Jump to content

Whatsapp Kullanmayacağız Diyoruz Alternatif Olarak Ne Kullanacaz Peki?

Share

Recommended Posts

@selokan Yazdıklarının doğruluğunu yada yanlışlığını tartışmıyorum. Ancak doğruları söylerken birşeyleri yok ediyorsan, söylediğin doğrunun da bir anlamı yok. Temelde çatlak var diye bütün binayı yıkmanın bir anlamı yok. Yazdıklarını oku ve düşün. Whattsapp benzeri bir uygulama yapmak istiyorsun ve selokan nickli birisi dilinin kemiği olmadan doğruları söylüyor. (Mecazi) Hocam Ruslar babamın oğlu değil, Amerikalılar babamın oğlu değil. Babamın oğlu olması da birşeyi değiştirmez. Bir ürünün ne malı olduğu, ne kadar yerli ne kadar yabancı olduğu da farketmez. Kime neye hizmet ettiği önemlidir. ABD' liler yazılımda dünya lideridir, lafım yok. Ruslar yazılımları klonluyordu lafım yok. Ancak kusura bakma gördüğüm gerçeklerle yazdıkların çelişiyor. Gir ABD' li en büyük forumlara, yazılımlara, pc oyunlarına.... aklına gelecek herşeye bak, parayı ABD' li basar ancak işin aslan payını yapanlar Ruslardır. Bir kullandığın ABD menşeili yazılımlara bak, kaç tane Rus görüyorsun. Başlangıç olarak team-os' a gir. Bak bakalım kim neyi klonluyor. Pc oyun piyasasına gir, bak bakalım ne oyunları Ruslar ne hale getiriyorlar. Adamlar klon, mlon her yerdeler. Klona bakmayacaksın. En güzel örneği de Çin'dir. Bundan 10 yıl önce BMW, Mercedes, Renault' un çakma otomobillerini yaptılar. Şimdi kim kimin çakması? Bana göre teknolojiyi birisi size aktarmıyorsa siz çala çala teknoloji sahibi oluyorsunuz. Hiç yapmamaktansa bugün klonlar, yarın tamamen yerli yapar. Ben yerliliğe de pek bakmanın doğru olduğunu da düşünmüyorum. Klonlanan bir yazılım, %1 veriyi bile içeri de tutuyorsa benim için değerlidir. 

Kusura bakma, doğruları da söylesen bana göre hiçbir hükmü yok. Bu tip konular da biraz düşünerek yazmakta fayda var. Başlar da da yazdığım gibi bir oku mesajını ve empati yap. 6 senedir 35 tl gelir elde ettiğim bir proje için uğraşıyorum. Sizin gibi yok 2D' dir, klondur... hiçbir iş yapmayanlar eleştirdi durdu. Sizin şurada her yana sallaya sallaya yazdıklarınızla neleri yok ettiğinizden haberiniz bile yok. Tek seçeneği memleketten kaçmak sanan milyonlarla doldu. Çünkü her yer de sizin gibi güvensizlik pompalayan tipler dolu. X ülke de bir başarılı yazılım herşeyi değiştirir. Klon, mlon. Bir söz vardır, bir işi bitirmenin yarısı başlamaktır diye. Tamam doğruları söyle ama iştahlanmış insanları da engelleme. Bugün bip Rus malıdır diyelim. Yarın 1 milyar - 2 milyar dolarlık bir şirket haline gelir. Ardı arkası kesilmez. Kendi yazılımını yapanlar çıkar. Son kez tekrarlıyorum. Bir yazdığınıza bakın. Bir de düşünün, bir yazılım yapmak istiyorsunuz ve yazdığınız yorumu okuyorsunuz. Gerisi size kalmış...

• Like 3
  • Thanks 1

deli_petro06, 2 dakika önce yazdı:

