Jump to content

Recommended Posts

• Video'daki ses kalitesi artırılarak yeni haliyle güncellenip konuya spoiler içerisine eklenmiştir.
  • Kurulum aşamasıyla ilgili olan video'da hazırlanacak inş. bakıyorum arkadaşlar. :) 

Bilgilerinize sunulur. | Upd: 6 Ekim 2020 

Edit: Video ses kalitesi artırıldı yenilendi eklendi.

• Like 3

ChromeOS Kurulumunun Başlatılması Vmware (Video2) Eklendi.

ChromeOS kurulumunun başlatılması ile ilgili videolu içerik konuya dahil edilmiştir. Real gerçek sistem değildir sadece mantığı anlamak için vmware sanal makine üzerinden,live olarak ChromeOS'in içeriklerinin kullanımı ve install.sh kurulum komut script'i ile, start verme işlemlerinin mantığını anlama adına açıklamalar yapılıp video  eklenmiştir. Farklı gelişmelerle ilgili detaylar eklenmeye devam edilecektir değerli Arkadaşlar Esenlikle kalınız. :) 

Dipnot: Konularla ilgili deneyimleri olan vs. ChromeOS hakkında bilgi,belge soru kaynak içerikler ve görüşlerinizide lütfen konu altından yorumlamalar yapıp ekleyebilirsiniz. Gerek şahsım, gereksede değerli üye arkadaşlarımızda bu yararlı bilgilerden, bilgin uzman üstad arkadaşlarımızında katkılarıyla engin fikirlerinden istifade etmiş olacaklardır.

Bilgilerinize sunulur.

• Like 2

FYDEOS (ChromeOS Tabanlı) Popüler Android işletim sistemi eklenmiştir. Bilgisayarlarınıza Laptop,netbook kurulabilecek en pratik sistemlerden olduğu düşünülmektedir. Eklenmiştir! "Anlatım resim video açıklamalarda dahil edildi" arkadaşlar bilgilerinize sunulur saygılarımla. :)

Güncellenme tarihi: 10 Ekim 2020 

MrRush, 10 saat önce yazdı:

cgpt needs to be installed first hatasi alanlar sirasiyla verilen komutlar girilir ve hata giderilir.

sudo apt update

sudo apt install cgpt

sudo apt install pv

Kodları düzenledim kur script'ine,ağ yenilemesi güncelleme ve işlem sonunda sistemi yeniden başlatma komutu ilave edildi.Denemedim henüz ancak işe yarar. :) 

Terminale eklenecek komut: sudo sh chromeoskurulumscript.sh

indirme linki: 

Please register to see this content.
 zipli şifresiz.

chromeoskurulumscript.sh kod içeriği:

Spoiler

#!/bin/sh
sudo apt-get update && sudo apt-get install figlet && sudo apt-get install pv && sudo apt-get install cgpt && sudo bash chromeos-install.sh -src rammus_recovery.bin -dst /dev/sda && sudo reboot

Edited by forjest
  • Like 1

azrailkenan, 3 saat önce yazdı:

ben video da tarif edilen gibi yaptım ancak boot etmiyor daha doğrusu boot olarak hdd görünmüyor sanırım bootloader kurulmuyor.

DELL N5040 i5 Legacy BIOS

ChromeOS mantık olarak android linux çekirdeği üzerine konumlandırılmış olan bir sistem dolayısıyla,illa chromeos olması şart değil zaten kendiside resmi olarak dağıtılmamakta sadece, macosx gibi chromebook cihazları vb. şekilde üzerlerine kurulu olarak gelmekte bir sistem. Anlatım ve yöntemler her ne kadar genel kapsamda olsada cihaz farklılıkları hususunda net bir bilgi yok. İçerik kullanılan yöntem ve uygulamalar iş görsede sorun çıkmasıda bu kapsamda gayet normal.

Anroid işletim sistemleri konusuna bakarak aralarında beğendiğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz kendim primeOS ve Fydeos'i çok beğendim deneyerek inceleme yaptım hepside googgle marketlerden uygulama oyun vb. işlemlerde sorunsuz kurulum dual boot,windows yanına ekleme üzerinden kurma vb. geniş özellikleri var inceleme sonrası tahminim sizde birini seçerek kurmayı düşünürsünüz kanaatindeyim.Verdiğiniz cihaz modeli oldukça iyi işlemci marka vs. bence hepsi kurulabilir mantıken.  Saygılarımla. :) 

>Forum içi  Android işletim sistemleri konusu

deli_petro06, 2 saat önce yazdı:

Uzun süredir denemek aklımdaydı. Hazır konuyu da görmüşken bir bakayım nasıl birşeymiş. Google' nin yazılımlarından hoşlanmasam da bir görmekte fayda var. Konu için teşekkürler Üstad...

