Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Home Pro Lite 20h2.19042.746 X86 X64

köylü
 Share

Recommended Posts

köylü, 19 saat önce yazdı:

7gb reserve

üstad,  ben Windows bilgi fukarası birisi  olarak zaman zaman   " 7GB Reserve alan "  ibaresini okumaktayım. Fakat  nedir ? ne değildir ?  yeri neresi, nasıl oluşuyor ?  kaldırdığınızdan bahsetmişsiniz . Kaldırılmaz ise ne görev görüyor, ya da tam tersi  kaldırılır ise  ne yapmış oluyoruz.   gibi gibi gibi aklımdan geçen sizlere göre saçma sapan sorular....  siz ya da başka bilen arkadaşlar tam bir ansiklopedik bilgi verirseniz öğrenmiş olurum.  tşk ederim.  

• Editor
UZUNLAR, 1 dakika önce yazdı:

üstad,  ben Windows bilgi fukarası birisi  olarak zaman zaman   " 7GB Reserve alan "  ibaresini okumaktayım. Fakat  nedir ? ne değildir ?  yeri neresi, nasıl oluşuyor ?  kaldırdığınızdan bahsetmişsiniz . Kaldırılmaz ise ne görev görüyor, ya da tam tersi  kaldırılır ise  ne yapmış oluyoruz.   gibi gibi gibi aklımdan geçen sizlere göre saçma sapan sorular....  siz ya da başka bilen arkadaşlar tam bir ansiklopedik bilgi verirseniz öğrenmiş olurum.  tşk ederim.  

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 1

• Editor
UZUNLAR, Şimdi yazdı:

Bildiğim hususmuş üstat, tşk ederim    7GB Reserve Alan  =   DEPOLAMA    ( TR  Literatürde ki Resmi adı )   

bence kaldırılmasının mahsuru yok özellikle ssd düşük boyutlu harddisklerde 7 gb çok alan ama kapasite sınırı yoksa harddiskte kalsada olabilir

• Like 1
  • Thanks 1

Elinize emeğinize sağlık hocam.26 Aralık Home çalışmanızı kullanıyorum.çalışma son derece stabil ve kararlı.en randıman aldığım lite çalışmasidir diyebilirim.çünkü yerli olsun yabancı oprekin,ghost vs. olsun bir çoğunda sorunlarla karşilaşmistim.bu gayet akıcı ve sorunsuz.bu yeni çalismanizin 26 Aralık'taki ile farkı nedir?kolay gelsin.bu tarz başarılı çalismalarinizin devamı dileğiyle..

• Like 1

• Editor
Atilla63, 11 dakika önce yazdı:

Elinize emeğinize sağlık hocam.26 Aralık Home çalışmanızı kullanıyorum.çalışma son derece stabil ve kararlı.en randıman aldığım lite çalışmasidir diyebilirim.çünkü yerli olsun yabancı oprekin,ghost vs. olsun bir çoğunda sorunlarla karşilaşmistim.bu gayet akıcı ve sorunsuz.bu yeni çalismanizin 26 Aralık'taki ile farkı nedir?kolay gelsin.bu tarz başarılı çalismalarinizin devamı dileğiyle..

fark olarak sadece güncelleme ekli 685 sürümünden 746 ya yükseltildi başka fark yok

• Like 2
  • Thanks 1

cRaZyBoYaa, 12 saat önce yazdı:

Teşekkürler.

Alternatif yandex link 

Please register to see this content.

yandex kurlu bende  ama direk ona indirmiyor  neden yapancı yandex si acıyor ve kullanıcı adı ve şifre istiyor normalde kurlu ve acık  teşekkürler

• Editor
kerem2018, 4 saat önce yazdı:

Teşekkürler, emeğinize sağlık. Versiyon 20h2 mi ? Birde edge kurabiliyormuyuz ?

evet 20h2 dir güncellemeyle edgeyi kurabilirsiniz aşağıda edge güncelleme linkleri var

http://b1.download.windowsupdate.com/c/upgr/2020/10/windows10.0-kb4562830-x64_816fd030691161bfc9f892f0e9e1259e23a56c82.msu
http://b1.download.windowsupdate.com/c/upgr/2020/10/windows10.0-kb4562830-x86_d75cbd33d604ae192de14ff04283ef785f1d079a.msu