@selokan Yazdıklarının doğruluğunu yada yanlışlığını tartışmıyorum. Ancak doğruları söylerken birşeyleri yok ediyorsan, söylediğin doğrunun da bir anlamı yok. Temelde çatlak var diye bütün binayı yıkmanın bir anlamı yok. Yazdıklarını oku ve düşün. Whattsapp benzeri bir uygulama yapmak istiyorsun ve selokan nickli birisi dilinin kemiği olmadan doğruları söylüyor. (Mecazi) Hocam Ruslar babamın oğlu değil, Amerikalılar babamın oğlu değil. Babamın oğlu olması da birşeyi değiştirmez. Bir ürünün ne malı olduğu, ne kadar yerli ne kadar yabancı olduğu da farketmez. Kime neye hizmet ettiği önemlidir. ABD' liler yazılımda dünya lideridir, lafım yok. Ruslar yazılımları klonluyordu lafım yok. Ancak kusura bakma gördüğüm gerçeklerle yazdıkların çelişiyor. Gir ABD' li en büyük forumlara, yazılımlara, pc oyunlarına.... aklına gelecek herşeye bak, parayı ABD' li basar ancak işin aslan payını yapanlar Ruslardır. Bir kullandığın ABD menşeili yazılımlara bak, kaç tane Rus görüyorsun. Başlangıç olarak team-os' a gir. Bak bakalım kim neyi klonluyor. Pc oyun piyasasına gir, bak bakalım ne oyunları Ruslar ne hale getiriyorlar. Adamlar klon, mlon her yerdeler. Klona bakmayacaksın. En güzel örneği de Çin'dir. Bundan 10 yıl önce BMW, Mercedes, Renault' un çakma otomobillerini yaptılar. Şimdi kim kimin çakması? Bana göre teknolojiyi birisi size aktarmıyorsa siz çala çala teknoloji sahibi oluyorsunuz. Hiç yapmamaktansa bugün klonlar, yarın tamamen yerli yapar. Ben yerliliğe de pek bakmanın doğru olduğunu da düşünmüyorum. Klonlanan bir yazılım, %1 veriyi bile içeri de tutuyorsa benim için değerlidir. 

Kusura bakma, doğruları da söylesen bana göre hiçbir hükmü yok. Bu tip konular da biraz düşünerek yazmakta fayda var. Başlar da da yazdığım gibi bir oku mesajını ve empati yap. 6 senedir 35 tl gelir elde ettiğim bir proje için uğraşıyorum. Sizin gibi yok 2D' dir, klondur... hiçbir iş yapmayanlar eleştirdi durdu. Sizin şurada her yana sallaya sallaya yazdıklarınızla neleri yok ettiğinizden haberiniz bile yok. Tek seçeneği memleketten kaçmak sanan milyonlarla doldu. Çünkü her yer de sizin gibi güvensizlik pompalayan tipler dolu. X ülke de bir başarılı yazılım herşeyi değiştirir. Klon, mlon. Bir söz vardır, bir işi bitirmenin yarısı başlamaktır diye. Tamam doğruları söyle ama iştahlanmış insanları da engelleme. Bugün bip Rus malıdır diyelim. Yarın 1 milyar - 2 milyar dolarlık bir şirket haline gelir. Ardı arkası kesilmez. Kendi yazılımını yapanlar çıkar. Son kez tekrarlıyorum. Bir yazdığınıza bakın. Bir de düşünün, bir yazılım yapmak istiyorsunuz ve yazdığınız yorumu okuyorsunuz. Gerisi size kalmış...

Anlamama ve yanlış anlamaktaki bu derece gayretiniz ve mücadeleniz üzerine konuyu uzatmak istemiyorum. Keşke okumayı bilsek..

• Like 1
  • Thanks 1

@selokan Hocam ben bu tip konular da boş konuşmayı sevmem. Yazdılarınızın da gerçeklerle alakası yok. Hangi iş ahlakı? Yazılımların hepsi birbirinden çalıntı. Yazılım şirketlerinin hepsinin arkasında milyonlarca insanın kanı var? Keşke beynimizi de kullanabilsekte yazdıklarımızla neleri yok ettiğimizi bilsek. Uzatsanız da uzatmasanız da yazdıklarınız baştan sona yıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 6 yıldır babamın hayrına 35 tl kazanarak mesai harcamıyorum. Ve yazdığınız mesajlara benzer mesajları, yorumları ne kadar çok aldığımı anlatamam. Baştan sona yıkmak üzerine olan birşeyin neyini anlamam gerekiyor? Tamam o zaman. Biz aptal milletiz, her yaptığımız ondan bundan çalıntı. Yapmayın kardeşim. Kandırmayın milleti. Bu mudur? Siz yazdıklarınızla neleri yıktığınızın farkında değilsiniz ki bana neyi okumamı tavsiye ediyorsunuz. ( Bakın size sizin dilinizle yazıyorum. Sizce bu forum da bu dille kaç konuyu tartışabiliriz. Ya da sizin ilk yorumunuzla kaç yazılımcı büyük işler yapmaya cesaret eder...)

