Jump to content

Whatsapp Kullanmayacağız Diyoruz Alternatif Olarak Ne Kullanacaz Peki?

Share

Recommended Posts

yukarda verdiğiniz resimli örneğe hala inanıyorsanız suçu başka yerde aramayın.bu dolandırıcılık olduğu alenen belli iken bedava para alayım derken dolandıralacağınız kesindir.bu tür örnekler çok sosyal medyada yapacağınız sazan gibi atlamamak sonrasında ise linkin  doğruluğuna bakmak  H'abertürk demiş linkde  yalan olduğu belli edevlet diyor twitterda veya instagramda yok kredi kartı aidatınız iade gibi.bu tür konularda artık uyanık olun

mustafakarasan, 11 dakika önce yazdı:

yukarda verdiğiniz resimli örneğe hala inanıyorsanız suçu başka yerde aramayın.bu dolandırıcılık olduğu alenen belli iken bedava para alayım derken dolandıralacağınız kesindir.bu tür örnekler çok sosyal medyada yapacağınız sazan gibi atlamamak sonrasında ise linkin  doğruluğuna bakmak  H'abertürk demiş linkde  yalan olduğu belli edevlet diyor twitterda veya instagramda yok kredi kartı aidatınız iade gibi.bu tür konularda artık uyanık olun

Hocam siz gerçek misiniz? :) Çok ilginç örneklersiniz. Bayağı da dikkatlisiniz :) Konuya bodoslama dalarsanız bu oluyor. 1 saatte 2,5 milyon kişiden çok yüksek oranda kanan olur. Önce konuda neler tartışılmış bilgi sahibi olmak gerek. Konunun en başından itibaren en büyük riskin 40+ üzeri olduğunu tartıştık. Çok yüksek oranda bu ilanları ayırt edemeyecek emekli kesim var. Yabancı hayranlığınıza hayran kaldım. Biz en başından beri ne tartışıyoruz. Her seferinde tekrar tekrar başa dön pes yani. Önceki mesajları bir okumalısınız. Dünyanın her yerinde 1 saatte 2,5 milyon görülmesi olan bir dolandırıcılık ilanına en az % 10-20 kanan olur. Hepsini geçtim. Bu dolandırıcılık ilanını reklam parası karşılığı kaldırmayan facebook suçlu değil mi? :) Bana asıl komik gelen konuysa whattsapp sözleşmesini direkt kabul ettim diyen sizlerin akıl vermesi. Whattsapp' ı aklamak için gayretiniz de takdire şayan. Biz ne diyoruzzz siz ne anlatıyorsunuz. Sosyal mühendislik diye birşey duydunuz mu? Dolandırıcılık bunun üzerine kuruludur. Sizler gibiler sayesinde birçok emekli insanı arayıp dolandıracaklar. Çünkü bu ilanları veren ve hedeflerinde emekliler olan, genel amacı terör örgütlerine para toplamak olan müsvetteler son sözleşmesiyle arayıp dolandırma, hiçbir mesuliyet kabul etmeme hakkını kazandılar. Bu sadece bir örnekti.

Size bir örnek daha vereyim. Deaşın Suriye' de terör estirdiği dönemler de facebook' ta bir haber gördüm. Konu deaş olunca +18 sınırı vardı. Tıkladım, yaşımın 18 olduğunu doğrulamamı istedi. Hop üye oldum iyi mi? Hattım faturalı olsa 300-500 götüreceklerdi. Ardından şikayet ettiğiniz de hesap numarası isteyip bir de öyle dolandırıyorlar iyi mi? Hem de facebook garantisiyle dolandırıyorlar. Sizleri numunelik olarak gelecek nesillere taşımak lazım. 

Seni öyle bir dolandıracaklar ki, dolandırıldığını bile anlamayacaksın. Siz kime neyi anlatıyorsunuz. Geçmiş mesajları bir okuyun sonra cevap yazın. :) Facebook fransa da terör örgütlerine kullanıcılarının gsm numaralarını vermekten ceza yedi. Ceza yemeden bir ay önce ben bu forum da terör örgütü mensupları facebook' a terör örgütü aleyhine yazdığım mesajlar sonrası arıyorlar diye konu açtım. Ve facebook' un Gsm numalaralını pkk ile paylaştığını yazdım. Yarın sizi arayıp mustafa bey, ben ailenizin pkklısıyım. Facebookta çok fazla sesiniz çıkıyor. Uyarayım dediklerinde ağlamayın. Sonra çıkıp adalet yok diye veryansın yapmayın. Yine yazıyorum. Sizi yeni sözleşmeyle öyle güzel dolandıracaklar ki, yada emekli annenizi, babanızı öyle güzel dolandıracaklar ki, dolandırıldığınız miktara dua edeceksiniz. Facebook' u, dolandırıcılık ilanlarını bana mı anlatıyorsunuz?...