Aynen bende google,mac vd. uygulamarından hoşlanmam ve nefret ederim üstadım. Rica ederim :) 

Yaklaşık 1 saate yakın süredir kurulumla alakalı işlemleriyle uğraşıyorum. Usb belleğe kendi uygulamarıyla kurdum. Şu an son sürümü 85.3.2. Flash bellek üzerinden açtım. Açıkçası flash bellek kısmına kadar tam bir hayal kırıklığı oldu. Flash bellekten çalışan çok daha hızlı linux sistemler gördüm. Şu ana kadar gelişmesi gereken çok fazla yönü olduğunu düşünüyorum. En başta indirme süresi veya dosya boyutu düşük olsa da flasha yazdırmak aşırı uzun sürüyor. Kurayımda hemen kullanayım diye beklentisi olanlar için hayal kırıklığı olur. Her yaptığı aşama en az 20 dk dan başlıyor. Kurarken de sadece soldan sağa gitmesini izliyorsunuz. Ne kuruyor, tahminen kaç dk sı kaldı hiçbir bilgi yok. En az 20 dk ekran da 3 noktan bir köşeden diğer köşeye gitmesini izliyorsunuz. Sanırım google hesabı olmadan da kullanmaya izin vermiyor. Bu kısım en çok hoşlanmadığım yönü diyebilirim. Tasarım şık ve sade. Android gibi bir sistem ancak mobil bir oyun kurmak istedim bulmadı. Tarayıcısında bile ekstra google reklamları var. Android mobil işletim sistemini biraz ios a benzetip garip bir işletim sistemi yapmışlar. Yapmaya çalıştığım çoğu işlemde hata aldım. Nette methedildiği kadar bir görüntüyle karşılaşmadım. O kadar saçma şeyleri varki google gibi bir kurum için aşırı kötü iş çıkarmışlar. Örnek veriyorum, kasayı kapatmak için kasanın kapatma tuşuna basılı tutuyorum, monitöre kapat ekranı çıkıyor :) monitörden kapat tuşuna basmadan kapatmadı. Sistem aşırı hafif yorumları okumuştum. Tarayıcı da bile sistemi windowstan daha fazla zorlayan zamanları oldu. Sanki bir işletim sistemi yapalım, sadece tarayıcımız olsun kalan her yere google reklamı yapıştıralım diyerek oluşturulmuş gibi duruyor. Linux özelliği eklemişler hata veriyor. Şaka yapmıyorum, bugüne kadar gördüğüm en kötü işletim sistemlerinde ilk 3 e rahat girer. Bu kadar yazılım bilgisi olan dünya çapın da bir firmanın bu kadar kötü iş çıkarmasına çok şaşırdım. Çoğu özelliği çalışmıyor. Bir tarayıcıyı çalıştırmak için saatlerce uğraşmak isteyenler için şu anki haliyle ideal. Ben chromeos u aşırı vasat bir sistem olarak gördüm. Tabikii bu vasat kısmını bu kadar yazılım işletim sistemi konusunda deneyimli olmasından dolayı yazıyorum. Ben google ceosu olsaydım. Bu sistemi hazırlayan ekibi kesin kovardım... (yorum yanlış anlaşılmasın. Yazdıklarımın hepsi google' nin işletim sistemiyle alakalı. Forjest üstadın paylaşımıyla alakalı değil. Denedim, birkaç cümle ne gördüğümü yazayım dedim.)...

+tek artısı tarayıcı aşırı hızlı çalışıyor. 

