Jump to content

Trustviewer V2.3.3 Build 3926 Multilingual


semsibey
 Share

Recommended Posts

 • Editor

TrustViewer v2.3.3 Build 3926 Multilingual

7XOKyA1H5QL73NOGDEgAiDShCjek9c9q.jpg  3-2.jpg  my-2.jpg  http://trustviewer.com/user/pages/01.home/04._gallery_en/4-2.jpg

http://trustviewer.com/user/pages/01.home/04._gallery_en/my-2.jpg

 

Homepage: http://trustviewer.com/en

 

TeamViewer'e alternatif

Uzak masaüstü kontrolüdosya alışverişi, sesli ve görüntülü arama yada sohbet edin.

TrustViewer, masaüstüne hızlı bir şekilde uzaktan erişim sağlamanıza, dosyaları paylaşmanıza veya bir video görüşmesi yapmanıza olanak tanır; boyutu küçüktür, kurulum veya kayıt gerektirmez, minimum kullanıcı hakları ile bilgisayarda çalışır; güvenli, kolay ve kullanışlıdır.
 
TrustViewer, internet üzerinden uzaktan erişim ve kullanıcı desteği için eksiksiz bir çözümdür. TrustViewer'ın 2 MB'den küçük tam sürümünü indirin ve sınırlama olmaksızın, ev ve ticari kullanım için ücretsiz olarak, kurulum ve kayıt olmadan hemen çalışmaya başlayın!

Hızlı başlangıç
TrustViewer'ın tam sürümünü indirin, çalıştırın (yeterli minimum kullanıcı hakları) ve kurulum ve ek konfigürasyona gerek kalmadan hemen çalışmaya başlayın.

Sonsuza kadar özgür
TrustViewer, hem ev hem de ticari kullanım için kayıtsız ve kısıtlama olmaksızın tamamen ücretsiz bir yazılımdır!

Kolay bağlantı
Uzak bir bilgisayara bağlanmak için - her oturum için benzersiz bir on iki basamaklı kimlik belirtmek yeterlidir ve bağlantı NAT veya Proxy ile sorun olmadan hemen kurulacaktır.

 Çok işlevli
Uzak bilgisayarın masaüstünü kontrol edin, dosya alışverişi yapın, sesli ve görüntülü aramalar yapın veya sadece sohbet edin ve hepsi tek bir kullanışlı uygulamada.

Tam anonimlik
TrustViewer, diğer kişisel verilerin yetkilendirilmesini veya girilmesini gerektirmez ve sunucularımız, bilgisayarınızı tanımlayan bir IP adresi veya diğer bilgileri saklamaz.

 Mutlak güvenlik
Bilgisayarınızın güvenliği konusunda endişelenmeyin, çünkü mimari özellikler nedeniyle TrustViewer prensipte ona yetkisiz erişim sağlayamaz.

 Kendi sunucunuz
Öncelikli katılımcıların bilgisayarları doğrudan bağlanarak modern kripto-protokollere dayalı korumalı bir p2p tüneli oluşturdu. İnternet sunucuları yalnızca koordinasyon için ve ayrıca doğrudan bağlantının imkansız olduğu durumlarda kullanılır. Bununla birlikte, sunucunuza ücretsiz bir adanmış proxy sunucusu "TrustServer" kurabilir ve% 100 bağımsızlık ve trafik üzerinde kontrol elde edebilirsiniz. İnternet erişimi olmayan özel ağlarda.
 
Kendi ürünlerinize entegrasyon
TrustViewer istemcisini, lisans sözleşmesinin koşullarını ihlal etmeden ticari dahil kendi ürünlerinize ve çözümlerinize kolayca entegre edebilirsiniz. TrustViewer Pro yazılım ürünüyle uyumluluk nedeniyle, yalnızca programın tasarımını kurumsal bir tarzda özelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda standart bir banner yerine uzak bilgisayarlarda kendi reklam malzemelerinizi de görüntüleyebilirsiniz.
 

