Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Askere Gidiyorum

Proctives
 Share

Recommended Posts

Merhaba Saygı Değer TNCTR Ailesi,

Ön lisansı bitirdikten sonra gitmeyi düşündüğüm askerlik araya iki tane daha lisans eğitiminin girmesiyle bugünlere kaldı. 😊   Meslek Lisesi'nden sonra Bilgisayar Programcılığı okuyup, ardından İktisat ve son olarak Bilgisayar Mühendisliği mezuniyetimden sonra bugün işlemlerimi tamamladım ve sizlerle paylaşmak istedim. İktisat'tan mezun olduktan sonra 2 yıl erteleme hakkım 2018'de dolmuştu. Tecilim bittiğinde Bilgisayar Mühendisliği'nin bitmesine iki yıl vardı ve tecil hakkım yoktu. İki tane lisans okuyacaklar için bilgilendireyim ikinci lisans eğitiminizi saymıyorlar. Tecil hakkınızı ilk lisans eğitimde tamamlıyorsunuz. Dolayısıyla ben 2018'den beri yoklama kaçağı olarak adam akıllı evden dışarı çıkmayarak mezun oldum. Askerlik sevk işlemleri de İktisat programım üzerinden 2018'de belirlendiği için şuan askerliği Komando Er olarak İstanbul 23.Komando Tugayı'nda yapacağım. Yaklaşık 6 ay boyunca olmayacağımdan ötürü bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaş sınırını bir hayli aşmış biri için askerlik tecrübelerinizi de paylaşmanız benim için avantajlı olacaktır.

Selametle...  😊

• Like 5

casper0007, 23 dakika önce yazdı:

Normal hayatta bütün bildiklerini unut asker hayatı çok farklıdır insanları tanımak zaman alır fakat o zaman sana yeterli olmayacaktır

Hayırlı teskereler

Çok teşekkür ederim.

kadetti, 34 dakika önce yazdı:

Hayırlı teskereler.Allah(C.C) yolunuzu açık  eylesin.

Amin, inşallah. Çok teşekkür ederim.

Askere gitmeden evvel, bir büyümüğüz bana demiştiki , "askerde üç tane KKK yapma!"  nedir o ? dedim, "konuşma - karışma - kaytarma" dedi. Askerlik günü geldiğinde bu söz hep aklımda kalaraktan askerliği , her ne kadar hüzünlü ve arkamdaki sevenlerimi hatta sevmediklerimi bırakarak,  bu şekilde giderek tamamlayıp hayırlısıyla bitirip geri geldim.

Şimdilerde askerlik ne kadar süresi bilmiyorum benim gittiğimde 15 aydı,acemi birliğindeki 3'üncü günde,Milli savunma bakanlığı 18 ay olarak askerliği tekrar'dan yükseltmişti. Maç oynanırken kural değişme durumu gibi oldu sanki. :)  ama, vatani görevdir bu ruhla gittiğimizden insan bir şekilde adapte oluyor çevreye etrafına ve Türkiyemizin her yerinden gelen vatan evlatlarına.  Sayılı gün çabuk geçer dedik geçtimi geçti tabiiki şimdilerde askerlik anılarımı hatırlamakta dahi güçlük çekiyorum zaman bir şekilde unutturuyor insana.

Öyle aklıma geldi bir an eskiye gittim bir an. :) 

Benden de şimdiden hayırlı teskereler olsun sağ sağlim gidip dönmek nasip olur inş. Sağlıcakla kal sevgiler değerli kardeşim.

• Like 1

ekycy, 46 dakika önce yazdı:

Allah yolunu açık etsin, şimdiden hayırlı teskereler...

Amin, inşallah. Çok teşekkür ederim.

forjest, 28 dakika önce yazdı:

Askere gitmeden evvel, bir büyümüğüz bana demiştiki , "askerde üç tane KKK yapma!"  nedir o ? dedim, "konuşma - karışma - kaytarma" dedi. Askerlik günü geldiğinde bu söz hep aklımda kalaraktan askerliği , her ne kadar hüzünlü ve arkamdaki sevenlerimi hatta sevmediklerimi bırakarak,  bu şekilde giderek tamamlayıp hayırlısıyla bitirip geri geldim.

Şimdilerde askerlik ne kadar süresi bilmiyorum benim gittiğimde 15 aydı,acemi birliğindeki 3'üncü günde,Milli savunma bakanlığı 18 ay olarak askerliği tekrar'dan yükseltmişti. Maç oynanırken kural değişme durumu gibi oldu sanki. :)  ama, vatani görevdir bu ruhla gittiğimizden insan bir şekilde adapte oluyor çevreye etrafına ve Türkiyemizin her yerinden gelen vatan evlatlarına.  Sayılı gün çabuk geçer dedik geçtimi geçti tabiiki şimdilerde askerlik anılarımı hatırlamakta dahi güçlük çekiyorum zaman bir şekilde unutturuyor insana.