• Like 3

deli_petro06, Bir saat önce yazdı:

Yahu arkadaş; lütfen biraz dikkatli oku. Anladık ki dertlisin bu konuda..

Bizzat ben de aynısını dedim senle. Keşke dedim, aynısını yapsalar, klon dahi olsa dedim..

Fakat adam gitmiş signal'in sadece kapağını değiştirmiş.

Lütfen farkı anla bi zahmet..

Yeni uygulama yapmamış, hiç yorulmamış, klonlamamış bile... Örnekleyecek olursak; Linux' teki forklama olayını bile yapmamış, becerememiş.. Gitmiş direk debian'ı alıp sadece adı bip ( ya da diğerleri ) demiş. Gidip de diğer ülkeler gibi, Mint ya da ubuntu yapmamış.. Dediğim bu, açık ve net .

Artık ne olursa olsun bu konuyu bitirdim....

Duırduk yere huzurumuz kaçmasın. . .

(Size de kolay gelsin uygulamanızda başarılar ve bereketler dilerim. İnşallah TT olur, iyi kazanç elde eder, güzel bir şirket kurarsınız)

Edited by selokan
  • Like 1
  • Thanks 1

Signali bende indirdim. Pek bir esprisini göremedim. Signale bayağı hakim arkadaşlar bilgi verebilir mi? Büyük ihtimalle yazılım da kaçırdığım birşeyler var. Whattsapp' a artık hiçbir şekilde dönmeyi düşünmüyorum. Şu an için daha önce kullandığım bip ve ek olarak dedi' yi yükledim. Facebook' u da telefondan silmeyi planlıyorum. Ancak sisteme zarar verir mi diye düşünüyorum. Signali kullanmış hakim olan arkadaşlar ufak bir bilgilendirme yapabilirse çok iyi olur. 

• Like 3

turkaziza, 31 dakika önce yazdı:

Kaynak: 

Üstteki Tabloda yer alan bilgiler uygulamaları kullanmanız için gerekli izinleri değil, uygulamaların

Please register to see this content.
.

Alttaki tabloda yer alan veriler ise, uygulamaların neler yapabildikleri hakkında..

mesajlasmauygulamalari.jpeg

Dikkat edin BİP'letmeyin :)

• Like 1
  • Thanks 1

Arkadaşlar hepsi aynı kapıya çıkıyor.

Zaten yapay zeka ses ve mesajları analiz ederek sizin hakkınızda bilgiye sahip oluyor.

En tehlikeli telegramdır.

3-5 seneye kalmaz yasaklanır yada zorla sattırılır.

Google Android API olayı vardır her güncellemede.

Sizden kurulu izin isteyen uygulamadır WhatsApp,sonra kamera ses ister.

Diğerleri kurulumdan sonra tek tek izinleri ister.

Windows da aynı uygulama.exe ise ne izin aldığını bilemiyoruz genelde port açar amacına ulaşır.

Bip vs tutmaz kendi ülkesinde yapılmış uygulama kullanıcıda korku yaratır.

Tek yapabileceğiniz uygulama kurulumu sonrası mutlaka mesaj ve telefon izinleri kapatmak olacaktır.

En tehlikeli izinler bu ikisinde mevcuttur.Hangi uygulama istiyorsa kapatın kapatinizda çalışmıyorsa offline kullanın hafıza sifirlayin yada alternatif uygulama kullanın.

Telefon izni root yetkisinde farkı yoktur sim kartın içeriğini tamamen klonlama iznine sahiptir örnek.

Bence en masum şimdilik Signal yada WhatsApp da kalın.

Not; Telegram da var. Forum gibi 🙂

• Like 1

SoNKraL_, 10.01.2021 - 19:13 yazdı:

alternatif uygulamalar deniyorda bip,telegram,signal gibi uygulamalarda aynı nanenin olmadığını kim söyleyebilir ? Uygulama kurarken istediği izinler bile neyin ne mal olduğunu belli ediyor zaten.Hiçbir izin istemeden kurulabilen bir sosyal mesajlaşma uygulaması varmı yok.EE sonuç verileri hepsi çalabilir bunun whatsapp bip signal didi yok bilmem ne olmasının bir önemi yok.Sonuç olarak bilgilerinizi bi şekilde alıyorlar whatsapp'a bilgi verme hadi okey google ? hadi onada vermedin yandex'e verdin diyelim oda ruslara gidiyor hadi yahooya verdin farklı yere sonuç olarak burda ülkenin yada programın bir önemi yok internete bağlı olduğun müddetçe heryere bilgi veriyorsun zaten bunun amerikası,rusyası ülkemiz vs yok yani.Veri güvenliğini düşünen varsa internet kullanmasın kardeşim eski çağlardaki gibi tuşlu telefona geçin internetten uzak bir yaşam sürün milyon dolarlarınız olmazsa kimsede bi bok etmez zaten.