Amaç.
TrustViewer programı, İnternet üzerinden kullanıcılar için operasyonel destek için özel olarak tasarlanmıştır: istemcinin sadece kısa bir adresle küçük uygulamayı indirmesi gerekir loadtv.netçalıştırın ve oturum kimliğini destek hizmetine bildirin. Böylelikle, istemci tarafında program, bilgisayarda zorunlu kurulum olmadan başlar, minimum kullanıcı hakları "Misafir" olsa bile, güvenlik duvarı veya proxy ayarını gerektirmez ve destek daha yeni bir sürüm kullanıyorsa otomatik olarak güncellenir. Dikkat! Maksimum verimlilik ve güvenlik için, uzak bir bilgisayara bağlantı, İnternet sunucularını (karma p2p ağları) dahil etmeden doğrudan "noktadan noktaya" bağlantı yöntemi ile gerçekleştirilir; bu, taraflardan en az birinin (genellikle destek hizmetidir) ) bilgisayar, gelen İnternet bağlantılarını alacak şekilde yapılandırılmalı veya özel proxy sunucuya bağlanmalıdırve çoğu durumda program gerekli tüm ayarları otomatik olarak yapabilir. Doğrudan bağlantının imkansızlığı durumunda - bağlantı İnternet sunucularından biri aracılığıyla kurulacaktır, ancak bu durumda sunucu yüküne bağlı olarak bir programın işlevselliğinde sınırlamalar olabilir.

 

Kurulum ve konfigürasyon.
TrustViewer, Windows 32/64 bit'in tüm sürümlerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır (Windows XP SP3 sürümünden itibaren teknik destek mevcuttur). Programın bir bilgisayara yüklenmesi zorunlu değildir ve çoğu durumda gerekli değildir - her başlangıçta optimum işlem ayarları otomatik olarak belirlenir (Kerberos / NTLM yetkilendirmeli proxy aracılığıyla bağlantı dahil), ancak bu durumda ayarları değiştirmek ve kaydetmek için "Varsayılan olarak" mümkün değildir. Uygulamayı yüklemek için, programın ana formunda bulunan "TrustViewer'ı bu bilgisayara yükle" düğmesine tıklayın ve talimatları izleyin. Programın otomatik olarak yeniden başlatılmasından sonra, en önemlisi gelen İnternet bağlantılarının yapılandırılması olan ayarları değiştirmek ve kaydetmek mümkündür. "Menü" ye basın ve "Ayarlar" ı ve ardından " ve virüsten koruma yazılımınızın ve güvenlik duvarının gelen bağlantılar için bağlantı noktasını engellemediğinden emin olun (varsayılan olarak bu bağlantı noktası 443'tür). Bazı durumlarda, gelen İnternet bağlantılarının adresinin manuel olarak belirlenmesi gerekir. Dikkat! Kurumsal ağlar için bağlantının bir ve virüsten koruma yazılımınızın ve güvenlik duvarının gelen bağlantılar için bağlantı noktasını engellemediğinden emin olun (varsayılan olarak bu bağlantı noktası 443'tür). Bazı durumlarda, gelen İnternet bağlantılarının adresinin manuel olarak belirlenmesi gerekir. Dikkat! Kurumsal ağlar için bağlantının birözel proxy sunucusu "TrustServer", bu durumda harici İnternet adresi otomatik olarak alınır.

 

1.98 Mb

http://trustviewer.com/src/client/TrustViewer.exe
 veya
http://www.loadtv.net/

 

Edited by semsibey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By artae
   File Size:29.96 MB

   TeamViewer is a simple and fast solution for remote control, desktop sharing and file transfer that works behind any firewall and NAT proxy. To connect to another computer just run TeamViewer on both machines without the need of an installation procedure. With the first start automatic partner IDs are generated on both computers. Enter your partner's ID into TeamViewer and the connection is established immediately. With many thousand users worldwide TeamViewer is a standard tool to give support and assistance to people in remote locations. The software can also be used for presentations, where you can show your own desktop to a partner. This application also is VNC compatible and offers secure, encrypted data transfer with maximum security.

   TeamViewer establishes connections to any PC all around the world within just a few seconds. You can remote control your partner's PC as if you were sitting in right front of it. TeamViewer is completely free for private use.