Öyle aklıma geldi bir an eskiye gittim bir an. :) 

Benden de şimdiden hayırlı teskereler olsun sağ sağlim gidip dönmek nasip olur inş. Sağlıcakla kal sevgiler değerli kardeşim.

Amin abicim, değerli tavsiyelerin ve öğütlerin için çok teşekkür ederim. Yaşımın 30'a gelmesinden dolayı tüm yakın çevrem bedelli yapmam konusunda ısrar ettiler fakat başaramadılar. 😊 6 ay yapacağım,dediğin gibi vatani görev ruhunu kaybetmeden yaptığım her işi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Şubeye ilk gittiğimde komando olmayı ben istemiştim ve çok şükür ki istediğim oldu.  Rabb'im görevimi en iyi şekilde ifa etmeme ve kahraman Türk Milletini her daim muzaffer gelmesine yardım eylesin. 

AdnanGumus, 16 dakika önce yazdı:

hayırlısı olsun hakkında iyi günler

Amin, Allah razı olsun. Selametle...

• Like 1
  • Thanks 2

Alphonso_Elric, 44 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun, allah utandırmasın. 6 ay kısa bir süre çabuk gecer zaman.

Amin, çok teşekkür ederim.

KHEDIRA, 10 dakika önce yazdı:

askere giden niye herkese duyurma gereği duyuyor ? görende uzaya gezegeni kurtarmaya gidiyor sanar. dedelerimizin 4 yıl boyunca yaptığı şeyin adıydı askerlik. 6 ay takılıp geleceksin milletten hayır duaları bekliyorsun

Kardeşim çok basit düşünüyorsun maalesef. Duygudan yoksun olduğun açık. Normalde askere giderken konvoylar yapılır, asker toyları yapılır belki görmüşsündür salgın öncesinde. Görmediysen de fazla iletişim halinde olan biri olmadığını düşünürüm. Salgın döneminden dolayı hayatımızda bir defa yapacağımız görev için asker toyu ve konvoy yapmıyoruz. Bu sitede de yaptığı işlerden çok faydalandığımız, sanal da olsa bir duygu bağı kurduğumuz bazı insanlar var. Abilerimizle, kardeşlerimizde durumumuzu paylaşmak insana mutluluk duygusu veriyor. Tabi herkes anlayamaz, sana da hak veriyorum. Hayır duası tabi ki beklerim ve bu kimseyi ilgilendirmez. Sen istersen beddua da edebilirsin, sonuçta senin düşüncelerindir saygı duyar geçerim, fazla takmam. 

Mantığın bittiği yerde askerlik başlar derlerdi bizim üst devreler.. Bunu ne olduğunu orda anlarsin.. Şırnak Cizre de ben yaptım.. Komutanlar hepsi bize saygı gösterirlerdi.. Oraların manevi atmosferi çok farklı.. Bunu Ankara veya İstanbul da vss askerlik yapan için söz konusunu kriteri düşüyor. Yapan bitirir.. Doğuda yapsada silah arkadaşlığın bitmiyor..

Nyse fazla uzattım sanki kiminin parası kimin duası. ALLAH yardımcınız olsun olsun selamette gidesiniz 

• Like 1

hasan835, 26 dakika önce yazdı:

değerli kardeşim, hayırlı olsun, sağsağlim gitmek, sağsağlim dönmek nasip etsin, Rabbim sevdiklerine kavuştur. her evladımız (ana+baba kuzusudur.) çok kıymetli ve değerlidir. ayağına taş değirmesin. Allah bahtını ve yolunu açık etsin. (Amin)

Amin, Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim. 

bozart, 12 dakika önce yazdı:

Mantığın bittiği yerde askerlik başlar derlerdi bizim üst devreler.. Bunu ne olduğunu orda anlarsin.. Şırnak Cizre de ben yaptım.. Komutanlar hepsi bize saygı gösterirlerdi.. Oraların manevi atmosferi çok farklı.. Bunu Ankara veya İstanbul da vss askerlik yapan için söz konusunu kriteri düşüyor. Yapan bitirir.. Doğuda yapsada silah arkadaşlığın bitmiyor..

Nyse fazla uzattım sanki kiminin parası kimin duası. ALLAH yardımcınız olsun olsun selamette gidesiniz 

Estağfirullah. Bakarsın usta birliğim doğu çıkar, ben de tam manasıyla anlamak isterim o atmosferi. Amin çok teşekkür ederim.