Ek olarak sosyal medyada atarlılar görüyorum mark zuckerberge pabuç bırakmıcam deyip whatsapp silmeye çalışanlara söylüyorum facebook ve instagramınızıda kapatın hepsi aynı firmaya bağlı hatta altyapılarını araştırın uçlarının nerelere ulaştığını hayal bile edemezsiniz.Dediğim gibi veri paylaşmamanızın tek bir yolu var oda internet kullanmamaktır.Aksi takdirde verileriniz yasal veya habersiz yollarla illaki çalınır zaten.Bu yazılımların yaptığı sizi dolandırmak verilerinizi çalmak değil.(Dolandırma kısmını 3.şahıslar yapar) ama mark zuckerberg'in amaçlarının ne olduğunu söyleyeyim.Yapay zeka sistemi oluşturuyorlar.Dijital kimlik oluşturacaklar mesela atıyorum ahmet kişisi kahve içmeyi çok seviyor ama çaydan nefret ediyor.Hemen kahve reklamları dayatacaklar çay reklamı gösterilmicek gibi bu tarz şeyleri çalmanın yasal yolunu yapıyorlar.Tabi bunu göz önünde yapınca çok tepki çekti habersiz yapsalar kimsenin ruhu bile duymucaktı.Bi güncellemeyle uygulama sözleşmesinin otomatik güncellersin bildirim gönderilmesini engellersin kimsenin ruhu bile duymaz.Hatta hemen hemen her sözleşmenin altında şu madde yazar ufak puntolarla X firma(buraya whatsapp hangi şirketin gelmesini isterseniz) bu sözleşmeleri değiştirme hakkını saklı tutar der.İstediği zaman haberli veya habersiz şekilde değiştirebilir.

Bütün avrupa ülkeleri dışında sadece türkiyedeki kullanıcılara yönelik bu dayatmayı hazmedebilen tabiki WHATSAPP ı kullanmaya devam edebilir.

• Like 1

AdnanGumus, 9 saat önce yazdı:

HER UYGULAMA SENİN GİZLİLİGİNİ TUTMUYOR ZATEN UYGULUMA YÜKLEMEDEN BENİ BAŞKA NUMARADAN ARAYAN YOKTU 1 SENEDİR DEĞİŞİK NUMARALAR ARIYOR YABANCIDA SEN UYGULAMA YÜKLEYİP GİZLİLİĞİNİ SEN KENDİN VERİYORSUN YOKSA SENİ KİM ARAR BULUR ÖRNEK VERELİM A BANKASINDA İŞİM VAR MAAŞ FİLAN ORADAN ALIYORUZ B BANKASI BENİM NUMARAMI NASIL BULDU BANKALAR BİLE GİZLİLİK YOK NEYİN KAFASI BU WHATSAPP DAHA DÜN ÇIKTI MESENGER VAR HOTMAİL VAR BUNLAR SENİN GİZLİLİĞİNİ KORUYAN 2 HİZMETTİR GERİSİ ZATEN SENİ FAZLA KORUMUYOR HOTMAİL HESABIMIN ŞİFRELERİNİ VE EN SON YAZISMA SEVDİGİM HAYVAN İSMİNİ BİLE DOĞRU GİREMİYİNCE HESAP ASKIYA ALINDI BELKİDE KAPANMIŞTIR BU İKİ HİZMET HARİÇ GİZLİLİK YOK BABANA BİLE GÜVENME DEMİŞLER BOŞUNA AFRA TAFRAYA GEREK YOK ZATEN GERİ ADIM ATILIR SENİN GİZLİLİĞİN ZATEN GÜVENDE DEĞİL RESİM ATIYORSUNUZ NASIL BILMEM KİMİSİ ÇIPLAK ATAR KİMİSİ NORMAL BUNLAR ZATEN WHATSAPP VERİ TABANINDA SAKLI KALIYOR BEN DE KULLANIYORUM PC BOZULUNCA BİLGİSAYERCIDAN YADA EVE BİŞİ LAZIMSA YAZARIM RESİM BİR KAÇKERE BENDE GÖNDERDİM SONRA AKLIMA GELDİ NE KADAR GÜVENLİ SAKINHA İŞ ÇALIŞMA PROJE YOLLAMAYIM BU GİBİ YAZILIMLARDA HOTMAİL VE MESENGER HERZAMAN İYİDİR HEPİNİZE İYİ FORUMLAR TARTIŞMAYA GEREK YOK

