Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

7Iso 3.1

morning
 Share

Recommended Posts

• Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

morning çalışman fena sayılmaz.Bunun içine orjinale yakın bir win 7 teması ekleyip simgeleri , açılış&kapanış ve boot görüntüsünü yeniden düzenlersen de tadından yenmez :(

Media Player 12 görüntüsüde benden olsun . . .

sshot1.jpg

sshot2.jpg

Edited by romeogucci

Biz de onlar için yapıyoruz zaten xpyi.

Ayrıca Vista'nın düzenlemesi XP'ye göre daha karışık.

vLite ile bileşen çıkarıldığı zaman hata alıyorsunuz.

Bir dosya düzenlemek istediğimizde hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.

Ayrıca vLite win7 betayı ve (belki) Sp2 betayı görünüşte destekliyor olabilir fakat ummadık yerde hata çıkarabilir.

Desteklediği sürümlerde bile problemler yaşanırken desteklemediği sürümlerin kararlılığını siz düşünün.

Tekrar Merhaba;

Ben dediğim gibi TNCTR'den indirdiğim bileşen çıkarılmış bir vista sürümünü kullanıyorum. Oldukça stabil. Yaklaşık iki ay oldu henüz bir problem yaşamadım. Demek ki oluyor.

SP2 konusuna gelince ben Vista SP2'yi kastetmiştim. Windows 7 ile uğraşmak için henüz çok erken. Elbette ileride w7'yi tam destekleyecek modifiye araçları çıkacaktır.

Vista sp2 gecikecek diye bir haber okudum. Belki yaza doğru çıkaracaklar. Bu arada SP2 Beta entegre edilip daha gelişmiş bir sürüm çıkarabilirler sitedeki arkadaşlar. Özellikle modifiyeli Vista yapanlar bunu da yapabilirler diye düşünüyorum..

Perfect XP v.b pek çok sürüm varken, enerjinizi yine ve yeniden XP'ler yaparak harcamayın. Benim demek istediğim bu. Tabii ki ne yapacağınız, nasıl yapacağınız konusunda özgürsünüz. Benimki sedece bir fikirdi..

İşte benim Vista Ultimate'den bir ekran görüntüsü. Hiç bir problem yok, gayet stabil çalışıyor..

vistaultimatema3.jpg

İyi akşamlar..

Pakette sesler var.Zaten pc_insectinkinde de vardı.

WMP çalışmamasının sebebi sanırım wmploc.dllyi ingilizce dile göre ayarlamış olmamdır (kendi öyle ayarlamış) büyük ihtimalle.

O zaman değişmesi gerekenleri belirtecek olursak :

- WMP Değişecek

- Win. Update değişecek

- Bilgisayarım simgesi değişecek.

Başka hata/beğenmediğiniz yer bulursanız söyleyin.

Belgelerim simgesi de değişirse iyi olur.

sysdm de bilgisayarın özellikeri bölümünde soldaki monitör çok kötü değişirse iyi olur :(

bileşen çıkarılmış bir vista sürümü derken adı neydi tnctr den indirdiğin Vistanın?

Ayrıca kullandığın görünüm win 7 teması mı yoksa win 7 dönüşüm paketi falan mı?

Birde tv izliyorsun galiba.Hangi Dvb programını kullanıyorsun?

Kendine iyi bak.

Ben musamope arkadaşımızın yaptığı sürümü kullanıyorum. Sonuçta fazla kırpılmasına karşıyım. Bu sürüm 928 MB civarında.. Başka Vista sürümleri de var sitede. Modifiyeli İşletim Sistemleri bölümünde bakabilirsiniz.

Linki;

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=60688

Dönüşüm paketlerini tercih etmiyorum. Tema ile yaptım. Pek çok vista haberi adresinde bulabilirsiniz.. Hiç bir performans kaybım yok. İngilizce ama ekran görüntüleri var.

burada ise 4 vista sürümü için gerekli araçlar var. Buradan faydalandım.

