Jump to content

Windows Duvarı Ve Ağ Koruması Bildirim Kapatma Sorunu

cRaZyBoYaa
 Share

Recommended Posts

Öncelikle bununla ilgili bir konu varsa affola. 

Sadece böyle bir konu gördüm fakat dediklerini yapmama rağmen başlangıç devre dışı olmasına rağmen yine de çalışıyor.

win10 1904 v işletim sistemi yükledim. Kendim de biraz üzerinde oynama yapayım dedim ve dism++ ve diğer benzer programları kullandım.

sistem çok iyi ve hızlı. fakat bir türlü uyarıyı kalıcı olarak engelleyemedim. "windows güvenlik duvarı kapalı. açmak için dokunun veya tıklayın" uyarısı.

tıklayınca mağazaya yönlendirmeye çalışıyor. sanırım sorun yukarıda belirtilen hizmetin açık kalması. hizmetlerden sağ tıklayınca durdur-devre dışı yap vs yapılamıyor. talimatlarda belirtildiği gibi yaptığımda başlangıçta devre dışı görünüyor ama haala durum çalışıyor olarak kaldı. Yardımcı olabilir misiniz?

Edited by cRaZyBoYaa

Bir forumda bu şekilde bir öneri yapılmış.

Öncelikle Denetim Masasına girin. Sağ üst köşede Görüntüleme Ölçütü yazan yere tıklayıp Küçük Simgegeler yazanı seçin. GÜVENLİK VE BAKIM yazan yeri tıklayın. Açılan ekrandan sol üst tarafta GÜVENLİK VE BAKIM AYARLARINI DEĞİŞTİRİN yazan yeri tıklayın. Açılan menüden işaretli olanların işaretlerini kaldırın Tamam' ı tıklayıp çıkın. Yalnız orada bazı tikler kaldırılmıyor onlara müdahale edemiyoruz. Ancak kaldırılabilen tikleri kaldırdığınız da masaüstü sağ alt köşede dediğiniz ileti bildirimleri gelmez...

Demiş ve sonraki yorumlar da sorunun düzeldiği yazılmış.

Maalesef bazı servisleri kapatabilmek için ek ayarlar gerekebiliyor. Normalde Kayıt Defterinden kapatınca birkaç kez uyarı veriyordu. Çarpı işaretine basıp kapatınca, bir süreden sonra bildirim vermeyi bırakıyordu. Son dönemler de inatla çıkıyor. En azından antivirüs kurulana kadar saniye başı çıkıyor. Umarım yukarıdaki çözüm sorununu çözer. Ben Windows 10 2004 sürümünü kullanıyorum. Bu tip bildirimler almıyorum. Ancak nasıl kapattığımı hatırlayamıyorum...

• Thanks 1

• Cyph3r changed the title to Windows Duvarı Ve Ağ Koruması Bildirim Kapatma Sorunu
deli_petro06, 19 saat önce yazdı:

Bir forumda bu şekilde bir öneri yapılmış.

Öncelikle Denetim Masasına girin. Sağ üst köşede Görüntüleme Ölçütü yazan yere tıklayıp Küçük Simgegeler yazanı seçin. GÜVENLİK VE BAKIM yazan yeri tıklayın. Açılan ekrandan sol üst tarafta GÜVENLİK VE BAKIM AYARLARINI DEĞİŞTİRİN yazan yeri tıklayın. Açılan menüden işaretli olanların işaretlerini kaldırın Tamam' ı tıklayıp çıkın. Yalnız orada bazı tikler kaldırılmıyor onlara müdahale edemiyoruz. Ancak kaldırılabilen tikleri kaldırdığınız da masaüstü sağ alt köşede dediğiniz ileti bildirimleri gelmez...

Demiş ve sonraki yorumlar da sorunun düzeldiği yazılmış.

Maalesef bazı servisleri kapatabilmek için ek ayarlar gerekebiliyor. Normalde Kayıt Defterinden kapatınca birkaç kez uyarı veriyordu. Çarpı işaretine basıp kapatınca, bir süreden sonra bildirim vermeyi bırakıyordu. Son dönemler de inatla çıkıyor. En azından antivirüs kurulana kadar saniye başı çıkıyor. Umarım yukarıdaki çözüm sorununu çözer. Ben Windows 10 2004 sürümünü kullanıyorum. Bu tip bildirimler almıyorum. Ancak nasıl kapattığımı hatırlayamıyorum...

Cevabınız için teşekkür ederim.

Aynısını yapmama rağmen bildirim sürekli geliyor. Rahatsız etme moduna bildirim ekranda görünmüyor ama işlem merkezine yine düşüyor. 

Sanırım çok acemiyim. Şu küçük sorunu düzeltemedi ya... 

Sistem hazırlayan arkadaşlar bunu nasıl engelliyor acaba