Jump to content

Pc Acılırken “pres Del To Enter Set Up Or Esc To

akincaglar

Recommended Posts

Arkadaslar

Pc acılırken “pres del to enter set up or esc to boot menu”cıkıyor her zaman, format attım farklı XP yükledim ama yine aynı problem, bios’dan oldugunu biliyorum bios pilini çıkartıp taktım,kabloları cıkartıp taktım

Ayarlardan first boot Hd olarak ayarladım ama bir türlü sorunu bulamadım

Bendeki Pc’nin

Anakart Kimliği 09/08/2005-nForce-6A61CPAJC-00

Anakart Adı Epox EP-9NDA3I

Yardımlarınız için tesekkurler

oradaki yazıyı tam olarak yazar mısın “pres del to enter set up or esc to boot menu”

acılırken siyah ekranda

"Main Prosessor Amd Ath.64 3200+

Cpu Real Clock 20000 Mhz. (200*10)

Press Del to enter set up Esc to BBOT menu

09/08/2005 -nforce-6A6ICPAJC-00"

yazıyor

arkadaşım o bir sorun degil senin bilgisayarına nasıl format atabilecegini belirten bir yazı o yazıyı belki bios güncellemesi ike çöxebilirsin

nasıl yapacagım bio güncellemesini ?

bana bir yol veyahut izah edilen bir sayfa gösterirseniz sevinirim

cevabınız için tesekkurler

akin arkaşım oyazıyı görmemek mi istiyorsun yazı kasın sana bir zararı varmı ama sen matıgı anlamıyorsun hani herhangi bir cihazın sağına soluna uyrı koyarlar ya şunu söyle yapın böyle yapmayın diye oyazılardan full creen logo show enamle yaparsan yazıyı görmezzsin ama senin kartta varmı bilmiyorum neistedigini tam olarak söyle

o yazını tam olarak çevirisi

"pres del to enter set up or esc to boot menu"

"del tuşuna basıp bios ayarlarına girebilirsiniz yada esc2ye basıp boot(cdden başlatma yada flash bellek hdd)menüsünü görebilirsin"

yani yazının bir zararı yok kalsın nediye uğraşıyorsun ki zaten

akin arkaşım oyazıyı görmemek mi istiyorsun yazı kasın sana bir zararı varmı ama sen matıgı anlamıyorsun hani herhangi bir cihazın sağına soluna uyrı koyarlar ya şunu söyle yapın böyle yapmayın diye oyazılardan full creen logo show enamle yaparsan yazıyı görmezzsin ama senin kartta varmı bilmiyorum neistedigini tam olarak söyle

o yazını tam olarak çevirisi

"pres del to enter set up or esc to boot menu"

"del tuşuna basıp bios ayarlarına girebilirsiniz yada esc2ye basıp boot(cdden başlatma yada flash bellek hdd)menüsünü görebilirsin"

yani yazının bir zararı yok kalsın nediye uğraşıyorsun ki zaten

arkadaslar

ben del ile bios'a giriyorum ama nerede bu ayar onu bulamıyorum,pc'nin dugmesine basıyorum ve acılmasını bekliyorum 40,50 saniye sonra bu (press del to set up esc to boot ) uyarı geliyor ve esc'ye tıklayınca boot devam ediyor ,yani pc'nin basında durmak gerek herzaman,daha onceleri dügmeyeye basar baska işlerle ugrasır sonra masayageldiğimde Pc tam hazır durumda olurdu,ama şimdi öğle değil başında beklemek gerekiyor,yada bilmeyen cocuklarım Pc'yi acınca sasırıyorlar ne yapacaklarını onun için bu uyarıyı görmek istemiyorum daha onceleri gibi onun için ugrasıyorum,ayrıca bios update daha once hic yapmadım onun icin sordum,"bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp"demişler bunu untmayalım lütfen

Ben senin demek isdediğini bi ihtimal anladım arkadaşım pc yi F! e basarak başlatıyorsun muhtemelen biosa girmeni isdiyor makine bunu bende genelde Flopynin Data kablosundan yapar biosa gir flopyni disable yap ve dene bakalım bu sorununu çözecekmi kolay gelsin

arkadaslar,Sorunu buldum ve hayret ettim cozumude su;

Klavyedeki Pause--Break tusu hafifce basılı kalmıs yani cokmus ve temas ediyormus,tornavida ile yukarı kaldırdım ve normal seviyesine getirdim şimdi PC hiç duraksamadan direkt acılıyor,bu hiç aklıma gelmezdi 2 gun ugrasmıstım butun kablolarla ve bios'la neyse,sorun olunca insan kendini gelistiriyor ve yeni seyler ogreniyor,

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...