Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Whatsapp Kullanmayacağız Diyoruz Alternatif Olarak Ne Kullanacaz Peki?

Share

Recommended Posts

Cyph3r, 30 dakika önce yazdı:

Aman ne olacak benim ne özelim var, kişisel bilgi paylaşmıyorum zaten, amerika beni ne yapsın diye olayı basite indirgeyenlere biraz daha araştırma yapmalarını öneriyorum... satılık olan senin yaşam tarzın ve alışkanlıkların... yoksa kimse senin banka kartının peşinde değil... bu piyasada plazada yaşayan holding sahibi ile köy kahvehanesinde vakit öldüren dayının değeri aynı.

alternatif uygulamalar deniyorda bip,telegram,signal gibi uygulamalarda aynı nanenin olmadığını kim söyleyebilir ? Uygulama kurarken istediği izinler bile neyin ne mal olduğunu belli ediyor zaten.Hiçbir izin istemeden kurulabilen bir sosyal mesajlaşma uygulaması varmı yok.EE sonuç verileri hepsi çalabilir bunun whatsapp bip signal didi yok bilmem ne olmasının bir önemi yok.Sonuç olarak bilgilerinizi bi şekilde alıyorlar whatsapp'a bilgi verme hadi okey google ? hadi onada vermedin yandex'e verdin diyelim oda ruslara gidiyor hadi yahooya verdin farklı yere sonuç olarak burda ülkenin yada programın bir önemi yok internete bağlı olduğun müddetçe heryere bilgi veriyorsun zaten bunun amerikası,rusyası ülkemiz vs yok yani.Veri güvenliğini düşünen varsa internet kullanmasın kardeşim eski çağlardaki gibi tuşlu telefona geçin internetten uzak bir yaşam sürün milyon dolarlarınız olmazsa kimsede bi bok etmez zaten.

Ek olarak sosyal medyada atarlılar görüyorum mark zuckerberge pabuç bırakmıcam deyip whatsapp silmeye çalışanlara söylüyorum facebook ve instagramınızıda kapatın hepsi aynı firmaya bağlı hatta altyapılarını araştırın uçlarının nerelere ulaştığını hayal bile edemezsiniz.Dediğim gibi veri paylaşmamanızın tek bir yolu var oda internet kullanmamaktır.Aksi takdirde verileriniz yasal veya habersiz yollarla illaki çalınır zaten.Bu yazılımların yaptığı sizi dolandırmak verilerinizi çalmak değil.(Dolandırma kısmını 3.şahıslar yapar) ama mark zuckerberg'in amaçlarının ne olduğunu söyleyeyim.Yapay zeka sistemi oluşturuyorlar.Dijital kimlik oluşturacaklar mesela atıyorum ahmet kişisi kahve içmeyi çok seviyor ama çaydan nefret ediyor.Hemen kahve reklamları dayatacaklar çay reklamı gösterilmicek gibi bu tarz şeyleri çalmanın yasal yolunu yapıyorlar.Tabi bunu göz önünde yapınca çok tepki çekti habersiz yapsalar kimsenin ruhu bile duymucaktı.Bi güncellemeyle uygulama sözleşmesinin otomatik güncellersin bildirim gönderilmesini engellersin kimsenin ruhu bile duymaz.Hatta hemen hemen her sözleşmenin altında şu madde yazar ufak puntolarla X firma(buraya whatsapp hangi şirketin gelmesini isterseniz) bu sözleşmeleri değiştirme hakkını saklı tutar der.İstediği zaman haberli veya habersiz şekilde değiştirebilir.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

SoNKraL_, 32 dakika önce yazdı:

alternatif uygulamalar deniyorda bip,telegram,signal gibi uygulamalarda aynı nanenin olmadığını kim söyleyebilir ? Uygulama kurarken istediği izinler bile neyin ne mal olduğunu belli ediyor zaten.Hiçbir izin istemeden kurulabilen bir sosyal mesajlaşma uygulaması varmı yok.EE sonuç verileri hepsi çalabilir bunun whatsapp bip signal didi yok bilmem ne olmasının bir önemi yok.Sonuç olarak bilgilerinizi bi şekilde alıyorlar whatsapp'a bilgi verme hadi okey google ? hadi onada vermedin yandex'e verdin diyelim oda ruslara gidiyor hadi yahooya verdin farklı yere sonuç olarak burda ülkenin yada programın bir önemi yok internete bağlı olduğun müddetçe heryere bilgi veriyorsun zaten bunun amerikası,rusyası ülkemiz vs yok yani.Veri güvenliğini düşünen varsa internet kullanmasın kardeşim eski çağlardaki gibi tuşlu telefona geçin internetten uzak bir yaşam sürün milyon dolarlarınız olmazsa kimsede bi bok etmez zaten.

