Jump to content

$oem$ Ve Oem Klasörleri Soru?

EsrarL!

Recommended Posts

slm arkadaşlar yanlış yerde olabilir konu özür dilerim..

sorum kendi hazırladığım xp cdmin içine $OEM$ ve OEM diye klasörleri oluşturdum OEM adlı klasöre normal olarak oto. drivers dosyalarımı attım

$OEM$ klasörünede system32 ayar dosyaları Web isimli wallpaperların atılacağı klasörlerimi attım

iki klasörde sorunsuz çalışıyor

ancak OEM klasörünün görevini yaparken driversları yüklerken kullandıgı dosyalar C: nin altında görünüyor

bunu nasıl engellemem lazım

iyi çalışmalar.

modifiye işinde yeniyim ama OEM klasörünü kendin yapmaman lazım.Driverpack base senin yerine OEM klasörü açacak ve i386 içindeki bazı .txt ve .ini dosyalarına kendini tanıtacak .

Eğer driverpack yöntemiyle OEM klasörü oluşmuş ve formattan sonra driver dosyaları C:/ içinde duruyorsa xp cd içindeki İ386 içindeki winnt.sif klasörünü notepad ile açıp en altına

[GUIRunOnce]

command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

şu komutu eklemelisin.

saol arkadaşım cevabın için hazırladıgım bi çalışmaya Driverpack base'ye hazırlattım

son çalışmamada aynı ilk çalışmamdaki OEM klasörünü attım ikisindede sorunsuz istediğim gibi çalıştı

dediğim gibi ikinci çalışmamda kopyala yapıştır yaptıgım da C: görünüyo

öğrenmek istediğim verdiğin komuttu işte şimdi ou uygulayıp deneyeceğim çalışırsa C:'nin altında görünmezse

dosyalar demekki Driverpack base'nin illa oluşturmasına İ386 içindeki bazı .txt ve .ini dosyalarına kendini tanıtmasına gerek yok gibi görünüyo bi oluşturdugunu OEM klasörünü kopyala yapıştırda yapsan sorun oluşturmuyo denebilir.

anlayanlar bi kaç yorum daha yaparsa güzel bi şekilde öğrenmiş oluruz....

saol arkadaşım cevabın için hazırladıgım bi çalışmaya Driverpack base'ye hazırlattım

son çalışmamada aynı ilk çalışmamdaki OEM klasörünü attım ikisindede sorunsuz istediğim gibi çalıştı

dediğim gibi ikinci çalışmamda kopyala yapıştır yaptıgım da C: görünüyo

öğrenmek istediğim verdiğin komuttu işte şimdi ou uygulayıp deneyeceğim çalışırsa C:'nin altında görünmezse

dosyalar demekki Driverpack base'nin illa oluşturmasına İ386 içindeki bazı .txt ve .ini dosyalarına kendini tanıtmasına gerek yok gibi görünüyo bi oluşturdugunu OEM klasörünü kopyala yapıştırda yapsan sorun oluşturmuyo denebilir.

anlayanlar bi kaç yorum daha yaparsa güzel bi şekilde öğrenmiş oluruz....

Bak şimdi.

DriverPacks'in yaptığı şey şu.

Setup.exenin ismini setuporg olarak değiştirir ve yerine sahte bir setup.exe koyar.

Bu sahte setup.exe presetup.cmd'yi çalıştırır.Presetup.cmd CD sürücüsünü bulup Driverpackleri buradan ayıklar.

Daha sonra setuporgun ismini setup.exe yapar tekrardan.

Kurulumda sürücü yüklenecek klasörü değiştirir ve kendi sürücülerini ayıkladığı klasörü gösterir (C:\D klasörü yani)

(Yanlışsam düzeltin.)

Daha sonra Winnt.sif dosyasında ungood'un vermiş olduğu satırdaki program da son işlemleri yapar (sürücülerin yüklediği programların ayarlamaları, sürücüleri temizleme vs.) ama her bilgisayarda temizleyemeyebiliyor.

Yani i386 içinde setup.exeyi değiştirip winnt.sifi değiştirir OEM klasörünü görsün diye.

Yani gidip orjinal XP SP3'e OEM klasörünü atarsan sürücülerini otomatikman yüklemeyecektir.

Hele sata sürücüleri de eklersen, txtsetup.sif ve dosnet.inf başta olmak üzere epey dosyayı değiştirir & yeniler, sürücüleri tanısın diye.Ama bu işlemin OEM ile alakası yok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...