Jump to content

Upload Kotadan Yer Mi ?

CCoder

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar,

Ben forumda bir konuda upload in kotadan yemedigini duymustum.

Ne kadar dogru ne kadar yanlistir ? Yada ben mi yanlis hatirliyorum ??

Simdiden tesekkur ederim.

Saygilarimla,

CCoder.

Bazı üyelerimizce ve etrafımdaki reel dostlarımca ADSL hakkında edindikleri yanlış fikirler nedeni ile bu mesajı yazmaya gerek gördüm. Bu konudaki yazımı okuyarak yanlış bilgilerinizin düzelmesini ve kota aşım hakkındaki hatalı bilgilerinizden kurtulacaksınız.

- Download ve Upload kota yermi.

- TTNet ADSL kullanım kurallarında sadece download'a para almaktadır. Upload ücretsizdir. Hattınızın izin verdiği ölçüde sınırsız upload yapabilirsiniz.

- Upload Nedir?

- Basit anlatım ile upload dışarıya veri göndermektir. Mesela bir siteye dosya yüklemeniz uploaddır. Kotanızı kullanmaz. (Dosya indirmeniz değil göndermeniz) Winamp ve benzeri sistemler ile radyo sunucular üzerinden radyo yayını yapmanız uploaddır. Kotanızı yemez.

Bazı üyelerimizce ve etrafımdaki reel dostlarımca ADSL hakkında edindikleri yanlış fikirler nedeni ile bu mesajı yazmaya gerek gördüm. Bu konudaki yazımı okuyarak yanlış bilgilerinizin düzelmesini ve kota aşım hakkındaki hatalı bilgilerinizden kurtulacaksınız.

- Download ve Upload kota yermi.

- TTNet ADSL kullanım kurallarında sadece download'a para almaktadır. Upload ücretsizdir. Hattınızın izin verdiği ölçüde sınırsız upload yapabilirsiniz.

- Upload Nedir?

- Basit anlatım ile upload dışarıya veri göndermektir. Mesela bir siteye dosya yüklemeniz uploaddır. Kotanızı kullanmaz. (Dosya indirmeniz değil göndermeniz) Winamp ve benzeri sistemler ile radyo sunucular üzerinden radyo yayını yapmanız uploaddır. Kotanızı yemez.

Tesekkur ederim CaNCaN kardes ... Ama bu dedigin bilgiler butun ISP ler icin gecerli midir ? Ben TTNet kullanmiyorum ; malum yurtdisindayim.

Eger hepsi icin gecerli degilse

Belgacom

icin bir arastirabilir misin ?

Simdiden tesekkurler.

Saygilarimla,

CCoder.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...