Jump to content

7Iso 3.1

morning
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz pc_insect burada bir 7'iso paylaşmıştı.

Ben de onu biraz daha düzenleyip paylaşıyorum.

Yapılan değişiklikler:

- Simgelerin birçoğu Win7 olarak değiştirildi.

- CMD simgesi PowerShell olarak değiştirildi

- WMP12 Beta görünümü eklendi. Tam anlamıyla çalışması için $OEM$ klasöründe bulunan wmp_renk.reg dosyasını bir şekilde kaydettirmelisiniz. (regedit /S wmp_renk.reg komutuyla)

- Daha çok Windows 7 arkaplanı eklendi.Arkaplanların tamamı Win7 olarak ayarlandı.

- Sorunlara yol açtığı için tema silindi.Temayı kendiniz entegre etmelisiniz.

- Eski beta sürümdeki eksiklikler giderildi.

Not : Boot ekranı aynı kalmıştır(Mavi vista).Sorunlara yol açtığı için + görüntüsü iğrenç durduğu için değiştirmedim.

Ekran görüntüleri:

27xjjw0.jpg

Masaüstü simgeleri

Not : Tema gelmiyor yine.Ama arkaplan geliyor.

Belgelerim simgesine laf söylemeyin çünkü simge yok başka :D Vista simgesi de olmazdı.

f58znk.jpg

Arkaplanlar:

qodfmd.jpg

WMP12 ve Resimlerim,müziklerim vb.

2d1r1o1.jpg

Simgeler:

24exqqe.jpg

212y5va.jpg

Kopyalama Ekranı

qx5j5j.jpg

Simgelerden bazıları.

(Değişiklik yok diyorsanız Windows güncelleme simgesine bkz.Zaten çoğu Vistayla aynı :D )

k1xtsh.jpg

Sistem Özellikleri

119xc9l.jpg

Görev Yönetici:

fweqf.jpg

Oturum Açma Ekranı:

sv0uj5.jpg

Kullanımı :

- Dosyayı indirdikten sonra çalıştırın.

- I386 klasörünüzün bulunduğu yeri seçin (I386 klasörünü değil)

- Yükle tuşuna basın

- İşlemin bitmesini bekleyin.Biraz uzun sürecektir.

- Daha sonra $OEM$ klasöründeki wmp_renk.reg dosyasını bir şekilde kaydettirin.

Aşağıda cmdlines.txt yoluyla ekleme gösterilmiştir.Bu şekilde Dosya kurulumun bitmesine 12 dk. kala kaydedilecektir.

-- $OEM$ klasörüne girin.

-- Klasörde cmdlines.txt yoksa oluşturun ve cmdlines.txtnin en başına [COMMANDS] ekleyin.

-- Eklediyseniz ya da cmdlines.txt varsa,aşağıdaki satırı ekleyin.

"regedit /S wmp_renk.reg"

İndir:

v1 yazdığına bakmayın v2 :)

http://rapidshare.com/files/189254793/7ISOv1.0.exe[/CODE]

DÜZELTME : Sysdm.cplde problem çıktı arkadaşlar.İşlem bittikten sonra aşağıdaki dosyayı i386ya atın düzelecektir.

[CODE]http://rapidshare.com/files/189585733/SYSDM.CP_[/CODE]

Eski sürümü kullandıysanız ve yeni sürümü indirmek istemiyorsanız yeni sürümün sadece değişen dosyalarını aşağıdan indirip i386ya doğrudan atabilirsiniz:

[CODE]http://rapidshare.com/files/189365386/v1..v2.rar[/CODE]

Edited by morning

• Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teşekkürler morning, sınavdan sonra akşam bir denerim, hiç vakit yok..

Ben temada, windows kullanırken(sanalda) bir hata görmedim anadizinde bir tema dosyası kalmıştı ya, onu da sildim gitti.

Eğer ciddi bir sorun varsa bahsedin, takip edemiyorum pek. Yeniden yapmak da istemiyorum çok işlemden geçirdim.

