Jump to content

Wifi Güçlendirici

Share

Recommended Posts

wifi lap top baglantı hızı ilk önce  11 mps gösteriyordu: ttnet üyeliğim 100  mps,   sınırlama yok anlamadım neden düşük diye. gecen gün bu konuyu acmıştım. "access point" önerdiler. bugün son kez bir bakayım ayarlardan mı dedim  bilmiyorum bu hız neden düşük dedim. sonra laptop modem yanına götürünce Hız 46 mps oldu. Hemen gidip Wifi Güçlendirici alacagım 

speed test.PNG

22.PNG

• Like 1

cevap için tesekkurler

bu gün Teknosa dan resimdeki TP Link RE 205 model güçlendirici aldım.evde kurmaya çalıştım bit türlü başaramadım.

önceki gibi evin aynı noktasından wifi de gözüktü şifre girdim tekrar ana modem şifre istedi onuda tusladım ama sadece wifi de ana modem gözüktü. tplink güclendirici kayıp oldu, sonra tp linki reset ettim ana modemi reset ettim yine aynı sonuc oldu. yani laaptop tan tplink güçlendiriciye giremedim. FAKATT. yeni aldıgım TP link güçlendiriciyi fisten cıkarttım ana Modeme baglandım cep tlf. dan speed test yaptım 26 mps cıktı,lap top test yaptım 2,6 mps download cıktı.  yani dünkü gibi oldu. sadece LAP TOP hızı 2,6 mps oluyor oglumun iphone 28 mps benim samsung note5 26 mps LAPTOP 2,6 mps. laptop daki realtech family controller  kaldırdım. kapatıp actım LAPTOP yine aynı sonuç 2,6 MPS. unutmadan sunuda soyleyim. LAP TOP ana modemin yanına götürdüm 15 Mps  cep telf modem yanında 26 Mps

cep telefonuda modem yanıda olsa diger odada olsa 26Mps hız. dünkü hız yok o zaman 269 tl aldıgım güçlendiricinin bir anlamı yok.cunku güçlendirici ne alabilir ise onu verecek cep telf.26 Mps alıyor ise tp link guclendiricide 26 alır herhalde düsünüyorum. geri iade mi etsem ? yoksa bir yolunu bulup TP link calıstırıp ne hız verecek onumu arastırsam ?

Please register to see this content.

Edited by akincaglar

vegünün sonunda yapabildim.

TP link güçlendirici KABLOSUZ 19 Mps

Elektrik prizinde takılı olan ve ana modemden Kablosuz sinyal alan TP Link Güçlendiricinin altındaki ethernet girisine  KABLO yu takıp  94 Mps aldım. dolayıyısı ile Ana Modeme baglantı kurmadan aradaki aparat ile 90 mbps üzeri hız aldım. bu gün ilk günüm önümüzdeki günlerde rahatsız edici bir şeyler olur ise sizi bilgilendiririm.

maksatım: benimgibi wifi ile baglantı yapmak zorunda kalanlar yani Kablo ile ana modeme ulasamayanlar Wifi güclendiricisi almak ister ise fikirleri  olsun diye dusundum

Please register to see this content.