@mustafakarasan

Please register to see this content.

Yukarıda sadece birkaç örneği olan dolandırıcılar, bilgisayar korsanları yeni sözleşmeyle hiçbirşeyden mesul olmadan meşru olarak sizi dolandırabilecekler. Sizi, gruplarınızı, whattsapp kişi listenizdeki herkesi cazip paralar karşılığı dolandırabilecekler. Ve siz hiçbir hak iddaa edemeyeceksiniz. Çünkü kabul ettim geçtim dediğiniz sözleşme meşru hale getiriyor. Bir önceki mesaj olarak yazdıklarımı da net olarak yaşayacaksınız. İsteyen fetöcü, pkklı, dolandırıcı whattsapp üzerinden arayıp facebookta, whattsapp' ta x örgüt hakkında fazla konuşuyorsunuz. Ya susarsınız.... şeklinde çok tehditler vs de olacak. Ben buraya yazıyorum. Not alın. Mayıs 2021' e kalmaz yazdıklarımı okumaya başlarsınız...

Siz 40+ demişsiniz bunun yaş ile Alakası  yok. Profesörüde dolandırdılar cahilmiydi. Yaşlımı. Yoksa sazan gibi herşeye atlamalarımı. Kart aidatı konuları var hala sazan gibi buna atlayan varsa suçlu sosyal medya değil. Suçlu bedava gelir elde etmek. Telefon numarasını bizim operatörlerde veriyor. Onlar masummu. Hergün biryerlerden arıyorlar. Biraz uyanık olun. Adam örnek iPhone 12 diyelim nedir fiyatı. 10bin TL. Bunu sana 5bintlye satıyorum diye bir reklam varsa sende buna atladıysan sazan gibi. Ya hıyar gönderirler yada patlıcan. Az uyanık olun yeterli. Sosyal medyada ailenizi ve özelinizi paylaşmayın. Özellikle resimler.  Siz düzgün kullanın sıkıntı yaşamazsınız. Sizin tezleriniz. Siz çok film izliyorsunuz galiba.  Etkisinde kalmışsınız. Film senaryolarını aratmıyor bazı anlattığınız konular. Sonra klasik bir söz vardır. Bunlar Amerika’nın oyunu İsrail’in oyunu demeye başlarız. 

@mustafakarasanHocam ne boş yaptın ya. Ben ne yazıyorum siz ne yazıyorsunuz. Hala bana sosyal medyayı anlatıyorsunuz. Şimdi şikayet edilmesine, devlet tarafından el konulmasına rağmen ısrarla kaldırmayan sosyal medya mı sorumlu değil? Yazdıklarınız ayrı sinir bozuyor, anlamamanız ayrı delirtiyor. Hocam kabul ettiğin son sözleşmeyle aileni paylaş, paylaşma ailenin tüm bireylerini, telefon rehberindeki herkesi, gruplarına istedikleri gibi ulaşabilecekler. (Sesli iletişim) Yemin ediyorum insanı deli edersiniz. Şimdi bu şahıslar kolay para kazanmak istiyorlar diye yada facebook sorumlu değil diye terör örgütlerine giden paraları yok mu sayalım? İnatla anlamamak için yada yabancı hayranlığınız çok derin olabilir, saçma sapan takılıyorsunuz. Kendiniz yazıyorsunuz, profesörler dahi dolandırılıyor. Siz bu dolandırıcılık ilanlarının aptallar tarafından kullanıldığını falan mı sanıyorsunuz? :) cahil olmak başa bela. Fransa' da yaşanmış bir olaydan bahsediyorum. Bu bir senaryo değil. Facebook fransa da kullanıcılarının gsm numaralarını terör örgütleriyle paylaştı. Çok yüksek cezalar yedi. Allah akıl fikir vermiş. Şu beyni biraz kullanın. Senin askerine sıkılan kurşunların bir kısmı facebook üzerinden yapılan dolandırıcılık paralarıyla yapılıyor. Zaten memleket sizin gibi kendini akıllı sananlar sayesinde batıyor. 1 twittle 15 milyon öldü. Hangi senaryo bu? Aynı twittle dünya tarihindeki en büyük insan göçü oldu. Hangi senaryo bu? Saçma sapan bir mavi balina oyunuyla binlerce insan intihar etti. Hangi senaryo bu? Bir zeki siz varsınız. Zaten bugün yaşananların çoğunluğu sizin gibi zekiler sayesinde oluyor. Dünyadan haberiniz yok. Burada gazel okuyup duruyorsunuz. Bir de saçma sapan sloganlarla alay etmeye kalkıyorsunuz. Facebook sana ırkçılık yapıyor. Hangi senaryo bu? Daha önce de yazdığım gibi Mayıs 2021' e kalmaz senaryo dediklerinizi naklen izlemeye başlarsınız. Yine yazıyorum. Sözleşme tarihinden en fazla 2-3 ay sonra facebook üzerinden yazdığım mesajlar sonrası Whattsapp üzerinden aranıp tehdit edilen insanların haberlerini okuyacaksınız. Daha size yapılan ırkçılığın farkında değilsiniz. Yok amerika oyunları denirmiş, yok israil oyunları denirmiş. Siz daha gördüklerinizi yorumlayamıyorsunuz ki, neyi yazıyorsunuz... 