Ek olarak sosyal medyada atarlılar görüyorum mark zuckerberge pabuç bırakmıcam deyip whatsapp silmeye çalışanlara söylüyorum facebook ve instagramınızıda kapatın hepsi aynı firmaya bağlı hatta altyapılarını araştırın uçlarının nerelere ulaştığını hayal bile edemezsiniz.Dediğim gibi veri paylaşmamanızın tek bir yolu var oda internet kullanmamaktır.Aksi takdirde verileriniz yasal veya habersiz yollarla illaki çalınır zaten.Bu yazılımların yaptığı sizi dolandırmak verilerinizi çalmak değil.(Dolandırma kısmını 3.şahıslar yapar) ama mark zuckerberg'in amaçlarının ne olduğunu söyleyeyim.Yapay zeka sistemi oluşturuyorlar.Dijital kimlik oluşturacaklar mesela atıyorum ahmet kişisi kahve içmeyi çok seviyor ama çaydan nefret ediyor.Hemen kahve reklamları dayatacaklar çay reklamı gösterilmicek gibi bu tarz şeyleri çalmanın yasal yolunu yapıyorlar.Tabi bunu göz önünde yapınca çok tepki çekti habersiz yapsalar kimsenin ruhu bile duymucaktı.Bi güncellemeyle uygulama sözleşmesinin otomatik güncellersin bildirim gönderilmesini engellersin kimsenin ruhu bile duymaz.Hatta hemen hemen her sözleşmenin altında şu madde yazar ufak puntolarla X firma(buraya whatsapp hangi şirketin gelmesini isterseniz) bu sözleşmeleri değiştirme hakkını saklı tutar der.İstediği zaman haberli veya habersiz şekilde değiştirebilir.

Alternatiflerin farklı olduğu yönünde bir görüşüm yok ki bende ayrica belirttim zaten. Şuan beni karar vermeye iten şey markin aç gözlülugu ve Türkiyeye uygulanan çifte standart... 

• Like 2

Cyph3r, 3 dakika önce yazdı:

Alternatiflerin farklı olduğu yönünde bir görüşüm yok ki bende ayrica belirttim zaten. Şuan beni karar vermeye iten şey markin aç gözlülugu ve Türkiyeye uygulanan çifte standart... 

Herkes bip öneriyor yerli uygulama diye bu kadar kişiyi kaldıracak kapasitesi varmı acaba çökmese bari :D

• Like 1

HARBİKIZ, 1 dakika önce yazdı:

telegram kurdum ben geç kalmışım bir baktım bütün herkes indirmiş kullanıyor.

telegramı bilmemde bip kurdum :D hayır sırf meraktan bilgi falan umrumda değil listede 10 kişi var whatsappta 87 kişilik rehberimden 70 kişi olması sorunsalı var. sadece 3 kişi eksilmiş  ya listemdekilerin olaydan haberi yok yada benle aynı kafa yapısındalar.

• Like 1

Elon Musk'ın tavsiyesi olan Signal en iyi ve alternatif (ücretsiz olanlar arasında) çözümdür. Diğer uygulamalara kıyasla kayda değer avantajları vardır.

Yerli malı uygulama yok. BİP Turkcell'in miş.. peh peh peh.. Yandex'in alt yapısını kullanan bir uygulama. Dataların hepsi Rusya'dan alınıyor, Rusya'ya gidiyor.. Bir kopyası da Türkiye'de saklanıyor. Lazım olunca (hani o sözde gizlilik vs varmış ya) da çıkarıp bakmak için. Turkcell şu anda ruslara (ve katarlı ortak sahibine) ait.. Diğer her şey gibi bunun da adı Türk sadece...

Dedi var diyorlar, güldürmesinler. Signal alt yapısını kullanıyor o da..

Bip de Dedi de tam olarak DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN... kimseyi kimse kandırmasın..

Yerli bir uygulama yok, hazırlansa dahi şu aşamada tutmaz, tutamaz, alt yapı yetmez...

Eba'yı yaptılar, çöktü.. herkes tekrar Zoom'a geçti.. Aynı şekilde bunda da yerli alternatif yok..

Skype, Telegram, Signal vs şu anda en iyi alternatiflerden.. (hatta bırakın alternatifi, o salak saçma whatsapp'tan daha iyi her birisi ayrı ayrı şekilde .. Gel de bunları millete anlat.. )

• Like 2

@selokan Yazdıklarının doğruluğunu yada yanlışlığını tartışmıyorum. Ancak Bu kafa yapısıyla zaten olmaz. İnsanlara yazılımın ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Benim gibi birçok insan var. Araştırıyorum, anlatıyorum. Senin gibi birisi çıkıyor, olmaz yapamaz, şu kadar yerli bu kadar yabancı, verdiğimiz emeği hiç ediyorsunuz. Neyi olmaz? Denemediğin birşeyin tutup tutmadığını nasıl anlıyorsun? Bu işler öyle birşeyki, çıkar saçma sapan bir mobil oyun yaparsın. Clash of Clans gibi bir mobil oyun yaparsın. %51 hissesi 10 milyar dolar olur. Bu ülkenin gelişmesinin önündeki en büyük engel sizin de temsil ettiğiniz kafa yapısıdır. Bizim parası olan iş adamlarımızdan tek tük girişim yapan var. Onları da maşallah hiçbir şey yapmayanlar linçliyor. Yazılımın ön planda olduğu bir forum da kullandığınız dile bakın. Ne yapalım? Ruslarınsa bırakalım ABD şirketlerine mi el avuç açalım? Sizin gibi kişileri gördükçe deli oluyorum. 

