Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kurulu Sistemi , Kurulabilir Iso Boot Yapmak

izzet74
 Share

Recommended Posts

Aldığınız yedeği donanım olarak farklı bilgisayarlara yükleyecekseniz driver sorunlarıyla karşılaşırsınız.  Yükleyeceğiniz bilgisayarlar aynı özellikteyse iso yapmanıza gerek yok direk Acroniz vs yedek alıp diğer bilgisayara aktarabilirsiniz.

• Like 1
  • Thanks 1

Amacınız yükleme yapmaksa Windows 10 için geçerli yazacaklarım diğerler işletim sistemlerini denemedim ;

1- Kurulu windows 10 u Macrium reflect le  Windows Backup olarak yedeğini alın.
2- Live dan çalışan Macrium la yedeği istediğiniz bi makineye yükleyin ( Donanım farketmez.!)
3-Yine Live Macrium u başlatın Re deploy yapın 
4-Açılışta Windows 10 kendini yeni donanımlara göre ayarlar.

Çok nadirde olsa boot sorunu olursa boot fix var  Live Macrium da onu çalıştırısınız. Burada dikkat edilecek husus 240 gb bi ssd den aldınız yedeği diyelim 500gb bi ssd si olan makinaya atıcaksınız 240 gibi diski ayarlıyabiliyo disk yönetiminden disk genişletmeden tüm kapasitesini kullanabiliyosunuz sonradan yapmak kaydıyla.

Birde Uefi alınan yedek uefi desteği olmayan bi makinaya yüklenebilirmi orasını denemedim. 

Amaç yükleme değil , kurulu sistemi kurduğum programlarla Live olarak usb den çalıştırayım sa öyle çözümlerde var linux vs. de denk gelmiştim ara ara lakin hangileriydi  nasıl yapılıyolardı orasını unuttum.

• Thanks 1

Arkadaslar verdiğiniz cevaplar icin teşekkür ederim. 

Fakat ben wim uzantılı  imaj alıyorum zaten . Ama ben iso yapmak istiyorum ve yaptıgım iso yu kurulabilir sekilde yapmak istiyorum. 

İso olarak yedek alabilirim ama boot yapamam , baska programlarla imaj alabilirim ama iso olmaz.

Burda forum larda görüyorum sistemler özelestirilmis icine programlar entegre edilmis modifiye yapılmıs ve iso olarak linkler verilmis. Bunları nasıl yapıyorsunuz öğrenmek istediğim bu. 

izzet74, 2 saat önce yazdı:

Arkadaslar verdiğiniz cevaplar icin teşekkür ederim. 

Fakat ben wim uzantılı  imaj alıyorum zaten . Ama ben iso yapmak istiyorum ve yaptıgım iso yu kurulabilir sekilde yapmak istiyorum. 

İso olarak yedek alabilirim ama boot yapamam , baska programlarla imaj alabilirim ama iso olmaz.

Burda forum larda görüyorum sistemler özelestirilmis icine programlar entegre edilmis modifiye yapılmıs ve iso olarak linkler verilmis. Bunları nasıl yapıyorsunuz öğrenmek istediğim bu. 

Sakin ol Şampiyon. İnstall.wim almışın elinde işletim sistemine uygun iso varsa içinden install.wim dosyasını sil oluşturduğunu ekle ve farklı kaydet. İso hazır. Özelleştirmeye devam etmek için Katılımsız Kurulum bölümünü incele ve araştırma yap. Bunların hepsini birden öğrenmek zaman ve sabır ister. Araştırdıkça öğrenirsin. Burada da anlatılacak bir konu değil çünkü içeriği çok geniş. 

• Like 5
  • Thanks 1

MrRush, 16.12.2020 - 14:40 yazdı:

Sakin ol Şampiyon. İnstall.wim almışın elinde işletim sistemine uygun iso varsa içinden install.wim dosyasını sil oluşturduğunu ekle ve farklı kaydet. İso hazır. Özelleştirmeye devam etmek için Katılımsız Kurulum bölümünü incele ve araştırma yap. Bunların hepsini birden öğrenmek zaman ve sabır ister. Araştırdıkça öğrenirsin. Burada da anlatılacak bir konu değil çünkü içeriği çok geniş. 

