Jump to content

Windows 10 Enterprise Ltsb 2016 X64 Lite

köylü
 Share

Recommended Posts

Yıllardır köylü üstad işletim sistemleri hazırlar ben 10 yıl öncede buradaydım. Tebrikler sabrınıza emeğinize...  Birde MURAT ATICI bey var o da çok iyi bu konularda TNCTR de kendisi ama bulamadım.

• Like 1

OSAKKA, 29 dakika önce yazdı:

Yıllardır köylü üstad işletim sistemleri hazırlar ben 10 yıl öncede buradaydım. Tebrikler sabrınıza emeğinize...  Birde MURAT ATICI bey var o da çok iyi bu konularda TNCTR de kendisi ama bulamadım.

@forjest olarak devam ediyor,yanlış hatırlamıyorsam. 🙂

• Like 1
  • Thanks 1

conveys16, 8 saat önce yazdı:

Hocam sistemin saf ram kullanımı ne kadar?

Hyper-V makinede kurulum sonrası 1GB, Hızlı Getirme, Windows Search, Teslim En İyileştirme gibi servisleri kapatınca ise 814MB bir kullanım oldu. Hyper-V'nin birçok servis çalıştırmasından dolayı gerçek makinede 650-700MB arasında olacaktır.

• Like 3

• Editor
lord_figo18, 25.01.2021 - 22:32 yazdı:

sanal ve gerçek kurulumda 

Please register to see this content.
 bu ekranda kalıyor deneyen oldu mu hiç 

soruyu sorarken kilitlemişsin adeta verdiğin resim hiç bir iey ifade etmiyor kurulumun hangi aşamasında olduğu dahi belli değil muhtemelen iso eksik inmiş

trmk1299, 21 saat önce yazdı:

Emeğinize sağlık teşekkürler,lisanslamayı  Windows 10 da kullandığımız yöntemlerlemi  lisanslıyoruz,farkı bir şeymi uyguluyoruz acaba.

evet windows10 da kullanılan yöntemler

@köylüHocam elıne saglık...sistemi 2gb ramli atom işlemcili netbookuma kurdum gayet hızlı ve stabil çalışıyor daha once private emrenın 8.1 ini kullanıyordum o da super hızlı....

Senin bu çalışma da yazıcı driverı yükleyemedim acaba ayarlarla iilgili bir durum mudur? var mı bir çözümü?

• Like 1

• Editor
Theogus45, Bir saat önce yazdı:

@köylüHocam elıne saglık...sistemi 2gb ramli atom işlemcili netbookuma kurdum gayet hızlı ve stabil çalışıyor daha once private emrenın 8.1 ini kullanıyordum o da super hızlı....

Senin bu çalışma da yazıcı driverı yükleyemedim acaba ayarlarla iilgili bir durum mudur? var mı bir çözümü?

Ayarlar,servis açma kapama,driver silme işlemi yapılmamıştır aygıt yöneticisinde görülüyorsa yazıcı sağ tık sürücüyü güncelleştir bilgisayarımda ara diyerek kurmak istediğin driver klasörünü gster veya daha evvel bir yedek aldıysan o yedeğin klasrünü gster

Edited by köylü

OSAKKA, 27.01.2021 - 00:11 yazdı:

Merhabalar buradayım hakkımdaki düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ancak bende tnctr.com 'da kendimi uzun süredir değerli üstadlarımız sayesinde geliştirmeye gayret göstermekteyim hepside sağ olsunlar.  Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. :) 

Saygılarımla

• Like 4
  • Thanks 1

Üstadım dediklerinizi yaptım artı olarak iobooster programlarını da kurup denemeye çalıştım lakin sistem programı çalıştırmaya musade etmiyor hem yazıcı hem dediğim program çalıştırılamadı deyip zorunlu kapattırıyor...belki de benim netbookta böyledir bilemiyorum.

• 1 ay sonra...
kerem2018, 6 saat önce yazdı:

Teşekkürler emeğinize sağlık hocam. Orjinal nasıl yapıyoruz ? Bu sistemde çalışan loader/patch var mı ? 

Kendi kullandığım KMS offline lisans araci Windowslari ofisleri lisanslama yapar.

• Like 1

forjest, 05.03.2021 - 19:19 yazdı:

Kendi kullandığım KMS offline lisans araci Windowslari ofisleri lisanslama yapar.

Teşekkürler, çok sağolun hocam. İşe yaradı, aktive ettim. Bu arada Enterprise olarak 1809 lite mevcut mu ? 

• Like 1

kerem2018, 5 saat önce yazdı:

Teşekkürler, çok sağolun hocam. İşe yaradı, aktive ettim. Bu arada Enterprise olarak 1809 lite mevcut mu ? 

1809 elimde iso dosyası var bir ara el atacağım bu sürümle ilgili çalışmam yok.ancak forumda mevcut diğer üstad arkadaslarimizin var.🙂

• Like 1

forjest, Bir saat önce yazdı:

1809 elimde iso dosyası var bir ara el atacağım bu sürümle ilgili çalışmam yok.ancak forumda mevcut diğer üstad arkadaslarimizin var.🙂

Hocam bu versiyondan lite benzeri bir çalışma gerçekten çok süper olur. Bence çoğu arkadaşın da işine yarar. 1809 üzerinden bir çalışma yapabilirseniz çok minnettar oluruz. Teşekkürler

forjest, 05.03.2021 - 19:19 yazdı:

Hocam deneme amaçlı ltsc kurdum ama hiçbir aktivatör lisanslama yapmıyor. Bir öneriniz var mı ?