Jump to content

Windows 8.1 S.l With Bing X86- 3 Gb - Esd Yok- Mart 2021 Güncel

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

• amd_turkey changed the title to Windows 8.1 S.l With Bing X86- 3 Gb - Esd Yok- Mart 2021 Güncel
34ero, 2 dakika önce yazdı:

güzel olmuş sadece emre arkadaşın 64 bit sistemi ile aynı ram harcıyor aslında 32 bit daha az olabilirdi nedeni tam bilmiyorum....

Hiç özel ayar yapmadık. Belki servis falan kapatsak farklı olabilirdi. 

• Like 2

Öncelikle hakkımdaki değerli yorum görüşlerin için teşekkür'lerimi arz ederim çok sağ ol değerli kardeşim.

• Ben bile eski makinelerden daha eskiyim :D şaka bir yana, desteğini ve son çıkan uygulamalara karşı, uyumluluklarını neredeyse kaybetme noktasına gelen windows7'den sonra artık , bu sisteme özellikle x86/32_bit mimariye sahip düşük donanım seviyelerindeki cihazlar için bulunmaz nimet bir sistem yapısı olmuş. Üstelik tam güncel ve msdn özelliğinden dahi, daha mantıklı bir seçim olacaktır "kurmayı düşünenler için elbette" bence de artık zamanı geldi ve geçiyor w7 'ciler için.
  • Emeği geçenlerin bilgilerine,değerli zamanlarına,zihinlerine kısaca ellerine sağlık siteye böylesine güzel,güncel ve aranılan ve günümüzde x86/32_bit çalışmaların neredeyse yapılmadığı bir zamanda hazırlamalarından ve siteye de kazandırmalarından ötürüde tekrar'dan, teşekkür'ler güzel bir sistem çıkmış ortaya.
  • Eminim diğer değerli üye arkadaşlarda benimle aynı fikirdelerdir. Teşekkürler! amd_turkey :) 
  • Like 4

1,5 GB ramli masaüstü bilgisayara kurdum. Çok hantal çalışan bilgisayar performansı ikiye üçe çıktı. Bu çalışma eski sistemler için vazgeçilmez bir sistem oldu. Windows 7 starter den çok daha iyi performans veriyor benim için Windows 7  devri bitmiştir.

İlerde Windows 10X çıkacak düşük sistemli bilgisayarlar için 2 GB ramli bilgisayarlar performansı iyi olur diye düşünüyorum. 

• Like 1

m3hm3t1991, 11 dakika önce yazdı:

1,5 GB ramli masaüstü bilgisayara kurdum. Çok hantal çalışan bilgisayar performansı ikiye üçe çıktı. Bu çalışma eski sistemler için vazgeçilmez bir sistem oldu. Windows 7 starter den çok daha iyi performans veriyor benim için Windows 7  devri bitmiştir.

İlerde Windows 10X çıkacak düşük sistemli bilgisayarlar için 2 GB ramli bilgisayarlar performansı iyi olur diye düşünüyorum. 

Beğendiğinize sevindim.

• Thanks 1

hocam şimdi çöp kutusunda olan    https://www.tnctr.com/topic/348741-windows-7-litefullx86x64-ofis-dpack-kas2016-güncel-2-ayrı-sürüm/   şu paylaşımındaki 32 bit sürümünü 1 gb lık pc lere kurmuştum efsaneydi.bazı  oyunlar bağlantılı bile oynanabiliyordu(call of duty need for speed) bir de bunu deneyecem umarım aynı performansı alırım.bu arada eski konu neden çöp kutusunda anlamadım

scorpus, 9 saat önce yazdı:

hocam şimdi çöp kutusunda olan    https://www.tnctr.com/topic/348741-windows-7-litefullx86x64-ofis-dpack-kas2016-güncel-2-ayrı-sürüm/   şu paylaşımındaki 32 bit sürümünü 1 gb lık pc lere kurmuştum efsaneydi.bazı  oyunlar bağlantılı bile oynanabiliyordu(call of duty need for speed) bir de bunu deneyecem umarım aynı performansı alırım.bu arada eski konu neden çöp kutusunda anlamadım

O sürümde kurulum sorunu vardı. Uyumsuz boot.wim yüzünden x64 uefi veya x86 mbr kurulum sorunu yaşanıyordu.

