Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

File Menu Tools 8.4.1 Sürüm 182 Türkçe Final (64 Bit)

Share

Recommended Posts

kafama takılan bi nokta var

programların yol uzantılarını verirken c: sürücüsünü kullanmışsın yani xp yi d: sürücüsüne kursak sorun yaşayacağız

birde program bbende 1-2 defa takılmaya yol açtı programın tamamını kullanıpta deneyen başka arkadaş varmı.Sadece bende takılıyor diye milleti yanıltmış olmayım

kafama takılan bi nokta var

programların yol uzantılarını verirken c: sürücüsünü kullanmışsın yani xp yi d: sürücüsüne kursak sorun yaşayacağız

birde program bbende 1-2 defa takılmaya yol açtı programın tamamını kullanıpta deneyen başka arkadaş varmı.Sadece bende takılıyor diye milleti yanıltmış olmayım

Sitedeki bir çok modifiye xp ve katılımsız programlarda olduğu gibi buda C:\ sürücüsüne odaklı çalışıyor.Malum herkeste D:\ sürücüsü yok ama C:\ var.Bu yüzden C:\ sabit yapılıyor.Bence gayet normal bir durum.Bende önceki sürümlerde sorun olmadı.Son sürümü daha denemedim :)

Sürüm güncellemesi olmadı.Sürüm 6 da yazmayı unuttuğum bir özellik vardı.Onu yazdım o kadar.Ama merak etmeyin birkaç gün içinde 100 işleve çıkar.Şu an 3 eklenti daha buldum.95 oldu.Ama daha yayınlamadım.

Soruna gelince ben sorun almadım.Bilmiyorum bir arkadaşımda neden bu böyle hata verdi.Belki bazı programların çalışması için java,netframework gii eklentilere ihtiyaç duyuyyordur.Ben de kurulu olduğu için sorun almadım.

C diskine yöneltmemim sebebi kurulu xp lerin ezici olarak C diskine kurulmasıdır.Ama bununda çözüm yolu var.Programı yine kurun.Ayarlara girip tek tek C:\Program Files'i D:\Program Files olarak değiştirin.Ve yine C:\WINDOWS\system32 i D:\WINDOWS\system32 ve C:\WINDOWS\ yi de D:\WINDOWS\ olarak değiştirin.Kısaca C:\ yi D:\ olarak değiştiriniz.Sonrada ayarlarınızı kaydediniz.Ve reg uzantılı dosyayı saklayın.Lazım olduğunda kullanırsınız.Gerisi zaten aynıdır.Saygılarımla

Evet artık sistemde kurulu ve sorunsuz çalışıyor.Yagmuradam'ın dediği gibi bazı programlar netframe gibi programlara ihtiyaç duyuyor.Eksik yüklemeler burda ortaya çıkar.Sisteminizde mutlaka Java,Flash player,Shockwawe,netframework yüklü olsun.Aslında bunlarsız pc'de olmazya zaten :)

FileMenu Tools 5.6 Türkçe Sürüm 7 (95 işlevli)

Sürüm 7 hakkında bilgiler:

Sürüm 6 üzerine(92 özelik) 3 özellik eklendi.Bunlar şunlardır.

1.Masüstünü Göster(Bu nasıl gözümden kaçtı hala şaşıyorum kendime.)

2.Windows xp güncellemelerini göster.

3.Windows xp nin gizlediklerini göster:

Bu eklenti xp ye ait birçok bilgiye kısa sürede ulaşmanızı sağlar .Örneğin directx sürümünüz gibi.Bunun gibi yanılmıyorsam 50 nin üstünde özellik var.

2. ve 3. özellik windows hizmetleri alt menusu içindedir.

Son olarak gözden kaçan 2 hata düzeltildi.

avantis; Bu program sistemindeki simgelerin değişikliklere yol açması tuhaf bir durum.Tavsiyem yüklemeler sırasında bir işlem yapmayın.Güvenlik programınız da kapalı olsun.Ben belki 100 kez yükledim.Birkez bile böyle sorunla karşılaşmadım.Saygılarımla

Gülegüle kullanın.Saygılarımla

Rarlı Dosya boyutu: 52.2 mb tır.

