Jump to content

Windows 7 Kurulum Sorunu ?

mondschein
 Share

Recommended Posts

dell marka yeni bir notebook aldım. dell vostro 3501 modeli. cihaz cok yeni bir model.

bu cihaza alısık oldugum için windows 7 kurmak istedim.kuramadım. daha sonra uefi 64 bit win 7 yapımlarını denedim 5-6 farklı windows 7 uefi denedim hep aynı yerde hata verdi " windows starting" yazısı geliyor ve guvenli mod, ag ile kurulum, normal baslat secenekleri geliyor. hep aynı hatayı verdi. windows 7 kurma  yöntemi ne olabilir.

Windows 7 konusunda bir şey demek istiyorum. Bende Windows 7 seviyorum teması falan çok hoşuma gidiyor hatta daha düne kadar Windows 7 kullanıyordum fakat şöyle bir sorun var. Artık hangi program olursa olsun güncel sürümlerinde Windows 7'de çalışmıyor. En basiti Wmware programının en günceli Windows 8 ve üzerini istiyor. Windows 7'de 10x sürümünü kullanabildim çok eski yani. Bence uğraşmaya gerek yok. Normalde sitede paylaşmak için Windows 7 ISO editleyecektim ama çok sıkıntı çıkartıyor çok ciddi bir şey olmadığı sürece de Windows 7 edit vs yapmayacağım. Zaten sistemin yeni ise uğraşmana gerek yok Windows 10 kur.

:) Arkadaşım zamanında bende çok ısrarcı olduğum için aynı şeyleri yapan insanlar görünce kızıyorum. Yepyeni bir pc almışsın. Desteği kesilmiş bir işletim sistemini, sırf alıştım diyerek kullanmak istiyorsun. Doğru yapılandırılmış bir windows 10, diğer windowsların hepsinden iyi performans veriyor. 2-3 ay win10 kullan, bir daha dönüp win7'e dönmezsin. Artık oyunlar, uygulamarın birçoğu bırak win7' yi 8-8.1' e bile destek vermeyenleri var. Yazılım firmaları bile güncel kalmak için her gün güncelleme yayınlarken, inatla win7 kullanmak abes olur. Dönem öyle bir dönem ki, eski de kaldığın an kaybedersin. Win10' a alışırsın. Bugün bırakın windowsu, yarın birgün bir iş olanağı çıkarda cahil kalmayayım diye 10 yıllık pc' de Linux, hatta MacOS yükleyerek alışmaya çalışıyorum. Xp kullandığım dönem de en fazla 1 ayda bir format atıyordum. Win7' de benzer bir sistem olduğunu biliyorum. Win10' da formatsız 1,5 yıl kullandım. O kadar mıncıklamama rağmen, windows dosyaları darmaduman olmasına rağmen 10 saniye de kullanıma hazır hale geliyordu. Tabiki pc senin, ancak yazık edersin. Hocam dönem herşeye en hızlı adapte olanların başarılı olduğu bir dönem. Yıllar önce bir iş görüşmesine gittim. Daha önce Office programlarının 2007 ve 2010 sürümlerini kullanıyordum. İş görüşmesinde adam otur bakalım pc başına dedi. Office 2013 yada bir sonraki sürümlerinden birisiydi. Bir işlem yap dedi. Apıştım kaldım. Win10 olayı da bu gün o hale döndü. Güncel işler yapacağım diyorsan win10' a mecbursun. Çünkü artık oyun firmaları, yazılım firmaları win10' a göre hareket ediyorlar. Eninde sonunda geçeceksin. Bir ayağı topal bir sistem de ısrarcı olmanın bir anlamı yok...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

wino7, 14 saat önce yazdı:

Windows 10 kurup skinpack ile windows 7 görünümü verebilirsin.

Please register to see this content.

Destek: Windows 8.1\10 RS2\RS3\RS4\RS5\19H1|19H2|20H1|20H2  [X86_X64]

bu tema kasmaya neden olurmu sistemim çok iyi değil sadece teması için windows 7 kullanıyorumda

asd720, 1 saat önce yazdı:

bu tema kasmaya neden olurmu sistemim çok iyi değil sadece teması için windows 7 kullanıyorumda

O kadar kasma yapmaz da, işletim sistemin iyi değilse gerek yok bu işlere. Ayar filan bozabilir modifiye sistemlerde.

mondschein, 29.12.2020 - 16:54 yazdı:

dell marka yeni bir notebook aldım. dell vostro 3501 modeli. cihaz cok yeni bir model.

bu cihaza alısık oldugum için windows 7 kurmak istedim.kuramadım. daha sonra uefi 64 bit win 7 yapımlarını denedim 5-6 farklı windows 7 uefi denedim hep aynı yerde hata verdi " windows starting" yazısı geliyor ve guvenli mod, ag ile kurulum, normal baslat secenekleri geliyor. hep aynı hatayı verdi. windows 7 kurma  yöntemi ne olabilir.

Elinizdeki win-7 iso yu açıp içindeki instal.wim silip bunun yerine win-10  iso içerisindeki instal.wim kopyalayıp farklı kaydederek yeni bir iso oluşturup cihazınıza  format atabilirsin

Yukarda yazdıklarımın Aşağıda ki linkten hazırı var

Edited by cankusa

cankusa, 30.12.2020 - 18:24 yazdı:

Elinizdeki win-7 iso yu açıp içindeki instal.wim silip bunun yerine win-10  iso içerisindeki instal.wim kopyalayıp farklı kaydederek yeni bir iso oluşturup cihazınıza  format atabilirsin

Yukarda yazdıklarımın Aşağıda ki linkten hazırı var

ilginiz için çok sağolun. WT deki isoları da denedim. kurulum başlıyor. cihaz ilk reset atarken "windows starting" yazısı gelirken kendi kendine resetliyor surekli. resetleyince guvenli modda baslat, normal baslat.... gibi secenekler geliyor. hepsini tek tek denedim ama hiç birinde acılmadı. surekli windows staring de takılıyor. gerçi windows 10 kurdum. şimdilik windows 10 ile bir sorunum yok da göz alıskanlıgı windows 7 iyi geliyordu.

birkaç gundur siteye girmeiyordum çok mesaj yazılmıs. cevap yazan tüm üyelere tesekkurler. cihazla oyun oynamayacagım. sınıf için alındı. word, pdf, internet için kullanılacak. oyle aman aman bir program da kurulmayacak zaten. amaç sınıfta çocuklara projeksiyona yansıtmak, pdf gostermek. wordde yazı hazırlamak. zaten kurulmayınca sizede Emre arkadasımızın hazırladıgı windows 10 kurdum. driverleri da kurdum çok sukur 4-5 gun oldu sorun yok. ilginiz için tekrardan tesekkurler