden dolayı ne yapmam lazımki makrolar çalışsın...Saygılar...

Office 2019'un tam sürümünü kurmanızı öneririm. Açıkcası ofis uygulamaları hakkında çok fazla bilgim yok kullanmışlığımda en son yaptığım işlem Excel ile iş yerimde Giriş çıkış kayıtları ile ilgili misafir ve araçlara yönelik ingilizce dilinde hazırladığım excel yapılandırmaları vardı  onuda destek alarak bir hintli arkadaştan yapabilmiştim :) Offis 2010'du sanıyorum kullandığım sürüm. ne varki şimdilerde işim olursa eğer WPSOffice'i kullanıyorum ya da LibreOffice'i her ikiside bu işlerde ücretsiz/opensource olarak tercih edilebilir.

isnetus, 29.09.2020 - 18:16 yazdı:

Arkadaşlar bugün i7 işlemcili ve 8 GB RAM'li bir makinaya LTSC kurdum. Performansı tatmin edici gelmedi. Kızıp Windows 8.1 Embedded kurdum. Makina şimşek gibi oldu.

LTSC değil de Pro olsaydı demek PC iyice kağnıya dönecekti.

Bu Windows 10 lanetinden Allah hepimizi kurtarsın.

7 ve 8.1 sistemleri kadar elbette değiller w10 sistemleri lite bile kursanız yine geri döneceğinizi garanti ederim. Linux o akadar hızlı çalışan bir sistem olmasına rağmen kullanımı halen daha ne kadar yaygınlaşmış iyi firmaların cihazlarında dahi kullanılıyor olmasına rağmen,cihazları alan kişi kullandığı ve alıştığı bizimde beğenerek kullandığımız bahsi geçen w17 veya 8.1 sistemlerini kuruyor. Bazı kişiler yeni nesil cihazların w10 kullanım sınırlamalarına takılmasından kaynaklı olarak kullanamadığıda ayrı bir gerçek tabiiki. Linux kurulabiliyor yinede bunlara :D 8.1 Embedded Industry 64 bit | 32 bit makinelere Bing ile Windows8.1 tavsiye şakır şakır çalışıyorlar bil hassa, eski ve orta segment cihazlar için windows saflarında bunlar şimdilik uyumluluk vb. ekran kartı sürücüleri bakımından daha etkili sistemler. Ltsb ve ltsc sürümleri w10'da şu ana dek istikrarlı ve kullanım bakımında tercih edilmekteler Home sürümleride pro ve enterprise'daki ilave yük getiren ücret içerikleri bulunmadığından belkide home sürümleri server tools'larının bulunmamasından dolayıda bir iki tık daha etkili tartışılır elbette bu konu ne varki , genel tanı bu  yönde. Tekno mecralarında vb. içerikleri bulunan forum site vb. yerlerde.  Neye alıştıysanız donanımınıza uygun olan sistem en iyi sistemdir hiç şüphesiz tabiiki Saygılarımla. :) 

Merhaba,

Bende  yorumlarıma göre kurmaya karar verdim.

Bir önceki sürümde fan sesi sürekli vardı şuan fan sesi o kadar az ki çok şaşırdım. Çok memnun kaldım
Reg veya hizmetler için hangi dosyalarsa alabilir miyim onları başka bir pc de denemek istiyorum.

Teşekkürler

• Thanks 1

AL[e]N, 8 saat önce yazdı:

Merhaba,

Bende  yorumlarıma göre kurmaya karar verdim.

Bir önceki sürümde fan sesi sürekli vardı şuan fan sesi o kadar az ki çok şaşırdım. Çok memnun kaldım
Reg veya hizmetler için hangi dosyalarsa alabilir miyim onları başka bir pc de denemek istiyorum.

Teşekkürler

Merhabalar Alen,

Ben bu çalışmada registry ayarları kullanmadım. Yaptığım ayarlar sadece dism++ ve Windows ultimate tweakers uygulamalarıyla,arka planda çalışan servisleri kapattım.

Ancak bunlarla ilgili bir videolu anlatım yaparak anlasirlirlik bakımından yapabilirim.

Fan ve işlemciyle ilgili ayarlar var evet.isi ram ve işlemci pil kullanımına yönelik manuel ayarlar girdim. 

Kismet olursa video çekeceğim üstad.PM atarım. 🙂🙋

Saygılarımla.

• forjest changed the title to Windows 10 H2 Pro [is Derlemesi 19044.1288] Türkçe Pre-activated!