Tümünü büyük harf yazmışsınız, okumak göz yorucu oluyor. Acaba düzenleyebilir misiniz tekrardan? (Okudum fakat yeni okuyacak kişiler için zorluğu kaldırıp kolaylık yapmak için)

• Like 4

_ Değerli arkadaşlarımızın yorumlarını okudum doğru yanlış ayrı bir konu ancak,işin özü yine aynı yerlere çıkıyor eninde sonunda kullanacağımız programlar bunlar sonuçta herkesin tercihleri farklı olacaktır. Kalpler kırılmasın arkadaşlar hürmetler. 🙂

+ Telegramin kaynak kodlarını incelemek isteyenler için! Opensource çatısı altında sürekli olarak geliştirilmekte. Yani "kapalı kaynak gizli saklı değil!" şeffaf ve herkese açık kaynak kodları.🙂

Kaynak Github: 

Edited by forjest
  • Like 4

Ben whattsapp olayı vesilesiyle ne var ne yok sildim. Facebook' u sadece günlük haberleri görmek için kullanıyordum. Mobilde sisteme gömülü olarak geliyor diye biliyordum. Tamamen kaldırdı. Güncellemeyle mi geldi bilmiyorum. Zaten instagram kullanmıyordum. Facebook messenger' ı whattsapp' la birlikte sildim. Facebook' a ait hiçbir yazılım kalmadı. Mobilde hiç kendi adımla hesabım yok. Kullandığım hesap adım, girdiğim verilerin hepsi sallamasyon. Buna rağmen kim olduğumu, gerçek kimliğime ait tüm verileri % 100 şekilde tuttukları kesin. Yapay zeka deniliyor ancak yapay insana dönüşmüş durumda. Bana göre yapay zeka işi biraz hafife almak oluyor. Daha önce de yazdım. Atılan bir twitt son 10 yılda insanlık tarihinin en büyük insan göçüne neden oldu. Arap baharında 15 milyon insanın öldüğü düşünülüyor. Göç edip yok olanlarla alakalı bilgi yok. Kendi adıma elimden geldiğince verileri yanıltmaya çalışıyorum. Benim için yapay insan olan herkesin yapay zeka dediği şey yemeyebilir. Ancak üzerime düşeni yapıyorum. İhtiyacım olmayan şeyleri de arıyorum, bazen bana çok ters olan görüşler paylaşıyorum. Hayatım boyunca da nasıl olsa verilerimizi alıyorlar, satıyorlar diye kullanmaya devam etmedim. Bu olayda benim için en büyük referans Facebook' taki parayı basanın dolandırıcılık yapabildiği bir mecraa olmasıdır. Bir dönem burada da paylaştık. Devletin, haber kanallarının adını kullanarak yapılan dolandırıcılıklara hepimiz şahit olduk. Bir dolandırıcılık ilanında 1 saatte 2,5 milyon insanla etkileşim vardı. Ve inatla dolandırıcılık ilanı kaldırılmadı. Nasıl olsa veri topluyorlar diye kullanmaya devam edilirse yeni Tosuncuklar çığrından çıkacaktır. Haber kanalları bile whattsapp olayında incik boncukla uğraşıyor. Yarın bu sözleşmeyle facebookta dolandırıcılık yapanlar bizzat whattsapp üzerinden sizinle, gruplarınızla direkt olarak iletişime geçecekler. Ve paylaşılan veriler içerisinde kişilerin yaşları en basit veriler. Bana göre başta yaşı 40+ olan insanlar arasında dolandırılmayana plaket verilecek seviyeye gelecek. Çünkü en basit kandırılabilecek kategoride yer alıyorlar. Kendi adıma verilerin satılmasını geçtim. Ortada aleni yapılan ırkçılık var. Yarın birgün dolandırıldığınız da facebook sözleşme imzalattım, ben sorumlu değilim diyecek. Sattığı verilerin parasını çatır çatır kullanacak. Para karşılığı verileri satın alanlar da Türkiye dışında olacak ve istediğiniz kadar eliniz kolunuz uzun olsun ulaşamayacaksınız. Sürekli yazıyorum. Facebook, ülkemiz de terör faliyeti yapan örgütlerle sizin telefon numaranız, iletişim bilgilerinizi zaten paylaşılıyordu. Defalarca PKK' lılar tarafından arandım. Siz kullanmaya devam edin. Sonra işin devamında vahim durumlarla karşılaştığınız da bana göre ağlamayın. Allah beyin diye birşey vermiş. Whattsapp istediği kadar zaruri bir uygulama olsun. Benim belli değerlerim var, çalınmasını istemediğim fikirlerim var, mağdur edilmesini istemediğim ebeveynlerim var ve bulduğumdan daha iyi bırakmak için çaba sarfettiğim gençler var. Bu dünya da hiçbir şey vazgeçilmez değildir. Herşeyin yerini bir başkası alır. Whattsapp belki de en çok kullandığım uygulamalardandı. Oturdum, düşündüm. Sonuçları neler olabilir diye düşündüm. Saniye bile tereddüt etmedim. Whattsapp, facebook messenger, facebook, instagram hepsini sildim...