Edited by deli_petro06
  • Thanks 1

deli_petro06, 17 dakika önce yazdı:

Yaklaşık 1 saate yakın süredir kurulumla alakalı işlemleriyle uğraşıyorum. Usb belleğe kendi uygulamarıyla kurdum. Şu an son sürümü 85.3.2. Flash bellek üzerinden açtım. Açıkçası flash bellek kısmına kadar tam bir hayal kırıklığı oldu. Flash bellekten çalışan çok daha hızlı linux sistemler gördüm. Şu ana kadar gelişmesi gereken çok fazla yönü olduğunu düşünüyorum. En başta indirme süresi veya dosya boyutu düşük olsa da flasha yazdırmak aşırı uzun sürüyor. Kurayımda hemen kullanayım diye beklentisi olanlar için hayal kırıklığı olur. Her yaptığı aşama en az 20 dk dan başlıyor. Kurarken de sadece soldan sağa gitmesini izliyorsunuz. Ne kuruyor, tahminen kaç dk sı kaldı hiçbir bilgi yok. En az 20 dk ekran da 3 noktan bir köşeden diğer köşeye gitmesini izliyorsunuz. Sanırım google hesabı olmadan da kullanmaya izin vermiyor. Bu kısım en çok hoşlanmadığım yönü diyebilirim. Tasarım şık ve sade. Android gibi bir sistem ancak mobil bir oyun kurmak istedim bulmadı. Tarayıcısında bile ekstra google reklamları var. Android mobil işletim sistemini biraz ios a benzetip garip bir işletim sistemi yapmışlar. Yapmaya çalıştığım çoğu işlemde hata aldım. Nette methedildiği kadar bir görüntüyle karşılaşmadım. O kadar saçma şeyleri varki google gibi bir kurum için aşırı kötü iş çıkarmışlar. Örnek veriyorum, kasayı kapatmak için kasanın kapatma tuşuna basılı tutuyorum, monitöre kapat ekranı çıkıyor :) monitörden kapat tuşuna basmadan kapatmadı. Sistem aşırı hafif yorumları okumuştum. Tarayıcı da bile sistemi windowstan daha fazla zorlayan zamanları oldu. Sanki bir işletim sistemi yapalım, sadece tarayıcımız olsun kalan her yere google reklamı yapıştıralım diyerek oluşturulmuş gibi duruyor. Linux özelliği eklemişler hata veriyor. Şaka yapmıyorum, bugüne kadar gördüğüm en kötü işletim sistemlerinde ilk 3 e rahat girer. Bu kadar yazılım bilgisi olan dünya çapın da bir firmanın bu kadar kötü iş çıkarmasına çok şaşırdım. Çoğu özelliği çalışmıyor. Bir tarayıcıyı çalıştırmak için saatlerce uğraşmak isteyenler için şu anki haliyle ideal. Ben chromeos u aşırı vasat bir sistem olarak gördüm. Tabikii bu vasat kısmını bu kadar yazılım işletim sistemi konusunda deneyimli olmasından dolayı yazıyorum. Ben google ceosu olsaydım. Bu sistemi hazırlayan ekibi kesin kovardım... (yorum yanlış anlaşılmasın. Yazdıklarımın hepsi google' nin işletim sistemiyle alakalı. Forjest üstadın paylaşımıyla alakalı değil. Denedim, birkaç cümle ne gördüğümü yazayım dedim.)...

+tek artısı tarayıcı aşırı hızlı çalışıyor. 

Intel Gpu mu kullandın?

Çünkü haricinde kasmalar oluyor. Sadece Intel destekli bir sistem.

Ayrıca bu bir yasal dağıtım değil. Normalde sadece Chromebook cihazlar için geliştirilmiştir. Pcye kurulur hale getiren 3.kulanıcılar.

Bende anlattıkların oluşmadı. 

@deli_petro06

• Android işletim sistemleri bazında gerçi üsttede belirttiğim gibi,Primeos gayet stabil geldi bana gerçi donanım farklılıklarına göre bu tartışılır özellikler herkeste aynı olmadığından dolayı ancak genel olarak iyi diye düşünmekteyim. İlave'ten eğer windows benzerliği,masaüstü sağtık kullanımı genel görünüm itibarıyla 2.tavsiye edeceğim PhoenixOS olacak hızı ve rahat kullanımıyla ikisi arasında kaldım. Ne varki dualboot,windows yanına ve sistem üzerinden kurulum özellikleri bakımından + olarakta iyi bir seçim tavsiye ederim.
  • ChromeOS'te kendimi googlechrome içinde gibi hissettim, hız ve stabil olarak hemen hemen aynı benzer sistemler zaten. Sağtık kullanımı ve üstte de (yorumda) bahsettiğim hususlara dayalı olarak tercihim dışında kaldı diyebilirim. Ancak ileride neler değişir hangi geliştirmelerle fonksiyonlar kazandırılır belli olmaz genel tablo bu şekilde. Nihayetinde herkese göre bir sistem söz konusu isteyen istediği beğendiği sistemi kurar. Donanımsal gereksinimlerine ve kriterlerinde sistemleri kullanma şansı artık eskisinden daha da iyi çok sistem var yani. :) 