Entegre edebileceğimiz Windows7 teması da verilirse iyi olur hazır şekilde. (2 satır olan tema, sorunsuz hali.. Kafam karıştı birkaç win7 teması var..)

tema addon olarak veya direkt kendisi olursa $OEM$\$$\Resources\Themes altına kopyalayacağımız şekilde normal olursa daha güzel olur, Nlite'ın tema entegresine güvenmiyorum.

Bu arada bahsi geçen 2 satır olan temayı ve gerekli fontları buldum bir araya getirdim. Buyrun:

Please register to see this content.

tema dosyalarını ve fontları xpcd'nize nasıl ekleyeceğinizi txt dosyasına koyarak anlattım. Bildiğimiz gibi temayı iu yola kopyalıyoruz;

$OEM$\$$\Resources\Themes

Fontları da şu yola;

$OEM$\$$\Fonts

İlk kurulumda temayı seçtirmek için winnt.sif e eklenecek olan satır;

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG Refresh.theme"

Morning kardeşim çok güzel çalışmalara imza atıyorsun.Seni tebrik ediyorum.Fakat mesela bu yaptığın şeyi öyle bir ayarlasanda biz kurulumdan sonra addon olarak kolay bir şekilde sisteme yüklesek olmazmı.Yapılması çok mu zor.Yapabilirsen çok sevinirim.

Kendi XP'm için bir dosya yenileyicisi yapacağım.

Onu biraz değiştirip sunabilirim belki.

Yalnız kafama bir şey takıldı benim.

Kurulumdan sonra addon olarak derken?

Benim bildiğim addon kurulumda yüklenir :D

O dediğin olmaz aga..At formatı bitsin bu iş! :D

morning... Boyut çok büyümüş..Wallpaper ve Seslerden oldu sanırım.

Evet... Arkaplanlar biraz kapladı.

Teşekkürler morning, sınavdan sonra akşam bir denerim, hiç vakit yok..

Ben temada, windows kullanırken(sanalda) bir hata görmedim anadizinde bir tema dosyası kalmıştı ya, onu da sildim gitti.

Eğer ciddi bir sorun varsa bahsedin, takip edemiyorum pek. Yeniden yapmak da istemiyorum çok işlemden geçirdim.

Entegre edebileceğimiz Windows7 teması da verilirse iyi olur hazır şekilde. (2 satır olan tema, sorunsuz hali.. Kafam karıştı birkaç win7 teması var..)

tema addon olarak veya direkt kendisi olursa $OEM$\$\Resources\Themes altına kopyalayacağımız şekilde normal olursa daha güzel olur, Nlite'ın tema entegresine güvenmiyorum.

Bunu deneyebilirsin:

http://vishal-gupta.deviantart.com/art/SevenVG-Refresh-with-Superbar-106952053[/CODE]

Eksik 1 - sysdm.cpl de Otomatik Güncelleştirmeler kısmında bitmap eksik.

Tamam.Düzenlenecek.

Edited by morning

Arkadaşlar kocaman bir resim hazırladım sizin için.Hemen hemen her yerden görüntü almaya çalıştım.

Edit: Pardon resim çok büyük upload edince böyle göründü.Rapide upload edeceğim şimdi.

k186m8.png

Daha net görebilmek için :D

Please register to see this content.

Edited by _EFE_

Otomatik güncelleştirmeler

Buyur

http://rapidshare.com/files/187643424/Resources.7z[/CODE]

resimlere baktım

morning keşke bilgisayarım ve belgelerimi

öyle yapmasaydın

ama yinede sağol istersen elimde win7 belgelerim ve bilgisayarım iconu olması lazım verebilirim

Edited by pc_insect

Sevgili morning kardeşim ben addon olarak kurulumu kolay bizi yormıycak bir şeyden bahsetmiştim.Acemi olduğum için bağışla beni :(

Ancak Senden çok çok önemli bir ricam var.Bu olayı xp cd sine vaya iso suna nasıl ekleyeceğiz.Olayı biraz anlatmışsın ama senin açıklama "sağa git , sola dön , tam karşında der gibi birşey" :)

Özellikle benim gibi acemi ve birazcıkta kalın kafalı birilerine bu olayı daha açık yoldan anlatabilirsen çok mutlu oluruz.

Yardımların için şimdiden çok teşekkürler.

Kendine iyi bak.

