Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

File Menu Tools 8.4.1 Sürüm 182 Türkçe Final (64 Bit)

Share

Recommended Posts

Diyecek bir söz kalmamış, sağ kulakçık olsun yeter artık, başka hiçbir program kurmaya gerek yok. eline sağlık @YAGMURADAM.

Bir ara başka ne gibi programları ekleyebiliriz buna diye bir araştırma yapayım.

• 2 hafta sonra ...

FileMenu Tools Sürüm 14 (150 işlevli)

Sürüm hakkında bilgiler:

145 işlevli sürüme aşağıdaki belirtilen özellikler eklenmiştir.

1.Google translate(Ana ekranda):Google translate alt yapısını kullanarak farklı dillerdeki metinleri yine farklı dillerdeki metinlre çevirebilen bir programdır.İnternetiniz yoksa bu program çalışamaz.

2.Dir Html(Özel araçlarım menüsünde):Bir klasör içine girin ve bunu çalıştırın.Klasör dizin içeriğini index.html olarak o klasörün içine atacaktır

3.resource extract:exe,dll,cpl ve ocx uzantılı dosyalardan simge bmp ve diğer dosyaları almak için kullanabilirsiniz.

4.Sürücü adını değiştir(Özel sistem araçları alt menüsünde).:Hardisklerinizin ve cd/dvd sürücülerinizin adını değiştirmede kullanabileceğiniz bir programdır.Sürücü harfini seçip ismini yazın ve işlemi tamamlayın.

5.İşlemci Sıcaklığını göster(Özel Sistem araçları menüsünde):İşlemci sıcaklığını gösterir.Güvenli sıcaklık ayarını yaptığınızda bu sıcaklık geçildildiğinde sistemi otomatik kapatır.Bu ayarını size bıraktım.

Güncellemeler:

1.Picpick tools 1.8.1 Sürümüne güncellendi

2.Notepad 5.4.3 Sürümüne güncellendi

3.Exa Radyo 3.1 sürümüne güncellendi.

Gülegüle kullanın.Saygılarımla

Özel not:Bazı programların çalışması için net framework serisi kurulmuş olmalıdır.Size tavsiyem bunun yanında directx ve java yı da kurunuz.Bunlar temel programlardır.

Rarlı Dosya boyutu: 95 mb tır.

İndirme adresi:

Please register to see this content.

FileMenu Tools Sürüm 15 (152 işlevli) Türkçe

Program hakkında bilgiler:

Bu sürüme 150 işlevliye göre 2 yeni özellik eklenmiştir.

1.nrg imajımı iso ya çeviricimi aç

2.mdb dosyalarımı aç

Güncellemeler:

1.File Menu Tools, 5.7 sürümüne güncellendi

2.İrfan View, 4.25 Türkçe sürümüne güncellendi(Eklenti dahil)

3.VMWare ThinApp, 4.0.3.3313 sürümüne güncellendi.

4.XN View, 1.96.2 sürümüne güncellendi.

5.İobit Smart Defrag, 1.20 sürümüne güncellendi.

Rarlı Dosya boyutu: 96.2 mb tır.

İndirme adresi:

Edited by YAGMURADAM

• 3 hafta sonra ...

FileMenu Tools Sürüm 16 Vista-Windows7

sxp0z5.jpg

152 İşlevlidir.

Arkadaşlar bu sürümü Vista SP2 ve Windows 7 içindir.XP'de de çalışmaktadır.Programda bazı değişiklikler ve güncellemelr yapıldı.Bunlar şunlardır

Değişiklikler:

1.Google Translate yerine Cavell Metin Çevirici Eklendi.Sebebi daha işlevsel olması.Cavell'e teşekkür ederim.

Güncellemeler:

1.Picpick Tools, 2.0.1 sürümüne güncellendi.

2.dirhtml,4.8.3 sürümüne güncellendi.