   Features:
   - One solution for everything. While most competitors offer different packages for remote support, remote administration, training and sales (and also charge for them...) The application is the one-stop solution for everything you need: includes all modules in one simple and very affordable package.
   - Remote administration of unattended servers. TeamViewer can also be used to control unattended computers and servers. Installation as a system service even allows remote reboot and reconnect.
   - File transfer. TeamViewer comes with integrated file transfer that allows you to copy files and folders from and to a remote partner - which also works behind firewalls
   - Highest security standard. TeamViewer is a very secure solution. All versions feature completely secure data channels with key exchange and RC4 session encoding, the same security standard used byhttps/SSL.
   - No installation required. To install TeamViewer no admin rights are required. Just run the software and off you go...
   - High performance with international router network. Optimized for connections over LANs AND the Internet, TeamViewer features automatic bandwidth-based quality selection for optimized use on any connection.
   TeamViewer uses an extended international server network with server locations in many countries all over the world, so no matter where you are located we will make sure that a high-security, high-performance router near your home destination will ensure great performance.
   - Remote support without installation. With TeamViewer you can remotely control any PC anywhere on the Internet. No installation is required, just run the application on both sides and connect - even through tight firewalls.
   - Remote presentation of products, solutions and services. The second TeamViewer mode allows you to present your desktop to a partner. Show your demos, products and presentations over the Internet within seconds - live from your screen.
   - Works behind firewalls. The major difficulties in using remote control software are firewalls and blocked ports, as well as NAT routing for local IP addresses. If you use TeamViewer you don't have to worry about firewalls: TeamViewer will find a route to your partner.
   - Flexible use for a variety of applications. TeamViewer lets you connect to your partners in many different ways: You can either view or control your partner's desktop in order to do online-support; You can transmit your screen to your partners for presentation purposes - You may even change directions during a session for high fidelity teamwork!

   Whats New
   https://www.teamviewer.com/en/download/changelog/windows

   HomePage:
   https://www.teamviewer.com

   Link

   NitroFlare Link
   DOWNLOAD
   (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)


   https://nitroflare.com/view/2FAEE1F440F8933/1xp0w.TeamViewer.Free.15.21.8.Multilingual.rar   https://rapidgator.net/file/a99bbde20e66dac471008fc141b7e644/1xp0w.TeamViewer.Free.15.21.8.Multilingual.rar


  • By artae
   File Size: 30 MB

   TeamViewer is a simple and fast solution for remote control, desktop sharing and file transfer that works behind any firewall and NAT proxy.

   To connect to another computer just run TeamViewer on both machines without the need of an installation procedure. With the first start automatic partner IDs are generated on both computers. Enter your partner's ID into TeamViewer and the connection is established immediately. With many thousand users worldwide TeamViewer is a standard tool to give support and assistance to people in remote locations. The software can also be used for presentations, where you can show your own desktop to a partner. This application also is VNC compatible and offers secure, encrypted data transfer with maximum security.
   TeamViewer establishes connections to any PC all around the world within just a few seconds. You can remote control your partner's PC as if you were sitting in right front of it. TeamViewer is completely free for private use.

   One solution for everything. While most competitors offer different packages for remote support, remote administration, training and sales (and also charge for them.) The application is the one-stop solution for everything you need: includes all modules in one simple and very affordable package.

   Remote administration of unattended servers. TeamViewer can also be used to control unattended computers and servers. Installation as a system service even allows remote reboot and reconnect.

   File transfer. TeamViewer comes with integrated file transfer that allows you to copy files and folders from and to a remote partner - which also works behind firewalls

   Highest security standard. TeamViewer is a very secure solution. All versions feature completely secure data channels with key exchange and RC4 session encoding, the same security standard used byhttps/SSL.

   No installation required. To install TeamViewer no admin rights are required. Just run the software and off you go.

   High performance with international router network. Optimized for connections over LANs AND the Internet, TeamViewer features automatic bandwidth-based quality selection for optimized use on any connection.

   TeamViewer uses an extended international server network with server locations in many countries all over the world, so no matter where you are located we will make sure that a high-security, high-performance router near your home destination will ensure great performance.

   Remote support without installation. With TeamViewer you can remotely control any PC anywhere on the Internet. No installation is required, just run the application on both sides and connect - even through tight firewalls.

   Remote presentation of products, solutions and services. The second TeamViewer mode allows you to present your desktop to a partner. Show your demos, products and presentations over the Internet within seconds - live from your screen.

   Works behind firewalls. The major difficulties in using remote control software are firewalls and blocked ports, as well as NAT routing for local IP addresses. If you use TeamViewer you don't have to worry about firewalls: TeamViewer will find a route to your partner.

   Flexible use for a variety of applications. TeamViewer lets you connect to your partners in many different ways: You can either view or control your partner's desktop in order to do online-support; You can transmit your screen to your partners for presentation purposes - You may even change directions during a session for high fidelity teamwork!
   DOWNLOAD
   (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)


   https://nitroflare.com/view/BAFD694525FD277/vt2fd.TeamViewer.Free.15.21.6.0.Multilingual.rar   https://rapidgator.net/file/845e2b2087d5e7b066be5746db095571/vt2fd.TeamViewer.Free.15.21.6.0.Multilingual.rar


  • By artae
   File Size: 21.4 MB

   TeamViewer is a simple and fast solution for remote control, desktop sharing and file transfer that works behind any firewall and NAT proxy.