Edited by deli_petro06
  • Like 1

Biz burda whatsapp savunmuyoruz. Bunlar zaten vardı olan şeyler. Fransa’da numara paylaştı diyorsun. Türkiye’deki dolandırmaları yapanlar yabancılar değil kendi insanımız. Turkcell Vodafone ve Telekom bizim numaraları peşkeş çekip sattılar. Bunları yerli deyip savunmakmı lazım. Kullandığın operatör çokmu masum. Senin rehberine ulaşmıyormu operatör. Ulaşıyor. Hertürlü özeline bile ulaşıyor. Bizim yerli firmalar whatsappdan daha suçlular. E-devlette yeni uygulama çıktı. Devletimiz çıkardı. İznimiz dahilinde ve  dışında bizi arayan ve mesaj atan tüm firmalar listeye kendini eklemek zorunda. Ben şuanlık baktığımda sadece bildiğimiz firmalar var söz bana abuk sabuk mesaj atan yerli yersiz arayan firmalar yok. Bunlarıda hiç irdeledinmi acaba. Sen komplo teorileri yapıyorsun. Özakman bırak whatsappı Facebook falan telefon kullanmayacaksın. Tabi yapabilirsen. Paylaşılan konumlardan ve yer bildirimlerinden bile çok hırsızlık oldu. Bu konu çarpıtılıyor. Farklı yere çekiliyor. Ben daha yazmıyorum. Bu son mesajım. Herkes özgürdür kullanan kullanır kullanmayan kullanmaz. Ayrıca whatsapda iki kili mesajlaşırken mesajlar uçsan uça şifreleniyor  bunu üçüncü Kişiler okuyamıyor. Deniyor.  Telegram bip diyorsunuz kullanın onlar çokmu masumlar 

signal  da erişim istiyor  whatsapp gibi buda 2 gun sonra istemesin 

degnegin 2 ucuda  bok  hangi ucundan tutarsan tut bok bulaşacak

whatsapp şu an yuklu  istediginde silecem  geriye ne kalırsa yukleyecem vede bana göre hangisi  guzelse o kalacak saglıcakla

@mustafakarasan 1- Ben hiçbir iletim de bip kullanın yada telegram kullanın yazmadım. Alternatifleri var yazdım. 2- Siz sözleşmeyi kabul ederek, yapılan ırkçı tutumu kabul ettiniz. 3- Atılan bir twittle 15 milyonun üzerinde insan son 10 yılda öldü. Dünya tarihindeki en büyük insan göçü facebook v.b platformlar sayesinde oldu. 4- Bip v.b yerli firmaların facebook kadar zarar verecek zekaları yoktur. En azından verileri izmir' de tutar. 5- Facebook hem ırkçılık yapar, hem de sizler gibiler sayesinde Türkiye' de temsilcilik açmaz ve vergi ödemez. En azından bip, telegram öder. Bildiğim kadarıyla telegram temsilcilik açmayı kabul etti. 6- Whattsapp dışında kodlarını bile paylaşan farklı uygulamalar var. Whattsapp, kodlarını paylaşmıyor. 7- Facebook, fransa da fransızların gsm numaralarını paylaştığı için ağır ceza yemiştir. 8- Muhtemelen unutmuşsunuzdur, facebook ortaya çıkan skandallarında dünya da ekonomileri, seçimleri manipüle ettiği bilinir. 9- Sizin mantalitenizle yerli de olsa yabancı da olsa dolandırıcılar yada facebook sorgulanamaz. Çünkü siz diyorsunuz onlar suçlu değiller. 10- Facebook üzerinden yayınlanan dolandırıcılık ilanlarının çok büyük çoğunluğu yurtdışından açılan hesaplarla yapılıyor. Adamlar aptal değil. ve çok büyük çoğunluğu terör örgütüne kaynak olması için yapılıyor. 11- Telefonum da, pc' im de bırakın whattsapp' ı, facebook, facebook messenger, instagram hiçbirisi yok. Gayette güzel kullanılıyor.  Bir önceki mesajım da 25-26 madde yazmıştım. Düzenleme yanlış anlaşıldığı için silinmiş.Siz anlamayacağınız için tekrar yazamayacağım. Konunun başından sonuna kadar dolandırıcılara, rahatsız edenlere karşı tavır koyan benim. Son yazdığınız mesajı sizin kendi kendinize sormanız gerekiyor. Bana soracağınız sorular deği...

