Jump to content

Bu Televizyon Nasıl? (alındı)

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

abdulhey_, 59 dakika önce yazdı:

@2020 isimli arkadaşın daha öncede 1  yıl arayla bu konuyu açmamı hatırlatması iyi oldu. Çünkü Hatırladığım kadarıyla hatta eminim diyebilirim çünkü başka bir yerde konuştuğumu falan hatırlamıyorum bu konuyu, çoğu kişi demiştiki Philips ve androidli tv den uzak dur. Şimdi 1 yıl sonra bu başlıkta bu kadar kişinin philips i Televizyon olarak övmesi beni şaşırttı. Nasıl değişti bir yıl sonra böyle..? 

Bu yazdıklarınızın istatistiksel hiç bir değeri yok bilimsel olarak

Bu lun o konuyu

PPhilipsi kötüleyenler, şimdi övmüşlermi ona bakın

bir de kendi açtığım konu için saydım

3  ayrı üyeden, Philips önerisi gelmiş bu konuda, lehte ve karşı fikir de say 20 de olur 40 de olur, istatistik dersi okuyalı yıllar

oldu, hatırladığım şu

karşılaştırma için

iki grubun sayısının aynı olması,

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, Bir saat önce yazdı:

Bu yazdıklarınızın istatistiksel hiç bir değeri yok bilimsel olarak

Bu lun o konuyu

PPhilipsi kötüleyenler, şimdi övmüşlermi ona bakın

bir de kendi açtığım konu için saydım

3  ayrı üyeden, Philips önerisi gelmiş bu konuda, lehte ve karşı fikir de say 20 de olur 40 de olur, istatistik dersi okuyalı yıllar

oldu, hatırladığım şu

karşılaştırma için

iki grubun sayısının aynı olması,

Eski konuya baktım. 3 kişi Philips ile ilgili kötülemiş ki bunlardan biri süper moderatör. 1.kişide övmüş. 

Yine iyi oldu eski konuyu gözden geçirmem Çünkü hatırlıyordum bir kişinin önerisini vede yine denk geldim. İyi oldu.  Mini Pc al demiş. istediğini yaparsın geriye sadece bir ekran alman kalır demiş. Gerçekten mantıklı fakat Ben şuan kullandığım Klasik desktop  bilgisayarı almadan baya bir incelemiştim Mini midi hepsini..  Mini Pc en iyisi Apple markalardı galiba. sahibinden com da da vardı bir sürü ama geneli düşük donanımlı idi. Onun için Asus 4 bin tl lik kasayı 1500 tl ye bulunca yine normal desktopta karar kılmış ve onu almıştım ve hala kullanıyorum.

Tv olarak LG de karar kılıcam gibide yani bahsettiğim ürünü alıcam , bu alacağım üründeki uygulamaların zamanı , güncelliği geçince Lg uygulama mağazası yokmu güncellenemiyormu yinede bir sormuş olayım? 

Ayrıca Tv yi Bizzat Lg sitesinden inceledim güncel teknoloji olarak yok yok gibi üründe.. 

Ve son olarak ki beni harekete geçiren konu, bu konuda; ürünün model numarasını yazınca bir çok yerde çıkıyor.  ve epey bir fiyat farkı var artı olarak! Şüphe etsemmi hala bilemiyorum..?

Acaba toplumsal kültür gelenek şizofrenisimi yaşıyoruz..?  Sayın @efe34 kardeşim , herhalde kardeşim yaşında olabilirsin yada akranda olabiliriz zira orta yaştayım ben.  Bakın burda amaç ne Bir şey paylaşıp veya sorup cevap almak bilgilenmek. 

