Jump to content

Usb Flash Di̇ske Androi̇d İşleti̇m Si̇stemi̇ Yüklemek

akustikgitar34
 Share

Recommended Posts

USB FLASH DİSKE ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEMEK

1.Başlangıç Ekranı :

2.DİL SEÇİMİ :

3.WİRELESS BAĞLANTISI :

4.MOBİL CİHAZDAN USB DİSKE VERİ TRANSFERİ :

5.ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİNİN USB DİSKTEN MASAÜSTÜ GÖRÜNTÜSÜ :

Evet sayın “TNCTR” üyeleri,

Yukarıdaki görsellerle anlatılan ANDROİD işletim sisteminin USB FLASH BELLEK’e yüklenerek,flash diski MOBİL CİHAZ gibi kullanılması olayıdır. Sistemin her kullanıldığın da yeni baştan yukarıdaki görsellerde gördüğünüz ayarları istemiş olmasıdır. Bu nedenle henüz programı paylaşamıyorum.

USB diskteki mobil cihaz veri ayarlarının sabitleştirilmesi ile ilgili bilgi,beceri,görüş ve düşüncelerinizi bu başlık altında bildirerek,ayarların sabitleştirilmesine ulaşılanabilinirse programı paylaşacağım. Hepinize şimdiden vereceğiniz katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler. Kolay gesinin…..!

USB FLASH DİSKE ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEMEK.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Bunun hazırı var hem de yaklaşık 20 farklı stabil ve sürekli güncel paylaşım ile. Google araması yaparsanız hepsine rahatça ulaşabilirsiniz. Hepsi de uyum sorunu yaşamadan aktif şekilde geliştirilmekte. 4 tanesinde kendi imzam bulunmakta. Daha öncesinde forum içinde (benim hazırladıklarım da dahil) paylaşan, tavsiye eden olmuştu. Onlara da bakın isterseniz. Çalışmanızda kolay gelsin.

• Like 3

slma kolay gelsin  Tavsiye
Flash bellek ntfs formatla
aioboot indirip flash bellege dosyalari çikartalım

https://www.aioboot.com/en/
https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases

AIOCreator.exe
bootloaders --> grub2 yukleyin

entegrasyon --> Anroid --> Anroid x86
iso sürükleyin (primeos_mainline_0.4.5.iso 64bit)

android flash bellekte ne kadar yer kullanacaksa
misal (iso 1.03gb)(4gb flash bellekte  2gb olabilir)
(8gb flash bellekte  5gb olabilir) (16gb flash bellekte  12gb olabilir)

Please register to see this content.

selokan, 7 saat önce yazdı:

Bunun hazırı var hem de yaklaşık 20 farklı stabil ve sürekli güncel paylaşım ile. Google araması yaparsanız hepsine rahatça ulaşabilirsiniz. Hepsi de uyum sorunu yaşamadan aktif şekilde geliştirilmekte. 4 tanesinde kendi imzam bulunmakta. Daha öncesinde forum içinde (benim hazırladıklarım da dahil) paylaşan, tavsiye eden olmuştu. Onlara da bakın isterseniz. Çalışmanızda kolay gelsin.

Konuyu tekrar anlatayım USB Flash diske Android v9ve v10 yükledim,henüz v11' ri test ettiğim söylenemez. Sitede konuyla ilgili geniş bir araştırma yaptım. Hiç bir gereken bilgiye raslamadım. Aşagıdaki görselin 1.srasından Android sistemine giriş yapıyorum. Cep telefonumdaki tüm data verilerini  USB diske yüklediğim işletim sistemine transfer ediyorum. 2.sıradaki install bott sistemini kullanmıyorum,yani PC ye yükleme yapmıyorum. PC den flask diski çıkartıp tekrar kullanmak istediğimde tüm ayarları sıfırdan yeniden yapmam gerekiyor. İşte bu ayarları bir kez yaparak devamlı o şekilde USB flash diskten Android işletim sistemini mobil cihaz gibi kullanmak istiyorum. Açıklamalarım yeterli olmuştur sanırım. Kolay gelsin.....!

