Jump to content

Generic Host Process For Win32 Service Sorunu KESİN Çözümü

chAsEEr
 Share

Recommended Posts

Generic Host Process For Win32 Service Sorununu KESİN Çözümü

Arkadaslar microsoft Generic Host Process For Win32 Service hatasini duzelten yeni bir yamayi bugun yayinladi. Fakat yama tek basina ise yaramiyor bu yuzden bende bu hata sirasinda 139 ve 445 numarali portlarda hatalar oldugunu farkettim. Bu yuzden bu portlari devre disi birakmaniz gerekiyor. Kodlari elle yazdigim icin bi yanlislik olabilir eger oyleyse buraya yazin duzelteyim. Iste bu hatadan kurtulmak icin yapmaniz gerekenler:

1. Oncelikle bu adresteki http://zipurl.info/laf SP2 programlarini indirin. Microsofttan indiremezsiniz cnku dogrulama gerekiyor bu yuzden ben sizin ciin buraya upload ettim.

2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139:TCP -n BLOCK -x

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x

3. tekrar baslat - calistir:

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK

3. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.

4. tekrar dogrulama gerektigi icin **** upload ettim bunu indirin ve uygulayin:

http://zipurl.info/n90

5. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.

Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. Bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.

6. Alternatif 445. port kapatma yolu:

baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters

TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn

7. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.

8. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.

ALINTIDIR...

Bende de var aynı sorun... Ama bu sorun Usb modemlerden dolayı kaynaklanıyormuş..

Halbuki bizde, Ethernet modem mevcut.

ÇSG'de biri yazmış, Updateyi açtım, kendisi bir dosya çekiyor. Kayıtlı olmasa bile o dosyayı çekiyor, sonrasında sorun halloluyor diye, Adamın başında 10 tane dertli pc varmış. Ama hepsinin ortak özelliği winxpsp2 ve asus usb modem...

Çözmüşler, ama ben çözemedim

Edited by tezat

• 2 hafta sonra ...

sorunu devam eden arkadaşlar mail adresimden bana ulaşabilirken çok basit iki dosya ile çözüme kavuşabilirler

Edit.....

sadece mail atın

Conspicuous® ==> Forum İçerisinde Özel Bilgilerin Paylaşılması Yasaktır!

Edited by Conspicuous®

• 6 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

arkadaşlar ben bu hatayı bugüne kadar 1-2 defa aldım hep bu yöntemle çözdüm.ama son format attığım günden bu yana tam 5 saat çalışıyor 6.saatin ilk saniyesinde bu hatayı veriyor. geri yükledim,image çalıştırdım vs... hepsi aynı. ne uploadlarımı yapabiliyorum,nede download. lütfen bir yardım....

• 7 ay sonra...

İlk mesajda verilenlerin hepsini uyguladım ama bilgisayar açıldığında bu uyarıyı -Generic host process for win32- yine veriyor. Yeni format attığım için neleri etkilediğini tam olarak bilmiyorum, ama her bilgisayar açılışında bu uyarıyı alıyorum.

Bu arada ses sürücüsü yok görünüyor tekrar yüklememe rağmen aygıt göremediği için hiç bir ses dosyasını çalmıyor.

Bu arada kaspersky internet security 7 yüklü ve güvenlik duvarı açık. Port 139 ve 445 kapalı. Ama her açılışta aynı uyarıyı vermeye devam ediyor. İnternette araştırdığım kadarıyla format da bunu düzeltemiyormuş, pes doğrusu. Düzeltmenin bir başka yolu yok mudur, farklı bir xp yüklemek de dahil olmak üzere?

İlave: Sonunda format attım ama formatla da düzelmeyeceği yazılı bir çok yerde. Bende hdd'deki tüm bölümleri birleştirip tekrar bölümleme yaptım ve dosya biçimlendirmede NTFS Çabuk'u değil normal NTFS dosya biçimlendirme uyguladım. Bu şekilde atılan formattan sonra şu an bahse konu hatayı vermiyor.

Aynı hata ile karşılaşacak olanlara duyrulur..

Edited by cuma_08

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar ben bilgisayar teknik servis elemanıyım.öncelikle size sunacağım çözümün kesin çözüm olduğunu bilmenizi isterim.öncelikle aşağıdaki dosyayı ilgili linkten indirin.daha sonra yapacağınız işlemler şudur;

öncelikle klasör içindeki ''ipseccmd'' adlı dosyayı c/windows içine kopyalayınız

daha sonra ''WindowsXP-KB838079-SupportTools-ENU'' adlı dosyayı çalıştırıp kurun

sonra da ''WindowsXP-KB921883-x86-TRK'' adlı dosyayı çalıştırıp kurun

bilgisayarı yeniden başlatın

verdiğim klasörün içinde ''IPSeccmd'' adında word belgesi içindeki komutları sırası ile başlat / çalıştır komutundan çalıştırınız.

1 ve 2 nolu komutlardan sonra bilgisayarı yeniden başlatın

yeniden başladıktan sonra 4 ve 5 nolu komutları başlat / çalıştır bölümünden çalıştırın

ve işlem tamam sorun çözülmüştür.kendim bizzat en az 400 - 500 pc ye uygulamış bulunmaktayım

komutlarla ilgili verdiğim bilgiler ve işlem sıralaması klasör içeriğindeki word belgesi içindede bulunmaktadır ama buraya da yazıp bilgilerinize sunmak istedim

download

Please register to see this content.

• 1 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
arkadaşlar ben bilgisayar teknik servis elemanıyım.öncelikle size sunacağım çözümün kesin çözüm olduğunu bilmenizi isterim.öncelikle aşağıdaki dosyayı ilgili linkten indirin.daha sonra yapacağınız işlemler şudur;

öncelikle klasör içindeki ''ipseccmd'' adlı dosyayı c/windows içine kopyalayınız

daha sonra ''WindowsXP-KB838079-SupportTools-ENU'' adlı dosyayı çalıştırıp kurun

sonra da ''WindowsXP-KB921883-x86-TRK'' adlı dosyayı çalıştırıp kurun

bilgisayarı yeniden başlatın

verdiğim klasörün içinde ''IPSeccmd'' adında word belgesi içindeki komutları sırası ile başlat / çalıştır komutundan çalıştırınız.

1 ve 2 nolu komutlardan sonra bilgisayarı yeniden başlatın

yeniden başladıktan sonra 4 ve 5 nolu komutları başlat / çalıştır bölümünden çalıştırın

ve işlem tamam sorun çözülmüştür.kendim bizzat en az 400 - 500 pc ye uygulamış bulunmaktayım

komutlarla ilgili verdiğim bilgiler ve işlem sıralaması klasör içeriğindeki word belgesi içindede bulunmaktadır ama buraya da yazıp bilgilerinize sunmak istedim

download

Please register to see this content.

yaklaşik olarak 50 forumda ayni cevap verilimiş ve işeyaramiyor

iyice başim agrıdı bu işten kesin kurtulan bir arkadişimiz varsa yardim edin

• 4 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

evet arkadasın dedıgı bı çözüm yolu ama kesin bi çözüm yolu olmadıgını kendım öğrendim.. kesin çözüm GÜNCELLEME den geçiyor. pc lerinize güzel bir format sonrası güncelleme yapmak başka bi şeye gerek kalmıyor...

• 2 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...