Burada amacım kimseyi eleştirmek incitmek ,değersizleştirmek değil.  Burada bu konuda tarzını en beğendiğim kişi @forjest usta. yanıtının hepsini liste halinde yazar arada eleştirilerinide yapar bırakır. Ha o kadar listeye rağmen tatmin oluruz veya olmayabiliriz o da ayrı konu.  Ama ne var "belirlilik" var. Ne anlatıyor bu  arkadaş..  dedirtmiyor yani.  Bizim hatamız ne "kendimizce- konu hakkında anılarımızı anlatmak hatta yine kendimizce konuyla hiç alakası olmayan şeylerle konuyu uzatmak." bak ben satır halinde üç tane şey sormuşum veya söylemişim. Abi bana bunların yanıtlarını verin  konu gereksiz uzamasın ya..  abicim niye kendi konunu buraya getirip bu kadar dikkat dağıtıyorsun..?  ben senin konunu okudum Ben senin konunun altına he ya bu konuda benimkiyle aynı falan yazdımmı? neyi kanıtlamaya çalışıyorsun bu kadar..? Haklı bile olsan bu şekilde ders verir gibi  mahkemede delil sunar gibi olayı büyütürsen haklı olurmusun? 

"Tv olarak LG de karar kılıcam gibide yani bahsettiğim ürünü alıcam , bu alacağım üründeki uygulamaların zamanı , güncelliği geçince Lg uygulama mağazası yokmu güncellenemiyormu yinede bir sormuş olayım? 

Ayrıca Tv yi Bizzat Lg sitesinden inceledim güncel teknoloji olarak yok yok gibi üründe.. 

Ve son olarak ki beni harekete geçiren konu, bu konuda; ürünün model numarasını yazınca bir çok yerde çıkıyor.  ve epey bir fiyat farkı var artı olarak! Şüphe etsemmi hala bilemiyorum..?"

Bak üç satır bilmiyorum ve sizlerin kuvvetle muhtemel bildiğinizi düşünüyorum  ve yardım istiyorum.  Olay bu kadar basit işte..

• Like 1

karciliadem, 9 dakika önce yazdı:

hayırlı akşamlar

ben lkl tane LG  tv kullanıyorum bir sorunu olmadı yazılımı falan olduğunda yükler.görüntü net

fakat ucuzluğu reyon malı veya ufak hata tamiri görmüş olabilir güzelce öğren derim 

Teşekkür ederim.  reyon diğer adı ile teşhir ürünü demek değilmi?  yani .. Kapalı kutu da var değilmi dedim görevliye,  evet dedi.  Yalnız tamir görmüş olsa söylerler mi?  hem söylemeseler veya yalan söyleseler bilmekte pek kolay değil.  mesela araştırırken site ürün yorumlarımda okumuştum. Biri demişki kutu yeniden bantlanmıştı ama sorun yok demiş..

Böyle bir şey benim telefonda başıma geldi. Gerçi sahibinden com dan ikinci el aldım ama kozmetik olarak sıfır ve garantiside daha epey vardı. Yalnız kronik muhtelif zamanlarda hatta telefon elimde veya masada dururken  restart atma ve sık uygulama durma sorunu vardı. Niye hemen aldığımda sormadım aldığım kişiye bende bilmiyorum. Herhalde geri almayacağını ve bile bile bu şekilde bana sattığını düşündüğümden olsa gerek. Bir sürü rom denedim hiç farketmedi.  zamanla telefon grubu yöneticilerininde başına gelmiş bu olay  face bookta. olayı çaresiz olarak yorumlamışlar. hatta bizim mahallede tamirci var ona götürdüm. Bunun arızasını bulamayızki bu şekilde dedi. Bir diğer telefoncuyada anlattım sen yinede getir ben bir bakayım dedi ama o zamanda aynı telefonun yine 2. el ama sağlamını almıştım. gereksiz masraf olur diye götürmedim. Bu konulara epey meraklı bir arkadaşta geri dönüşüm ürünü olabilir dedi. o nasıl oluyor dedim, yani arızalı olduğunu bile bile şirket sağlam gibi pazarlamıştır dedi. gerçektende sitesinden imei kaydı eşleşiyordu fakat ürün kodu başka bir cihazı gösteriyordu eşleşmiyordu.