Kaynak linkler: 

PhoenixOS : 

PrimeOS: 

Forum içi diğer Android işletim sistemleri (laptop/PC)

@MrRush evet intel kullanıyorum. Sonuç olarak google' nin izni, desteği olmadan isminin kullanılacağına ihtimal vermiyorum. Ben işletim sistemini online şekilde flasha yazdıran uygulamayla önce flash' a yazdırıp çalıştırdım. Ardından da HDD kurulumu yaptım. Bunu kötülemek amaçlı yazmıyorum. Ancak bana aşırı vasat geldi. Youtube, google tarayıcılar gibi kendi yazılımları çok iyi çalışıyor. Kalanı vasat. Son güncel 85.3.2 sürümünü kurdum. Tabikii bunlar sadece benim görüşüm. Benim düşündüğümün aksine nette inanılmaz methiyeler okuyorum. Belki de bu kadar olumsuz bakmamın sebebi bu olabilir. Belki konu da forjest üstadın yazdığı gibi bir linux işletim sisteminin yanına kurulursa mantıklı olabilir. Tek başına beğenmedim...

@forjest Üstad google servisleri, yine googleye ait diye bildiğim youtube, tarayıcılar cidden aşırı hızlı çalışıyor. Şu an ChromeOS üzerinden mesajları yazıyorum. Belki benim hatam direkt tek başına işletim sistemi olarak kurmam olabilir. Konudaki gibi bir linux işletim sisteminin yanında daha farklı olabilir. Tek başına çok kullanılabilir gibi gelmedi. Sizin konu da anlattığınız gibi denemekte fayda var...

Şunu da unutmadan ekleyeyim. Yanlış anlaşılmasın. Yazdıklarımın açtığınız konuyla yada forumla alakası yok. Nette ChromeOS hakkında farklı forumlar da öyle şeyler okudum ki, karşılaştığım şeyle yakından uzaktan alakası yok. Acayip atıp tutanlar var. Kur HDD' e, oyun istemiyorsan böyle işletim sistemi yok v.b tarzda yorumlar okudum. Sanki android işletim sistemi değil de mac, windows, linux' a rakip bir işletim sistemi gibi anlattıklarından bu şekilde giriş yapmış olabilirim. Okuduğum konular da aşırı abartı vardı. Yine tekrar edeyim. Deneyecek arkadaşlar konu da sizin yaptığınız gibi işlemlerle denerlerse muhtemelen daha işlevsel olur...

Edited by deli_petro06
  • Thanks 1

• 6 ay sonra...

Selamun Aleyküm üstad. Multiboot sistem için sizin youtube kanalınız da tarif ettiğiniz şekilde bire bir hazırladım. İşlemleri de birebir yapmama rağmen "sudo sh install.sh" komutunu verdiğim de kod hata veriyor. Tam hatırlamıyorum ancak "Can't open...." şeklinde bir hata alıyorum. Kuruluma geçmiyor. Bu şekilde bir hatayla karşılaştınız mı? Bu kod hatası konusunda yardımcı olabilir misiniz?

deli_petro06, 19 dakika önce yazdı:

Selamun Aleyküm üstad. Multiboot sistem için sizin youtube kanalınız da tarif ettiğiniz şekilde bire bir hazırladım. İşlemleri de birebir yapmama rağmen "sudo sh install.sh" komutunu verdiğim de kod hata veriyor. Tam hatırlamıyorum ancak "Can't open...." şeklinde bir hata alıyorum. Kuruluma geçmiyor. Bu şekilde bir hatayla karşılaştınız mı? Bu kod hatası konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Uzun zaman oldu, doğrusu bu sistemi kurmadım kendim sadece, bilinen ve yapılan işlemlerin temel mantığını hakkında makale hazırladım. Komutlarla ilgili verilenlerin ve eklenenlerin dışında farklı birşey yok. Hata yönetici haklarıyla ilgili olabilir belki tahminim komuta bash ve yol ekleyerek denemek gerekli tekrar'dan belki işe yarar bununla ilgili net bir malumatım yok şu an için. Üstteki postlarımda da önerdiğim diğer android sistemlerin kurulumları ve kullanımları sanıyorum daha kolay ve pratik ben aralarında phoenixOS sistemini kurup kullandım arayüzü ve kullanışlılık bakımından benim hoşuma gitti diyebilirim. Chromeos'in randımanlı bir kurulum methodu ve işlemleri sorun yaratıyor anladığım kadarıyla en iyisi diğer alternatif sistemleri kurmak daha mantıklı gibi. google playstore destekleri vs. mevcut.