• Like 2

AdnanGumus, 9 saat önce yazdı:

BUNAMI TAKILDIN

10.     Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini unutmayın! Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. İstisnai durumları hoş görmek yönetimin inisiyatifindedir.

Neredeyse tüm forumlarda geçerli bir kuraldır. Nereye takılmış olursa olsun haklı bir durum. Bu durumdan bende rahatsızım.

Sırf sizin için geçerli değil bu durum yanlış anlamayın. Olmaması gereken bir davranışı yapmış olmanız içerikten bağımsız olarak değerlendirilir.

-

Konu için mesajım ise:

Arkadaşlar bu kadar çok takılmanıza gerek yok. Zaten android ve ios kullanıyorsunuz. IOS kapalı kaynak her şeyiniz ellerinde.

Android'de custom romlar kullanmıyorsanız google apps yüklüdür bu durumdan ötürü yine tüm verileriniz google ile paylaşıllıyor.

WP olsun başka uygulamalar olsun zaten verilerinizi çalmaya devam edecek. Sadece çok fazla dava yediklerinden ötürü yasallaştırıyor bu durumu.

Ben size alışın demiyorum ama bunun bir ilk olmadığını söylüyorum. 

Edited by senyor3
  • Like 4
  • Thanks 1

ayhankorkmaz, 15 saat önce yazdı:

Bütün avrupa ülkeleri dışında sadece türkiyedeki kullanıcılara yönelik bu dayatmayı hazmedebilen tabiki WHATSAPP ı kullanmaya devam edebilir.

yo amerikayada dayatılıyor.hatta bu sözleşme zımbırtısını çıkartmasının temelce sebeplerinin başında apple geliyor mesela gizlilik kurallarına uymuyor diye eğer o sözleşme şeyini getirmese app store kaldıracağını söylemişlerdi.Hem ordan hem avrupa birliğinin baskısından sonra çıktı bu iş avrupa birliği kullanıcılarınada gönderilecekmiş.Kimseye torpil geçtiği yok yani sadece öncelikli olarak yoğun kullanılan amerika türkiye gibi bi kaç ülke seçilmiş.8 şubata kadar dünyanın avrupa birliği ülkesi daihl dünyanın nersinde olursan ol bu sözleşmeyi imzaladan kullanamıcakmışız tabi bizim devlette boş durmadı yaptırım uyguluyor firmaya ihtar çekmiş rekabet kurulu soruşturma açmış vs.Yani bi kaç ülkedende benzer sesler geldi whatsapp'ı öyle yada böyle geri adım attıracaklar.Attırmasalar nolacak 2016dan bu yana zaten herkesin verilerini bi şekilde aldılar o zamanki sözleşmede ingilizcede olsa bunlar yazıyordu kimse 4 sene önce çıkarmayıp bugün ortalığı yangın yerine çevirmesini anlayabilmiş değilim.