Valla işte o ürünün o firmada ki adını zikretmek pek istemiyorum,  o fiyata olması bana işin gerçeği hiç normal gelmiyor. Yani bahsettiğim telefondaki gibi bir kronik arızası olursa o zaman paramla rezil olurum ki ben hiç böyle bir şeye gelemem yani. Onun için iyice sorup anlayıp öyle karar vereyim.. Mağazanın camına seri sonu indirimli ürünler diye ilan asmışlar ama  bir sürü sitede mecvcut ürün onlar niye o kadar indirim yapmamışlar..?

AdnanGumus Biraderim  aslında yazdıklarının üzerine olumsuz bir şey yazmak hiç istemem kendi perspektifinden güzel şeyler yazmışsın teşekkür ederim. ne varki Özellikle son 7-8 yıldır özellikle bu tekno marketlerde Dolara endexli olduğundan sinek avlıyor genelde. Neyse isim vererek yazıcam. Medimarkt sanırım  gerçekten iş yapmayı isteyen tek firma bunların içerisinde Fakat Teknosa gibi fiyattan asla taviz vermeyen kaldıki gittikçede güven yitiren bir firma hemen hemen ürünün fiyatının yarısı kadar indirimli satınca bi bit yeniği aramamak elde değil.  bak az önce alacağım ürün kapalı kutu sıfır var deniyor ama sitede arama yaptım ürünü hiç bir yerde yok görünüyor..

Ya iş öyle bir kulvara oturduki adeta piyango bileti çeker gibi hissediyor insan. :) Daha doğrusu her şey gün geçtikçe karaborsa hatta bildiğin borsa gibi oluyor. Bas lan şu hisssesenedine parayı güzel iş bağlantıları var % 10 kopartsak yeter ya.. hesabı Peki ya iş bağlantısı falan dinlemez düşerse..? :) altın , dolar, Borsa İstanbul derken Otomobil borsası bile çıktı.. Her şey tekelleşiyor ve hiçte iyiye gitmiyor bence.. 

Şimdiye kadar bilirkişi olarak tespite gittiğim tv şikayetleri hep Philips smart tv'lerdi. Yazılım yönünden sorunlular. Güncelleme yapıyor veya durduğu yerde tv yazılımı bozuluyor, tekrar yazılım yükleniyor vs. vs. Fakat LG ve Samsung ile ilgili hiç bir şikayete rastlamadım.  Babam 45 yıl tv tamiri yaptı ve oradan da bilirim ki tüplü Philips tv'ler güzeldi. Fakat iş lcd'ye gelince Samsung ve LG derim. Zaten çoğu firmanın panelini de Samsung üretiyor. Sharp'ların da iyi olduğu yönünde duyumlarım var fakat piyasada yaygın olan markalar yönünden bakarsak LG ve Samsung.

Alıntı

• Like 1

İş olacağına vardı, kapalı kutu yokmuş. Reyonda olanı tek kalanı aldım. Teşhir ürünü ve son seri sonu ürün olarak ucuzluğu nedenleştirmiş olduk :) nakliye işinide servise verdim. Bu gün yoğun olursa yarın getirir kurar dediler. Henüz aramadı servis. Ben arasam hızlanırmı acaba?  

Bu kadar tartışmaya gerek yok. Doğal görüntü ve izlerken gözünüzün ağrımasını istemiyorsanız, paraya kıyıp SONY almalısınız. Yaklaşık 6 yıl önce hatırı sayılır bir paraya Sony KDL-40W905A aldım. Bir bu TV'yi izliyorum , bir diğer markaları, ne kadar isabetli bir karar verdiğimi anlıyorum.

muhsin42, 33 dakika önce yazdı:

Bu kadar tartışmaya gerek yok. Doğal görüntü ve izlerken gözünüzün ağrımasını istemiyorsanız, paraya kıyıp SONY almalısınız. Yaklaşık 6 yıl önce hatırı sayılır bir paraya Sony KDL-40W905A aldım. Bir bu TV'yi izliyorum , bir diğer markaları, ne kadar isabetli bir karar verdiğimi anlıyorum.

