Jump to content

Ekran Kartı Sorunu

efsane_35

Recommended Posts

arkadaşlar yeni bir ekran kartı alım hıs 4870 net sayfasını yukarı aşşagı indirirken oyun oynarken fln zııı diye ses geliyor ses kasadan geliyor eski ekran kartında bole bişe yoktu eskisi asus 7600gs ve sparkle 4870 tede aynı sorunu yaşadım bunun nedeni nedir bilen bir arkadaş varmı ses cok can sıkıcıda:(

ekran kartını takıtgın yerde kasanın içindeki kablolardan biri mi dokunuyo ekran kartının fanına baktınmı?<_< ne bileyim ılk aklıma gelen bu oldu...

yok baktım zırt zırt fanların sesinden ayrı hemen dikkati seken kıl bi ses anakart nvidia ekran kartı ati radeon ondan olabilirmi acaba diyom eger ondansa degistiricemde

yok baktım zırt zırt fanların sesinden ayrı hemen dikkati seken kıl bi ses anakart nvidia ekran kartı ati radeon ondan olabilirmi acaba diyom eger ondansa degistiricemde

Senin sorunun ekran kartından değil o ses de ekran kartından gelmiyor hardiskinden geliyor pc nin kapağını aç birisi dediğin gibi mausla oynarken sen hardiskleri dinle eğer bu sesi yapıyorsa hardiskin okuyucu kafası bozulmak üzere demektir. ve yakında arızaya geçer bu arada hardiskin ısınıyorda olabilir speed fan yükleyip hardisk sıcaklıklarını kontrol et.

Senin sorunun ekran kartından değil o ses de ekran kartından gelmiyor hardiskinden geliyor pc nin kapağını aç birisi dediğin gibi mausla oynarken sen hardiskleri dinle eğer bu sesi yapıyorsa hardiskin okuyucu kafası bozulmak üzere demektir. ve yakında arızaya geçer bu arada hardiskin ısınıyorda olabilir speed fan yükleyip hardisk sıcaklıklarını kontrol et.

peki eski ekran kartını takınca bole bi sorun olmuyo <_<

sesin nerden geldiğini buldunmu ?

fikrin guzel de scaklıga baktım 33 derece ve hdd daha yen aldım 4 ay oluyo sestam anlaşılmıyo zati kasanın her yeri açık 2 kapakta benim aklıma cüç kaynagı geliyo bu olabilirmi ?

fikrin guzel de scaklıga baktım 33 derece ve hdd daha yen aldım 4 ay oluyo sestam anlaşılmıyo zati kasanın her yeri açık 2 kapakta benim aklıma cüç kaynagı geliyo bu olabilirmi ?

peki güç kaynağın kaç watlık?

fell kasanın ojinal güç kaynagı 500W yazıyo ama sanmam sese baktım arka taraftan geliyo ama bazı net sayfalarında elmiyo

Olabilir anlamanın yolu kısa süreliğine poer suply pervanesini durdur ama 10 15 saniyeyi geçme arkadan bi kürdanla durdura bilirsin mesela bir daha dene ses kesiliyorsa power dan geliyordur fanını değiştirebilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...