Bu  memlekette magnum çubuğundan araba kazanacağız diye tcsini veren adam whatsapp verilerimi çalıyormuş diye silip onuda işin ana kaynağı olan faceden instagramdan duyurmak gibi komiklik ve trajedi içindedir.Siliyorsanız alayını sileceksiniz face,twitter,instagram,whatsapp hatta akıllı telefon bile kullanmıcaksınız.Tuşlu telefona geçin dicem aa ne tesadüftür operatörlerde sizin konuşmanızı ve sms içeriklerinizi görebiliyorlar :D Kesin ve kökten çözüm elektronik cihaz kullanmayın internet olsun olmasın eski zamanlardaki gibi dumanla haberleşin :D

• Like 3

hasan835, Şimdi yazdı:

Alıntıdır;

Son dakika haberi! WhatsApp geri adım atmayacağını açıkladı. 12.01.2021

İçeriği Gizle

Whatsapp son dönemdeki gizlilik sözleşmesi ile ilgili açıklama yaptı. Twitter'dan yapılan açıklamaya göre tepkiler sonucu bir geri adım atma yok. Uçtan uca şifreleme devam edecek...

WhatsApp insternet sitesinde "Yakın zamanda gizlilik politikamızı güncelledik ve çok sayıda düşünceli soru aldık. Bazı dedikodularla birlikte, aldığımız bazı soruları cevaplamak istiyoruz" ifadeleri kullanıldı. Whatsapp son dönemdeki gizlilik sözleşmesi ile ilgili açıklama yaptı. Twitter'dan yapılan açıklamaya göre, “Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez” ifadeleri kullanıldı.

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı.

'Mesaj gizliliğiniz hiçbir şekilde etkilenmiyor'

Açıklamada, "Gizlilik politikamızdaki güncellemenin, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp'ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir" denildi.

'Ne paylaşırsanız paylaşın aranızda kalır'

WhatsApp, "Özel mesajlarınızı göremeyiz veya aramalarınızı duyamayız, Facebook da göremez. Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz veya WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız" ifadelerine yer verildi.

Kayıt tutmuyoruz

İki milyar kullanıcısının olduğunu belirten WhatsApp, "Herkesin kime ne mesaj gönderdiğinin veya kimi aradığının kaydını tutmuyoruz. Geleneksel olarak mobil operatörler bu bilgileri saklarken, bu kayıtları iki milyar kullanıcı için saklamanın hem gizlilik hem de güvenlik riski olacağına inanıyoruz ve bunu yapmıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

'Konumunuzu göremiyoruz'

Açıklamada, "Paylaşılan konumunuzu göremiyoruz. Konumunuzu WhatsApp'ta biriyle paylaştığınızda, konumunuz uçtan uca şifreleme ile korunur, bu da konumunuzu paylaştığınız kişiler dışında kimsenin göremeyeceği anlamına gelir" ifadelerine yer verildi.

8 Şubat son gün

Türkiye'deki kullanıcıların gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam edileceği belirtilen açıklamada, "WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üzerinden bu değişiklikler hakkında doğrudan iletişim kuruyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerektiği vurgulandı.

WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmelerinin mümkün olacağı aktarılan açıklamada, Avrupa Bölgesi olarak isimlendirilen Avrupa Birliği ülkelerine farklı Gizlilik İlkesi uygulanmasına ilişkin değerlendirmeye yer verilmedi.

kaynak : 

Aynen ya bizi hiç dinlemiyorlar görmüyorlar o yüzden ben eniştemle yan yana telefon mevzusu konuştuğumda instagramda facede telefon reklamlraı çıkıyor o yüzden biriyle yazışırken bebek yazdığımda instagramda facede bebek bezi bebek maması reklamları görüyorum.Yada whatsapp üzerinden görüntülü konuşurken örgü lafı geçiyor face ve instagramda örgü bebekler örgü iplikleri gibi reklamlar çıkıyor bunlarda ne tesadüfse ya bulunduğum il yada bana yakın iller oluyor.Aynen ya konumu görmüyorlar mesaj içeriklerinden haberleri yok bizi dinlemiyorlar.Gizlilik içinde sürdürüyoruz hayatımızı külahıma anlatsınlar :D