3.Tinypick-İmageshack,1.52 sürümüne güncellendi.

4.Notepad++, 5.4.5 sürümüne güncellendi.

5.İstool ,5.3.0 sürümüne güncellendi.Türkçe dil paketi eklendi(dil paketi alıntıdır)

Not:152 işlevin tamamını vista ve windows 7 de deneme şansım olmadı.Bu sürüm xp,vista ve windows 7 de başarıyla kurulmuştur.vista ve windows 7 de

çalışmadığını gördüğünüz bir işlev olursa bana bildirin ki gerekli düzeltmeleri yapmam şansım olsun.Beta sürüm değildir bu.Sadece kullanıcı deneyimine göre programın bundan sonraki

sürümleri kontrol edilip düzenlenecektir.Elinizin altında güzel işlevsel minik programlar varsa benimle paylaşırsanız onu da bu programa ekleyebilirim.Yapıcı eleştirilerinizi her zaman beklerim.

Rarlı Dosya boyutu:98.5 mb tır.

İndirme adresi:

• 3 hafta sonra ...

Sevgili yağmuradam emeklerine ve ellerine sağlık.

bir sorum olacak sağ tuş uzmanlarına

Acrobat pro da otomatik olarak sağ tuşa eklenen ve web sayfasındaki "seçilen kısmı pdf ye çevir" ve "önceki pdf ye ekle" seçeneklerinin

benzerini nitro pdf için yapmak istiyorum.

adszcfx.jpg

aslında nitro pdf bir printer olarak görev yapıyor. yani "seçili metni nitro pdf ile yazdır"

eklemek istiyorum. çok mu zordur. yol gösterirseniz sevinirim...

FileMenu Tools Sürüm 16 Vista-Windows7

sxp0z5.jpg

152 İşlevlidir.

Arkadaşlar bu sürümü Vista SP2 ve Windows 7 içindir.XP'de de çalışmaktadır.Programda bazı değişiklikler ve güncellemelr yapıldı.Bunlar şunlardır

Değişiklikler:

1.Google Translate yerine Cavell Metin Çevirici Eklendi.Sebebi daha işlevsel olması.Cavell'e teşekkür ederim.

Güncellemeler:

1.Picpick Tools, 2.0.1 sürümüne güncellendi.

2.dirhtml,4.8.3 sürümüne güncellendi.

3.Tinypick-İmageshack,1.52 sürümüne güncellendi.

4.Notepad++, 5.4.5 sürümüne güncellendi.

5.İstool ,5.3.0 sürümüne güncellendi.Türkçe dil paketi eklendi(dil paketi alıntıdır)

Not:152 işlevin tamamını vista ve windows 7 de deneme şansım olmadı.Bu sürüm xp,vista ve windows 7 de başarıyla kurulmuştur.vista ve windows 7 de

çalışmadığını gördüğünüz bir işlev olursa bana bildirin ki gerekli düzeltmeleri yapmam şansım olsun.Beta sürüm değildir bu.Sadece kullanıcı deneyimine göre programın bundan sonraki

sürümleri kontrol edilip düzenlenecektir.Elinizin altında güzel işlevsel minik programlar varsa benimle paylaşırsanız onu da bu programa ekleyebilirim.Yapıcı eleştirilerinizi her zaman beklerim.

Rarlı Dosya boyutu:98.5 mb tır.

İndirme adresi:

yagmuradam kardeşim not 32 bunu indirtmiyor truva atı flan bulundu vesayre diyor

sürüm 16 yı kullanıyorum. sistem win7.

güzel çalışıyo. teşekkür ediyoruz.

tek bi sorun yaşadım. bi dosyayı depositfiles a yükledim. sonuçta başarılı oldu ama artık nereye sağ tıklarsam upload deposit files yazısı çıkıyo.

bundan nasıl kurtuluruz ?? inşallah bi çözümü vardır.

