Jump to content

Windows 7

mumak

Recommended Posts

arkadaşlar ben evdeki bilgisayarıma windows 7 kurdum

ama hevesim kursağımda kaldı 1.cisi çalışmadı her neye tıklarsam tıklayım hata aldım 2. isi çok geç kurdu abartısız 1 saati geçti. makinamın özellikleri gibabyte gam790fxdq6 anakart amd 4 çekirdekli işlemcim var 4 gb de ram var

ama aynı vindowsu iş yerinde virtual pc ile 3ghz işlemcili 1.5 gb ramli bir pc ye çok daha kısa bir sürede kurdum

evdeki kurulumu 2 farklı dvd romla denedim sonunç aynı. vista kurarkende aynı sorunu yaşadım.

şimdi sizden yardım istediğim konu şudur arkadaşlar pc de 2 işletim sistemi var biri benim çalışmayan win7 diğeri vista

vistaya virtual pc kurarak sanal makina olarakta benim vin7 nin kurulu olduğu diski gösterek oraya hızlı ve sağlam bir şekilde vin7 kursam sonra kurduğum diskten pc yi başlatsam vindowsum açılırmı?

2. sorunumda benim pcm xp dışında vista ve win7 yi kendinden çok daha düşük özeelikteki pc lerden çok daha yavaş kurmasının sebebi ne olabilir?

yardım eden arkadaşlardan Allah razı olsun diycem bide inşallah admin konumu çöpe yollamaz konu açmak için en uygun burayı buldum. adminim lütfen yer yanlışsa silmede uygun yere taşı ;)

Anladığım kadarıyla işler baya karışmış. Sana önerim ilk akla gelen yedeklerini alıp harddiski komple formatlamak. Ama önce ram lerinin sağlam olduğundan emin olmalısın. Cd okuma hatası veriyorsa romlar ve cd sağlamsa büyük ihtimalle ram sorunudur. Diğer bir sorun harddiskin sorunlu olablir. Ayrıca dvd rom la harddiski aynı kablo üzerinden bağlama (ide için geçerli) diğer bir öneri güç kaynağının sağlam olduğundan emin ol imkanın varsa başka bir güç kaynağı bağla. Yapacağın en son şey bios güncellemesi yapmandır. Önce visatayı kur kişisel ayarlarını yapma çünkü harddiski formatlamak zorunda kalırsan emeğin boşa gitmesin.. sonra win 7 yi kurmayı dene. Dediklerimi uygula olmazsa başka yöntem düşünürüz. İş önce güç kaynağı ram harddisk ve bios sırasıyla başla kolay gelsin...

arkadaşım öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim

ama 500wat kaliteli sağlam bi güç kaynağım var

ramlarıda alalı fazla olmadı ama windows kurulduktan sonra vista ve xp de hiç bi sorun çıkarmıyo

dvd rom ide hdd ler sata acaba anakartın modelinden dolayı kurulum gecikmesi olabilirmi benim aklıma o geliyo ama

yinede önerilerin için teşekkür ederim

bide işte virtual pc ile vindows üzerinden kursam o zaman sorun olmuyo. önce vista açıkken virtual pc ile bi harddiske kursam sonra pc yi başlangıçtan o harddiskle açsam virtual pc ile kurulan vindows açılırmı

arkadaşım öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim

ama 500wat kaliteli sağlam bi güç kaynağım var

ramlarıda alalı fazla olmadı ama windows kurulduktan sonra vista ve xp de hiç bi sorun çıkarmıyo

dvd rom ide hdd ler sata acaba anakartın modelinden dolayı kurulum gecikmesi olabilirmi benim aklıma o geliyo ama

yinede önerilerin için teşekkür ederim

bide işte virtual pc ile vindows üzerinden kursam o zaman sorun olmuyo. önce vista açıkken virtual pc ile bi harddiske kursam sonra pc yi başlangıçtan o harddiskle açsam virtual pc ile kurulan vindows açılırmı

Sanal olarak kurduğun bir sistemi başlangıçta açamazsın çünkü çalışma şekli çok farklı.

O zaman bios güncellemesi yap. Daha önce yapmadıysan profesyonel destek almalısın. Kurmaya çalıştığın windows 7 7057 sürümümü acaba?

Sanal olarak kurduğun bir sistemi başlangıçta açamazsın çünkü çalışma şekli çok farklı.

O zaman bios güncellemesi yap. Daha önce yapmadıysan profesyonel destek almalısın. Kurmaya çalıştığın windows 7 7057 sürümümü acaba?

evet 7057

ama vista orjinal cd ile de kurulum aynı ve vista lite kurdum oda aynı

peki bios update disketsiz yapılabiliyormu

floppy yokta pc de

evet 7057

ama vista orjinal cd ile de kurulum aynı ve vista lite kurdum oda aynı

peki bios update disketsiz yapılabiliyormu

floppy yokta pc de

Anakartın yeni bir modelse üretici firmanın sitesinde bios güncellemesini windows ortamında yapabileceğin bir program ve güncel bios dosyasını bulabilirsin. yoksa disket sürücü kullanmalısın.

Anakartın yeni bir modelse üretici firmanın sitesinde bios güncellemesini windows ortamında yapabileceğin bir program ve güncel bios dosyasını bulabilirsin. yoksa disket sürücü kullanmalısın.

tamam akşam ilk işim bios güncellemeyi denem olucak

vindows ortamında bios güncellemek için ayriyeten bir programmı gerekli yoksa üretici web sitesindeki yazılımı normal yükleyerek mi güncelleştiriyoruz

daha önce hiç bios güncelleştirmedimde mazur gör ;)

tamam akşam ilk işim bios güncellemeyi denem olucak

vindows ortamında bios güncellemek için ayriyeten bir programmı gerekli yoksa üretici web sitesindeki yazılımı normal yükleyerek mi güncelleştiriyoruz

daha önce hiç bios güncelleştirmedimde mazur gör ;)

Daha önce yapmadıysan yardım almanda fayda var. Anakartın içinden çıkan driver cd veya dvd içinde bios update programı olabilir. o programı kur sonra anakartın sitesinden güncel bios u indir progam yoluyla biosu güncelle. programı dvd de bulamazsan sitesinde vardır.

elektrik kesilirse anakartın iptal olacağını duymuştum ama upsm var

yinede pek bilmediiim işlere bulaşmak istemiyorum ama windows ortamından oluyosa halledebilirim diye düşünüyorum

yardımlarınız için teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...