Ustadım benim aradığım windows yedekledik ve sistem hasar gördüğünde tek tuş ile geri yükleme yapılabilir.Ama sadece 1-2 tuş ile yapılması lazım sitede aradım bulamadım..Yardımlarınız için teşekkür ederim.

emay16, 8 saat önce yazdı:

Ustadım benim aradığım windows yedekledik ve sistem hasar gördüğünde tek tuş ile geri yükleme yapılabilir.Ama sadece 1-2 tuş ile yapılması lazım sitede aradım bulamadım..Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bunu hazırlamak  çok zahmetli bir iş olur.

Farklı bir yöntemle yapılablir. Kullanılan sistemin C bölümü install.wim dosyası winpe ile alınır ve yedeklenir. Sorun durumunda winpe ile aynı C bölümü biçimlendirilip geri yüklenir. Dism ++ ile basitçe yapılır.

Edited by MrRush

emay16, 10 saat önce yazdı:

• Geniş fonksiyonlara sahip şekilde geri yükleme vb. işlemler için acronis true image home programını sisteminize kurun ve harici bölümlenmiş bir diske bir alan ayırıp yedekleme işlemlerini yapın. Acronis uygulaması içerisinde recovery one key özelliğini açarak sistemini her açılığında geçiş yapmanız için klavye kombinasyonuna uygun_bir tuş atanır örn: F10 vb. gibi bu tuşla,geçiş yaparak acroniz menüsünden ,  alınan yedeklerinizi "tarih ve zaman dilimlerine göre geri yükleme ileri geri alma anlık alınan yedekleri" , saniye dakika saat gün ve ay olarak geri yüklemeniz sadece bir kaç dakika sürecektir. Çökme,dosya kaybı virüs vb. durumlarda en hızlı geçiş yapılabilecek yöntemlerden ki keza bir çok kurumlarda bu gibi sistemler genellikle hızlı ve pratik olduğundan tercih edilmektedir. Server bağlantılı olan multidevice harici olanların dışında. Home sürümü bireysel kullanım için en uygunudur.
  • Buradaki ince detay sisteminize acronisin kurulu olması ve uygulamaya gerekli olan yapılandırmaları yaptıktan sonra (yedekleme işlemini yapma ve özelleştirmeler vs.)  geriye sadece sorun olduğunda,uygulama üzerinden tanımlanmış "acronis_recovery_onekey" özelliğini kullanarak , ayrılmış diske alınan yedekleri "zaten menüsünde tanımlandığından belirecektir"> yedeklerinizi en hızlı şekilde geri yükleyebilirsiniz.
  • Dism uygulaması vb. diğer backup recovery araçları sadece sistemleri yedekler veya geri yükler "non-stop" , anlık ve uzun süreli yedekleri tarihlere göre kategorize etmez mantığı acronis'e göre çok farklı. Önerim Acronis en iyi  tercih olacaktır. Alternatif olarak Aomei uygulamasınıda kullanabilirsiniz her iki programların,türkçe dil destekleride artık mevcut. Forum içerisinde arama yaparak edinebilirsiniz. İşletim sistemleri yedekleme ve geri yükleme işlemlerim için en büyük kurtarıcım olan acronis programını kullanmanızı şiddetle öneririm.

Saygılarımla_Kolay gelsin.

• Like 1

eby61, 14 saat önce yazdı:

AOMEI OneKey Recovery

Bu program ile istediğiniz gibi tek tuş ile geriye dönme işini yapabilirsiniz, Bilgisayar firmalarının bilgisayarı verirken yaptıkları yedekler gibi.

Kullanım olarak özellikle ilk kullanıcılar için doğru bir tercih bu program gerçektende güzel tespit Acronis + Aoemi bu işte en iyileri. :) 

dedem korkut, 13 saat önce yazdı:

@forjest USTA, acaba "Acronis"in katılımsız linki var mı? Ya da sorunsuz çalıştırabileceğim "Acronis" var mı? İyi ve sağlıklı günler, kolaylıklar diliyorum.