Saygılarımla :)

sorunu hallettim gözümden kaçmış. programın genel ayarlar kısmında bi yer bununla alakalıymış. sonraki sürümde bu tiki kaldırır mısınız. iyi akşamlar.

Edited by droy

• 5 ay sonra...

FileMenü Tools Türkçe Sürüm 17

2w20abd.jpg

Arkadaşlar bu benim kullandığım sade sürümdür.Windows7 ve XP de sorunsuz çalışır.Sanırım vistada da sorunsuz çalışır.Onda denemedim ama.Bu sürüme sade dediğime bakmayın.Yine çok sayıda güzel işlevi barındırıyor.

Hatta daha önceki kapsamlı olan sürümlerde bile olmayan özellikler taşıyor.

Bu özellikler şunlardır.

1.Klasöre kopyala ve klasöre taşı:

Bildiğiniz reg dosyası değildir bu.Belirlediğiniz klasörlere sisteminizin herhangibi yerinden dosya veya klasörünüzü kopyalayabilir veya

taşıyabilirsiniz.Program kurulduğunda benim sistemime ayarlıdır.O nedele ayarlar kısmına girip seçtiğiniz klasörün adresini

benimkinin adresiyle değiştirin.Bunu kopyala ve taşı içinde yapın.Klasörünüzü adını verbilirsiniz.Yeterki adresi doğru olsun.

qqbspi.jpg

2.Sistemim Kapat,Yeniden başlat veya kullanıcı değiştir:Bu 3 komut vasıtasıyla işletim sisteminizi kapatabilir,yeniden başlatabilir veya kullanıcı değişir komutu verebilirsiniz.

Bu 3 komutta esasen windowsun kendi komutudur.Sisteminize hiçbir şekilde zarar vermez.Bu 3 dosya için sk8erboi'ye teşekkür ederim.

O bana vermişti.Teşekkürler arkadaşım.

Programa bir dosyanın veya klasörün oluşturulma tarihini yeniden düzenleyen minik bir program ve büyük-küçük harf değiştiriciyi ekledim.Metni içine kopyalayınca o size 3 farklı biçimde yazılmış(hepsi büyük,hepsi küçük,cümlenin ,ilk harfi büyük)

olarak veriyor.

Arayüzde biraz toparlama yaptım.Sık kullanabileceğinizi doğrudan verirken daha az kullanacağınızı ise alt klasör içinde verdim.

Filemenüye rapid uploaderin son sürümünü ve RapidQueuer 2.4.2 de ekledim.Resource tuner 1.99 r6 sürümüne ve restorator 2009 Türkçe(Rokobozz arkadaşıma teşekkür ederim.Programı ondan aldım.) sürümüne güncellendi..

Tinypic uploader ise 2.0.2 sürümüne güncellendi.Bu program taşınabilir olarak eklenmedi.windows7 de hata verdi çünkü .Onun yerine doğrudan filemenü tools içine kuruldu.

O nedenle ilk açtığınızda ayarlarını kendinize göre yapın.

Bazı dosyaları sildim.Örneğin windows güncellemeleri göster gibi.

Diğer özelliklerini indirip siz keşfedebilirsiniz...

Son olarak bu programın hazırlanmasında bana kaynak dosyaları ve de nasıl yapacağımı detaylı anlatan Akozdemir arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Programlarını alıpta burada isimlerini vermediğim arkadaşlarıma da müteşekkirim.

Rarlı Dosya boyutu: 21 mb tır.

İndirme adresi:

veya

NOT:Bir önceki sürümünü kullanlanlarda önceki sürümü kaldırdığı halde menüde karışıklık sorunu yaşayan arkadaşım varsa aşağıdaki eklenti yoluyla verdiğim programa ait reg dosyası içeren arşivi indirip arşivden çıkarsın.Sonra programın ayarlar kısmını açsın.Sol üst köşeden Dosya>Ayarları al

deyip bu reg dosyasını göstersin.Ve kaydetsin.Doğrudan reg dosyasına çift tıklayıp yapmayınız.

