Jump to content

Bilgisayar Açılırken Boot Olmuyor

ozyol

Recommended Posts

Bilgisayara format attım ve ghost 2003 ile yedeğini almaya çalıştım. Ancak goost 2003 hata verdi ve bende format attığım bir cd ile yeniden başlattım ( PXP_LiteV3_AIO ) ve başlangıç seçeneklerinden ntldr fix ile bilgisayarı güvenli kipte açtım. Sonra ghost 2003 programın yarattığını zannettiğim hdd yi 7 mb bölerek yarattığı bir bootlu başlangıç bölümünü sildim. ve görünüşte herşey normal.

Açılışta "reboot and select proper boot device or insert boot media in selecter boot device and press a key" diye bir hata veriyor. yani cd desteği ile açtığımda herşey normal sadece başlangıçta bu hatayı veriyor.

normal bir sp2 cd si ile yeniden onarmayı denedim ancak sorun yine aynı. Onarma yapıyor yanlız başlarken hep bu cd yi kullanarak ntldr fix yaparak açmam gerekiyor.

Güvenli kipte açtım ve bilgisayarım-özeliklikler-gelişmiş-başlangıç ve kurtarma seçeneklerinde sanırsam herşey normal görünüyor.

Benim başlangıçta yeniden işletim sisteminden başlatmak için yapmam gereken birşeyler var mı?

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Xp cd inden onarma ve kurtarma konsolunu açtım. Kurtarma konsolundan chkdsk , chkdsk /p , ... /f, mbrfix, boot...

hiçbiri bilgisayar açılırken başlangıç olarak işletim sistemini yapmaya yetmedi yada yapamadım :) .

Son çare olarak ise format atmayı uygun gördüm.

Xp cd inden onarma ve kurtarma konsolunu açtım. Kurtarma konsolundan chkdsk , chkdsk /p , ... /f, mbrfix, boot...

hiçbiri bilgisayar açılırken başlangıç olarak işletim sistemini yapmaya yetmedi yada yapamadım :D .

Son çare olarak ise format atmayı uygun gördüm.

Herşeyde format atma diyecektim atmışın bile :)

Saygılarımla ;

Nomwe

• 2 hafta sonra ...

ORADA BİR MEDYA BULUNMADI HERHANGİ BİR TUŞA BASIN DİYO FLOOPYDE BİR İÇİNDE AÇILIŞ BOOT DOSYASI OLAMAYN BİR DİSKET UNUYMUŞ OLABİLİRSİN

HARDDİSKİNİ BİRİNCİL SÜRÜCÜ SEÇ VE NTLDR.FX Sİ ÇIKAR Bİ ÖYLE DENE

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...