Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Durumu Olmayan öğrenciler Için Pc Yardımı

ozkanpasa
 Share

Recommended Posts

Merhaba dostlar

Uzun zamandır okulum için yardım kampanyası düzenlemedim. Daha önce düzenlediğim kampanyalarımda bir çok arkadaşım destek oldu ve evde eğitim alan engeli öğrencilerime bilgisayarlar düzebilmiştik. Okulumun BT sınıfını canavara çevirmiştik Bu nalet pendemi süresince dersine girdiğim öğrencilerim arasında eba kullanımı ve canlı derslere katılımı olmayan öğrencilerimin çok fazla olduğunu tespit ettim. Canlı derslerde şuana kadar 10 öğrenci sayısını bulamadım.

Maddi durumu olmayan evde interneti bulunmayan öğrencilerim çok fazla.

Ancak aileleri ile ve sınıf öğretmenleriyle görüştüğüm aile ekonomisi çok kötü olan ve çok fazla öğrencisi olan evlere bir şeyler yapabilirmiyiz diye düşünmeden duramıyorum.

Evlerimizde atıl durumda olan pc lerimiz varsa modeli ne olursa olsun internet erişimine uygunsa bunları öğrencilerim için okuluma yollamanızı rica ediyorum. Eski laptop, tablet ,masaüstü hiç fark etmez.

Ricam Şudur ki evde çok fazla yedek parçam kalmadı, o nedenle sıkıntılı pclerimize parça bulamayabilirim. Forumda bu sayfamızda yollayabileceğiniz pcler varsa ve bunların arıza durumlarını da biliyorsanız gerekli parçayı da forma ekleyip yayınlayın. Bu sayede pc yollama durumu yoksa bile elde kalan ama bizim işimize yarayacak malzemesi olan arkadaşım bana bu şekilde yardımcı olur.

Arkadaşlarım ,dostlarım ; evlerimizde, bodrumlarımızda, tavan arasında eski pc lerimiz çürümesin. Belki ilk göz ağrınız sıkıntılı bir zamanda kullanırım diye kıyamadığınız o pc ler ihtiyaç sahiplerine gitsin.

Şuan tahminimce bana 200 belki 300 makine lazım ama biliyorum ki bunu karşılamamız mümkün değil. Ama kardeş sayısı çok fazla olan (6-10 kardeş) bir aileye hiç olmazsa bir pc verebilirsem vicdanım rahatlayacak. Yardımlarınızı bekliyorum. Forumlarınızda bu mesajınızı yayınlamanızı rica ediyorum.

Özkan DAĞDEVİREN /Teknoloji ve Tasarım öğretmeni/Bilişim ve yazılım öğretmeni

Tel : 0505 709 5933

Nilüfer Hatun Ortaokulu

AdresUçak, 43126. Sk. No:2, 01080 Seyhan/Adana

Seyhan/ADANA

• Like 9

Hocam nerdesin uzun zamandır seni forumda göremiyorduk. Daha dün 2.el olarak sattım bazı parçaları. Aklıma gelmiştin aslında ama seni online göremeyince dedim ki ulaşamam herhalde. 

Ekran kartı, PSU ve İşlemci var elimde. Göndermeye çalışırım. Kolay gelsin.

• Like 4
  • Haha 1

MrRush, 19 saat önce yazdı:

Hocam nerdesin uzun zamandır seni forumda göremiyorduk. Daha dün 2.el olarak sattım bazı parçaları. Aklıma gelmiştin aslında ama seni online göremeyince dedim ki ulaşamam herhalde. 

Ekran kartı, PSU ve İşlemci var elimde. Göndermeye çalışırım. Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim, çok sevinirim. Eski kampanyamızdan da kalanlar var okulda inşallah yaparız el birliği ile bir kaç makine

canlı derslerim oluyor akşam 7 ye kadar anca bu saatlerde giriyorum

• Like 1

ozkanpasa, 3 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim, çok sevinirim. Eski kampanyamızdan da kalanlar var okulda inşallah yaparız el birliği ile bir kaç makine

canlı derslerim oluyor akşam 7 ye kadar anca bu saatlerde giriyorum

Parçaları bu akşam gönderdim hocam.