Allah sağ salim kavuşmayı nasip etsin. Benim de usta birliğim İstanbul' a düşmüştü. Yazıcı olarak yaptım. Muhtemelen de bahsettiğin yer Tuzla civarlarında olabilir. Bu arada askere gittiğini paylaşmak güzel olabilir ancak nereye gittiğini paylaşmak sıkıntılıdır. Yazıcı olduğum için bu tip konuların sıkıntı çıkarabildiğini gördüm. Maalesef insanlarımız herşeyi paylaşıyorlar. Muhtemelen de askeriye de yaşı geçmiş birisi olarak yaşayacağın en büyük sorun senden yaşça küçük onbaşı ve çavuşlardan emir almak olabilir. Bana göre bunun abartılacak bir tarafı yok. (Tabikii kendini tatmin etmiyorsa) Sonuç olarak orası askeriye ve kurallarına uymak gerekir. 15 ay askerlik yapmış birisi olarakta 6 ay çabuk geçer. Askere tatile gitmiyorsunuz. Ufak tefek sorunlar olabilir. Çok fazla sivrilmediğin sürece de kolay kolay kimse uğraşmaz. Hayırlı teskereler...

Kendimi tutamadım. Ekleme yapıyorum. Askeriye farklı bir yer. Acemi birliğimi Amasya Çavuş Talimgahında yaptım. Tugay 1. dünya savaşın da kafkasya bölgesine asker eğitmiş. Bir Tugay ictimasında 15 bin civarı asker toplaşıyordu. Askerliğimi yaptığım bölükte en ağır eğitimlerin yapıldığı bir bölüktü. O tugay ictima alanına girip bando eşliğinde yürürken öyle bir gaza geliyorsun ki, komutan hadi ölüme gidiyoruz dese " Ne bekliyoruz komutanımmmm" diye bağırırsın. Tugay ictima alanına girmeden bir yer de çöktürüp gazlama konuşmaları falan yapılırdı. Bu gazlamalarla öyle bir giriş yapıyorduk ki, sadece ayak sesinden ve söylenen marşlardan düşman korkar. Bölüğümüz de öyle birşeydi ki, marş söylerken acayip bir ses çıkıyordu. Tugay ictima alanına girip bütün Tugayı sesimizle bastırdığımızı biliyorum. "Kim geliyor, kim geliyor. Kaplanlar - hey, Aslanlar - Hey, Çavuş bunlar - Hey hey hey...) ne marşlardı öyle :) Bazen özlüyorum. 39 derece ateşle alay ictimasına çıktığımı biliyorum. Ve üzerimde sürekli omzumuz da taşıdığımız G3 vardı. Akşama kadar 39 derece ateşle gezdim durdum. Bölüğe geldiğimiz de yürüyerek revire gitmiştim. Vurduğu iğnelerden ismimi falan unuttum. İstirahat verdiler ama yatağa girmeden bitmişti :) 

Son olarak yazayım. Askeriye farklı bir yer. Bazen arkadaşlarınla kardeşliğin ötesine geçiyor. Unutmamak lazım. Orası ana kucağı değil Asker ocağı. Yine olsa yine giderim.

- Yüzünü tahriş etmeyecek Mac3 v.b. tıraş bıçağı almayı unutma. Her gün tıraş olacağın için yüzünün tahriş olmasını azaltır. Hem de uzun süre kullanırsın. Sağlam bir kilit almayı da unutma. Boyun askılı cüzdan v.s lazım oluyor. Onu da iğneyle falan tutturuyorsun. Uyurken ipi kesip alabilirler.

Edited by deli_petro06
  • Like 3

rabbim hayırlısı ile güle güle gidip gelmeyi nasip etsin inşaallah. ben 18 ay yapmıştım büyük oğlum şu an askerde 6 aylığına gitmişti dün aradı 80 günü kalmış, 6 ay 18 aya göre kısa bir süre çabuk gelip geçer, güle güle git Allah'a emanet ol. 

• Like 1

cengelx, 3 saat önce yazdı:

Allah kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin. Hayırlı teskereler.

Amin, çok teşekkür ederim.

oktay2023, 3 saat önce yazdı:

Hayırlı tezkereler hocam. "Vatan borcu namus borcu" ne de olsa, gidip yapmak lazım... Boşuna dememişler Her Türk Asker Doğar.

Not: Komutanın iyisine denk gelmenizi dilerim. Sizi el üstünde tutacaktır...

Kesinlikle öyle. İnşallah öyle olur, teşekkür ederim.

