Jump to content

Google Ve ürünleri Sizi Nasıl Takip Etmiş Görün, Etkinliğinizi Silin?

kadetti
 Share

Recommended Posts

Google nin hakkınızda tuttuğu kayıtları görmek için , etkinliğim sayfasınına gidin .

https://myactivity.google.com/    

Gün, gün  googlenin hakkınızda tuttuğu kayıtları burda görmelisiniz.İşi abartmışlar bence.

Solda yer alan, etkinlik silme ölçütünü seçin.

1234230660_2021-2-1811-44-55.jpg.5605d0d63e13ae5f608a579abcfce297.jpg

Ve burdan Tüm zamanları seçip silin.Yada isteğinize göre seçeneklerden biriyle işlem yapın.

668376121_2021-2-1811-46-41.jpg.76898fd88f3a94e78c57ffcb8d132efe.jpg

Ayrıca açtığımız sayfada ki ayarları yapılandırarak takibi önceden engelleyebilirsiniz.

1971412453_2021-2-1811-51-37.jpg.dc76962300bba5d51e3da50e290e5bd2.jpg

İsterseniz bu sayfaya tıklayıp manuel olarak ulaşmadıkça kaydedilmesini de otomatik sil seçeneğiyle, engelleyebilirsiniz.

https://myactivity.google.com/item?restrict=waa&hl=tr&utm_source=udc&utm_medium=r&utm_campaign=

1336368340_2021-2-1812-19-50.jpg.66f3eb8d2a6fab39f7b0383c31b5d802.jpg

Edited by kadetti
  • Like 5

Hemen her tarayıcı açtığımda bu işlemi uyguluyorum. Geçmişi siliyorum. Pek işe yarıyor mu bilmiyorum. Bu aralar hepimizin kullandığı Brave tarayıcısıyla alakalı şeylere bakıyorum. Hepimiz kullanıyoruz ancak o kadar çok skandallara karışmış ki, braveden de vazgeçeceğim. M.Edge ve Brave tarayıcılarıyla aynı sitelere giriyorum. M.Edge de 10 çerez çıkıyorsa Brave' de 50-100 çıkıyor. Yani aynı sayfalarda dolaşmama rağmen 10-20 katı kadar çerez farkı var. Google' nin yanında Brave'ye de bir bakmak lazım...

+ekleyeyim. Google etkinlik silme ölçütü geçmişi, çerezleri silmiyor. Onları ayrıca tarayıcıdan silmeniz gerekiyor. Çoğu kişi google silme ölçütüyle geçmiş, çerezlerin silindiğini sanıyor...

Edited by deli_petro06
  • Like 2
  • Haha 1

Evet, Chromium ve Cent kullanıyorum bu aralar, Firefox kral zaten gizlilik anlamında.Chrome tabanlıları kesinlikle,eklentilerle kontrollü kullanıyorum.(adguard,https everyone,click&clean...vb.)

Aslında, en iyisi ungoogled chromium

ama mecburen google'la çalışmak zorundayım.

Edited by kadetti
  • Like 1

Bu arada tüm chrome tabanlılarda olur sanıyorum Google chrome ve Chromium da sorunsuz oldu ama Ms edge ve diğerlerini denemedim,

Tarayıcınıza masaüstünde bir kısayol oluşturun.Sonra oluşan kısayola sağ tıklayıp özelliklere girin, 

Hedef bölümünde yazan ....chrome.exe den sonra bir boşluk bırakın ve alttakileri ekleyip kaydedip kapatın.

--enable-features=PasswordImport --force-dark-mode --disable-sync

ilk -- den sonra gelen kod  parolaları içeri aktar seçeneğini açar.

ikinci -- den sonra gelen  siyah temayı aktif eder.

üçüncü -- den sonra gelense eşitleme özelliğini kapatır.

Sonra oluşan kısayola ne zaman tıklarsanız böyle başlar.

Varsayılana dönmek için,

Bu kodları chrome.exe den sonra silip, öyle kaydederseniz kısayol tekrar varsayılana döner.Yada bu kısayolu silip yeni oluşturabilirsiniz.

Unutmayın her -- den öce bir boşluk olacak.

267116665_2021-2-1815-37-46.jpg.ddae9fbcba53fe86915ba21bc5ae9aef.jpg

• Like 2