@şrarskozsignal açık kaynak kodludur. Whattsappla aralarında fark var. Her güncelleme sonrası kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz. Github v.b platformlardan indirebilirsiniz. Sözleşme olarakta çok büyük farklar var. Harici olarak Whattsapp son sözleşmesini kabul ettikten sonra silmeniz herhangi birşey değiştirmiyor. Silseniz de aramak istediklerinde arama hakkı var. Gizli görüşmelerinizi dahi satma hakkı var...

deli_petro06, Bir saat önce yazdı:

@mustafakarasan 1- Ben hiçbir iletim de bip kullanın yada telegram kullanın yazmadım. Alternatifleri var yazdım. 2- Siz sözleşmeyi kabul ederek, yapılan ırkçı tutumu kabul ettiniz. 3- Atılan bir twittle 15 milyonun üzerinde insan son 10 yılda öldü. Dünya tarihindeki en büyük insan göçü facebook v.b platformlar sayesinde oldu. 4- Bip v.b yerli firmaların facebook kadar zarar verecek zekaları yoktur. En azından verileri izmir' de tutar. 5- Facebook hem ırkçılık yapar, hem de sizler gibiler sayesinde Türkiye' de temsilcilik açmaz ve vergi ödemez. En azından bip, telegram öder. Bildiğim kadarıyla telegram temsilcilik açmayı kabul etti. 6- Whattsapp dışında kodlarını bile paylaşan farklı uygulamalar var. Whattsapp, kodlarını paylaşmıyor. 7- Facebook, fransa da fransızların gsm numaralarını paylaştığı için ağır ceza yemiştir. 8- Muhtemelen unutmuşsunuzdur, facebook ortaya çıkan skandallarında dünya da ekonomileri, seçimleri manipüle ettiği bilinir. 9- Sizin mantalitenizle yerli de olsa yabancı da olsa dolandırıcılar yada facebook sorgulanamaz. Çünkü siz diyorsunuz onlar suçlu değiller. 10- Facebook üzerinden yayınlanan dolandırıcılık ilanlarının çok büyük çoğunluğu yurtdışından açılan hesaplarla yapılıyor. Adamlar aptal değil. ve çok büyük çoğunluğu terör örgütüne kaynak olması için yapılıyor. 11- Telefonum da, pc' im de bırakın whattsapp' ı, facebook, facebook messenger, instagram hiçbirisi yok. Gayette güzel kullanılıyor.  Bir önceki mesajım da 25-26 madde yazmıştım. Düzenleme yanlış anlaşıldığı için silinmiş.Siz anlamayacağınız için tekrar yazamayacağım. Konunun başından sonuna kadar dolandırıcılara, rahatsız edenlere karşı tavır koyan benim. Son yazdığınız mesajı sizin kendi kendinize sormanız gerekiyor. Bana soracağınız sorular deği...

@şrarskozsignal açık kaynak kodludur. Whattsappla aralarında fark var. Her güncelleme sonrası kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz. Github v.b platformlardan indirebilirsiniz. Sözleşme olarakta çok büyük farklar var. Harici olarak Whattsapp son sözleşmesini kabul ettikten sonra silmeniz herhangi birşey değiştirmiyor. Silseniz de aramak istediklerinde arama hakkı var. Gizli görüşmelerinizi dahi satma hakkı var...

+ unumuşum ekleyeyim. Bip in son sözleşmesini okursanız görürsünüz. Belli bir süre kullanıp, ardından ben bu sözleşmeyi kabul etmiyorum deme hakkınız var, sizin hesabınızdan hangi verilerin alındığı, hangi şirketlerle paylaşıldığını sorgulama hakkı var. Hatta hesabınıza ait bilgilerin yok edilmesini isteme hakkı da var...

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...