Bu reg ile ufak tefek yazıp hatalarını giderdim.Birde klasöre kopyalama ve taşımada D ve E diskini deekledim.Siz kafanıza göre komuutun adını ve kopyalanacağı veya taşınacağı klasörün adresini yapıştırın ilgili yerlere.Saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

File Menü Tools Sürüm 18

Bu sürümde pek fazla değişiklik yok aslında.Sistemde kullanılan bir kaç simgeyi değiştirdim.Bunun yanında bazı güncellemeler

ve tersine güncellemeler oldu.

Önce iyi tarafından başlayalım.

Kurulum ekranına mavi çerçeve üzerine tnctr nin ana logosu eklendi.Bundan başkaca reklamı da yok zaten

1.Cavell Metin Çevirici 2.0 sürümüne güncellendi.Cavelle'ime teşekkürü borç bilirim.

2.Exploreri Yeniden başlat uygulaması Bluelife Restart Explorer V1.0 ile değiştirildi.Menüdeki ismi yine aynı kaldı.Bluelife teşekkürü borç bilirim.

3.İki tariH arasındaki gün ay ve hafta farkını hesaplayan mini bir program tekrar konuldu.

4.exe,dll,ocx uzantılı dosyaların bileşenlerini(ico,png,bmp,diğer tüm kaynak verisi) aayrıştıran minik bir program eklendi

Tersine Güncellemeeler:

1.Restorator 2007 sürümüne geri alındı.Çünkü 2009 sürümü diye bir sürüm yokmuş.Yine deRokobozz arkadaşıma teşekkür ederim.

2Resource Tuner 1.99 R6 sürümünden sanırım R3 sürümüne indirildi.Çünkü bende sürekli onu açamam bu işime gelmez gibisinden hata verdi.

Rarlı Dosya boyutu: 18.6 mb tır.

İndirme adresi:

veya

Not:Rapid linkinde sanki sürüm 19 muş gibi görünüyor.Aslen 18 dir.Deneme yaparken bu ismi değiştirmeyi unuttum.

Her iki linkte aynı dosya vardır.

Ne virüsü arkadaşım?Bu program içinde virüs olarak veya başka bir ad altında zararlı yazılım olarak gösterilebilecek bir program yoktur.Aylardır kullanıyorum.Güvenlik programınızın yanılmasından başka birşey değildir.İçiniz rahat olsun.Saygılarımla

• 3 hafta sonra ...

FileMenü Tools 5.8 Türkçe Sürüm 19

Program 5.8 sürümüne güncellendi.Bu güncelleme ile 3-4 tane yeni komut gelmiş.Tam işlevlerini çözemedim.Sürüm 18 üzerine 4 yeni işlev ekledim.Bunlar aşağıdadır.

1.İnno setup 5.3.8 (iss uzantılı dosyalar için) İnno Setup ile aç

2.İstool 5.3.0.1 (iss uzantılı dosyalar için) İstool ile aç

3.Kolay yoldan kendi açılır sfx arşivi yapmanızı sağlayan makesfx programı(SFX arşiv oluşturucumu aç)

4.411 radyolu Radio Sure eklendi(siyah ve ahşap temalı)(İnternet Radyomu Aç)

Kaç işlevi var sorusuna yüzden(140 civarında) fazla diyebilirim.

Kurulumu xp ve windows7 denenmiştir.Sorunsuzdur.

Rarlı Dosya boyutu: 23.2 mb tır.

24liluw.jpg

veya

Not:Kusura kalmayın ardı ardına güncelledim.Saat 7.52 den önce indirdiyseniz son sürümü(eklenen 4 işlevli sürüm) yeniden indirmeniz gerekecek.

