Jump to content

Pc Kurtarma Ekranı

2020
 Share

Recommended Posts

#NoTrayIcon
#RequireAdmin
MsgBox(64, "2020","Pc Kurtarma Ekranı & Pc Yeniden Baslar..!")
Run("shutdown /o /r -t 05")

Bu kısa örnek pc kurtama ekranına geçiş yapar .

Sürücü imzası kapatabilir, bios uefi ayarlarına ulaşabilir, ön yüklemeyi onarabilirsiniz.

İsteyen Cmd.exe üzerinden kodu çalıştırabilir.(shutdown /o /r -t 05)

05 yeniden başlat saniyesini bellirler isteyen 00 yapabilir.

gelismis_baslangic_ayarlari.png

Edited by 2020
  • Like 4

Sürücü imzası kapatmak ne gibi avantajlar getirir diye sorgulayanlar illaki vardır; örneğin yeni sürüm nvidia gpu driverlar sürücü imzası etkinse doğru driver indirmiş olsanızda bu yazılım donanımız ile uyumlu değildir diyip yüklemeyecektir. Özetle bunun gibi başka sorunlar da görülebilir.

• Like 4

Senkron2, 40 dakika önce yazdı:

Sürücü imzası kapatmak ne gibi avantajlar getirir diye sorgulayanlar illaki vardır; örneğin yeni sürüm nvidia gpu driverlar sürücü imzası etkinse doğru driver indirmiş olsanızda bu yazılım donanımız ile uyumlu değildir diyip yüklemeyecektir. Özetle bunun gibi başka sorunlar da görülebilir.

eski driverlar sorun çıkarıyor bir de (w10 öncesi yazıcı gibi cihazlaın)

Edited by efe34
  • Like 1

Senkron2, 10 saat önce yazdı:

Kardeş ben de bu hatayı alıyordum. Sence Sürücü imzası zorlamayı devre dışı bırakırsam bu sorunu çözmüş olur muyum? Ne dersin?

akillialtay1995, 2 saat önce yazdı:

Kardeş ben de bu hatayı alıyordum. Sence Sürücü imzası zorlamayı devre dışı bırakırsam bu sorunu çözmüş olur muyum? Ne dersin?

sadece onu devre dışı bırakmak işi çözmez sana tavsiyem temiz bir format at sistemini internete bağlamadan önce sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakarak ardından bunu indirmelisin. Artık nvidia yeni nesil driverlarda farklı bir yükleme şekli izlemeye başladı bir çok kişi mağdur etti hiç beceremeyenler var adamın ekran kartı var binlerce lira vermiş driver yükleyemiyor. Bazen windows updatede kendisi buluyor ama o driverı yükleyince nvidia denetim masası gelmeyen birçok kişi performans ayarlarını kişiselleştiremiyor. Saçma sapan bir şirket politikası....

Mağazası silinmiş windowsların çoğunda daha farklı sorunlar yaratıyor çünkü mağaza üzerinden windows geforce experience eklentisi kuruyor. Mağaza olmayanlarda çoğu zaman bunu yapamadığı için hata veriyor ve raporda vermediğinden anlayamıyorsunuz nerrede sıkıntı olduğunu.

Bende aynısını Zotac Amp Extreme 1080  model nvidia kartta yaşamıştım ardından ASUS 2070 super model bir müşterimin makinasında yaşadım. Çözdüm ama çözene kadar saçma sapan şeylerle uğraşmak zorunda kaldım açıkcası.

NOT : Bu tarz problem günümüz itibarı ile güncel driverı yayınlanan nvidia kartlar için geçerlidir. Eskiye dayalı nvidia sürücüsü yüklenen kartlarda hiçbir sorun olmadan yüklemeye devam etmektedir.

Spoiler

Spoiler

Please register to see this content.

Bu makinayı sıfır topladım 1 seneye yakın kullandı müşterim tekrardan bakıma getirdiğinde yeni sürüm windows 10 kurdum scripter üzerinden eklentiler dahil mağazaya kadar sildim herzamanki gibi full performans ayarını yaptım nvidia denetim masası ısrarla çalışmadı ve işin kötüsü oyunlarda fps de çakıldı kaldı MSI 1080ti lightning gamer kart var üzerinde.

Edited by Senkron2
  • Like 2

Benzer sorunu HP Pavilion g6 laptop ta yaşadım 

AMD ekran kartı var kendi sitesinde indirdiğim otomatik driver bulma aracı sürücü desteklenmektedir yazıyordu 

Senkron2 dediği gibi windows10 kendisi ekran kartını otomatik tanıyor fakat oyunlarda problem yaşıyordum

• Like 1

RedDunyam, 1 saat önce yazdı:

Benzer sorunu HP Pavilion g6 laptop ta yaşadım 

AMD ekran kartı var kendi sitesinde indirdiğim otomatik driver bulma aracı sürücü desteklenmektedir yazıyordu 

Senkron2 dediği gibi windows10 kendisi ekran kartını otomatik tanıyor fakat oyunlarda problem yaşıyordum

gamer sistemler toplayıp satan ve bunların arızalarını yapan şirketim var. Meslekte 22. yılım bu sebeple genelde internetten edinilen bilgiler değil deneme yanılma yöntemiyle çözüyorum bir çok benzer sorunu.

maalesef geçen gün sattığım monster abra a7 nvidia gtx 1650 model ekran kartlı laptopta da aynı problemi yaşadım. Üreticilerin maksadı anladığım kadarı ile microsoft ile yapılan sözleşme gereği mağaza üzerinden tüketiciyi yönlendirme şartı. Tamamen yakın bir zamanda müşteriyi microsoft storeye bağımlı hale getirmeyi hedefliyorlar.