akustikgitar34, 10 saat önce yazdı:

Konuyu tekrar anlatayım USB Flash diske Android v9ve v10 yükledim,henüz v11' ri test ettiğim söylenemez. Sitede konuyla ilgili geniş bir araştırma yaptım. Hiç bir gereken bilgiye raslamadım. Aşagıdaki görselin 1.srasından Android sistemine giriş yapıyorum. Cep telefonumdaki tüm data verilerini  USB diske yüklediğim işletim sistemine transfer ediyorum. 2.sıradaki install bott sistemini kullanmıyorum,yani PC ye yükleme yapmıyorum. PC den flask diski çıkartıp tekrar kullanmak istediğimde tüm ayarları sıfırdan yeniden yapmam gerekiyor. İşte bu ayarları bir kez yaparak devamlı o şekilde USB flash diskten Android işletim sistemini mobil cihaz gibi kullanmak istiyorum. Açıklamalarım yeterli olmuştur sanırım. Kolay gelsin.....!

Cevabı tekrar anlatayım : İkinci kez birebir aynı cevabı yineliyorum. Zaten istediğiniz hususa uygun olarak ilk cevabımda vermiştim. Dikkat edin. Ayrıca Live modunda kalıcı olmasını istiyorsanız sistem klasörüne uygulamaları yerleştirmeniz yeterli. Buna ek olarak kurulum bölümünden tekrardan USB üzerine kurabilirsiniz. İndirdiğiniz datanın kendi sitesinde (androidx86) zaten konu ile ilgili ayrıntılı bilgi bizzat ilk sayfada verilmekte. İlk cevabımı tekrar yineliyorum. Kolay gelsin....!!!

• Like 1

selokan, 4 saat önce yazdı:

Cevabı tekrar anlatayım : İkinci kez birebir aynı cevabı yineliyorum. Zaten istediğiniz hususa uygun olarak ilk cevabımda vermiştim. Dikkat edin. Ayrıca Live modunda kalıcı olmasını istiyorsanız sistem klasörüne uygulamaları yerleştirmeniz yeterli. Buna ek olarak kurulum bölümünden tekrardan USB üzerine kurabilirsiniz. İndirdiğiniz datanın kendi sitesinde (androidx86) zaten konu ile ilgili ayrıntılı bilgi bizzat ilk sayfada verilmekte. İlk cevabımı tekrar yineliyorum. Kolay gelsin....!!!

Sayın"selokan4", kendi sitesindeki "

" tüm makaleleri inceledim. Android v10 işletim sistemini USB Flash Diskten  Mobil Cihazmış gibi (cep telefonu) kullanabileceğime raslayamadım. Bu arada gözden kaçırmış da olabilirim. Şimdi sizden ricam : Adı geçen bu işletim sistemi ne bir PC ye nede bir başka Flash Belleğe yüklenmeyecek,yalnızca ilk yüklenen USB flash diski "MOBİL CİHAZ" olarak kullanmak istiyorum hepsi bu. Konuyu biliyorsanız lütfen "Dikkat edin. Ayrıca Live modunda kalıcı olmasını istiyorsanız sistem klasörüne uygulamaları yerleştirmeniz yeterli."  bunun nasıl yapılacağını  detaylı olarak anlatabilirmisiniz? Uzun lafın kısası tüm üyelerin yararlanabilmesi için lütfen tekrar rica ediyorum bu  sabitleştirme olayını herkesin anlayacağı bir şekilde  açıklayabilirmisiniz. Kolay gelsi.....!

register, 07.01.2021 - 22:01 yazdı:

slma kolay gelsin  Tavsiye
Flash bellek ntfs formatla
aioboot indirip flash bellege dosyalari çikartalım