Valla bu LG nin görüntüsü hepsinin ortalaması gibi. UHD olduğundan fhd yayınları da fhd den biraz daha iyi gösteriyor.  HDR de var zaten. Demin mağazada alırken bir video oynuyordu ürünümde fhd idi galiba yalnız her şeyi ile görüntüye hayran kaldım. Yahu bu mağazadaki çocuklar belki bizim kadar arastırmıyorlar. Ürünü tanımıyorlar. İyi çocuklar . Ben şahsen olaya çıkar amaçlı bakmam gönül rızası, memnuniyet, muhabbet olarak bakarımki işte insan olan herkes buna boyun eğer. Erkek görevli genç potlar kırıyor atılganda bir kız görevli var devamlı ortamı esprili bir biçimde toparlıyor. Sihirli kumanda yok dedi hepsi nasıl olur her yerde internette var yazıyor. Sonra baktılar he ya sihirliymiş zaten kumanda dediler. Normal kumanda yok yalnız bu tek sihirli kumanda yetermiki?

Ayrıca şunuda söyleyeyim mağazanın müdürü benim komşu. Ailesiylede iyi tanışırım. Babasıyla çok fabrikada birlikte çalıştık. Ya ben yalakalığı yapamıyorum. Ha son aşamada geldi servis hakkında bilgi verdi. Yani oradan atlayıpta bak senin mağazadan televizyon aldım hiç yardımcı olmuyorsun falan diyemem.  Böyle bir yapım var yani. Yani her şey samimiyetle kendiliğinden olursa olur. Olmazsada para konuşur. Yani bir az eski kafalıyım esnaflık olacak samimiyet olacak.

• Like 1

Evet arkadaşlar benim şansım bu biraz servisçi arkadaş 21.30 da ancak geldi. Televizyon u getirip kurulumu yaptı. 15 dk sürdü ancak kurulum.  Valla ilk intibahım hayran bırakıcı bir televizyon. Ses net ve gümbür gümbür. Görüntü renkler netlik doygunluk mükemmel.ses 13 /100 olmasına rağmen sinema tadında. Markaya takılınmazmı abi ya Vestel nerde bu nerde? 🙂 Yalnız WiFi için menzil genişletici duraksamaya neden oluyor diye komple kaldırmıştım. Bu seferde çekim azaldı. Ona yeniden bakmam lazım. Kanal haricinde daha hiçbir yeri kurcalamadım. Tanışıcaz bakalım.  Resim atayım bir iki ama benim telefonun kamerası pek iyi değil göründüğünden çok daha güzel. Son olarak odaya boyut olarak müthiş uydu. Bu fiyata iyi denk geldi. Allah olmayanlarada nasip etsin. İlginiz için teşekkür ederim..

Please register to see this content.

• Like 2

efe34, 20 dakika önce yazdı:

Diriliş denk mi geldii . Düzenli İzliyor musunuz @abdulhey_

merak sadece:yanıtlamayabilirsiniz ya da silerim

izleyenlerin videolarını görüyorumda sosyal medyada

O yüzden merak ettim

Evet sezonunda da hiç kaçırmıyordum. Sonradan kanal 360 yayınlandığını görünce ilk baştan pek cazip gelmedi. Ama sonradan yazın başka birşey de olmayınca izlemeye başladım.  Sonradan yine bağlandım. :) Otantiklik, Jung un ilkörnekler teorisi. Hoşa gidiyor. Sevmediğimiz şeylerde olabilir. Ama sonuçta ulusalcı yada Türk çü her şey bizi ilgilendiriyor. Çünkü şahsende Onlar zaten biziz. 🙂 Kuvayi milliye ve Osmanlı nın kendisiyiz. Aslımızı inkâr edemeyiz. Ama şahsen daha çok demokratımdır.

abdulhey_, 4 dakika önce yazdı:

