Jump to content

Tools For Windows 10/11

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

• Editor
kadetti, 7 dakika önce yazdı:

Bende menüde var ama içeriği açılmıyor.Oturumu yada bilgisayarı kapatıp açmak mı gerekiyor acaba?

C:\Windows\Tools klasörüne gidin, Defender kullanıyorsanız RegDef.reg, kullanmıyorsanız Reg.reg dosyanı çalıştırın.

• Like 1

Benimde bir katkım olsun istedim.
1.sağ tuş_İndirilenler_EKLE ve KALDIR

Spoiler

Bende, C:\\ bölümünde sadece sistem dosyaları olduğu için,
   kalan her şey D:\\ bölümündedir,
   onun için bu yolu değiştirmeniz gerekiyo
   örnek: @="explorer.exe D:\\Compressed"   
2.sağ tuş_Portableler_EKLE ve KALDIR

Spoiler

bilgisayarınızda, portable uygulamalar varise,
   onlarıda sağ tıka ekleyebilirsiniz,
   uygulama adını ve sizdeki yolu değiştirmeyi unutmayın
   örnek: [HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Portable\shell\1.Wise Care 365_Portable\Command]
          @="explorer.exe D:\\Portable\\0.Wise Care 365 Pro 5.6.1.557\\Wise Care 365.exe" 

Please register to see this content.

Edited by adbenim
  • Like 4
  • Thanks 3

@mephistooo2Hocam ellerinize sağlık eklenti çok güzel olmuş bununla beraber bir sorum olacak.

Explorer(TrustedInstaller) tıklıyorum ve "C\ProgramFiles\WindowsApps" konumuna gitmek istediğimde hata alıyorum. Normalde hata almam normal ilgili klasöre sağ tıklayıp "Sahiplik Al" yöntemiyle kendimi TI gösterim erişiyordum, bu explorer da TI izniyle çalıştığı için erişim sağlarım diye düşündüm ama olmadı. Bunun tek yöntemi sahiplik almak mı yoksa bir kaç ayarlama ile sizin araçtaki exploreri kullanarak erişmek mümkün mü?

Teşekkürler.

• Editor
654, 1 dakika önce yazdı:

@mephistooo2Hocam ellerinize sağlık eklenti çok güzel olmuş bununla beraber bir sorum olacak.

Explorer(TrustedInstaller) tıklıyorum ve "C\ProgramFiles\WindowsApps" konumuna gitmek istediğimde hata alıyorum. Normalde hata almam normal ilgili klasöre sağ tıklayıp "Sahiplik Al" yöntemiyle kendimi TI gösterim erişiyordum, bu explorer da TI izniyle çalıştığı için erişim sağlarım diye düşündüm ama olmadı. Bunun tek yöntemi sahiplik almak mı yoksa bir kaç ayarlama ile sizin araçtaki exploreri kullanarak erişmek mümkün mü?

Teşekkürler.

Süper Explorer nadiren de olsa bazen trusted installer hakları ile açılamıyor. Ben de kendi bilgisayarımda birkaç kez denk geldim bu duruma...

Sizde trusted installer hakları ile explorer açtığınızı düşüyorsunuz ama aslında yönetici hakları ile açılıyor, dolayısıyla sistem dosyalarında bir değişiklik yapamıyorsunuz.

Ancak alternatif önerebilirim:

Süper Yönetici - TNC-TR Çalışmaları - TNC-TR

• 4 hafta sonra ...
ronaldinho424, 22.03.2021 - 10:23 yazdı:

TNCTR Tools For Windows V1.0

@mephistooo2 eline sağlık güzel bir çalışma. Programı yeniden paketledim ekle ve kaldır dan kaldırılabilir kurulumu basit bir şekilde oluşturdum. 64 Bit denenmiştir 32 Bit deneyemedim deneyenlerin yorumlarını bekliyorum.

Çok rahat kuruluyor.Sıkıntısız.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
ronaldinho424, 22.03.2021 - 10:23 yazdı:

TNCTR Tools For Windows V1.0

@mephistooo2 eline sağlık güzel bir çalışma. Programı yeniden paketledim ekle ve kaldır dan kaldırılabilir kurulumu basit bir şekilde oluşturdum. 64 Bit denenmiştir 32 Bit deneyemedim deneyenlerin yorumlarını bekliyorum.

polik123, 18.04.2021 - 20:22 yazdı:

bunu nasıl silebilirim

kardeşim yukarıda arkadaşın program kurulumu olarak verdiği dosyayı indir, kurulumu yap sonrasında denetim masasında program ekle kaldır dan kaldırabilirsin.

• 3 hafta sonra ...

selamlar arkadaşlar bir ara içinde ingilizce ve galiba diğer dillerinde çevirisini yapan bi sağ tık eklentisi vardı.daha doğrusu içinde dil çevirisinide yapan bi sağ tık eklentisiydi herhangi bir arkadaşımızda mevcutsa bi link atabilirmi rica etsek ve tabii mümkünse biraz acil lazım şimdiden çok teşekkürler.vin 10 için tabii mümkünse 7 ve 8.1 dede çalışabilir.çok sağolun.

cümleten hayırlı akşamlar bu programı QTranslate.6.8.0.1 içeren herhangi bir sağ tık eklentisi mevcutmu acaba veya sağ tıka nasıl eklenir.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

• 4 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • mephistooo2 changed the title to Tools For Windows 10/11
  • 2 hafta sonra ...
  • Editor

Bu uygulamayı kullananların dikkatine "Windows Defender Koruma Aç/Kapat" modülü Windows 10 ve 11'de çalışmıyor, hatta virüs uyarısı verebiliyor.

Bu hata benden kaynaklı değil. Aslında bu bir hata da değil, Microsoft'un düzenlemesi :) 

Microsoft, güncelleştirmelerle birlikte Windows Defender uygulamasının powershell komutlarıyla kapanıp açılmasını engelledi.

Kullanan kişilerin bilgisine sunulur...

Edited by mephistooo2
  • Like 1