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Allah sağ salim kavuşmayı nasip etsin. Benim de usta birliğim İstanbul' a düşmüştü. Yazıcı olarak yaptım. Muhtemelen de bahsettiğin yer Tuzla civarlarında olabilir. Bu arada askere gittiğini paylaşmak güzel olabilir ancak nereye gittiğini paylaşmak sıkıntılıdır. Yazıcı olduğum için bu tip konuların sıkıntı çıkarabildiğini gördüm. Maalesef insanlarımız herşeyi paylaşıyorlar. Muhtemelen de askeriye de yaşı geçmiş birisi olarak yaşayacağın en büyük sorun senden yaşça küçük onbaşı ve çavuşlardan emir almak olabilir. Bana göre bunun abartılacak bir tarafı yok. (Tabikii kendini tatmin etmiyorsa) Sonuç olarak orası askeriye ve kurallarına uymak gerekir. 15 ay askerlik yapmış birisi olarakta 6 ay çabuk geçer. Askere tatile gitmiyorsunuz. Ufak tefek sorunlar olabilir. Çok fazla sivrilmediğin sürece de kolay kolay kimse uğraşmaz. Hayırlı teskereler...

Kendimi tutamadım. Ekleme yapıyorum. Askeriye farklı bir yer. Acemi birliğimi Amasya Çavuş Talimgahında yaptım. Tugay 1. dünya savaşın da kafkasya bölgesine asker eğitmiş. Bir Tugay ictimasında 15 bin civarı asker toplaşıyordu. Askerliğimi yaptığım bölükte en ağır eğitimlerin yapıldığı bir bölüktü. O tugay ictima alanına girip bando eşliğinde yürürken öyle bir gaza geliyorsun ki, komutan hadi ölüme gidiyoruz dese " Ne bekliyoruz komutanımmmm" diye bağırırsın. Tugay ictima alanına girmeden bir yer de çöktürüp gazlama konuşmaları falan yapılırdı. Bu gazlamalarla öyle bir giriş yapıyorduk ki, sadece ayak sesinden ve söylenen marşlardan düşman korkar. Bölüğümüz de öyle birşeydi ki, marş söylerken acayip bir ses çıkıyordu. Tugay ictima alanına girip bütün Tugayı sesimizle bastırdığımızı biliyorum. "Kim geliyor, kim geliyor. Kaplanlar - hey, Aslanlar - Hey, Çavuş bunlar - Hey hey hey...) ne marşlardı öyle :) Bazen özlüyorum. 39 derece ateşle alay ictimasına çıktığımı biliyorum. Ve üzerimde sürekli omzumuz da taşıdığımız G3 vardı. Akşama kadar 39 derece ateşle gezdim durdum. Bölüğe geldiğimiz de yürüyerek revire gitmiştim. Vurduğu iğnelerden ismimi falan unuttum. İstirahat verdiler ama yatağa girmeden bitmişti :) 

Son olarak yazayım. Askeriye farklı bir yer. Bazen arkadaşlarınla kardeşliğin ötesine geçiyor. Unutmamak lazım. Orası ana kucağı değil Asker ocağı. Yine olsa yine giderim.

- Yüzünü tahriş etmeyecek Mac3 v.b. tıraş bıçağı almayı unutma. Her gün tıraş olacağın için yüzünün tahriş olmasını azaltır. Hem de uzun süre kullanırsın. Sağlam bir kilit almayı da unutma. Boyun askılı cüzdan v.s lazım oluyor. Onu da iğneyle falan tutturuyorsun. Uyurken ipi kesip alabilirler.

Amin, detaylı açıklama ve öğütler için çok teşekkür ederim. Okurken bile acayip motive oldum, inşallah orada da aynı şekilde etkilenirim. Benden küçük rütbelinin emir vermesine şunu söyleyebilirim, boynumuz kıldan ince. Sonuçta asker ocağına gidiyoruz, ana kucağı olmadığını bilmem gerek. 😊

cashe, Bir saat önce yazdı:

Hayırlısıyla gidip gelmek nasip etsin yüce rabbim. Allah yar ve yardımcın olsun :)

Amin inşallah. Çok teşekkür ederim. 😊

atabey.06, 13 dakika önce yazdı:

rabbim hayırlısı ile güle güle gidip gelmeyi nasip etsin inşaallah. ben 18 ay yapmıştım büyük oğlum şu an askerde 6 aylığına gitmişti dün aradı 80 günü kalmış, 6 ay 18 aya göre kısa bir süre çabuk gelip geçer, güle güle git Allah'a emanet ol. 

Amin çok teşekkür ederim. İnşallah oğlunuz da sağ salim görevini ifa edip döner. Saygılarımla...

Edited by Proctives
  • Like 1