   To connect to another computer just run TeamViewer on both machines without the need of an installation procedure. With the first start automatic partner IDs are generated on both computers. Enter your partner's ID into TeamViewer and the connection is established immediately. With many thousand users worldwide TeamViewer is a standard tool to give support and assistance to people in remote locations. The software can also be used for presentations, where you can show your own desktop to a partner. This application also is VNC compatible and offers secure, encrypted data transfer with maximum security.
   TeamViewer establishes connections to any PC all around the world within just a few seconds. You can remote control your partner's PC as if you were sitting in right front of it. TeamViewer is completely free for private use.

   One solution for everything. While most competitors offer different packages for remote support, remote administration, training and sales (and also charge for them.) The application is the one-stop solution for everything you need: includes all modules in one simple and very affordable package.

   Remote administration of unattended servers. TeamViewer can also be used to control unattended computers and servers. Installation as a system service even allows remote reboot and reconnect.

   File transfer. TeamViewer comes with integrated file transfer that allows you to copy files and folders from and to a remote partner - which also works behind firewalls

   Highest security standard. TeamViewer is a very secure solution. All versions feature completely secure data channels with key exchange and RC4 session encoding, the same security standard used byhttps/SSL.

   No installation required. To install TeamViewer no admin rights are required. Just run the software and off you go.

   High performance with international router network. Optimized for connections over LANs AND the Internet, TeamViewer features automatic bandwidth-based quality selection for optimized use on any connection.

   TeamViewer uses an extended international server network with server locations in many countries all over the world, so no matter where you are located we will make sure that a high-security, high-performance router near your home destination will ensure great performance.

   Remote support without installation. With TeamViewer you can remotely control any PC anywhere on the Internet. No installation is required, just run the application on both sides and connect - even through tight firewalls.

   Remote presentation of products, solutions and services. The second TeamViewer mode allows you to present your desktop to a partner. Show your demos, products and presentations over the Internet within seconds - live from your screen.

   Works behind firewalls. The major difficulties in using remote control software are firewalls and blocked ports, as well as NAT routing for local IP addresses. If you use TeamViewer you don't have to worry about firewalls: TeamViewer will find a route to your partner.

   Flexible use for a variety of applications. TeamViewer lets you connect to your partners in many different ways: You can either view or control your partner's desktop in order to do online-support; You can transmit your screen to your partners for presentation purposes - You may even change directions during a session for high fidelity teamwork!
   DOWNLOAD
   (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)


   https://nitroflare.com/view/B9965AC0C687545/pzlnj.TeamViewer.Free.15.21.4.0.Multilingual.rar   https://rapidgator.net/file/83444011961646dafcd6d2e5c2382a90/pzlnj.TeamViewer.Free.15.21.4.0.Multilingual.rar


  • By artae
   File Size: 29.1 MB

   TeamViewer Portable is a simple and fast solution for remote control, desktop sharing and file transfer that works behind any firewall and NAT proxy. To connect to another computer just run TeamViewer on both machines without the need of an installation procedure. With the first start automatic partner IDs are generated on both computers. Enter your partner's ID into TeamViewer and the connection is established immediately. With many thousand users worldwide TeamViewer is a standard tool to give support and assistance to people in remote locations. The software can also be used for presentations, where you can show your own desktop to a partner. This application also is VNC compatible and offers secure, encrypted data transfer with maximum security.

   TeamViewer portable establishes connections to any PC all around the world within just a few seconds. You can remote control your partner's PC as if you were sitting in right front of it. TeamViewer is completely free for private use.