Oyun pclerinin reklam açısından ne kadar büyük bir pazar olduğuna dair bir proje için 5-6 yıldır uğraşıyorum. Sizin gibi tipler çıkıp olmaz, altyapısı yetmez, projeleri 2D olmaz v.s gibi saçma sapan fikirlerle yok ediyorsunuz. 2D oyun eklentileri yaptım. 50+ ülkeden indirme yapıldı. Kullandığım markaların hepsinin 50+ ülke de reklamı yapıldı. Zaten teknoloji alanında girişim yapan yok, el atanı da bu şekilde yorumlamak bize bir fayda etmez. 

Bazen büyük işler yapmak, fikirlerle başlar. Siz bir insana aptalsın, beceremezsin, yapamazsın diyerek büyük işler yaptıramazsınız. Yeğenime saatlerce yazılımda şöyle gelecek var, böyle gelecek var diye dil döküyorum. Doğruları konuş eyvallah. Ancak yaptığınız yorumla belkide onlarca yetenekli insanın başka işlere yönelmesine neden oluyorsunuz. Yazılım konusunda yeni yeni birşeyler yapılmaya çalışıyor. Lütfen biraz kullandığınız dile dikkat edin. Bu kadar yıkıcı olunmaz...

• Like 3

@deli_petro06 Söyledikleriniz ve söylediklerim oldukça doğru şeyler. Burada ikimiz de aynı konunun farklı açılarını konuştuk sadece. Milletimizi kötüleme gibi bir durum yok zaten (olamaz da) yazdıklarımda. Fakat şu var ki, BİP ve diğerleri yerli ve milli değil (kesinlikle), ama bunu öyleymiş gibi kakalamaya çalışmak moral bozucu. Herkes ister yerli yazılım olsun diye tabiki. Ama yazılım geliştirme safhaları düşünülünce şu anda dahi başlanılsa o yazılım gelişene kadar milyonlarca kişi başka yazılımlara geçmiş olacak. Dediğim buydu. Biraz geç kalındı. Ön görülü hareket etmek lazım. Ruslar Facebook kurulur kurulmaz VK yı kurdu. (onu da telegramın kurucusu kurdu) Sonra Rusyanın baskısı olunca VKdan istifa edip (satarak) telegramı kurdu aynı kişi. Dediğim budur. Sürekli gelişim. Hah şunu yapabilirsin Ruslar gibi hemen aynısını kopyalayıp yaparsın. Fakat başkasının malını seninmiş gibi kakalamazasın. Bu ticaret ahlakına uygun değil.  Bizi aldatan bizden değildir denmiş. Ayrıca yıkıcı bir konuşma yok. Lütfen dikkatli okuyun. Sizin ifade ve beyanlarınız konuyu çarpıtmakta, insanı zan altında bırakmakta. Hakikati söylemek acıtır bazen. Fakat bu rahatsızlık vermemeli. İnsanı gayret ettirmeli. Bahsettiğimiz konulardan duyduğunuz rahatsızlığı moral bozacak şekilde ithamda bulunmamanızı öneririm. Tartışılan konu alternatif uygulamalar nelerdir konusu. Kişiler arası itham ve ithaf değil.. Lütfen olayı içselleştirmeyin, başka yönlere çekmeyin. Günlük moral bozukluğunuzu burada başka moraller bozarak atmayın. İstirham ediyorum.

İsteyen istediğine inanır,

İsteyen istediğini kullanır...

Doğrular vardır;

Yanlışlar vardır...

Bir de Gerçekler vardır,

Orası ayrı...

Bir kaç uygulama ve link koyalım

Herkese kolaylık sağlayalım;

ViBER

ICQ (eskiler bilir.. KRAL'dır)

SNAPCHAT

SiGNAL

DiSCORD

TEAMSPEAK

TELEGRAM

Please register to see this content.

BİP

Hepsi de ücretSİZ uygulamadır..

Edited by selokan
İmlâsal Düzeltme
  • Like 4

Ücretli olan ve de sürekli şekilde evde-işte demeden kullandığım bir uygulama olan SLACK ise herşeyin birleşmiş halidir.

E-mail'den tüm sosyal medyasına kadar tam iş insanı için ideal.

Toplu şekilde kullanıma en ve tek uygun uygulamadır. Kendisine alternatif olmaya çalışan Microsoft Teams'in bu şekilde kullanılması için daha gidecek çok yolu, yiyecek tonlarca fırın ekmeği var.

Ücretli ve kendi alanında en yetkin uygulama için buyrun link:

Please register to see this content.

SLACK

Edited by selokan
İmlâsal Düzeltme
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...