Psu 600w

Core2Duo E7500  işlemci 

Nvidia Gt430 ekran kartı VGA çıkışı arızalı. DVI ve HDMI çalışıyor 

Güç kablosu

Kart Okuyucu SD MicroSd Usb 

Asus Lan Port 

Umarım okula veya durumu olmayan öğrencilere katkımız olur.

Kolay Gelsin...

Edited by MrRush
  • Like 5
  • Thanks 1

MrRush, 7 saat önce yazdı:

Parçaları bu akşam gönderdim hocam.

Psu 600w

Core2Duo E7500  işlemci 

Nvidia Gt430 ekran kartı VGA çıkışı arızalı. DVI ve HDMI çalışıyor 

Güç kablosu

Kart Okuyucu SD MicroSd Usb 

Asus Lan Port 

Umarım okula veya durumu olmayan öğrencilere katkımız olur.

Kolay Gelsin...

Mutlaka işe yarayacak.  Ölü 2 kasa geldi inşallah onları bir ayağa kaldırırım 👍

• Like 2

ozkanpasa, 52 dakika önce yazdı:

Okula şuan bir kargo ulaştı. Müdürüm teslim almış. Serhan hocama teşekkürler. Pazartesi okula uğrayıp malzemeleri kontrol edicem 👨‍🦰

Güle güle kullanın. Mesaj geldi bana da, teslim edildi diye. 

• Like 1

Cidden bu şekilde güzel işlerin forumda olması mutlu ediyor. Gerçi bu tip konular da istismar olayı çok oluyor. Bu nedenle çekimser bakarım. Ben iyi niyetinize güveniyorum. Gönül istiyorki, satın alıp tüm gençlerin ihtiyaçlarını karşılayalım. Ancak elimde çok eski ve aşırı hantal, içini açıp kapattığım bir tablet var. Bu amaç için sıkıntılar çıkarabilir. Göndermekten de utanırım. Ancak şunu tavsiye edebilirim. Twitch v.b. platformlar da buna benzer konular da çok büyük yayınlar yapılabiliyor. Bazen ihtiyaçtan fazlası olabiliyor. Denenebilir bir yol olarak görüyorum. Bir çoğunun da teknoloji firmaları ile araları iyidir. Discord ya da mail adresileri üzerinden kulaklarına çıtlatmakta fayda var. Bir iki saatte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bağları var...

• Like 3

hasan835, 8 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, böyle hayırlı işe gönül vermenizden dolayı, sağolun tşk.ederim. bende katkıda bulunmak isterim. lakin, donanımsal eksikleri olan notebook mevcut bu şekilde göndermek içime sinmez. bu nedenle eksiklerini tamamlayabilirsem. gönderirim. 

Çok sevinirim hocam. Her tür pc işimizi görür ,internete bağlansa yeter.

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

Cidden bu şekilde güzel işlerin forumda olması mutlu ediyor. Gerçi bu tip konular da istismar olayı çok oluyor. Bu nedenle çekimser bakarım. Ben iyi niyetinize güveniyorum. Gönül istiyorki, satın alıp tüm gençlerin ihtiyaçlarını karşılayalım. Ancak elimde çok eski ve aşırı hantal, içini açıp kapattığım bir tablet var. Bu amaç için sıkıntılar çıkarabilir. Göndermekten de utanırım. Ancak şunu tavsiye edebilirim. Twitch v.b. platformlar da buna benzer konular da çok büyük yayınlar yapılabiliyor. Bazen ihtiyaçtan fazlası olabiliyor. Denenebilir bir yol olarak görüyorum. Bir çoğunun da teknoloji firmaları ile araları iyidir. Discord ya da mail adresileri üzerinden kulaklarına çıtlatmakta fayda var. Bir iki saatte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bağları var...