Evet sezonunda da hiç kaçırmıyordum. Sonradan kanal 360 yayınlandığını görünce ilk baştan pek cazip gelmedi. Ama sonradan yazın başka birşey de olmayınca izlemeye başladım.  Sonradan yine bağlandım. :) Otantiklik, Jung un ilkörnekler teorisi. Hoşa gidiyor. Sevmediğimiz şeylerde olabilir. Ama sonuçta ulusalcı yada Türk çü her şey bizi ilgilendiriyor. Çünkü şahsende Onlar zaten biziz. 🙂 Kuvayi milliye ve Osmanlı nın kendisiyiz. Aslımızı inkâr edemeyiz. Ama şahsen daha çok demokratımdır.

Ben hiç izlemedim

etkilenen çok toplumda

o yüzden merak ettim

her kesimden

her meslek grubundan

. doğruysa dizi izleyenlerin ekran karşısında kılıç kuşanmalarından ilginç geldi bana

Yoksa ona ayıracağım vakitle gerçek tarih yazan kitaplar okurum

Muhteşem Süleymanı izledim en son ki: gerçek değildi bir çok olay gerçek terihimize göre

Hatta : Sadrazam boğdurulunca dava açaN bile olmuştu.

Sultan Süleyman!a

İlber Ortaylı hocanın da eleştirisi olmalı o diziye.

devamında bir dizi daha oldu galiba

efe34, 3 dakika önce yazdı:

Ben hiç izlemedim

etkilenen çok toplumda

o yüzden merak ettim

her kesimden

her meslek grubundan

. doğruysa dizi izleyenlerin ekran karşısında kılıç kuşanmalarından ilginç geldi bana

Yoksa ona ayıracağım vakitle gerçek tarih yazan kitaplar okurum

Muhteşem Süleymanı izledim en son ki: gerçek değildi bir çok olay gerçek terihimize göre

Hatta : Sadrazam boğdurulunca dava açaN bile olmuştu.

Sultan Süleyman!a

İlber Ortaylı hocanın da eleştirisi olmalı o diziye.

devamında bir dizi daha oldu galiba

Evet. Yalnız dünyada henüz iktidar hırsınıň önüne geçen bir rejim veya devlet olmadı. Olacak gibide görünmüyor. Hiç bir şey olmasa iklim değişikliği ile kısa zamanda bence kendimizi yok etmemiz kuvvetle muhtemel görünüyor maalesef. İktidar hırsı direkt insan katletmekle olmasa bile 2.el araba borsaları oluşuyor mesela. Ve biz düşmanlarımızdan hiçte daha az hırslı değiliz. !

karciliadem, 11 dakika önce yazdı:

hayırlı olsun gerçekten LG tv ler güzel dir.

ayarlar.dan resim ayarında canlı veya spor ayarla görüntü daha net olur

not:iki veya dört saatde kapanır paniklime kendine korumak için kapatır yeniden aç 

Renkler müthiş doygun. Siyah renklerde biraz açsammı diye düşünüyorum fakat beyazlara bakıyorsun onlarda doygun.  :) Gerçekten bu TV nin her şeyi dolgun. O kadar bekledim inceledim ama gerçekten degdi. Yalnız ben bir şeyi fazla beğendimmi illa nazar değiyor. Bu bir gerçek. Büyük bir nazar boncuğu alıp taksammı okutsammı tavuk falanmı kessem ..? 😊

• Like 1
  • Haha 1

Hayret ben almadan 47xx TL civarında bir çok sitede vardı. En sonuncuyu ben almışım galiba :) hiç bir yerde yok şu anda. Ne kadar kâr ettiğime bakacaktım. Beni manipüle mi ettiler lan yoksa.  :) Büyük ihtimal öyle çünkü epey com da grafiği var benim hareketim grafikte görünüyor. 4700 den 3600 düşmüş :)

SmartWeb os 3. 3.5 da bir sürü smart uygulaması varmış ama fabrika ayarlarına almama rağmen sıfırdan kurdum fakat web os sürümü 4.80..  ve sadece temel bazı şeyler var.

