Jump to content

Ağ üzeri̇nden Format

Ghostmlt
 Share

Recommended Posts

Selamın aleyküm bizim okuldaki bilgisayar laboratuvarındaki 20 cihaza format atacağım fakat hepsine tek tek format atmak çok zamanımı alıyor size zahmet ağ üzerinden bu ağ üzerinden format nasıl atacam bana detaylı bir şekilde anlatım yaparsanız Allah Hepinizden Razı Olsun 

@karadurak ve @bilirsinya ağ üzerinden format atmayla alakalı bi sistem var

Spoiler

Üstteki Konu Başlğında ağ üzerinden sistem kurabiliyosun atacagın cihazların hepsi aynı donanımlara sahipse bi makinaya sistemi kurup o hdd den diğerlerine clon atabilirsin veya sistem yedeğini alıp atabilirsin 

Edited by XrayN
  • Like 1

abdullahTR, 3 saat önce yazdı:

şöyle bişi buldum biraz karışık gibi gözüküyor

Bu şekilde Windows kurmak çok pratik değil gibi; flashla daha kolay olur. 🙂

Yalnız, bir sistem imajı alınıp da bu şekilde kurulabilirse, o zaman işe yarar diye düşünüyorum.

• Like 1

Senkron2, 44 dakika önce yazdı:

Acronis true image kullanıyorum uzun zamandır. Sizin tavsiye ettiğinizin farkı nedir acaba öğrenebilirmiyim

Aldığınız imajı, ağ üzerinden kurma işine yarıyor gördüğüm kadarıyla.

Please register to see this content.

• Like 1

Tüm cevaplarınız için teşşekür ederim ama kafam hiç birini almadı başka fikir ve önerisi olan yok mu ? format atamayacağım bilgisayar odasında ki 20 tane pc den birine format atacam program drivier ince ayar vs yapıp kalan 19 pc ye aynı anda imaj nasıl atcam demek istiyorum hata bende format yazmışım :(

Ghostmlt, 8 dakika önce yazdı:

Tüm cevaplarınız için teşşekür ederim ama kafam hiç birini almadı başka fikir ve önerisi olan yok mu ? format atamayacağım bilgisayar odasında ki 20 tane pc den birine format atacam program drivier ince ayar vs yapıp kalan 19 pc ye aynı anda imaj nasıl atcam demek istiyorum hata bende format yazmışım :(

HEPSİNE AYNI ANDA SİSTEM ÇEKERSEN KULLANICAGIN HDD YADA USB HANGİSİYSE ARTIK PATLAMA İHTİMALI WAR BİRİNDEN İMAJ ÇEK BÜTÜN AYARLARI YAP SIRASIYLA CLONLA 1 MAKİNAYA ATINCA 2 HDD Yİ 2 MAKİNAYA TAK BAŞLAT 2 BİTİNCE 4 HDD OLUYOR 4 ÜNÜDE DİĞER 4 ÜNE BAĞLA BU ŞEKİLDE DAHA HIZLI İLERLERSİN BENCE CAFE KURULUMLARINDA BEN ÖYLE YAPIYORUM ŞAHSEN 1 MAKİNEYE BÜTÜN HERŞEYİ KURUP AYARLARIMI YAPIYORUM ONDAN SONRA CLON ATMAYA BAŞLIYORUM 

XrayN, 1 dakika önce yazdı:

HEPSİNE AYNI ANDA SİSTEM ÇEKERSEN KULLANICAGIN HDD YADA USB HANGİSİYSE ARTIK PATLAMA İHTİMALI WAR BİRİNDEN İMAJ ÇEK BÜTÜN AYARLARI YAP SIRASIYLA CLONLA 1 MAKİNAYA ATINCA 2 HDD Yİ 2 MAKİNAYA TAK BAŞLAT 2 BİTİNCE 4 HDD OLUYOR 4 ÜNÜDE DİĞER 4 ÜNE BAĞLA BU ŞEKİLDE DAHA HIZLI İLERLERSİN BENCE CAFE KURULUMLARINDA BEN ÖYLE YAPIYORUM ŞAHSEN 1 MAKİNEYE BÜTÜN HERŞEYİ KURUP AYARLARIMI YAPIYORUM ONDAN SONRA CLON ATMAYA BAŞLIYORUM 

hocam clon nasıl yapılıyor size zahmet biraz açarmısınız okul için yapacam seri yapıp çıkmam lazım