Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Sistem Tavsiye

bilisimler
 Share

Recommended Posts

bilisimler, 2 dakika önce yazdı:

Ben teşekkür ederim hocam.Bu sistemi toplamam 3 veya 4 seneyi bulur zaten şuan 8 gb eski sistemi kulanıyorum ileriye yönelik hazırlıK yapıyorum .

Bendede 8gb ddr3 ram var. Dün ryzen 5 1600 - 16gb pcye format attım. Makina adeta uçuyordu :) . VAlla içim gitti . Tnctrye deli gibi hızlı giriyodu şok oldum : ) .Umarım gönlüne göre pc alırsın

• Like 1

bilisimler, 9 dakika önce yazdı:

Ben teşekkür ederim hocam.Bu sistemi toplamam 3 veya 4 seneyi bulur zaten şuan 8 gb eski sistemi kulanıyorum ileriye yönelik hazırlıK yapıyorum .

Kardeşim şaka falan mi yapıyorsun 3-4sene sonrası icn anakartmi alınır.4 yılda ıntel 2 kere soket değiştirdi.amd ryzen de 4 nesile geçti.

• Like 1

Shadowscape, 2 dakika önce yazdı:

Bendede 8gb ddr3 ram var. Dün ryzen 5 1600 - 16gb pcye format attım. Makina adeta uçuyordu :) . VAlla içim gitti . Tnctrye deli gibi hızlı giriyodu şok oldum : ) .Umarım gönlüne göre pc alırsın

:) İnşallah sizlerinde daha iyisi olur hocam Çok teşekkür ederim  .Allah razı olsun saygılarımla.

• Thanks 1

avis, 2 dakika önce yazdı:

Kardeşim şaka falan mi yapıyorsun 3-4sene sonrası icn anakartmi alınır.4 yılda ıntel 2 kere soket değiştirdi.amd ryzen de 4 nesile geçti.

İntel hep socket değiştiriyor alışkınız.: ). Amd candır adamlar söz verdi socket değiştirmeyecez uzun süre diye.

• Haha 1

avis, 14 dakika önce yazdı:

Hocam anakartı incelemediniz galiba 2020 senesinde çıktı artık siz hesap edin kaldıki ben şuan 15 senelik sistem kullanıyorum 4 gb daha taktım toplam 8 gb .

Yeğenimde yeni bilgisayar aldı onunkide 8 gb onunkine resmen kafa tutuuyor 😎

Aldığımız zaman sağlam tabanlı alalım ki ilerde sıkıntı çekmeyelim.

Bu işlemci bana yeter düşüncesindeyim zaten anakart i9 destekliyor çok zorlanırsak i9 a yükseltiriz

Edited by bilisimler

• 1 yıl yıl...

Slm

O günden bu güne geçim şartlarından dolayı parayı tamamlamak üzereyim biraz geç oldu tabi ..

İ5 10400 işlemciyi alışveriş sitelerinde araştırdım Hepsiburda sitesinde Ebrar bilgisayar satıcısındaki ürün alan kişilerin tüm yorumları inceledim hepsi olumlu yorumlar yaptılar. Fakat bu satıcı hakkında araştırma yaptığım zaman pek güvenmeyin iyi satıcı deyil yorumları görüyorum. 

Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir ?

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Hayırlı olsun. 4 kesinlikle alt sınır ve 8 de yetersiz olabilir kullanım şekline göre. Ancak 16GB 2K'da hatta 4K'da oyun için bile yeterli. Son 10 senedir topladığım her sistemde 16 GB kullandım, en ufak sorun yaşamadım. İndirim kovalayıp uygun fiyatlı DDR4-2666 (2x8) ramleri çaktın mı sistemin 10 numara olur.

• Like 1

amd_turkey, 17.12.2022 - 22:58 yazdı:

4gb kesinlikle yetersiz. Güzel günlerde kullan 

Teşekkürler. 4*32 128 gb ram alacağız.

Ray, 18 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. 4 kesinlikle alt sınır ve 8 de yetersiz olabilir kullanım şekline göre. Ancak 16GB 2K'da hatta 4K'da oyun için bile yeterli. Son 10 senedir topladığım her sistemde 16 GB kullandım, en ufak sorun yaşamadım. İndirim kovalayıp uygun fiyatlı DDR4-2666 (2x8) ramleri çaktın mı sistemin 10 numara olur.

Teşekkürler Şimdilik 8 gb alıcam. İlerde yükseltiriz. 

Eski bilgisayarı bazen açılmıyordu. Anladım zamanının dolduğunu . Kökden gitti. Zamanlama mükemmbel . Tam zamanında yeni bilgisayarı kurdum.😍

Bende küçük çaplı upgrade yaptım. 

Hem laptop hem masaüstü değişti. Toplam maliyet 7200 falan oldu. 

Laptop lenovo v15 g2 r3 ryzen 3 5300u 12 gb rem

Masaüstü ryzen 1600af 4gb rx 470 16 gb ddr 3200

Laptop işlemcisi öncesine göre 4 kat, masaüstü 2,5 kat daha iyi. 

Ekran kartı da öncekine göre %30 ila %50 daha iyi..

Tek sorun bebekler kullanmama izin vermiyor:) pc başına otursam gelip bilgisayarı kapatıyorlar.. 

• Like 1

bilisimler, 3 saat önce yazdı:

Şuan işlemci çok serin çalışıyor . İntel stok termal macunun ismini öğrenmek istiyorum. Hangi marka stok termal macun kullanıyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?

O işlemci ve 4 gb ram le ısınacak ne yapabilirsiniz ki ?:) Windowsu ve tarayıcıda en fazla 2 sekme açılabilir.

Termal macun yerine dış macunu süreniz bile is görür. Ama almak istiyorsanız artctic mx 4 kullanıyorum ben memnunum.

• Like 1

avis, 9 dakika önce yazdı:

O işlemci ve 4 gb ram le ısınacak ne yapabilirsiniz ki ?:) Windowsu ve tarayıcıda en fazla 2 sekme açılabilir.

Termal macun yerine dış macunu süreniz bile is görür. Ama almak istiyorsanız artctic mx 4 kullanıyorum ben memnunum.

Şuan ısınmıyor bende stok macun ismini merak ettim . Kaliteliymiş. İlerde alırım düşüncesiyle ismini öğrenmek istedim.

İşlemci 30 dereceyi geçmedi okadar sekme açtığım halde.

Bu ay belki 8 gb yaparım sistemi.

Sistem üstündeki aynı özellikerde 4 gb ile 8 gb dual çalışır mı?

Edited by bilisimler

amd_turkey, 55 dakika önce yazdı:

4+8 cl değerleri ve frekansları uyumlu ise dual çalışacaktır. İlla dual için 4+4 olmalı diye bi kural yok. Denendi 2 laptop üzerinde.. 

Kural var dual olması için uyumlu uretilmiş set halinde olan kullanılır. Tabiki farklı frekans ve boyut calışabilir ancak düşük frekansa göre çalışır. 4+8 olan  ise 4+4 e kadar olan miktar dual 4 gb single çalışır.Sizde sorunsuz çalışmış ama bu her zaman olmaz hata verme olasılığı oldugu için set halinde alınması daha sağlıklıdır.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Merhaba 8 gb daha ekleme yaptım toplam 12 gb oldu circual marka aldım . Pc şuan ucuşa geçti resmen. Daha 116 GB  eklemesi var . Onlarca video açtım pc de artı 3 tarayıcıdan sekmeler açtım . Muhteşem 😍

Evin netini yükseltim . Tıklamamla görüntü gelmesi bir 🤩

Please register to see this content.

Edited by bilisimler