Please register to see this content.
burada pek çok vista yazısı var.

Windows 7 stilinde Hesap makinası ve Paint, Wordpad ilave edebiliyorsunuz. Logon ekranı v.b de olabiliyor ama gereksiz buldum. Masaüstü görselliği yeterli. Zaten XP ile yeterince görsel sahibi olmuştuk. :(

TV kartım analog. AverTV. Kullandığım program ise DScaler

Skystar2 takılı iken de denemelerim olmuştu. Problem yoktu.

İyi çalışmalar..

İsteyen istediği gibi düzenleme yapabilir..Ben birkaç ikonu değiştiriyorum kendime özel o kadar..

Edit: Az önce bir arkadaş BS Player ve Foxit Reader kurulmuyor demişti addon bölümünde.Hem onları test etmek hemde kendi 7ISO'mu test etmek için sanalda bir kurulum yaptım.İşte bilgisayarım ve Belgelerim ikonları..Ağ Bağlantıları'nın ikonunu da değiştirmeyi düşünüyorum.

6duwap.png

Edited by _EFE_

Sevgili arkadaşlar;

Acizane görüşüm şu: XP ile boşuna vakit kaybediyorsunuz. XP'nin mevcut temalı halleri yeterince görsellik sunuyor diye düşünüyorum. Zaten XP'yi yeterli donanımı olmayanlar performans için kullanıyor. Ben çoktandır Vista'dayım, şu an TNCTR'den indirdiğim Vista sürümlerinden birini ve W7 7000'i kullanıyorum. Bence artık XP ile vakit kaybetmeyin.

Örneğin;

Vista SP2 final gecikecek gibi görünüyor. Vista sp2 beta entegre ve gereksiz bileşenler çıkarılmış yaklaşık 1 GB boyutlu bir Vista sürümü harika olurdu.

Vista'yı çok az bir çaba ile W7 görselliğine kavuşturabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü koymak isterdim ama vaktim yok şu an.

İyi akşamlar...

Şimdi ben kendim için Bir güncel update li vista yapmaya karar verdim hatta az sonra bitecek ocak 2009 kadar güncellemeleri içeren , ultimate extra packlerini ( dream screen) de içercek ama vlite bu konudaki entegre hızı beni intiharın eşiğine getirdi valla :) .Vista Driver pack var ( indirdim) ama nun için vista tool indirmen gerek diyo.Onu indirince waik ( 1.2 gb tı galiba ) indrimen gerek ve onu kullanmayıda az cok bilmen gerek diyor.Sahsen ben bilgisyar basında o kadar cok vakit geçiremediğim için dowload uğraşamıyorum yoksa waik indirip öğrenmeye calısırdım ancak.Yani kısacası vista öle modifiye edilecek bir sistem değil çok .

Ayrıca sp2 beta 5 dil için yayınlandı ( zaten betalar 5 dil için çıkar genelde ) .Elimde türkçe vista oldugu için olmuyor.Türkçe Vistaya ingilizce dil paketi entegre edip yüklesem o da olmuyor. Tekrar bastan bir vista indirmek demek ölüm demek :) benim için.

Edited by celaloner1423

Arkadaşlar İl dışında olduğum için başka bir PC'de Sanal Makina oluşturarak 128 MB Ram ile 1 saat 40 dk'yı aşkın bir sürede düzenlediğim dosyaları deneme şansım oldu..İşte bakın benim yaptıklarım bunlar:

Sanırım buraları değiştirmek yeterli.. (Şimdilik)

sshot1ym0.png

Edited by _EFE_

Arkadaşlar düzenleme aslında çoktan tamamlandı fakat bilgisayarıma dün 2 kere format attığım için henüz deneyemedim.Şimdi deneyeceğim.Umarım hatasızdır :D

Pc_insect de yenisini çıkaracakmış.

Yanlış anlaşılma olmasın bu arada önceden dediğim gibi.

Benimkisi sadece alternatif bir çalışmadır.Saygılar.