Mesela pip veya multi view yok. Sadece web tarayıcısı nda minitv var. Açılıyor fakat çok küçük. Zamanında işte ben bunları incelemiştim.  Ama şimdi hiç sormadan aldım.  Ve TV yi inceledikçe öğreniyorum ve malesef  smartta hiç fazla birşey yok.

3, 3.5 sürümünde varmış multi view. Çok güzel bir şey bir çok şeyi aynı anda ekranı bölerek yapabiliyorsun ama benimkinde yok. Yada ben bilmiyorum..?

abdulhey_, 15.09.2020 - 16:22 yazdı:

Hayret ben almadan 47xx TL civarında bir çok sitede vardı. En sonuncuyu ben almışım galiba :) hiç bir yerde yok şu anda. Ne kadar kâr ettiğime bakacaktım. Beni manipüle mi ettiler lan yoksa.  :) Büyük ihtimal öyle çünkü epey com da grafiği var benim hareketim grafikte görünüyor. 4700 den 3600 düşmüş :)

3799.TL.

Edited by muhsin42

muhsin42, 23 dakika önce yazdı:

3799.TL.

Aslında normal fiyalarda herkes kafasına göre Doların oynaklığını kullandığından farkediyor. Ben baktığımda 4750 TL idi.  mesela çok satan bu modelle nerdeyse birebir aynı bir model var. 3000 den 4900 e kadar çıkmıştı. şu anda  aha bakın akşamdan sabaha düşmüş  3853 tl olmuş.  

Arkadaş bizde de ne şans var.Alıyoruz ertesi gün Tv ler düşüşe geçiyor. 

O değilde bu Multi view yani çoklu ekran  benim modelde yokmu bir şekilde kullanamıyormuyum? vaktiyle sırf bunun için almamıştım. o kadar araştırmıştım şimdi alırken hiç aklıma bile gelmedi.  araştırmamada webos 3, 3.5 sürümünde olduğunu yazıyor. smart kısmına girdinmi zaten bir sürü işlev uygulama var webos 3 te.  Benimki 4.80.  temel bir kaç şey dışında pek bir işlev için kullanılan uygulama yok.  sadece tarayıcıda birde aklıma gelmiyor şimdi bir yerde Mini tv gördüm. o da epey küçük,  simgesi var tıkladınmı açılıyor Web tarayıcıda. fakat tarayıcıyı kapattınmı o da kapanıyor.

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Aslında normal fiyalarda herkes kafasına göre Doların oynaklığını kullandığından farkediyor. Ben baktığımda 4750 TL idi.  mesela çok satan bu modelle nerdeyse birebir aynı bir model var. 3000 den 4900 e kadar çıkmıştı. şu anda  aha bakın akşamdan sabaha düşmüş  3853 tl olmuş.  

Arkadaş bizde de ne şans var.Alıyoruz ertesi gün Tv ler düşüşe geçiyor. 

O değilde bu Multi view yani çoklu ekran  benim modelde yokmu bir şekilde kullanamıyormuyum? vaktiyle sırf bunun için almamıştım. o kadar araştırmıştım şimdi alırken hiç aklıma bile gelmedi.  araştırmamada webos 3, 3.5 sürümünde olduğunu yazıyor. smart kısmına girdinmi zaten bir sürü işlev uygulama var webos 3 te.  Benimki 4.80.  temel bir kaç şey dışında pek bir işlev için kullanılan uygulama yok.  sadece tarayıcıda birde aklıma gelmiyor şimdi bir yerde Mini tv gördüm. o da epey küçük,  simgesi var tıkladınmı açılıyor Web tarayıcıda. fakat tarayıcıyı kapattınmı o da kapanıyor.

Ben SONY'ciyim. TV, Notebook ve Telefonum SONY. Diğer markalarla ilgili pek bilgi sahibi değilim.

• Like 1