İndirme adresi:

Please register to see this content.

@YAGMURADAM

Emek için teşekkürler.

Bitdefender 2009 kullanıyorum.

35mfrq0.png

Son bir kaç paylaşımda hep aynı uyarıyı alıyorum.Diğer sağ tık konularının birindede durumu iletmiştim.

örnegin Hedef bul tehlikeli bulunduğundan çalışmıyor.

------------------------

Daha öncede bu programın orjinalini kullanmıştım.Orda yaşadığım sorun bundada var.Sorun bu paylaşımın kurulunca Sag tık Winrar Klasöre çıkar vb. çalışmaz oluyor.

---------------

Paylaşım için teşekkürler...

Arkadaşlar ben winrarı kullanıyorum.Hiçbir sorun yok.Winrarın ne sağ tuş menusune yerleşmesine ne de çalışmasına bir zararı var.

Olsa ben de defalarca buna rast gelirdim.Hatta Winrarın 3.90 beta1 İngilizce sürümünü yükledim.Olduğu gibi sağ tuş menusune 4-5 tane menusunu ekledi.Sorun vermeden çalışıyordu.

2.si ise Hedef Bul da virüs veya zararlı bir yazılım yok.Belki çalışma mekanizması benzediği için zararlı kabul edilmiştir.Yaptığı iş sadece kısayolun hedeflediği dosya veya klasörü bulmak.Onun simgesini bile kendim yerleştirdim.Bu yanlış alarmdır.

Program 5 yıldız almış bir program.(Programın kendisi).Sanırım sizin güvenlik programınız aşırı hassas.Saygılarımla

Yağmuradam File Menu Tools un lite sürümünü yaparmısın? Norml bir bilgisayar kullanıcısına lazım olacak şeyleri eklermisin.

Bunlar Doğrudan Erişim. File Menü Tools a tıklayınca görünenler.

Masaüstünü Göster
Media Player'ı Aç
İnternet Explorer'ı Aç
Messenger'ı Aç
Winamp'ı Aç[/CODE]

Aşağıdakiler ise Klasör halinde

Resim Menüsü:

[CODE]Resmimi TinyPic'e Gönder
Resmimi İmageShack'a Gönder
Resimi Boyutlandır
Resime Mühür Vur
Seçili Dosyanın Simgelerini Göster ve Çıkart
Simgesini Değiştir[/CODE]

Birlikte Aç Menüsü:

[CODE]Not Defteri İle Aç
Paint ile Aç
Winrar ile aç[/CODE]

Ayarlar Menüsü:

[CODE]Denetim Masası
Görüntü Özellikleri
Program Ekle Kaldır
Aygıt Yöneticisi
Otomatik Güncelleştirmeler[/CODE]

Edited by himmgarip

Arkadaşlar bunu kendinizde yapabilirsiniz.Ayarlar bölümüne girin.Size göre gereksiz olanları üst menüden silin.Sonrada ilişkilendirilmiş programını lovesoft içinde bulup silin.

Kendinize özel yapmak istiyorsanız ayar menüsünde yeni komutu seçip programın adını dosya ilişkilendirmelerini yapın(dosya uzantıları arasına virgül koyun jpg,png,tiff)Sonrada bu dosya uzantılarıyla ilişkilendirdiğiniz programın exesinindosya adres yolunu program satırına yapıştırın.Aşağıdaki resmi bir inceleyin.Size fikir verecektir.Saygılarımla

2lszndc.jpg

Selam. Çalışmaların için teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Daha önce Resource Tools (C-Ronaldo Yapımı) programını kullanıyordum.

Yapmış olduğun çok daha gelişmiş ve kullanışlı bizlerinde ilave yapabilmesi çok iyi.