Edited by YAGMURADAM
4 yeni işlev eklendi

Kaç kez söylemem gerekiyor.Programda virüs yok.Kurulumdan kaynaklanan hatalı bir alarma var hepsi bu.Bazı programlar(exploreri kapatıp açana keylogger diyor)çalışma prensibi nedeniyle böyle bir uyarı veriyor.İçiniz rahat olsun.İçindeki programların tamamı güvenilir yerlerden ve kişilerden alınmıştır.Saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

Evet Bu Programla Sağ Menü Olayına Son Noktayı Koymuşsunuz..

Bu lanet sağ klik meselesi yıllardır programcıların bir kabusu olmuştur, dandik microsoft'un , dandik sağ menüsüne ilişkin doğru dürüst bir programı yoktur. Piyasada bulunan diğer programlar tam bir lanettir. Örneğin Fast Explorer süper lanet bir programdır.. (Resource Tools örneğinde olduğu gibi, Fast Explorer ile yapılmış, artık bi daha yeni yapılmış Fast Explorer menülerini kullanamazsınız, dandiktir çünkü...)

Bu son nokta oldu, baba programı paylaştığınız için teşekkürler...

wwwbeko Resource Tools programı bu sağ tuş menüde ilklerdendir.Ve benim gözümde gayet başarılı bir programdır.Bu kadar ağır eleştriyi haketmedi.Ben şahsen bu Resource Tools u kullamıyorum ama sürüm güncellenince indirip bakarım.c-ronaldo arkadşımız buna epey emek verdi.

Biraz da o açıdan düşünseniz....Saygılarımla

wwwbeko Resource Tools programı bu sağ tuş menüde ilklerdendir.Ve benim gözümde gayet başarılı bir programdır.Bu kadar ağır eleştriyi haketmedi.Ben şahsen bu Resource Tools u kullamıyorum ama sürüm güncellenince indirip bakarım.c-ronaldo arkadşımız buna epey emek verdi.

Biraz da o açıdan düşünseniz....Saygılarımla

Siz Bir Moderatörsünüz.. Sezar'ın Hakkını Sezar'a Vermelisiniz.. Eğer Siz Bir Moderatör Olarak Bu Denli Tepki Duyuyorsanız, Bizim Bu Formlarda Yaptığımız Katkıların Hiç bir Anlamı Yok Demektir.. Bu da Gösteriri ki, İşinize Gelmeyince (ki daha evvel yaşadım) Beni de Banlarsınız , Sesimizi Bastırdınız Sanarsınız ,Olmadı Mesajları da Silersiniz..Ne Oldu ? Bu Yapılanlar Sonucu Gerçek Bilgi Seviyesine Sahip Arkadaşlar Başka Formlarda Faydalı Oldular.. Sizin Kafanızdaki Doğrular Hep Doğru Olur Çünkü.. Uzatmayacam...Siz de Üstünüze Alınmayın.. Genel Gerçek Böyle..

Burada Ağır Bir Eleştiri Yok.. Dandik Olan Fast Explorer e Lanet Etmişim Zaten...Ve Bu Dandik Yapıyla Oluşturulmuş Resource Tools'u Hatırlatmışım Sadece...

Dandik Dememdeki Sebep, Gerçekten Dandik Olması !! Fast Explorer Bug larla Dolu Bir Yazılımdır.. Bir Yaptığınız Menü Bir Sistemde Çalışır, İkinci Yeni Yaptığınız Menü Bi Daha Çalışmaz.. Burada Extradan Özel Programlama Tekniği Kullanıp Fast Explorer'rı da Decompiler Edip Adam Etmeniz Gerekir..

Resource Tools Aracına Bir Ağır Hakarette Bulunmadım..