AIOCreator.exe
bootloaders --> grub2 yukleyin

entegrasyon --> Anroid --> Anroid x86
iso sürükleyin (primeos_mainline_0.4.5.iso 64bit)

android flash bellekte ne kadar yer kullanacaksa
misal (iso 1.03gb)(4gb flash bellekte  2gb olabilir)
(8gb flash bellekte  5gb olabilir) (16gb flash bellekte  12gb olabilir)

Sayın "register", İlgi ve bilgileriniz için teşekkürler. Açılan başlığın yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Nedenine gelince : Sizin görsellerle açıklamaya çalıştığınız USB Flash diskten  MBR sistemli eski bilgisayarlara,GBT  sistemli (UEFI) yeni nesil bilgisayarlara "ANDROİD" işletim sisteminin nasıl yüklenebileceğiyle ilgili,yanılıyorsam lütfen düzeltiniz? Oysaki bu başlığın açılış amacı USB Flash Belleğe yüklenen "Android v10" nun,bir mobil cihaz (Cep Telefonu) gibi tüm foksiyonlarıyla birlikte kullanabilinir mi durumuyla ilgiliydi. Acaba açılan bu başlığı " USB FLASH DİSKİ MOBİL CİHAZ OLARAK KULLANMA" olarak değiştirmem konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirmiy di? Kolay gelsin.....!

akustikgitar34, 6 saat önce yazdı:

Sayın "register", İlgi ve bilgileriniz için teşekkürler. Açılan başlığın yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Nedenine gelince : Sizin görsellerle açıklamaya çalıştığınız USB Flash diskten  MBR sistemli eski bilgisayarlara,GBT  sistemli (UEFI) yeni nesil bilgisayarlara "ANDROİD" işletim sisteminin nasıl yüklenebileceğiyle ilgili,yanılıyorsam lütfen düzeltiniz? Oysaki bu başlığın açılış amacı USB Flash Belleğe yüklenen "Android v10" nun,bir mobil cihaz (Cep Telefonu) gibi tüm foksiyonlarıyla birlikte kullanabilinir mi durumuyla ilgiliydi. Acaba açılan bu başlığı " USB FLASH DİSKİ MOBİL CİHAZ OLARAK KULLANMA" olarak değiştirmem konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirmiy di? Kolay gelsin.....!

USB belleğe yüklediğin Android sistemi cep telefonu olarak kullanamazsınız. Ama arama yapma ve sms gönderme dışında çoğu işleri yapabilirsiniz.

PC ye yüklenebilecek Android işletim sistemler için şu linki inceleyin:

Ben Phoenix sistemi yükledim.En kolayı da o. Bir USB belleğe exe uzantılı olan dosyayı indirip yükleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Ben bu pstu yazdıktan sonra gördüm.Şurada Phoenix OS   anlatılmış zaten:

Edited by Memoli

Memoli, 4 saat önce yazdı:

USB belleğe yüklediğin Android sistemi cep telefonu olarak kullanamazsınız. Ama arama yapma ve sms gönderme dışında çoğu işleri yapabilirsiniz.

PC ye yüklenebilecek Android işletim sistemler için şu linki inceleyin:

Ben Phoenix sistemi yükledim.En kolayı da o. Bir USB belleğe exe uzantılı olan dosyayı indirip yükleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Ben bu pstu yazdıktan sonra gördüm.Şurada Phoenix OS   anlatılmış zaten:

Sayın "Memoli", bilgileriniz için teşekkürler. Şimdi anladım ki yorum yapan üyeler,ya yorumları hiç okumadan  yada ilgiliymiş gibi görünmekten hoşlanan kişiler. Ben android işletim sisteminin 10.versiyonunu USB diske kurdum ve de kullanıyorum diyorum (Tabi ki her kullanıldığında Mobil cihazda bulunan tüm data bilgilerini transfer etmek kaydıyla) siz PC ye yüklenen "Remix OS" dan bahsediyorsunuz. PC ye yüklenen whatsapp tan mobil cihaz özelliğini kullanıyorsunuz da USB diske yüklediğiniz android  işletim sisteminden yararlanamıyorsunuz öyle mi? USB diskten kullanılan android işletim sistemiyle cep telefondaki işletim sistemi aynı versiyon. Bilgi transferi yaparken zaten mobil cihaz (Cep telefonu) elinizin altında duruyor,wifi bağlantısı ve herhangi bir pc varsa kullanabiliyorsunuz, tek yapmanız gereken kullanma aşamasında cepten dataları transfer etmek. İşte bu transfer olayını her seferinde değil de,bir kez yükleyerek kullanabilmek. Kolay gelsin.....!

akustikgitar34, 18 saat önce yazdı:

Sayın "Memoli", bilgileriniz için teşekkürler. Şimdi anladım ki yorum yapan üyeler,ya yorumları hiç okumadan  yada ilgiliymiş gibi görünmekten hoşlanan kişiler. Ben android işletim sisteminin 10.versiyonunu USB diske kurdum ve de kullanıyorum diyorum (Tabi ki her kullanıldığında Mobil cihazda bulunan tüm data bilgilerini transfer etmek kaydıyla) siz PC ye yüklenen "Remix OS" dan bahsediyorsunuz. PC ye yüklenen whatsapp tan mobil cihaz özelliğini kullanıyorsunuz da USB diske yüklediğiniz android  işletim sisteminden yararlanamıyorsunuz öyle mi? USB diskten kullanılan android işletim sistemiyle cep telefondaki işletim sistemi aynı versiyon. Bilgi transferi yaparken zaten mobil cihaz (Cep telefonu) elinizin altında duruyor,wifi bağlantısı ve herhangi bir pc varsa kullanabiliyorsunuz, tek yapmanız gereken kullanma aşamasında cepten dataları transfer etmek. İşte bu transfer olayını her seferinde değil de,bir kez yükleyerek kullanabilmek. Kolay gelsin.....!

Sanırım: Live 'Canlı' sistemlerde, o yapmış olduğunuz ayarları sabitlemek istemenizdir. Ama; canlı sistemler buna izin vermez, yani kendisi için ayrılan alan kadar veri işler. 

Şöyle anlatayım; yıllar öncesinde, portable proğramların paketlenip portable haline getirmeden önce hep Program Files dosyalarını kopyalayıp, başka bilgisayarda çalıştırırdık, bu oyun veya program için çoğunlukla işe yarıyordu. Zamanında bu şekilde ''Proğram Files''ten çalıştırılabilir bi CD yaptım ve bi ara arkadaşa vermiştim, arkadaş oyunu bir türlü çalıştıramadım diye bana söylediğnde ve  kontrol ettiğimde gördüm ki arkadaş, oyunu cd'den çalıştırmaya, çalışıyor. :)

Canlı sistemler anlık işlemlerdir, bilgisayarınızı açamaz hale geldiğinde, bu canlı sistemler ile açarız ve canlı usb veya cd, takılı olduğu müddetce, başka bir ek sisteme (usb, hdd veya bulut depolama) veri aktarımı sağlanabilir. Takılan bu canlı usb ve cd, sistemden söküldü mü; (başka bir yere yedeklemediğiniz müddetce) tüm ayarlarınız sıfırlanır...

Bu arada PC ye Android işletim yapacaklar için,araştırma yaparken yeni bir programa rasladım ve yararlı olması için programın menüsünü fotograf üzerinde Türkçe'leştirdim. Programın mantığı Android işletim sisteminin ana dosyası olan "system.SFS"  yi açıyor,icerisine telefon rehberi ve kullanmak istediğiniz programları enteğre ettikten sonra tekrar aynı uzantıyla paketliyor. Programın görselini aşagıda göreceksiniz. Kolay gelsinin.....!