Eğer özellikle win7 kullanmanız gerekmiyorsa, win8.1,  7ye göre daha ideal.  7yi çalıştıran sistem 8.1i de çalıştırır.

amd_turkey, 12 saat önce yazdı:

O sürümde kurulum sorunu vardı. Uyumsuz boot.wim yüzünden x64 uefi veya x86 mbr kurulum sorunu yaşanıyordu.

Eğer özellikle win7 kullanmanız gerekmiyorsa, win8.1,  7ye göre daha ideal.  7yi çalıştıran sistem 8.1i de çalıştırır.

pazartesi 1 gb ram li bilgisayarda deneyecem.bakalım nasıl olacak

• Like 1

hudu, 6 dakika önce yazdı:

ustam teşekkürler indirdim ama şu aktivasyon için ne yapmam gerek hiç 8.1 kulllanmadım 7 kulllanıyordum ya oto idi yada daz ile yapıyordum

Mefisto üstat kms aracı ile aktive edilebilir

• 3 hafta sonra ...

Bu windows 8 de Uzak Masa Üstü çalışıyor mu ?

Winddows 10 ' nun home sürümünde Uzak Masa Üstü yok. 

Windows 10 'nun Pro sürümünde Uzak Masa Üstü çalışıyor

Bu Windows 8 sürümünde durum nedir ?

Tekrardan Windows Defender 'i aktif edebilir miyiz ? Bunu nasıl yapabiliriz ?

"Windows 8.1 SL makinada uzak masaüstü Client özelliği vardır fakat sunucu özelliği yoktur.
yani laptopunuzla uzaktaki bir uzak masaüstü sunucusuna bağlanabilirsiniz ama laptopunuza uzakmasaüstü ile bağlanamazsınız. " (Alıntı)

Ben herhangi bir özellik silmedim. Dolayısı ile uzak masaüstü client olarak çalışmalı. Siz uzaktan başka bilgisayara bağlanırsınız, fakat dışarıdan 8.1 SL ye bağlanamazsınız yukarıdaki bilgiye göre.

Windows 10 daki defender olsa bir nebze tamam da, 8.1 deki defendera güvenmeyin. İlla kullanacam derseniz ekteki araçla defenderı aktive edebilirsiniz

Please register to see this content.

• Like 1

• 10 ay sonra...

abiler üstadlar ellerinize sağlık teşkkür ederiz destekleriniz için

birey sorucam en az 3-4 tane ürün indiridim

8.1 x86 olanlardan ama hep aynı hatayı aldım

buna windws 7 x86 windows 10 x86 da dahil

0x0c0000260 hatası alıyorum

benim bilgisayar çokmu eski acaba bu programlar için

elimde eski bir hp presario v2000 modeli vardı dedim çöp olmasın

hdd 3 e böldüm

1. win98 kurdum

2.morning xpv3 kurdum

3. ise x86 7 veya 8 kurmak istiyorum ama

aldığım hata yukarıda acabu bu laptap en fazla xp mi kaldırıyor.

ram 2gb yükselltim işlmeci ise celeron 1.3mhz

güncel kullanım için değil hatıra olsun diye dedim yüklicem sistemleri programları öyle dursun kullandığımdan değil yani

desteklerinizi esirgemeyin :)

gsbaran, 11 dakika önce yazdı:

abiler üstadlar ellerinize sağlık teşkkür ederiz destekleriniz için

birey sorucam en az 3-4 tane ürün indiridim

8.1 x86 olanlardan ama hep aynı hatayı aldım

buna windws 7 x86 windows 10 x86 da dahil

0x0c0000260 hatası alıyorum

benim bilgisayar çokmu eski acaba bu programlar için

elimde eski bir hp presario v2000 modeli vardı dedim çöp olmasın

hdd 3 e böldüm

1. win98 kurdum

2.morning xpv3 kurdum

3. ise x86 7 veya 8 kurmak istiyorum ama

aldığım hata yukarıda acabu bu laptap en fazla xp mi kaldırıyor.

ram 2gb yükselltim işlmeci ise celeron 1.3mhz

güncel kullanım için değil hatıra olsun diye dedim yüklicem sistemleri programları öyle dursun kullandığımdan değil yani

desteklerinizi esirgemeyin :)

hatayı ne zaman alıyorsun tam olarak onu belirt ona göre daha net bir çözüm bulunsun