Acronis'in eski sürümleri vardı tamamını kaldırmışım, şu an arşivimde yok, orijinal setup'ını indirip hazırlamam gerekebilir esasen sadece bootable olanını kullanırım genellikle aldığım yedekleri sorun olduğunda bir kaç dakikada yüklemek kolay oluyor. Ancak sisteme kurulabilen olanı şu an için bende yok eklersem eğer katılımsız bölümümde açtığım konuma dahil ederim artık bunun için üzgünüm farklı bir çalışmada ayrı bir link vermek istemem  etik olmazda hazırlarız inş. saygılarımla.  :) 

• Thanks 1

forjest, 26 dakika önce yazdı:

Kullanım olarak özellikle ilk kullanıcılar için doğru bir tercih bu program gerçektende güzel tespit Acronis + Aoemi bu işte en iyileri. :) 

Acronis'in eski sürümleri vardı tamamını kaldırmışım, şu an arşivimde yok, orijinal setup'ını indirip hazırlamam gerekebilir esasen sadece bootable olanını kullanırım genellikle aldığım yedekleri sorun olduğunda bir kaç dakikada yüklemek kolay oluyor. Ancak sisteme kurulabilen olanı şu an için bende yok eklersem eğer katılımsız bölümümde açtığım konuma dahil ederim artık bunun için üzgünüm farklı bir çalışmada ayrı bir link vermek istemem  etik olmazda hazırlarız inş. saygılarımla.  :) 

Acronise üstünlüğü ne @forjest ben çoğunu denedim. acronise geri döndüm, Türkçe kullanmazdım ama Türkçe desteğide çıktı

• Thanks 1

Acronis True Image 2021 25.6.1 Build 35860 Final Multilanguage Türkçe

Please register to see this content.
 451mb Katılımsız 32/64bit. Dil: Çoklu + Türkçe Lisans setupa gömüldü,kurulum uzun sürmemesi için bat komut dosyasından kurunuz! Sistem yedekleme,yedekleri geri yükleme windows, linux macosx android vd. sistemleride yedekler. @efe34 @dedem korkut

9O3fcg

Güncellenme tarihi: 26 ARALIK DECEMBER 2020

• Like 1

Programların kurulu olduğu windowslardan herzaman için uzak durmanı tavsiye ederim.

1- kurma yönteminden tutta yaptığın ince ayara kadar unutmana yol açar hazıra alıştığın için. Sonra bocalarsın

2- kurulu tarayıcıdan opera, chrome, edgeden  tutta ms office uygulamalarına java c++ eklentilerine windowsun updatelerine vs. kadar güncelliğini yitirmiş şeyler otomatik kurulu geleceğinden dolayı  tek tek güncellemekle uğraşırsın.

sana tavsiyem donanımları aynı ise 20 veya 30 pc gibi bir potansiyelden bahsetmek gerekiyorsa kasalarda usb3.0 varsa donanımları aynı ise sadece client isimleri farklı ise usb ssd 120 veya 240 gb alıp. Buna ventoy kurarsın içerisinde acronis bootable iso  atarsın. Cihazı ordan boot ettirip güzelce backup alırsın diğerlerine recovery yapa yapa dağıtır sadece client isimlerini değiştirip restartlarsın çözülür ben 30 makinayı böyle bitiriyorum yedeklemede kullandığım cihaz - asus rog strix arion m2 nvme ssd usb3.2 gen2 type c modeli inanılmaz bir yazma okuma özelliği var içindede samsung evo plus nvme olunca. Her işini şipşak hallediyor eziyete dönüşen saatler süren işin 5 dakikada bitiyor.

Yok her bilgisayarı kişisel çalıştığı kayıtlı dosyaları ile ayrı ayrı yedeklemek istersen bahsettiğim yöntemi yine yaparsın ama her pc için ayrı ayrı isimleri ile klasör açarsın ara ara backuplarını kendi isimli klasörlerine yedeklersin. Bir durum olunca recovery yaptığın an hazır halde olur.

bu işleri ağdan yapan acronis versiyonuda vardı ismini unuttum ama hiç tecrübe edemedim bilgim yok maalesef

• Like 2