• Like 3

Konum, gizli yazışmalar, veri saklamadıkları konusunda aleni şekilde yalan söylüyorlar. İletişim kurmak istiyoruz dedikleri de facebook ve verileri sattıkları kişilerden bahsediyor. İzin vermeyin. Facebook' ta hemen hepimiz dolandırıcılık olaylarını net olarak gördük. Yüzlerce defa yazdım. Sonra pişman olmayın. ABD' de uygulayıp uygulamaması da çok önemli değil. Sonuç olarak ABD menşeili şirketler. Çok ileri gittiklerinde Google' nin sahibi gibi canına okurlar. Yerel medyamız facebook' un yalanlarının sözcülüğünü yapıyor. Yapmayın, pişman olmayın. Net olarak yazıyorum. Bu sözleşme olayı Almanya gibi terör örgütü mensuplarının kaynağı olacak. Çünkü sizin ebeveynlerinizi dolandırmak çok basit. Facebook' taki dolandırıcılar doğrudan sizinle iletişime geçecek. Buna izin vermeyin. Kabul ettim geçtim demeyin. İnsanlar bana facebook gsm numaralarınızı terör örgütleriyle paylaşıyor dediğim de güldüler. 1 aya kalmadı, Fransa da terör örgütlerine bilgi aktardığı ortaya çıktı. Her zaman olduğu gibi, açığımız vardı. Faydalanmışlar v.s dedi. Ancak mahkemeden yüklü tazminat cezası yedi. Bu da işin açıklardan v.s kaynaklanmadığının en açık göstergesidir. Yapmayın, facebook gibi alçak şirketlere müsaade etmeyin. 

facebook ve şirketlerinin bırakın yazdıklarınızı konuştuklarınızı yazıp sildiğiniz verileri bile kayıt altına aldığını herkes biliyor. Tuşlara basma süreniz, hangi harfleri hatalı yazdığınız v.s gibi tüm verileri tuttuğunu birçok bilişimci söylüyor. Madem bu verileri tutmuyorlar, nasıl reklam özelleştirmesi yapıp veri satın alanlarla sizi iletişime geçirecekler. Şu gerçeği herkes bilir. İnternetin olduğu hiçbir alanda veriler kaybolmaz.

Bu arada konusu geçmiş yazayım. Forumlar ve şirketler de büyük harflerle yazmak sıkıntılı bir durum. Büyük şirketler de büyük harflerle mesaj yazmak işten atılmak için geçerli bir sebeptir... 

Edited by deli_petro06
  • Like 1
  • Thanks 1

senyor3, 3 saat önce yazdı:

10.     Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini unutmayın! Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. İstisnai durumları hoş görmek yönetimin inisiyatifindedir.

Neredeyse tüm forumlarda geçerli bir kuraldır. Nereye takılmış olursa olsun haklı bir durum. Bu durumdan bende rahatsızım.

Sırf sizin için geçerli değil bu durum yanlış anlamayın. Olmaması gereken bir davranışı yapmış olmanız içerikten bağımsız olarak değerlendirilir.

-

Konu için mesajım ise:

Arkadaşlar bu kadar çok takılmanıza gerek yok. Zaten android ve ios kullanıyorsunuz. IOS kapalı kaynak her şeyiniz ellerinde.

Android'de custom romlar kullanmıyorsanız google apps yüklüdür bu durumdan ötürü yine tüm verileriniz google ile paylaşıllıyor.

WP olsun başka uygulamalar olsun zaten verilerinizi çalmaya devam edecek. Sadece çok fazla dava yediklerinden ötürü yasallaştırıyor bu durumu.

Ben size alışın demiyorum ama bunun bir ilk olmadığını söylüyorum. 

Baştan sona kadar katıldığım bir gönderi. Gerek büyük harfler konusu (ayrıca diğer arkadaş son derece kibarca uyarıda bulunduğu halde..) gerek de burada tartışılan whatsapp konusu. Sürekli her yerde yazdık, yazıyoruz da. Yorumunuz derleyici olmuş. Klavyenize ve elinize sağlık.

• Like 5

WhatsApp Grupları İçin Endişe Verici Güvenlik Açığı!

Bir güvenlik açığı, bazı WhatsApp gruplarını başkaları tarafından erişilebilir hale getirdi. İşte güvenlik zafiyeti ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılar!

• Like 1
  • Confused 1

HARBİKIZ, 45 dakika önce yazdı:

WhatsApp Grupları İçin Endişe Verici Güvenlik Açığı!

Bir güvenlik açığı, bazı WhatsApp gruplarını başkaları tarafından erişilebilir hale getirdi. İşte güvenlik zafiyeti ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılar!

Haydaa buyur burdan yak

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...