Resource Tools içinde upload (resim ve dosya upload) vb. eklentiler vardı.

Önceki sürümlerde bu tarz eklentiler yoktu sanırım yada gözden kaçırmış olabilirim.

Yeni düzenlemende bunlarıda ekleme imkanın olurmu .

Dediğim gibi bizlerde anlatımında belirttiğin gibi ilave edebiliriz ancak seninki katılımsız ve bütün halinde olacaktır.

Saygılar...

FileMenu Tools 5.6 Türkçe Sürüm8 (103 işlevli)

Program hakkında bilgiler:

Sürüm7 üzerine 8 işlev daha eklendi.Bunlar şunlardır.

1.Gelişmiş Panomu aç:

Normal windows panosundan daha gelişmiştir.Onlarca metin,dosya ,klasörü içinde saklar.Ve onu yeri geldiğinde uygun yere kopyalamanızı sağlar.

2.Flv Video Dönüştürücümü aç:

Son derece sade bir programdır.Sadece youtubenin flv uzantılı videolarını birleştirir.Video birleştirmede tekrar kodlama yapılmadığı için birleştirme işlemi

saniyelerce içinde biter.Oluşan dosya bozuk olmuyor.Ne zamandan beri bunu arıyordum.

3.İnternet Radyomu Aç

ExaRadyo programı vasıtasıyla yüzlerce radyoyu dinleyebilirsiniz.Program hem Türkçe ve hem de arayüzü çok şıktır.

4.bat >exe dönüştürücümü aç.

Çalıştırılabilir bat uzantılı dosyanızı exe uzantılı hale getirir.exe yi yaparken simge de atayabiliyorsunuz.

5.İstool'u aç

iss uzantılı dosyaları açarak çeşitli düzenlemeler yapmanızı sağlayan bir programdır.Özellikle kurulum veya katılımsız dosya hazırlayanlar için gayet güzel bir

programdır.

6.İnno Setup u aç.

Dosyaları hazırlanmış programınızı kuruluma hazır hale getirmenizi sağlar.

7.WM Ware2yi aç

Taşınabilir program yapmak isteyenlere özel bir programdır

8.Autoscript(Alt Menu)

script(au3) dosyalarınızı düzenlemenizi sağlayan bir programdır.Bu alt menuye ben 4 tane programını ekledim.Dilerseniz sizlerde ekleyebilirsiniz.

1.AutoScript Programımı Aç:Autoscript programını açar.

2.au3 >exe programımı aç : au3 scriptinizi ,exe dosyasına çevirir.Dilerseniz bu exeye simge de koyabiliyorsunuz.

3. exe dosyamı au3 formatına çeviricimi aç : au3 den yapılmış exe dosyalarına bileşenlerine ayırır.

4.Makro kaydedicimi aç:Bilgisayarda yaptığınız işlemleri(klavye ve fare ile) kaydederek onu au3 olarak kaydeder.Böylece aynı işlemi tekrar yapmakistediğinizde makroyu çalıtırmanız yeterlidir.

Rarlı Dosya boyutu:78 mb tır.

İndirme adresi:

95 işlevliyi indirip addon yaptıktan sonra deneme amaçlı bir xp yaptım.Sanal da denedim..Gayet düzgün çalışıyor.İşte kanıtı.. İlk açılış görüntüsü..Programımız kullanıma hazır... Elie sağlık Yagmuradam...

fmt.png

FileMenu Tools Programının SağTuş Menusunu Nasıl Türkçe Yaparım

Arkadaşlar Filemenu tools programını yüklediğinizde sağ tuşunuza file menu tools yazan bir menu bırakıyor .Şimdi biz onu Türkçe yapacağız.

1.C:\Program Files\LopeSoft\FileMenu Tools\FileMenuTools.dll dosyasını Resource hacker ile açıyoruz.

2.Stringtable kısmından 65 numaralı kısmı açıp 1033 ü açıyoruz.

