Jump to content

Ekran Kartı 4 Bit Olarak Ve 640x480 De Kaldı

pasa_mahmut

Recommended Posts

Selam arkadaşlar kuzenimin pc sinin ekran kartı yanmış 128 MB lik idi PC ise 1999 yılından kalma neden değişmiyor demeyin sadece dizi veya film izliyor fazla kullanmadığı için değişmiyor neyse gelelim konuya ekran kartının fanı yandığı için fan durmuş farketmemişler ve ekran kartıda tuş olmuş gittik bir tane 256MB 128 bitlik ekran kartı aldık ekran kartı ise şu

256MB INNO3D TORNADO FX5500 128BIT TV OUT

05INNO02_big.jpg

Chipset:Geforce FX 5500

Memory:256MB DDR

Core Frequency:270MHz

Memory Frequency: 400MHz

RAMDAC:350MHZ

Interface:AGP 8x

Pixel Per Clock:2

Memory Bus: 128-bit

Max. Resolution:2048 x 1536

SLI Ready:NA

Output:1. DVI 2. Standard 15-Pin D-Sub 3. S-Video

bu kartı aldık getirip taktık ve pc yi açtık ve görüntü özellikleri diyip ayarlara geldiğimde çözünürlük 640x480 de sabit kıpırdatamıyoruz ve renk kalitesi ise 4 bit te sabit oda kıpırdamıyor belki dedim format atarsam düzelir format atmaya başladım ve format ekranındada renkler az sayıda idi oradada 4 bit di anlaşılan format bittiğinde ise kullanıcı hesabı açmama izin vermeden kendisi admininastör olarak açmıştı halbuki xp SAF sade xp ve pc açıldıgında ise sonuç yine aynıydı değişen hiç birşey yoktu ve sorun 2 ye çıktı DVD ROM var pcde içne cd koyunca DVD ROM ortadan kayboluyor ve görükmüyor yani cd dahi koysam DVD ROM kayboldugu için CD yede ulaşamıyorum bios u bile sıfırladım biosta biyerde AGP diye bölüm var orası 4M 8M 16M 32M 64M ve 128M secenekleri vardı 128M yi seçtim yine bşişe değişmedi biosu zaten sıfırlıyorum yine değişmiyor lütfen bana yardım edin bu sorun nedir?

acaba ana kart 256 MB 128 bitlik ekran kartını desteklemiyor olabilirmi veya eski ekran akrtı arzalanırken ana akrtaki slota zarar vermiş olabilirmi lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum nasıl bir sorun bu hiç başınıza geldimi nasıl düzeltecegiz ilgilenenlere çok çok teşekkür ederim şimdiden bekliyorum bu arada çok acil gecenin bu saatinde 03:33 te biraz zor ama sabah kalkınca ilk işim yorum varmı diye bakmak olacak yardım bekliyorum lütfen herkese iyi forumlar

acaba ana kart 256 MB 128 bitlik ekran kartını desteklemiyor olabilirmi veya eski ekran akrtı arzalanırken ana akrtaki slota zarar vermiş olabilirmi lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum nasıl bir sorun bu hiç başınıza geldimi nasıl düzeltecegiz ilgilenenlere çok çok teşekkür ederim şimdiden bekliyorum bu arada çok acil gecenin bu saatinde 03:33 te biraz zor ama sabah kalkınca ilk işim yorum varmı diye bakmak olacak yardım bekliyorum lütfen herkese iyi forumlar

dediğin gibi akran kartını desteklemiyordaolabilir anakart slotu yanmışda olabilir sen anakartın marka ve modeliniver bi bakalım

yarın ikinci işin bu olsun :D

dediğin gibi akran kartını desteklemiyordaolabilir anakart slotu yanmışda olabilir sen anakartın marka ve modeliniver bi bakalım

yarın ikinci işin bu olsun :D

anakartın marka ve modeli anakart üzerinde yazanlar

Markası GIGABYTE

Modeli GA-6VXE7 REV1.0

bunlarında gereği yok ama ayrı bir köşede yazıyodu :)

GA-6VXE7+

TESTED TO COMPLY

WITH FCC Standars

FOR HOME OR OFFICE USE

chipsetine gelince şunlar yazıyor

VIA ve üzerinde yazan

VT82C693A

0022CD TAIWAN

1EC435341 bu kadar

bu arada ilgilendiğin için teşekkür ederim

evet arkadaşım biraz araştırmadan sonra senin anakartı bulduğumu düşünüyorum

GA-6VXE7+ (rev. 1.0)

motherboard_productimage_ga-6vxe7_plus_big.jpg

senin bu anakart P3 destekli ve agp slotlu ancak sen bu anakarta sadece agp ekran kartı takabilirsin AGP8x değil o yüzden öle bir sorunla karşılaşıyorsun tavsiyem sen bu kasayı kopmle at olacaktır tabiki maddi imkanın varsa ayrıca teşekkür etmene gerek yok ne demek

mephisto42 arkadaşımıza katılıyorum AGP bi Ekran kartın olması lazım bu anakarta gerçi Bi önceki Ekran kartından hiç bahsetmemişsin Driver ile alakalı bi problem deil bu oyüzden bi yorum yapmaya gerek kalmadı.

abakartınızın 66/133 MHz hızında 1 x AGP desteği var takdığınız ürünse CHİPSET: GEFORCE FX 5500

MEMORY: 256MB DDR

CORE FREQUENCY: 270MHZ

MEMORY FREQUENCY: 400MHZ

RAMDAC: 350MHZ

INTERFACE: AGP 8X

PİXEL PER CLOCK: 2

MEMORY BUS: 128-BİT

bir ihdimal bios güncellemesi diyorum ama sanmıyorum olacağını

biosunu

Please register to see this content.
bu adresden indirebilirsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...