"Resource Tools u kullanmıyorum ama...." Demişsiniz... :rolleyes2:

Zaten Kullanamazsınız ki.. Fast Explorer daki buglar Yüzünden ,Resource Tools 'u Kurduğunuzda Bir Patlama Olacak, Sizin FileMenu Tools'ta kısmen yıkılıp göçüp gidecektir. Çoğu Ekledikleriniz Çalışmayacaktır.. (Bu Arada Resource Tools Zaten Çalışmayacaktır).. "Bu Kadar da Ağır Eleştiriyi Haketmedi.." Demişsiniz.. Demek ki ; Ağır Eleştiriden Siz de Teknik Olarak Nasibinizi Almadan Daha Fazla Karıştırmayacam...

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca ;

Bu Konuda ;

Sizin Teknik Bilgiyi Az Bilmeniz veya Bilmemeniz , Başka Bir Programla Oluşturulmuş Bir Programın "Sağ Tuş Menüde İlklerdendir" veya "Benim Gözümde Gayet Başarılı Bir Programdır" Demesi Normaldir.. (Ama Ben Sizin Bu Konuda Teknik Bilginizin Olduğuna İnanıyorum..)

Hep Sarıburma yediğinizde , Hiçbir zaman Baklavadan Haberiniz Olmaz, Sarıburmayı da Hep ilk Sanarsanız..

Başka Bir programla Oluşturulmuş Teknik Yönden Tamamen Hatalı Olan Bir Durumu Eleştirmeyi Maalesef Kabullenemiyoruz... Eleştirdiğimiz ve Hatayı Gösterdiğimiz İçin Teşekkür Almak Yerine Hep İtiliyoruz..

Neyse... Aslında Kendimi Hep Tutuyorum Karışmayacam Diye Ama Yapamıyorum :

Resource Tools Çok Emeklerle Hazırlanmış Özgün Bir Program Değildir.. Fast Explorer İle hazır olarak Yapılmış Kısayollar Gösterilerek Oluşturulmuş Kişisel (Dağıtıma da Uygun Olmayan-Çünkü Fast Explorer Kullanıyorsanız Ya Resource Tools'tan ya da Fast Explorer'dan Vazgeçmeniz Gerek) Anlamda Lazım Olan Programların Bir Araya Toplanmış Şeklidir. Bir Program Değildir..

Yani ; Fast Explorer İle Herkes Bir Takım Programları Bir Araya Toplayıp Kendine Göre Bu İşi Çok Çok Rahat Yapabilir.. İş Dağıtıma Gelince Gerçekten Emek İster.. Dağıtım Yapacaksanız; Biraz Terleyip Kod Yazmanız, Registry Kayıtlarıyla Oynamanız Az da Olsa Usta Olmanız Gerektirir.. Fast Explorer la Bu Denli Hazır Olan Bir Şeyi , Dağları Dünyaları Ben Yarattım Hissine Kapılacak Derecede Emeği de İçermez.. Nerdeyse Hiç Emek İçermez.. Bunun İspatını Yapıp Arkadışımızı Rencide Etmek İstemiyorum.. Sonuç İtibariyla Paylaşımda Bulunmuş.. Ancak İş; Ne zaman ki Bu İşi Böyle Olmaz-Şöyle Daha İyi Olur Dense , Hep Birileri Çıkıp Emekten Bahseder... Bu Tartışmalara Girmek İstemiyorum..

Paylaştığından ötürü arkadışımıza zaten teşekkürlerimizi sunuyoruz.. Teknik açıdan eleştirmek , Teknik Açıdan Gerçekten Emek Edilip Edilmediğini ve Hangi Yolu Kullanırsa Daha Başarılı Olduğu Konusunda Kendi Sayfasında da Eleştirmiştim, Teknolojinin Gelişmesi-Katkıda Bulunmak İçin Eleştirmek Hepimizin En Doğal Hakkıdır..

Edited by wwwbeko

• YAGMURADAM changed the title to File Menu Tools 7.8.2 Sürüm 111 Türkçe Final (64 Bit)
  • YAGMURADAM changed the title to File Menu Tools 8.4.1 Sürüm 182 Türkçe Final (64 Bit)