   Features:
   One solution for everything. While most competitors offer different packages for remote support, remote administration, training and sales (and also charge for them.) The application is the one-stop solution for everything you need: includes all modules in one simple and very affordable package.
   Remote administration of unattended servers. TeamViewer can also be used to control unattended computers and servers. Installation as a system service even allows remote reboot and reconnect.
   File transfer. TeamViewer comes with integrated file transfer that allows you to copy files and folders from and to a remote partner - which also works behind firewalls
   Highest security standard. TeamViewer is a very secure solution. All versions feature completely secure data channels with key exchange and RC4 session encoding, the same security standard used by https/SSL.
   No installation required. To install TeamViewer no admin rights are required. Just run the software and off you go.
   High performance with international router network. Optimized for connections over LANs AND the Internet, TeamViewer features automatic bandwidth-based quality selection for optimized use on any connection.
   TeamViewer uses an extended international server network with server locations in many countries all over the world, so no matter where you are located we will make sure that a high-security, high-performance router near your home destination will ensure great performance.
   Remote support without installation. With TeamViewer you can remotely control any PC anywhere on the Internet. No installation is required, just run the application on both sides and connect - even through tight firewalls.
   Remote presentation of products, solutions and services. The second TeamViewer mode allows you to present your desktop to a partner. Show your demos, products and presentations over the Internet within seconds - live from your screen.
   Works behind firewalls. The major difficulties in using remote control software are firewalls and blocked ports, as well as NAT routing for local IP addresses. If you use TeamViewer you don't have to worry about firewalls: TeamViewer will find a route to your partner.
   Flexible use for a variety of applications. TeamViewer lets you connect to your partners in many different ways: You can either view or control your partner's desktop in order to do online-support; You can transmit your screen to your partners for presentation purposes - You may even change directions during a session for high fidelity teamwork!
   DOWNLOAD
   (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)


   https://nitroflare.com/view/08E8F79952E2F97/6kfzp.TeamViewer.15.20.3.Portable.rar   https://rapidgator.net/file/ed605f71124c20ce3dca8f7d398bb33d/6kfzp.TeamViewer.15.20.3.Portable.rar


  • By artae
   File Size: 29.1 MB

   TeamViewer Portable is a simple and fast solution for remote control, desktop sharing and file transfer that works behind any firewall and NAT proxy. To connect to another computer just run TeamViewer on both machines without the need of an installation procedure. With the first start automatic partner IDs are generated on both computers. Enter your partner's ID into TeamViewer and the connection is established immediately. With many thousand users worldwide TeamViewer is a standard tool to give support and assistance to people in remote locations. The software can also be used for presentations, where you can show your own desktop to a partner. This application also is VNC compatible and offers secure, encrypted data transfer with maximum security.

   TeamViewer portable establishes connections to any PC all around the world within just a few seconds. You can remote control your partner's PC as if you were sitting in right front of it. TeamViewer is completely free for private use.

   Features:
   One solution for everything. While most competitors offer different packages for remote support, remote administration, training and sales (and also charge for them.) The application is the one-stop solution for everything you need: includes all modules in one simple and very affordable package.
   Remote administration of unattended servers. TeamViewer can also be used to control unattended computers and servers. Installation as a system service even allows remote reboot and reconnect.
   File transfer. TeamViewer comes with integrated file transfer that allows you to copy files and folders from and to a remote partner - which also works behind firewalls
   Highest security standard. TeamViewer is a very secure solution. All versions feature completely secure data channels with key exchange and RC4 session encoding, the same security standard used by https/SSL.
   No installation required. To install TeamViewer no admin rights are required. Just run the software and off you go.
   High performance with international router network. Optimized for connections over LANs AND the Internet, TeamViewer features automatic bandwidth-based quality selection for optimized use on any connection.
   TeamViewer uses an extended international server network with server locations in many countries all over the world, so no matter where you are located we will make sure that a high-security, high-performance router near your home destination will ensure great performance.
   Remote support without installation. With TeamViewer you can remotely control any PC anywhere on the Internet. No installation is required, just run the application on both sides and connect - even through tight firewalls.
   Remote presentation of products, solutions and services. The second TeamViewer mode allows you to present your desktop to a partner. Show your demos, products and presentations over the Internet within seconds - live from your screen.
   Works behind firewalls. The major difficulties in using remote control software are firewalls and blocked ports, as well as NAT routing for local IP addresses. If you use TeamViewer you don't have to worry about firewalls: TeamViewer will find a route to your partner.
   Flexible use for a variety of applications. TeamViewer lets you connect to your partners in many different ways: You can either view or control your partner's desktop in order to do online-support; You can transmit your screen to your partners for presentation purposes - You may even change directions during a session for high fidelity teamwork!
   DOWNLOAD
   (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)


   https://nitroflare.com/view/08E8F79952E2F97/6kfzp.TeamViewer.15.20.3.Portable.rar   https://rapidgator.net/file/ed605f71124c20ce3dca8f7d398bb33d/6kfzp.TeamViewer.15.20.3.Portable.rar


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...