Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Acer Nitro 5 An515-55-53sf Leptop Wi̇n10 1903pro Kurdum Touchpad Hatali

safranbey
 Share

Recommended Posts

Acer Nitro 5 AN515-55-53SF LEPTOP VAR  WİN10 1903PRO KURDUM TOUCHPAD ÇALIŞMIYOR 

İNTERNETTEN SON DRİVERLARINIDA İNDİRDİM BİOSTA GÜNCELLEDİM FAKAT NE YAPTIYSAM BİR TÜRLÜ ÇALIŞTIRAMADIM 

FİRMA WİN10 HOME KURULUMU YAPIN DEMİŞ

KURDUĞUM WİNDOWSTA TOUCHPAD'İ ÇALIŞTIRMA ŞANSIM VAR MI ?

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR .

Aygıt yöneticisinde ünlemle başlayan driver'ı varsa sağ tık > özellikler > ayrıntılar > donanım kimliklerini google'de aratın indirin.

Eğer olmuyorsa driverpack online indirip kurmasına izin verin. Onun driver arşivi çok geniş muhtemelen kurar.

• Like 1

senyor3, 2 dakika önce yazdı:

Aygıt yöneticisinde ünlemle başlayan driver'ı varsa sağ tık > özellikler > ayrıntılar > donanım kimliklerini google'de aratın indirin.

Eğer olmuyorsa driverpack online indirip kurmasına izin verin. Onun driver arşivi çok geniş muhtemelen kurar.

Driver tanıma tanımama ile ilgili bir sorun değil tanımamış driver yok 
sadece Pc de Touchpad çalışmıyor onun hakkında bilgisi olan var mı diye paylaşmak istedim. 

safranbey, 4 dakika önce yazdı:

Driver tanıma tanımama ile ilgili bir sorun değil tanımamış driver yok 
sadece Pc de Touchpad çalışmıyor onun hakkında bilgisi olan var mı diye paylaşmak istedim. 

Evet aynı sorunu lenovo ile yaşadım. Driverda sorun gözükmüyordü ama touchpad çalışmıyordu, driverpack online ile tarama yaptırıp güncellemeyi deneyin o zaman çözülecektir.

• Like 1

senyor3, 30 dakika önce yazdı:

Evet aynı sorunu lenovo ile yaşadım. Driverda sorun gözükmüyordü ama touchpad çalışmıyordu, driverpack online ile tarama yaptırıp güncellemeyi deneyin o zaman çözülecektir.

Onuda deniyorum Kurulum oldu Fn F7 Touchpad tusuna bastığım zaman aktifleşiyor ve kapanıyor ama Touchpad yine çalışmıyor.
Muhtemelen bu pc Pro ya uyumlu değil adamların dediği gibi win10 Home kuracağım yazılım proya uygun yapmamışlar 
İlgi alakanız için teşekkür ederim.

boşuna ugraşma Windows 10 1903 ile 1909 ve daha öncesi sürümlerde yeni nesil touch pad çalışmıyor

çözümü çok kolay 
lütfen windows 10  için    2004 veya sonrası 2009 gibi güncel iso sistemleri ile kurun çalışacaktır...
sorun kesin çözülecektir

Edited by datasoft__63
  • Like 1

datasoft__63, 36 dakika önce yazdı:

boşuna ugraşma Windows 10 1903 ile 1909 ve daha öncesi sürümlerde yeni nesil touch pad çalışmıyor

çözümü çok kolay 
lütfen windows 10  için    2004 veya sonrası 2009 gibi güncel iso sistemleri ile kurun çalışacaktır...
sorun kesin çözülecektir

Teşekkür ederim

senyor3, Bir saat önce yazdı:

Driverları kaldırıp DriverPAck Online ile kurulum yaptım Touchpad çalıştı çok teşekkür ederim. Konu kapanmıştır Hayırlı günler dilerim.

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
safranbey, 10.02.2021 - 14:07 yazdı:

Acer Nitro 5 AN515-55-53SF LEPTOP VAR  WİN10 1903PRO KURDUM TOUCHPAD ÇALIŞMIYOR 

İNTERNETTEN SON DRİVERLARINIDA İNDİRDİM BİOSTA GÜNCELLEDİM FAKAT NE YAPTIYSAM BİR TÜRLÜ ÇALIŞTIRAMADIM 

FİRMA WİN10 HOME KURULUMU YAPIN DEMİŞ

KURDUĞUM WİNDOWSTA TOUCHPAD'İ ÇALIŞTIRMA ŞANSIM VAR MI ?

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR .

1903 v1 sürümünün MSDN versiyonunda pek çok hata ile karşılaştım (Eğer MSDN v1 kurmuş isen). MSDN versiyonu hatalı çıkan tek Windows  10 sürümüdür. Ya 1909 ya da 1809 v3 versiyonlarını Defendersiz kullanmanı öneririm. Memnun kalırsın.

• Like 1

datasoft__63, 11.02.2021 - 11:41 yazdı:

yeni sürüm varken 
neden eski sürümlerle uğraşıyorsunuz 
yeni sürüm daha verimli daha performanslıdır ...
yine de kolay gelsin ...

Bir daha kine üst sürümü deneriz saygılar.

SoNKraL_, 11.02.2021 - 18:02 yazdı:

öyle bir makine 1903 kurmakla hata etmişsiniz bu yüzden olabilirmi 20h2 yani 2009 sürümünü kurun problemsiz kurulacaktır.Touchpad sorununuzda çözülecektir.

DriverPack ile sorunu düzelttim bir daha ki sefere üst sürümü kurarız saygılar.

testerosso, 12.02.2021 - 01:58 yazdı:

Touchpad sürücüsünü yüklemeden önce lütfen Serial I/O sürücüsünü yükleyin.

Bunun denedinmi?   

Ardından Touchpad driverini yükleyeceksin

Please register to see this content.

Sorunu çözdük saygılar.

zazabager, 06.03.2021 - 02:28 yazdı:

1903 v1 sürümünün MSDN versiyonunda pek çok hata ile karşılaştım (Eğer MSDN v1 kurmuş isen). MSDN versiyonu hatalı çıkan tek Windows  10 sürümüdür. Ya 1909 ya da 1809 v3 versiyonlarını Defendersiz kullanmanı öneririm. Memnun kalırsın.

Teşekkür ederim saygılar.

firtinax, 06.03.2021 - 10:45 yazdı:

20H2 kur. 10.nesil core işlemci ve chipsetli bir-iki bilgisayarda başıma geldi.

Pro ya da Home fark etmez.

Teşekkürler saygılar.

AdnanGumus, 06.03.2021 - 11:36 yazdı:

genelde Windows 10 Home kurulu gelir 1903 yülemeseydin 20h2 yükle eski cihaz olsaydı derim 1093 ve alt sürümler eski cihaz için sürüleri kendi sitesinden indir 10. nesil cihazla yakışmaz abimin 7. nesil pc sine en son 20h2 kurdum sonun da daha format atmıyacagız  şıkır şıkır çalışıyor kolay gelsin iyi forumlar 

Şimdilik driverpack ile sorunu çözdük bir dahakine 20h sürümünü kurarız Teşekkürler saygılar.

• Like 2