Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Türkçe Kur'an-ı Kerim (fon Müziği Eşliğinde)

Proctives
 Share

Recommended Posts

AdemYakups, 11.12.2020 - 00:29 yazdı:

MaşaAllah kardeşim niyetin halis belli zaten samimiyetinden.

Benimde bir arkadaşım dinleyerek Kur'anı bitirmeye çalışıyordu.İşten eve dönerken yada işe giderken böyle yapardı.Böyle iyi derdi.

Ama ne zamanki okumasını tavsiye ettim ve okumaya başladı o zaman okumanın daha etkili daha güzel olduğunu anladı.

Çünkü Kur'anda çok fazla şifre çok fazla hikmetli ve bilinmeyen durumlar var. Hepsi iç açıcı durumlar, ayet numaraları ayet anlamları iyice kavranmalı.

Misalen ; Zilzal / Zelzele suresi;

1. ayet: Yer, o şiddetli sarsıntısıyla sarsıldığı,

2. ayet: Yer, ağırlıklarını dışa atıp-çıkardığı,

3. ayet: Ve insan: "Buna ne oluyor?" dediği zaman;

4. ayet: O gün (yer), haberlerini anlatacaktır.

5. ayet: Çünkü senin Rabbin, ona vahyetmiştir.

6. ayet: O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

7. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

8. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.

Ayete baktığımızda 8 ayetten oluşuyor yani 8.ay ağustos ve depremden bahsediyor. Kur'anın 99.suresi yani 1999 işaret eder.

3.ayette insanlar sallantı için ne oluyor diye birbirine soruyor depremde saat 3 te olmuş insanlarda kendine bu soruyu sormuştu.Neredeyse çoğu depremde zaten şaşkınlıkla söylenir.6. ayette yer aldığı gibi bölük bölük  fırlamalar.

Tabi en doğrusunu Allah bilir.Bu şekilde Kur'an ciddiyetle son derece samimiyetle okunduğunda olağanüstü bilgiler bir bir görünüyor inşaAllah..

Siz bunları Kendinizmi buldunuz? 1,5 yıl geçmiş gerçi yazdığınız.. Bende Kuran En büyük Mucize kitabı var ama son basımlar değil ilk basım galiba benimki. Yani 30 yıllık vardır herhalde. Diğer bir çok mucizedende bahsediliyorda  19 sayısının Mucizesinden epey bahsedilmiş. 19 sayısı ve onun katları üzerine kuruluymuş Kuran.

Yalnız bu tip mucize yada hikmetlere göre okumak yada ona göre inanmak iyi olmadığından bahsedilmiş bazı kişiler tarafından. Örneğin Ben Karadelikler olduğu iddia edilen bir ayete kafayı takmıştım. Alıntıladım Google dan söyle deniyor; Hayır; yıldızların yerleri üzerine yemin ederim; ki bunun ne büyük yemin olduğunu bir bilseniz!” (Vakıa, 75, 76) ayetini, yakın tarihte yaşamış bazı müfessirler tefsir kitaplarında, Cenab-ı Hakk'ın bu ayette karadeliklerin varlığından bizleri haberdar ettiğini ve üzerine yemin ederek önemine dikkat çektiğini ifade ediyor..

Sonra Bir iş yerinde yine Türkçe mealli bir Kuran elime geçti tesadüfen hatta Tefsirliydi galiba. Direkt aklıma bu ayetler geldi ve Onda nasıl bahsedlmiş diye merakla baktım ve hemen buldum ayeti daha doğrusu Tefsirini onda da Yıldızların yerlerine yemin ederim demiyor Yıldızların gezegenlerin yörüngelerine yemin ederimki .. diyor. Görüldüğü üzere Tek bir açıklama farkı olayı ne kadar değişitiriyor.

En iyisini Allah bilir Hatamız kusurumuz varsa Allah bağışlasın..

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Siz bunları Kendinizmi buldunuz? 1,5 yıl geçmiş gerçi yazdığınız.. Bende Kuran En büyük Mucize kitabı var ama son basımlar değil ilk basım galiba benimki. Yani 30 yıllık vardır herhalde. Diğer bir çok mucizedende bahsediliyorda  19 sayısının Mucizesinden epey bahsedilmiş. 19 sayısı ve onun katları üzerine kuruluymuş Kuran.

Yalnız bu tip mucize yada hikmetlere göre okumak yada ona göre inanmak iyi olmadığından bahsedilmiş bazı kişiler tarafından. Örneğin Ben Karadelikler olduğu iddia edilen bir ayete kafayı takmıştım. Alıntıladım Google dan söyle deniyor; Hayır; yıldızların yerleri üzerine yemin ederim; ki bunun ne büyük yemin olduğunu bir bilseniz!” (Vakıa, 75, 76) ayetini, yakın tarihte yaşamış bazı müfessirler tefsir kitaplarında, Cenab-ı Hakk'ın bu ayette karadeliklerin varlığından bizleri haberdar ettiğini ve üzerine yemin ederek önemine dikkat çektiğini ifade ediyor..

Sonra Bir iş yerinde yine Türkçe mealli bir Kuran elime geçti tesadüfen hatta Tefsirliydi galiba. Direkt aklıma bu ayetler geldi ve Onda nasıl bahsedlmiş diye merakla baktım ve hemen buldum ayeti daha doğrusu Tefsirini onda da Yıldızların yerlerine yemin ederim demiyor Yıldızların gezegenlerin yörüngelerine yemin ederimki .. diyor. Görüldüğü üzere Tek bir açıklama farkı olayı ne kadar değişitiriyor.

En iyisini Allah bilir Hatamız kusurumuz varsa Allah bağışlasın..

slm kardeşim kuran ne şifreler kitabıdır nede fal büyü kitabıdır kuran insanları karanlıktan aydınlığa çıkaracak kitaptır buda akletmekle olur kuranı mezheplere göre anlamaya çalışırsan müşrik olursun kuranı 19 göre anlamaya çalışırsan sapkın olursun kuranı allahın verdiği akla allahın verdiği sana özellijk olan bildiğin ilme göre anlamaya çalışırsan mümin olursun ali imran 7 ayet rehberin olsun kuran yolunda

• Like 1

• Proctives changed the title to Türkçe Kur'an-ı Kerim (fon Müziği Eşliğinde)

keşke tam anlamıyla türkçe olarak din öğretilse.

Diyanet ve tarikatlar istemez 

sorgulamayan, düşünmeyen,

itiraz etmeyen insan sayısının azalması dileğiyle.

hayatta en hakiki mürşit ilimdir,fendir

medeniyettir.

• Like 1