Jump to content

Generic Host Process Hatası Ve Devamında Gelenler.

CaVeLL

Recommended Posts

Sabah 20 PC lik sınıfmda çoğu bilgisayarda "Generic Host Process for Win32 Services" hatası almaya başladım.!

hata.png

PC ler yakkaşık 1 yıl önce kuruldu ve DeepFreeze var Bilgisayarlarda..

Sistem ise : Win XP Pro + SP2 (SP2 den sonra çıkan güncellemeler yüklü değil)

Sınıfta NetOp Teacher kurulu, ama Bilgisayarlar açılıyor yarıdan fazlası 2-3 dakika sonra "Generic Host Process for Win32 Services" hatası verip ağdan ve netten düşüyorlar.. Ders işleyemedim.! Format atmadan çözüm yolları aradım..

Sınıfı boşlattım <_< Nette biraz araştırma yaptım 139 ve 445 nolu portlardan ve bir güncellemeden sonra çözüldüğünü bir çok yerde okudum. Hatta vatandaşın biri bir Autorun yapmış. 2 adet reg kayıt dosyası ve bir adet güncelleme içeren bir paket.. Sorunu çözüyormuş!

paket içeriği şöyle :

1-) reg kayıt dosyası

2-) reg kayıt dosyası

3-) KB921883 güncellemesi

nette artı olarak KB894391 güncellemesininde bu hatada önemli olduğunu okudum.

bende bütün bilgisayarlara bu 2 reg kaydını girdim ve 2 güncellemeyide kurdum..

Öğlen sınıfı dersim başladı ve derste iken 3 saat boyunca sorun vermedi..

Problem çözüldü diye sevinirken dersten sonraki incelemelerimde bütün bilgisayarların artık ağı görmediğine şahit oldum ve yıkıldım :D artı yerel ağ bağlantısını onar dediğimdede NetBT temizlenemiyor onarım tamamlanmadı hatası veriyor..

Muhtemelen reg kayıtlarının kapattığı portlardan dolayı diye tahmin ediyorum..

Ama şimdi ne yapacağım.! reg kayıtların tekrardan nasıl geri yükleyeceğim! yani eski haline nasıl alacağım. ağı görmesi lazım bilgisayarlarımın. gerçi NetOp ile bağlanabiliyorum, NetOp görüyor ama normal ağ bağlantılarım yolu ile hiçbir paylaşılmış klasöre erişilmiyor.!

ağı paylaşıma nasıl açarım!?

tahminim sadece güncellemelrinde sorunu çözeceği yönünde, ama daha artık bir defa reg girişlerini yaptım. registry den anlayan , tavsiyesi ve önerisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

#######################################

Düzenleme : (25 mart 2009)

Sorunu kendi araştırmalarım sonucu çözdüm..belki birgün biri benzeri bir durum ile karşılaşır diye çözüm yolunu yazıyorum :

Ağı yeniden aktif hale getirmek için regeditten aşağıda belitrriğim değişikliği yapmak gerekiyor.

Regediti açınız :(başlat / çalıştır / regedit)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters\TransportBindName

buradaki değere çift tıklayın ve \Device\ yazıp tamam diyin bilgisayarı yeniden başlatın, ağ yeniden aktifoluyor..

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...