Spoiler

mesela bu windows 2004 olmasına rağmen microsoft storesini sildim scriptlerle ve sonuç olarak imza devre dışıda olsa yüklemedi son sürüm nvidia driverını.

Spoiler

Spoiler

bu gibi çok fazla sistem geçiyor elimden benzeri hatalar oluyor. AMD sistemlerde henüz başıma gelmedi ama onlar amerikan şirketi olduğundan aynı yönde microsoft store için zorlayacaklardır diye tahmin ediyorum.

Edited by Senkron2
  • Like 1

Senkron2, 7 saat önce yazdı:

gamer sistemler toplayıp satan ve bunların arızalarını yapan şirketim var. Meslekte 22. yılım bu sebeple genelde internetten edinilen bilgiler değil deneme yanılma yöntemiyle çözüyorum bir çok benzer sorunu.

maalesef geçen gün sattığım monster abra a7 nvidia gtx 1650 model ekran kartlı laptopta da aynı problemi yaşadım. Üreticilerin maksadı anladığım kadarı ile microsoft ile yapılan sözleşme gereği mağaza üzerinden tüketiciyi yönlendirme şartı. Tamamen yakın bir zamanda müşteriyi microsoft storeye bağımlı hale getirmeyi hedefliyorlar.

İçeriği Gizle

mesela bu windows 2004 olmasına rağmen microsoft storesini sildim scriptlerle ve sonuç olarak imza devre dışıda olsa yüklemedi son sürüm nvidia driverını.

İçeriği Gizle

İçeriği Gizle

bu gibi çok fazla sistem geçiyor elimden benzeri hatalar oluyor. AMD sistemlerde henüz başıma gelmedi ama onlar amerikan şirketi olduğundan aynı yönde microsoft store için zorlayacaklardır diye tahmin ediyorum.

Bilgiler  için teşekkürler öncelikle.

PC tercihlerimi AMD ,Ekran kartı tercihlerimi Nvidiadan yana kullandım hep (AMD>2017 Ryzen sistemlerin ilk çıkışı ile) , Amd ekran kartarındaki kurulum sonrası: w. update kapalı değilse bir türlü format harici çözülemeyen ya da benim çözemediğm. (WU den driver updateti kapatarak kuruyordum ama diğer sistem bileşenleri için sıkıntı di)  siyah ekran sebebiyle çok amd ekan kartını iade ettim.

Bu son cümledeki AMD kastı. donanım için mi ekran kartı için mi

'2 gün önce 1650 serisi bir kartla kurulum (Amd Ryzen sistemde)  yaptım, internet açıktı. w10 update i ekran kartı için yaptı ama ben orjinal siteden indirdiğim yazılım: kurulurken dikkat ettim. eski yazılımı kaldırdı ki (bu işlem içi güvenli modda çalışan DDU gibi bir simde prograsm olmalı) sorun yok özellikle

ya da ben mi anlamıyorum

en son .38 le biten sürümi de yükledim.

verdiğinniz linkteki programda yüklü ama .38 le biteni manuel indirdim .kurdum yeni 1650 serisi kartta

Spoiler

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 2 saat önce yazdı:

Bilgiler  için teşekkürler öncelikle.

PC tercihlerimi AMD ,Ekran kartı tercihlerimi Nvidiadan yana kullandım hep (AMD>2017 Ryzen sistemlerin ilk çıkışı ile) , Amd ekran kartarındaki kurulum sonrası: w. update kapalı değilse bir türlü format harici çözülemeyen ya da benim çözemediğm. (WU den driver updateti kapatarak kuruyordum ama diğer sistem bileşenleri için sıkıntı di)  siyah ekran sebebiyle çok amd ekan kartını iade ettim.

Bu son cümledeki AMD kastı. donanım için mi ekran kartı için mi

'2 gün önce 1650 serisi bir kartla kurulum (Amd Ryzen sistemde)  yaptım, internet açıktı. w10 update i ekran kartı için yaptı ama ben orjinal siteden indirdiğim yazılım: kurulurken dikkat ettim. eski yazılımı kaldırdı ki (bu işlem içi güvenli modda çalışan DDU gibi bir simde prograsm olmalı) sorun yok özellikle

ya da ben mi anlamıyorum

en son .38 le biten sürümi de yükledim.

verdiğinniz linkteki programda yüklü ama .38 le biteni manuel indirdim .kurdum yeni 1650 serisi kartta

İçeriği Gizle

büyük devler arenada kardeşim bizlere kozları paylaşmak kalıyor. Microsoft windows 10 2004 sürüm mesela yükleseniz bile mağazası aktif olsun yüklerken sorun yaşamadığınız görünce belki şaşırsacaksınız ama gücellemeleri onun üzerinden alıyor artık.. Bu ekosisteme dayattılar son dönemde son kullanıcıyı..

Senkron2, 6 saat önce yazdı:

büyük devler arenada kardeşim bizlere kozları paylaşmak kalıyor. Microsoft windows 10 2004 sürüm mesela yükleseniz bile mağazası aktif olsun yüklerken sorun yaşamadığınız görünce belki şaşırsacaksınız ama gücellemeleri onun üzerinden alıyor artık.. Bu ekosisteme dayattılar son dönemde son kullanıcıyı..

Windows 10 Insider Preview Build 20221.1000 (FAST/Dev Channel - rs_prerelease)

edit: yukardakini kastettiz sanmıştım.

şu an 20h1 19041.508 kurulu evet o yüzden sorun yaşamamış olabilirim.

bir isim karmaşası var bunda da

şu yüklü

image.png.c3b3944b0f717ec1c38cba9bdada4605.png

Edited by efe34
  • Like 1