• Like 4

• köylü changed the title to Windows 10 Home Pro Lite 20h2.19042.746 X86 X64

@UZUNLAR Rezerve alan konusunu hortlatmak istemem. Ancak güncellenmesi gereken kısımlar var. Okuduklarımdan ve gördüklerimden yola çıkarak şunu ekleyebilirim. Microsoft öncelikle bu rezerve alanı kullanıcıya ait dosyaları depolama yeri olarak kullanıyor. Ardından iş biraz torrent mantığına dönüyor. A kişisi rezerve alanla alakalı ayarları yapmamışsa, güncellemeleri v.b. windowsla alakalı şeyleri indiriyor. Ardından B kişisi güncelleme indirmek istediğinde Microsoft serverlarından değilde A kişisinin pc' sinden güncellemeleri v.b. lerini çekiyor. Böylece Microsoft serverlarına hiç yüklenmeden kişilerin pc' lerini, internetlerini kullanarak para harcamadan kendi server' ı, kendi pc' si gibi kullanıyor. E ne olacak ki dersen, işinin bittiği güncelleme dosyaları burada başkaları indirsin diye durabilir, sen pc' de oyun oynarken senin pc' inden güncelleme indiren birisi olabilir ve ping' in yükselebilir. Yani eskiden güncelleme indirirken netinde yavaşlama oluyordu. Şimdi başkası indirirken de netinde yavaşlama olabiliyor. Konu da 7 GB' ı aşabilir denilen konu da buna bağlı olabilir. Microsoft diyor ki, sen diğer pc' lerle paylaşımı, güncelleme indirme, göndermeyi açtın. Benim bu rezerve alanı kullanmama izin verdin. O zaman ben windows üzerinden yapacağın gereksiz dosya silme işlemine başkalarına göndereceğin dosyaları katmıyorum. Çünkü başkaları indirecek. Daha da yerelleştirirsek, diyor ki; pc senin ama ben senin malına ortak oluyorum. Artık sende benim serverlarımdan birisisin. 

Bundan sonraki kısım da tamamen benim uydurmam olabilir. Microsoft'un onedrive özelliği içinde bu alanı kullandığını düşünüyorum. Bir gün birisi araştırıp, pc' sinde başkasına ait oyun save' leri yada dosyalar bulursa hiç şaşırmam. Microsoft' a hiç güvenmem. Kapattığımızı düşündüğümüz çoğu şeyi de kapattığımızı düşünmüyorum. Bir ayarlar var, bir de denetim masası var. Neden bir işletim sisteminde iki farklı ayar kısmı olur? Anlamam. 

Örnek; Ayarlardan herhangi bir değişiklik yapıyorsun, ancak regedit' te varsayılan olarak görünebiliyor. Bu sefer regeditten' de değişiklik yapıyorsun. Bir bakıyorsun, gpedit.msc kısmında değişiklik olmamış. Acayip bir sistem var. 

Benim kendi düşüncemdir. Rezerve alanı kapatmak, daha mantıklı gelir. Tabikii microsoft kullanmak istedikten sonra her türlü kullanır. Hiçbir şey yapmamaktansa birşey yapmaya çalışmak daha iyidir...

• Like 1

• Editor
Dragman, 20 saat önce yazdı:

Selamlar ben kurduğumda %52 ye geliyor dosya bulunamadı hatasını veriyor kuramadım ben...

dosya eksik inmş olabilir hash değerleri kontrol et esd den kaynaklı bir sorunsa install.esd yi nstall.wime çevir

köylü, 2 saat önce yazdı:

dosya eksik inmş olabilir hash değerleri kontrol et esd den kaynaklı bir sorunsa install.esd yi nstall.wime çevir

Teşekkür ederim evet eksik inmiş bu sefer evde indirdim kurdum,kurmada sorun yok fakat bu sefer excellde makrolar  güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldı uyarısını alıyorum bunu nasıl düzelteceğiz excellden ayarlıyorum olmuyor sistemle alaklıdır.Saygılar...

• Editor
Dragman, 28 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim evet eksik inmiş bu sefer evde indirdim kurdum,kurmada sorun yok fakat bu sefer excellde makrolar  güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldı uyarısını alıyorum bunu nasıl düzelteceğiz excellden ayarlıyorum olmuyor sistemle alaklıdır.Saygılar...

aşağıdaki linke bi bak başka fikrim yok

https://support.microsoft.com/tr-tr/office/office-dosyalar%C4%B1ndaki-makrolar%C4%B1-etkinle%C5%9Ftirme-veya-devre-d%C4%B1%C5%9F%C4%B1-b%C4%B1rakma-12b036fd-d140-4e74-b45e-16fed1a7e5c6

Office programı ile alaklı değil ben onları biliyorum çünkü aynı officeyi başka windowslarada kurdum bu ikinci oldu güvenlikle alaklı olarak makrolar çalışmıyor,windows'a ince ayar çekerkene onunla alakalı birşey kaldırılıyorki bu hata çıkıyor.

fingerprint, 2 saat önce yazdı:

Aşağıdaki program ile güvenlik sekmesinden Kullanıcı Hesabı Denetim ayarını resimde görüldüğü konuma getir

176601790_EkranAlnts.PNG.53ee6a8076cd0d0edbd9b0eeb1aaae74.PNG

Olmadı hocam sizin katılımsız olanı yükledim sorun yok makrolar çalışıyor...

• Like 1