İndirdiğin dosyayı çalıştır.Kabul et'e bas..Sonra XP klasörünü hedef olarak göster ve tamam deyip ilerle..Daha sonrası otomatik olarak devam edecek.Bittiğinde ekranda başarılı diye yazar zaten..Kullanımı çok basit.

_EFE_ çok sağol.Dediklerini yaptım.Şu an sanala yüklüyorum.Bakalım sonuç nasıl olcak.

Otomatik güncelleştirmeler

Buyur

http://rapidshare.com/files/187643424/Resources.7z[/CODE]

resimlere baktım

morning keşke bilgisayarım ve belgelerimi

öyle yapmasaydın

ama yinede sağol istersen elimde win7 belgelerim ve bilgisayarım iconu olması lazım verebilirim

belgelerim için netten indirdiğim bir ikon paketindeki iconu kullandım.

bilgisayarım dllsi mycomput.dll dediğinden onu değiştirmemiştim.meğersem explorer.exeden alıyormuş simgeyi.

sendekileri paylaşırsan sevinirim.

efe resimler için teşekkürler.WMP'den de resim ekleyebilir misin?

Pakette sesler var.Zaten pc_insectinkinde de vardı.

WMP çalışmamasının sebebi sanırım wmploc.dllyi ingilizce dile göre ayarlamış olmamdır (kendi öyle ayarlamış) büyük ihtimalle.

O zaman değişmesi gerekenleri belirtecek olursak :

- WMP Değişecek

- Win. Update değişecek

- Bilgisayarım simgesi değişecek.

Başka hata/beğenmediğiniz yer bulursanız söyleyin.

Pakette sesler var.Zaten pc_insectinkinde de vardı.

WMP çalışmamasının sebebi sanırım wmploc.dllyi ingilizce dile göre ayarlamış olmamdır (kendi öyle ayarlamış) büyük ihtimalle.

O zaman değişmesi gerekenleri belirtecek olursak :

- WMP Değişecek

- Win. Update değişecek

- Bilgisayarım simgesi değişecek.

Başka hata/beğenmediğiniz yer bulursanız söyleyin.

Sevgili arkadaşlar;

Acizane görüşüm şu: XP ile boşuna vakit kaybediyorsunuz. XP'nin mevcut temalı halleri yeterince görsellik sunuyor diye düşünüyorum. Zaten XP'yi yeterli donanımı olmayanlar performans için kullanıyor. Ben çoktandır Vista'dayım, şu an TNCTR'den indirdiğim Vista sürümlerinden birini ve W7 7000'i kullanıyorum. Bence artık XP ile vakit kaybetmeyin.

Örneğin;

Vista SP2 final gecikecek gibi görünüyor. Vista sp2 beta entegre ve gereksiz bileşenler çıkarılmış yaklaşık 1 GB boyutlu bir Vista sürümü harika olurdu.

Vista'yı çok az bir çaba ile W7 görselliğine kavuşturabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü koymak isterdim ama vaktim yok şu an.

İyi akşamlar...

aslında silverworlf arkadaşımız iyi bir konuya değinmiş vista'nın başı kel mi? :(

ama baktım vista diğerlerine göre çok ama çok daha zor modifiye edilmesi (vlite ile filan iş değil)

bunun için ekip çalışması gerek bu da oldukça zor

Sevgili arkadaşlar;

Acizane görüşüm şu: XP ile boşuna vakit kaybediyorsunuz. XP'nin mevcut temalı halleri yeterince görsellik sunuyor diye düşünüyorum. Zaten XP'yi yeterli donanımı olmayanlar performans için kullanıyor. ...

Biz de onlar için yapıyoruz zaten xpyi.

Ayrıca Vista'nın düzenlemesi XP'ye göre daha karışık.

vLite ile bileşen çıkarıldığı zaman hata alıyorsunuz.

Bir dosya düzenlemek istediğimizde hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.

Ayrıca vLite win7 betayı ve (belki) Sp2 betayı görünüşte destekliyor olabilir fakat ummadık yerde hata çıkarabilir.

Desteklediği sürümlerde bile problemler yaşanırken desteklemediği sürümlerin kararlılığını siz düşünün.