3.Sağ Ekranda 1031 satır numaralı FileMenu Tools yazısını kafamıza göre düzenliyoruz.Ben SağTuş Menum diye düzenledim.

4.Yazı değişikliğinden sonra Scripti Derle ye basıyoruz.

5.Sonra Resource Hacker in Dosya Menusunu açıp kaydet diyoruz.

6.Görev Yöneticinizi açıp explorer.exe yi kapatın.Sonra Yeni Görev deyip C:\WINDOWS\explorer.exe seçip tamam diyoruz.Hepsi bu.

Hala anlamadıysanız iki resmi inceleyiniz.Saygılarımla

wkjncy.jpg

2evzyog.jpg

-----------------------------------------------------------------

Eğer ben uğraşmak istemiyorum hazır olsun diyorsanız...

Rarlı Dosya boyutu:78.4 mb tır.

İndirme adresi:

Edited by YAGMURADAM

FileMenü Tools 5.6 Türkçe Sürüm 9 (106 işlevli)

2dqqdrl.jpg

Sürüm 8 üzerine 3 yeni işlev daha eklendi.Bunlar şunlardır.

1.Resmimi Boyutlandır:

Resminizi belirlediğiniz ölçülerde yeniden boyutlandırır.İlk açılışta ayar isteyebilir.(Kayıt yeri ve boyut konusunda)

2.Diskimi Kontrol Et(Check Disk):

Windowsun checkdiskine benzer bir yapısı var.Bu program windows açıkken belirlediğinizi disk bölümünü

kontrol eder.Eğer sorun varsa bir sonraki açılışta windows check diski çalışır ve hata varsa düzeltilir.(Kendine ait onarım özelliği var ama ben onu kullanmadım.)

3.Sistemimi Belirlediğim Zamanda Kapat/Yeniden Başlat:

Bu özellik ile belirlediğiniz zamanda sistemi kapatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.

Yenilikler :

Programın Sağ tuş menüsü artık Türkçe oldu.Programı kurduğunuzda sağ tuş menüsüne "Sağ Tuş Menüm" ibaresiyle gelecektir.Ve bu menünün simgesi de değiştirildi.

Alt menülerden üçünün simgesi değiştirildi.

Rarlı Dosya boyutu:78.9 mb tır.

İndirme adresi:

FileMenu Tools Hafif Sürüm Türkçe:

Bu sürümde çoğu kullanıcının kullanmayacağı bazı programları eklentilerden çıkardım.Daha hafif bir sürüme çevirdim.

Çıkartılan eklentiler şunlardır(Sürüm 9'a göre )

1.Resmimi Boyutlandır.

2.Notepad++ ile aç

3.Autoitscript

4.exa radyo

5.Program lisanslarımı göster

6.Universal extractor

7.Metnimi Yazdır

8.Ultraedit

9.WinHex

10.Çoklu Pano(ClipMagic)

11.İstool

12.İnnosetup

13.VMWare

14.Bat To Exe Converter

15.xnview ile aç

16.İrfanview ile aç

---Eklenen---

Kayıt Defterimi Tara

Bu eklenti xp nin kayıt defterinde yazdığınız kelimeyi içeren tüm kayıtları bulur ve ekranında gösterir.Seçtiğininz kaydı kopyalayabilir.Ya da bulunduğu adrese sizi ******ürebilir.

Rarlı Dosya boyutu:14 mb tır.

İndirme adresi:

3.Sistemimi Belirlediğim Zamanda Kapat/Yeniden Başlat:

Bu özellik ile belirlediğiniz zamanda sistemi kapatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.

bu özelliği göremedim diyecektim şimdi farkettim.problem yok.

Edited by avantis

• YAGMURADAM changed the title to File Menu Tools 7.8.2 Sürüm 111 Türkçe Final (64 Bit)
  • YAGMURADAM changed the title to File Menu Tools 8.4.1 Sürüm 182 Türkçe Final (64 Bit)