ChromeOS için diğer önerilen kurulum komutu: sudo bash chromeos-install.sh -src

PhoenixOS : 

PrimeOS: 

Forum içi diğer Android işletim sistemleri (laptop/PC)

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
nexxo, Şimdi yazdı:

Hocam anlatım için teşekkürler ancak her işlemi doğru yapmama rağmen " Reboot and Select proper Boot sevice" hatası alıyorum video da olduğu gibi sorunsuz bir kurulum gerçekleşmiyor 🙄

Uyumsuzluklarla alakalı gelişen bir şey. Bende de benzer bir durum oldu sanal makinede kurulumu yaptım. Ancak gerçek makinede başarılı olmadı. Sanıyorum makine bios anakart seçiyor dosyalar ve sürekli olarakda güncellenen içerikler günden günede daha da iyi bir yol kat ettiği kesin. Ben ChromeOS'in dağıtılabilir olmadığından kaynaklı olarak benzerliğiyle FYDEOS'i önerebilirim en azından yükleme sorunlarının olmaması ve dağıtılabilir olması mantığıyla güzel bir dağıtım diyebilirim hızlı ve tr_dil desteğide var. :) 

Balenaetcher önerilmekte yazdırma işlemleri için

+ indirme linki: 

6SRQPn

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, 10 saat önce yazdı:

Uyumsuzluklarla alakalı gelişen bir şey. Bende de benzer bir durum oldu sanal makinede kurulumu yaptım. Ancak gerçek makinede başarılı olmadı. Sanıyorum makine bios anakart seçiyor dosyalar ve sürekli olarakda güncellenen içerikler günden günede daha da iyi bir yol kat ettiği kesin. Ben ChromeOS'in dağıtılabilir olmadığından kaynaklı olarak benzerliğiyle FYDEOS'i önerebilirim en azından yükleme sorunlarının olmaması ve dağıtılabilir olması mantığıyla güzel bir dağıtım diyebilirim hızlı ve tr_dil desteğide var. :) 

Balenaetcher önerilmekte yazdırma işlemleri için

+ indirme linki: 

6SRQPn

Hemen deniyorum umarım bunda bir sorun yaşamam, tekrar konuyu düzenlerim..

Herşeyi yaptım sorunsuz kurdum ancak play store çıkmadı bir türlü of 🙄

Edited by nexxo
güncelleme

nexxo, 4 saat önce yazdı:

Hemen deniyorum umarım bunda bir sorun yaşamam, tekrar konuyu düzenlerim..

Herşeyi yaptım sorunsuz kurdum ancak play store çıkmadı bir türlü of 🙄

Fydeos gallery üzerinden google play yazarak yüklemeyi sağlayın sonrasında işlemlerinize devam edin. Telif vb. haklardan dolayı adamlar eklememişler. Buna rağmen kendi uygulama storelarında bile , bir dünya uygulamalar mevcut. Diğer taraftanda elinizdeki varsa eğer , .APK uygulamalarınıda yükleyebilirsiniz belki aralarında modlanmış unlock modlu full programlarda olabilir bazen marketten reklamlı olan uygulamaları yüklemek can sıkıcı olabiliyor bunuda bu vesileyle belirtmiş olalım saygılarımla. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

• 2 ay sonra...