Dediğiniz çok doğru. Daha önce yaptığımız kampanyada para yollamak bile isteyen oldu kabul etmedik. Fazlalık bozuk demeden çok uğraştığımız zamanlar oldu. Bazı bilgisayarları birleştirmek için parça bulamadığımız zamanlar oldu. Ama samimiyetimize güvenen arkadaşlar dostlar bizi yalnız bırakmadı. Bu tür istekler firmalarda çok gidiyor. Açıkçası iyi bir reklam olmadıkça pek ilgilenmiyorlar. Ayrıca bir öğretmenin o firmalara başvurması tepki çekebilir. O nedenle kurumsal bir yaklaşımla değil bireysel bir çaba içindeyim. 😔

• Like 3

• 3 hafta sonra ...

Sanırım ilk mesajım yanlış anlaşıldı. Anlatmak istediğim şudur. Birçok twitch yayıncısı var. Benzer konular da ilgi gösterebiliyorlar. Yayıncıların discord sunucularındaki modlara yazarak yardım beklenebilir. Tabikii yanlış bilmiyorsam öncelikle devletin ilgili kurumlarından izin alması gerekiyor. Gerekli izinler alınıp, yayıncı arkadaşlar ilgi gösterirse sizin tüm ihtiyaçlarınız 1 saatlik yayında bile toplanabilir. Yayıncı arkadaşlarında çok büyük olanlarının teknoloji firmalarıyla çok ciddi ilişkileri var. Eğer doğru dille anlatılabilir, kabul ederlerse sizin firmalarla irtibata geçmeniz gerekmez. Ülkemizde 70-80 bin izlenen twitch yayıncıları var. Sesinizi duyurabilirseniz öğrencilerinize sıfır cihazlar verilebilir. Ben doğrulama noktasında birisi olmadığım için sizin adınıza iletişime geçmem olmaz. Ancak hangi yayıncılarla iletişime geçerseniz daha hızlı ve etkili olur. Discordları konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum...

• Like 1

deli_petro06, 58 dakika önce yazdı:

Sanırım ilk mesajım yanlış anlaşıldı. Anlatmak istediğim şudur. Birçok twitch yayıncısı var. Benzer konular da ilgi gösterebiliyorlar. Yayıncıların discord sunucularındaki modlara yazarak yardım beklenebilir. Tabikii yanlış bilmiyorsam öncelikle devletin ilgili kurumlarından izin alması gerekiyor. Gerekli izinler alınıp, yayıncı arkadaşlar ilgi gösterirse sizin tüm ihtiyaçlarınız 1 saatlik yayında bile toplanabilir. Yayıncı arkadaşlarında çok büyük olanlarının teknoloji firmalarıyla çok ciddi ilişkileri var. Eğer doğru dille anlatılabilir, kabul ederlerse sizin firmalarla irtibata geçmeniz gerekmez. Ülkemizde 70-80 bin izlenen twitch yayıncıları var. Sesinizi duyurabilirseniz öğrencilerinize sıfır cihazlar verilebilir. Ben doğrulama noktasında birisi olmadığım için sizin adınıza iletişime geçmem olmaz. Ancak hangi yayıncılarla iletişime geçerseniz daha hızlı ve etkili olur. Discordları konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum...

Memur olmanın belli sıkıntıları var. Nedir diye sormaya gerek yok :) Son zamanlarda yardım isteklerini biraz farklı kulvarda karşılıyorlar yada karşılayabilirler. Bazen işin içine başka şeyler giriyor ve biz bunları dile getiremiyoruz bile. O nedenle kendi çabamızla birşeyler yaptığımızda bize yetiyor

Şuana kadar forumdan bir arkadaşım yardım gönderdi bende adanada hatırı sayılır arkadaşlarımla az biraz bir şeyler topladık. Ara tatilde sanırım 3 makine hazırlamış oluruz. 😀

• Like 1