Jump to content

Laptopumda Ekrandaki Sorun

silent_07

Recommended Posts

arkadaslar laptopumda bu günlerde ekranda birtakım sorunlar oluyor.

bahsedigim sorunlar ise laptopum ekranının tamamı aralıklı 00 00 00 00 ile kaplanıyor

veya uzun mavi cizgilerle kaplanıyor.

acaba laptopumun ekranına ne oldu neden böyle birsey olurki.format atıyorum düzeliyor fakat daha sonra yine aynı oluyor

sanırım ekran kartı ile ilgili servise ******ürmekten baska care yok sanırım :D

Arkadaşım fomat attığın halde Hala sorunun devam ediyorsa mutLaka ekran kartındandır . Bende bir laptop sahibiyim ve benim de basıma buna benzer bir olay gelmişti . Benim Laptop un ekranı 6 ya bolunuyordu yani 1 ekanda 6 bolum :friends: Tamircilere falan goturdum bana ekran kartının devrelerinin zedelendigini soyLediLer.bu sorunun laptoplarda 1 hastalık oldugunu ve 100 $karsılıgı yapabilecegini soyLedi adam . Ben de eve gelip 1 format atmayı denedim ( Perfect XP SP3 + Plus v2 Edition ) Sistemini yuklemek istedim Pc yi actım cd yi taktım hemen Boot u gordu fakat gene 6 ekran biçimindeydi . f3 tusuna basarak formatı iptal ettim ve yeniden baslattıgımda bilgsayarım tek ekran olaak acıldı ve SP3 u PC me yukledim :)

Oyun fln oynayamıyorum ama ( ekranda donmalar oluyor cesitli renkler fln cıkıyo vs. ) genede acılıyor ve calısıyor :) Hiç y0ktan iyidir :)

Buradan barıs kardesimede boyLe güzeL bir sistem tasarladıgı için ayrıca tesekkur ediyorum saolsun varolsun :)

evt ekran kartı sürücüsünü güncelledim sorun düzeldi..fakat pc den herhangi bir oyunu actıgımda yine mavi cizgiler cikiyor ve sorun yine oluyor

bildigim kadarıyla laptoptaki ekran kartına giden kabloda veya ekran kartında arıza var..

servise ******ürecegim pazartesi..garantisi dolmadan allahtan hallediyorum 1 haftası kalmıstı bitmesine

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...