Jump to content

Internete Bağlanamıyorum

dry

Recommended Posts

arkaşım oncelikle eksik bilgi vermişsin modemin usb baglantılımı splitter var mı DSL ayarlarını yaptınmı loglara baktınmı?

hem usb hem de ağ kablosu var adsl ayarlarını anladığım kadarıyla yaptım.

hem usb hem ağ kablosu ile bağlanma ap kablosunu tak sadece cd rom dan program yukleme yuklediysen kaldır modeminin modelini soylersen yardımcı olabilirm ama yinede yazayım

PPP Ayarları

protokol pppoe

Enkapsülasyon:

LLC

Kullanıcı Adı:

Şifre:

MTU: 1492 byte

PVC Ayarları

PVC:

VPI: 8

VCI: 35

dhcp : aktif

NAT : aktif

yine girmiyorsa modemin loglarına bak orda neden girmediği yazar

modem modeli: mercury

ayrıca alttaki yazdıklarınızdan pek bişey anlamadım. bir de modem loglarına nerden ulaşacağım:pardon:

PPP Ayarları

protokol pppoe

Enkapsülasyon:

LLC

Kullanıcı Adı:

Şifre:

MTU: 1492 byte

PVC Ayarları

PVC:

VPI: 8

VCI: 35

dhcp : aktif

NAT : aktif

arkadaşım modelini yaz dedim markasını yazmışın mercury marka birsuru modem var neyse zaten assagıda yazdıklarımı anlamadıysan yapılacak birşey yok ya bilen birini çagır ya ttnetten yardım al yada t.servis cagır çunku yeteri kadar bilgin yok bunları anlamadıysan loglara baksanda anlamazsın:pardon:

arkadaşım modelini yaz dedim markasını yazmışın mercury marka birsuru modem var neyse zaten assagıda yazdıklarımı anlamadıysan yapılacak birşey yok ya bilen birini çagır ya ttnetten yardım al yada t.servis cagır çunku yeteri kadar bilgin yok bunları anlamadıysan loglara baksanda anlamazsın:pardon:

hımm tşk. am daha önce bu işlemi yapmıştım ben böyle kodlar yoktu oyüzden :whistle:

anladışım kadarıyla sen usb baglantısıyla cd den kurulum yapıyorsun o şekil yapma

kablo ile bilgisayara baglan ve başlatı tıkla cmd yaz enterla oraya ipconfig ( siyah ekrana ) yaz enterla ( kabloyu takdından sonra hani şu telefon jackınına benzer ama daha buyuk olanı )

şuna benzer bişey cıkar

Ethernet bağdaştırıcı Yerel Ağ Bağlantısı:

Bağlantıya özgü DNS Soneki . . . :

IP Adres. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.6

Alt Ağ Maskesi. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.2.1

burdaki değerlerden ( benimki 192.168.2.1 ) Varsayılan Ağ Geçidi ni internet adresi olarak yaz yani explorera Varsayılan Ağ Geçidi nde yazan ip yi yaz sonra şifre sorar şifre mıodemin k.klavuzunda vardıre onu gir modemin web arayuzu acılacakdır butun ayralr orda

anladışım kadarıyla sen usb baglantısıyla cd den kurulum yapıyorsun o şekil yapma

kablo ile bilgisayara baglan ve başlatı tıkla cmd yaz enterla oraya ipconfig ( siyah ekrana ) yaz enterla ( kabloyu takdından sonra hani şu telefon jackınına benzer ama daha buyuk olanı )

şuna benzer bişey cıkar

Ethernet bağdaştırıcı Yerel Ağ Bağlantısı:

Bağlantıya özgü DNS Soneki . . . :

IP Adres. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.6

Alt Ağ Maskesi. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.2.1

burdaki değerlerden ( benimki 192.168.2.1 ) Varsayılan Ağ Geçidi ni internet adresi olarak yaz yani explorera Varsayılan Ağ Geçidi nde yazan ip yi yaz sonra şifre sorar şifre mıodemin k.klavuzunda vardıre onu gir modemin web arayuzu acılacakdır butun ayralr orda

tamam biliyorum sabit IP verdim o da olmamıştı sanırım. modem ayarlarına girmeyi de biliyorum yaptım gereken ayarları :whistle:

sabit ip verme bırak dhcp dden alsın

şimdi modemini resetle modemin cd sinden kurdugun programlar varsa kaldır tekrar kabloyu tak ip yi otomatik ip almasını sagla modem sayfasına gir ve bir ekran goruntusu koy buraya mercury nin firmwaresini gormedim daha once

sabit ip verme bırak dhcp dden alsın

şimdi modemini resetle modemin cd sinden kurdugun programlar varsa kaldır tekrar kabloyu tak ip yi otomatik ip almasını sagla modem sayfasına gir ve bir ekran goruntusu koy buraya mercury nin firmwaresini gormedim daha once

ben usb yi kurmuştum cd den belki ondan olabilir doğru.

tamam denerim eve gidince tşk:)

Eski modemin kurulumunu kaldırdığına emin ol çakışır olabilir ben yaşamıştım iki farklı modem yüklü iken benim gibi bazen çakışıyor çakışan marklar zyxel ve değişik bi speed2+router diye bişey

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...