Üstadım Selamlar. Daha önce de size çeşitli konular da danışmıştım. Bir HDD üzerine çoklu işletim sistemi kurmak için uğraşıyorum. Bunlardan birisi de ChromeOS, tavsiye ettiğiniz FydeOS konusunda sorun yok. ChromeOS içinde aşağıdaki videoyu buldum. Sizce bu videonun sahte olma ihtimali var mıdır? Cevabınıza göre bu videodaki sisteme özel kendime bir sistem hazırlayıp deneyeceğim. Bazen bu tip videolar sahte olabiliyor. Yöntem de 2 video var. Aynı kanala ait. İlk bulduğumu ekliyorum. Mümkün müdür? Sormak istedim...

Spoiler

Edited by deli_petro06

deli_petro06, 12 saat önce yazdı:

Üstadım Selamlar. Daha önce de size çeşitli konular da danışmıştım. Bir HDD üzerine çoklu işletim sistemi kurmak için uğraşıyorum. Bunlardan birisi de ChromeOS, tavsiye ettiğiniz FydeOS konusunda sorun yok. ChromeOS içinde aşağıdaki videoyu buldum. Sizce bu videonun sahte olma ihtimali var mıdır? Cevabınıza göre bu videodaki sisteme özel kendime bir sistem hazırlayıp deneyeceğim. Bazen bu tip videolar sahte olabiliyor. Yöntem de 2 video var. Aynı kanala ait. İlk bulduğumu ekliyorum. Mümkün müdür? Sormak istedim...

İçeriği Görüntüle

Merrhaba FydeOS da dışarıdan apk da kurabiliyormusunuz?

Birde izlediğim videolarda FydeOS kurulumu yaparken tel no istiyordu ben vermek istemiyorum sizdede oldumu? Tel vermeden kurulum yapılıyormu? FydeOS bende denemek istiyorum.Birde FydeOS la ilgili çok fazla içerik yok çalışmalarını videoya alırsanız bizler içinde çok faydalı olur.

deli_petro06, 19 saat önce yazdı:

İçeriği Görüntüle

Merhabalar değerli kardeşim ancak görebildim mesajını şu aralar biraz meşkulüm kurumlarla vs işler çıktı. Video'yu baştan sona izledim adamın yaptıkları tamamen doğru. Özetleyecek olursak eğer, video'dan anlaşıldığı üzere "Grub2_Win uygulamasını" , windows üzerine kurarak, ayırmış olduğu disk alanına chromeOS'in rammus img dosyasını ekliyor ve grubwin menüsü üzerine video'daki kodlarda disk bölüntüsü kodunu değiştirip, kodları uygulamanın menü düzenleme sekmesinden ekliyor son aşamada da, sistemin bios veya uefi moda göre grub menüsünü sisteme entegre ediyor (Birden fazla işletim sistemleri göstericisi diyelim) daha sonra kendine göre menüyü düzenliyor adlandırmalar v.s daha sonra, ayırmış olduğu disk alanından bir sonraki sistemi boot etme işleminde ChromeOS'i başlatıyor buna diğer bir çok sistemlerde ayrılmış disk alanlarından eklenebilir sadece bu sisteme has bir yapı değil bu. GrubWin grubboot loader uygulaması üzerinden menü görselleri bir birçok değişiklikler de ayrıca yapılabilir. Geniş özellikleri bulunan grubboot loader başlatıcısı ki, Ventoy AIO boot gibi uygulamalar'da bu uygulamayıda barındırmakta ayrıca. Bu video fake değil gerçek video ve işlemler. :) 

Videodaki program:

GrubWinBoot loader: 

oneooo, 6 saat önce yazdı:

Merrhaba FydeOS da dışarıdan apk da kurabiliyormusunuz?

Birde izlediğim videolarda FydeOS kurulumu yaparken tel no istiyordu ben vermek istemiyorum sizdede oldumu? Tel vermeden kurulum yapılıyormu? FydeOS bende denemek istiyorum.Birde FydeOS la ilgili çok fazla içerik yok çalışmalarını videoya alırsanız bizler içinde çok faydalı olur.

Gerçek numara girmemek akıllıca olacaktır fake numara üreten siteler var geçici olarak bu sitelerden, herhangi bir tel nosunu girmek yeterli gelecektir. Alta eklediğim fake numara veren siteler var belki işe yarar buna benzer sitelerde var ben ilk gördüklerimi  google amcadan buraya ekleyeyim iş görecektir sanıyorum.

Fake telefon numarası üretici site:  FYDOS kurulumunda istenen telefon bilgilerine buradaki yabancı devletlere ait tellerini girebilirsiniz. :) 

+  + 

• Like 2